skip to content
 
 
ajakirjanikud
ajakirjanikud
 
21/03/2019

Karl Suure Euroopa noorteauhinna 2019 Eesti vooru võitja on selgunud

Karl Suure Euroopa noorteauhinna 2019 rahvusliku vooru võitja on Baltic Deaf Youth Festival (Balti Kurtide Noorte Festival), mille korraldajateks olid noored Eesti Kurtide Noorte Organisatsioonist.

Balti Kurtide Noorte Festival
Balti Kurtide Noorte Festival

Baltic Deaf Youth Festival leidis aset 20. oktoobril 2018 Tallinnas Salme keskuses. Iga kahe aasta järel korraldavad Eesti, Läti ja Leedu Kurtide Noorte Organisatsioonid üheskoos festivali.

Kurtide noorte kogukonnad on aasta-aastalt jäänud väiksemaks ning selleks, et hoida ja väärtustada kurtide kultuurivähemuste grupi tegevust, tutvustatakse noortele läbi festivali korraldamise, ettekannete ja esinejate kogemuse erinevaid tegevusvaldkondi: tantsu, teadus-showd, teatrit. Üks festivali eesmärkidest oli soov näidata, et kurdid saavad kõigega hakkama ja kui oluline on tunnustus ja toetus. Festival julgustas noori kurte jagama teistega enda andeid, kogemusi ja teadmisi erinevates valdkondades. Festival tõi esile kurtide kogukonna kultuuri olulisust - viipekeele tähtsust.

Festivali korraldamine aitas tugevadada kolme riigi noorte kurtide vahelist võrgustikku, näitas vabatahtliku töö olulisust, suurendas kurtide noorte ja ka laste kaasamist.

Karl Suure Euroopa noorteauhinna 2019 Eesti žüriisse kuulusid Euroopa Parlamendi liikmed Igor Gräzin, Ivari Padar, Urmas Paet, Yana Toom ja Eesti Noorteühenduste Liidu esindaja Heiki Viisimaa.

Karl Suure Euroopa noorteauhinda, mille algatas Euroopa Parlament koos Aachenis asuva Karl Suure rahvusvahelise auhinna sihtasutusega, antakse 16-30 aastaste noorte poolt läbiviidavatele projektidele. Võiduprojektid näitavad eeskuju Euroopas elavatele noortele ja toovad konkreetseid näiteid ühtse kogukonnana elavatest eurooplastest.

Auhinda annavad välja Euroopa Parlament ja Aachenis asuv Karl Suure rahvusvahelise auhinna sihtasutus. Kolm parimat  projekti saavad autasuks vastavalt 7500€, 5000€ ning 2500€ ja võimaluse külastada Euroopa Parlamenti Brüsselis või Strasbourgis.

Kolm Euroopa parimat noorteprojekti kuulutatakse välja ja auhinnatseremoonia  toimub Aachenis, Saksamaal 28. mail 2019.

Eesti vooru võiduprojekt: http://www.ekno.ee/baltic-deaf-youth-festival-2018/

Karl Suure Euroopa noorteauhinna konkursi koduleht: http://www.charlemagneyouthprize.eu
#ECYP2019 @EUyouthPrize