skip to content
 
 
ajakirjanikud
ajakirjanikud
 
22/07/2020

ELi eelarve ja taastamiskava: parlament annab kokkuleppele hinnangu

Neljapäeval kl 10:30 arutavad Euroopa Parlamendi liikmed komisjoni presidendi von der Leyeni ja ülemkogu eesistuja Micheliga ELi riigi- ja valitsusjuhtide tippkohtumise tulemusi.

Neljapäeval kl 10:30 arutavad Euroopa Parlamendi liikmed komisjoni presidendi von der Leyeni ja ülemkogu eesistuja Micheliga ELi riigi- ja valitsusjuhtide tippkohtumise tulemusi.

Euroopa Parlament võtab vastu ka pikaajalist eelarvet, omavahendeid ning taaskäivitamisfondi käsitlevat resolutsiooni.

Hinnates ELi tippkohtumise tulemusi, tõdes Euroopa Parlamendi president David Sassoli: „Pärast päevi kestnud arutelusid ootavad Euroopa kodanikud kokkulepet, mis oleks meie ees seisvate ajalooliste väljakutsete vääriline. Parlament on oma prioriteedid selgelt välja öelnud ning ootab, et nendega arvestataks. ELi pikaajaline eelarve peab tagama vahendid roheleppe, digitaliseerimise ja majanduse vastupanuvõime tagamiseks ning ebavõrdsuse vähendamiseks.

Euroopa Liit vajab otsekohe uusi omavahendeid. Samuti on meil vaja hoobasid, mis tagaksid õigusriigi põhimõtete järgimise. Lisaks sellele on Euroopa Parlament korduvalt nõudnud liikmesriikidele tehtavate tagasimaksete lõpetamist. Kui me neis küsimustes üksmeelele ei jõua, siis ei anna parlament eelarvele heakskiitu.”

Täiskogu arutelu saab jälgida EbSist ja Euroopa Parlamendi kodulehelt.

 

Järgmised sammud

Euroopa Liidu Nõukogu valmistab lähiajal ette oma positsiooni läbirääkimisteks Euroopa Parlamendiga nii pikaajalise eelarve, omavahendite kui taaskäivitamisfondi osas. Pikaajalise eelarve vastuvõtmiseks on vajalik Euroopa Parlamendi heakskiit. Praegune ELi mitmeaastane eelarveraamistik lõpeb 31. detsembril 2020.

Parlamendiliikmed sõnastavad oma nõudmised neljapäeval hääletusele tulevas resolutsioonis, seejärel alustab EP läbirääkimismeeskond kõnelusi nõukogu esindajatega.

Lisateave

 

Resolutsiooni ettepanek (valmimisel)

EP täiskogu koduleht

Täiskogu päevakord

EP läbirääkimismeeskonna pressiteade (21.07.2020) “ELi tippkohtumise kokkulepe: samm õiges suunas majanduse taastamise seisukohalt, ent selgelt ebapiisav pikas perspektiivis”

 

Jaume DUCH GUILLOT

EP Spokesperson and Director General for Communication

 

(+32) 2 28 43000 (BXL)

 

(+33) 3 881 74705 (STR)

 

(+32) 496 59 94 76

 

jaume.duch@europarl.europa.eu