skip to content
 
 
ajakirjanikud
ajakirjanikud
 
12/10/2020

Nädal Euroopa Parlamendis, Brüssel, 12.-16. oktoober

Hääletus: ELi uus tervishoiuprogramm EU4Health. Sahharovi auhind. Sven Mikseri julgeoleku- ja kaitsepoliitika raporti arutelu.

Hääletus: ELi uus tervishoiuprogramm EU4Health. Keskkonna-, rahvatervise ja toiduohutuse komisjon võtab teisipäeval vastu oma seisukoha ELi uue terviseprogrammi kohta, mille eesmärk on panustada rahvatervise parandamisse, aidata liikmesriike haiguste ennetamisel ja ohjamisel ning terviseohtude leevendamisel. Koroonakriis tõestas, et EL vajab tugevamaid hoobasid tervishoiukriisidega tegelemiseks, rõhutasid Euroopa Parlamendi liikmed ELi tulevase tervisestrateegia arutelul juulis. Euroopa Komisjon esitas ettepaneku 9,4 miljardi suuruse tervishoiuprogrammi EU4Health loomiseks mais.

Sahharovi auhind: parlamendi välis- ja arengukomisjon valib esmaspäeva õhtul tänavuse Sahharovi mõttevabaduse auhinna finalistid. Kandidaatide seas on Valgevene demokraatlik opositsioon eesotsas Svetlana Tihhanovskajaga, Mosuli peapiiskop Najeeb Moussa Michaeel, Hondurase Guapinoli keskkonnaaktivistid, rühm Poola LGBT-õiguslasi.

Sven Mikseri julgeoleku- ja kaitsepoliitika raporti arutelu: neljapäeval kell 10.00 (Eesti aja järgi) esitleb Sven Mikser julgeoleku ja kaitse allkomisjonis ühise julgeoleku- ja kaitsepoliitika rakendamise 2019. aastaaruande ettepanekut. Otseülekanne

 

Nädala kava

 

Inga HÖGLUND

Pressiteenistus

 

(+32) 2 283 22 82 (BXL)

 

(+32) 498 98 33 29

 

inga.hoglund@europarl.europa.eu

 

Kadi HERKÜL

Euroopa Parlamendi büroo pressinõunik

 

(+372) 630 69 42

 

(+372) 511 75 10

 

kadi.herkuel@europarl.europa.eu