skip to content
 
 
ajakirjanikud
ajakirjanikud
 

Euroopa päev 2021

Sündmused: Minu Euroopa orienteerumismäng – jaluta läbi Euroopa ja saa huvitavaid teadmisi! Tähistame Euroopa päeva Instagramis. Linnade keskväljakut kaunistab emadele pühendatud lillevaip. 

Kuna juba teist aastat on reisimine Euroopa Liidu liikmesriikidesse keeruline, siis Euroopa päeva puhul saab neid riike külastada nutiseadme rakenduse abil Eesti linnades liikudes. Mängu läbijate vahel loosime teisipäeval, 11. mail kümme 300-eurost kinkekaarti puhkuse plaanimiseks Eestis või mujal Euroopas.
 

7.–9. mail tähistame Euroopa päeva Haapsalus, Jõhvis, Kuressaares, Kärdlas, Narvas, Põlvas, Pärnus, Tallinnas ja Võrus põneva orienteerumismänguga.

Mängu läbimiseks pole ajalist piirangut ning seda saab mängida kolmel päeval:

* reedel, 7. mail kell 9.00-20.00

* laupäeval, 8. mail kell 9.00-20.00

* pühapäeval, 9. mail kell 9.00-18.00

Mängu keeled on eesti, vene ja inglise keel.

Ajaliselt hajutatud mäng annab kõikidele osalejatele võimaluse läbida mäng turvaliselt ning järgides kõiki kehtivaid ohutusreegleid. Palume orienteeruma tulla kahekesi või perekonniti ning hoida teiste mängijatega distantsi. Järgime 2+2-reeglit ja püsime terved!

Minu Euroopa

Mängimiseks tuleb oma nutiseadmesse laadida rakendus, milles on näha linna kaart kontrollpunktidega – 27 Euroopa Liidu riiki ja Euroopa Liidu punkt (Tallinnas lisaks Tallinna linna ning Euroopa Liidu agentuuri eu-LISA punktid).

Mängu eesmärk on läbida kõik kaardil näidatud sihtkohad ehk kontrollpunktid ning koguda neist punkte.

Kontrollpunkti saabudes avaneb vastavasse riiki saabumise teade ning valikvastustega küsimus, millele vastates saate edasi liikuda järgmisesse sihtkohta.

Kui vastus ei ole õige, siis kontrollpunkti olete ikkagi läbinud ja saanud uue teadmise võrra rikkamaks!

Emadepäeval võta jalutuskäigule kaasa ema, külastage keskväljakule laotatud lillevaipa ning jalutage koos läbi Euroopa!

 

Tähistame Euroopa päeva Instagramis!

Näita meile, kuidas läbid Euroopa päeva orienteerumismängu!

Kuidas osaleda?

  1. Postita Instagrami story või postitus Euroopa päeva orienteerumismängus osalemisest. Jaga meiega, milline on sinu lemmik sihtkoht? Kellega koos orienteerumismängu mängid? Millised on sinu emotsioonid?
  2. Märgi postituse  juurde @ep_tallinn, @euroopakomisjon ja kasuta teemaviidet #Euroopapäev2021!

Selleks, et näeksime sinu postitatud fotot või videot, peab sinu Instagrami profiil olema avalik.

Instagrami mängu osalejate vahel loosime välja Apple’i kella ja kaks JBL-i kaasaskantavat kõlarit.

 

Linnade keskväljakut kaunistab emadele pühendatud lillevaip        

Euroopa päev, 9. mai on tänavu  ühtlasi emadepäev. Pidulike sündmuste puhul kingitakse lilli. Lille kinkimine on sümboolne ja südamlik žest näitamaks, et sa pead meeles ja hoolid. Emadepäeva ja Euroopa päeva tähistamiseks kingime ka meie lille – suure lille linnale!

Tallinna, Jõhvi, Narva, Põlva, Võru, Pärnu, Haapsalu, Kärdla ja Kuressaare keskväljakut kaunistab lillevaip, mis on Euroopa päeva tähistamiseks sümboolselt ELi ja Eesti lipu värvides! Lillevaibad kujundas Maali Roomet-Allese.

Tallinna Vabaduse väljakut kaunistab kokku 11 000 taime. Lillevalik koosneb sinise, valge ja kollase õiega võõrasemadest ning kevadist hõngu annavad väiksed kuumaasikad, piparmünt ja meliss.

Lilled pakuvad silmailu kõigile Eesti emadele, keda sel päeval eriliselt meeles peame.

Lillevaiba moodustavad potililled kingime veel samal päeval naistele, kes on sel aastal emadepäeval tööl, eeskätt kriisi ajal suure koormusega töökohtades nagu haiglad, päästekeskused, koolid ja lasteaiad.

Korraldajad

Euroopa päeva ürituste peakorraldajad on Euroopa Komisjoni Eesti esindus, Euroopa Parlamendi Büroo ja Europe Directi teabekeskused. Tegevused viime läbi koostöös ELi liikmesriikide saatkondade ja eu-LISAga.

 

 

Euroopa päev 2021 veebileht