skip to content
 
 
ajakirjanikud
ajakirjanikud
 
11/01/2021

Nädal Euroopa Parlamendis, 11.-15. jaanuar 2021

Selle nädala teemad: rändepakett, COVID-19 vaktsiinid, ELi-Ühendkuningriigi lepe, bioloogiline mitmekesisus.

Rändepakett. Neljapäeval kl 14 toimub virtuaalne arutelu “Euroopa migratsioonipoliitika tulevik”. Euroopa Komisjoni asepresident Margaritis Schinas võrdles uut rändepakti kolmekorruselise majaga, mille esimene korrus on tugev koostöö lähte- ja transiitriikidega, teine korrus ELi tugev välispiir ja kolmas uus solidaarsussüsteem. “Uue maja korruseplaanide” üle arutavad Euroopa Parlamendi liikmed Marina Kaljurand ja Urmas Paet, Susanna Veevo Arengukoostöö Ümarlauast ning Meelis Niine ja Ave-Marleen Rei MTÜ Mondost. Osalemiseks kirjutage eptallinn@ep.europa.eu

COVID-19 vaktsiinid. Teisipäeval kohtub keskkonna- ja rahvatervise komisjon ELi vaktsiinilepingute pealäbirääkija Sandra Gallinaga. Kõne all on vaktsiinide heakskiitmise protseduurid ning tarnekogused.

ELi-Ühendkuningriigi lepe. Esmaspäeval alustab rahvusvahelise kaubanduse komisjon jõulude eel kokku lepitud Suurbritannia lahkumisleppe arutamist. Neljapäeval jätkub arutelu koos väliskomisjoniga. Rahvusvahelise kaubanduse komisjon ja väliskomisjon peavad ühiselt kujundama Euroopa Parlamendi seisukoha leppe asjus. Lahkumislepingu jõustumiseks on vaja Euroopa Parlamendi nõusolekut. Lahkumisleppe mõju erinevatele elualadele arutavad nädala jooksul ka transpordi-, kalandus-, siseturu- ja majanduskomisjon.

Bioloogiline mitmekesisus. Neljapäeval toimub keskkonnakomisjoni avalik arutelu, mille keskmes on ELi bioloogilise mitmekesisuse strateegia.


Nädala põhjalik kava

 

Veebiülekanded

 
 
Kadi HERKÜL
Euroopa Parlamendi büroo pressinõunik
(+372) 630 69 42
(+372) 511 75 10
kadi.herkuel@europarl.europa.eu
 
Inga HÖGLUND
Pressinõunik
(+32) 2 283 22 82 (BXL)
(+32) 473 98 04 79
inga.hoglund@europarl.europa.eu