skip to content
ajakirjanikud
ajakirjanikud
 
14/06/2021

Nädal Euroopa Parlamendis, 14. juuni-18. juuni 2021

Varjupaiga- ja rändekonverents. ELi eelarve kaitse/ OLAF. Massiküüditamiste mälestustseremoonia. ELi-Hiina suhted. Ühtne Euroopa taevas. Küberkaitse. Euroopa tuleviku konverents.

Varjupaiga- ja rändekonverents. Esmaspäeval esineb Euroopa Parlamendi president David Sassoli videosõnumiga varjupaiga- ja rändeküsimuste kõrgetasemelise konverentsi avamisel. Konverents keskendub COVID-19 mõjule ning rände- ja varjupaigapoliitika välismõõtmele. Konverentsi avamisel kõnelevad ka Portugali parlamendi president Eduardo Ferro Rodrigues, Sloveenia parlamendi president Igor Zorčič, Saksamaa Liidupäeva president Wolfgang Schäuble ning Euroopa Komisjoni volinik Margaritis Schinas.

ELi eelarve kaitse/ OLAF. Teisipäeval arutab eelarvekontrollikomisjon Euroopa Pettustevastase Ameti (OLAF) peadirektori Ville Itäläga OLAFi tegevust 2020. aastal, mil lõpetati enam kui 200 uurimist ning esitati soovitus nõuda tagasi üle 293 miljoni euro.

Massiküüditamiste mälestustseremoonia. Teisipäeval kell 16 (Eesti aja järgi) osaleb Euroopa Parlamendi president David Sassoli Ida- ja Kesk-Euroopas toimunud massiküüditamiste mälestustseremoonial parlamendi Brüsseli hoone ees.

ELi-Hiina suhted. Kolmapäeval arutab väliskomisjon Euroopa Liidu ja Hiina strateegilisi suhteid puudutavat raportit, sealhulgas nn uue siiditee algatuse ja 17+1 formaadiga seotud poliitilisi, majanduslikke, sotsiaalseid ja tehnoloogilisi ohte.

Ühtne Euroopa taevas. Neljapäeval arutab transpordikomisjon parlamendi läbirääkimisseisukohta ühtse Euroopa taeva reformikava kohta. Uute eeskirjade eesmärk on moderniseerida Euroopa lennuliikluse korraldamist, parandada tõhusust ja võimekust ning vähendada killustatust, lendude hilinemisi ning CO2 heiteid lennundussektoris.

Küberkaitse. Neljapäeval arutab julgeoleku- ja kaitse allkomisjon Urmas Paeti raportit ELi küberkaitsevõimest. Parlament rõhutab liikmesriikide vahelise tõhusa operatiivabi ja ühise kriisiohje vajalikkust, samuti NATO ja ELi koostöö olulisust.

Euroopa tuleviku konverents. Konverentsi täiskogu avaistung toimub laupäeval, 19. juunil Strasbourgis. Tutvustatakse Euroopa kodanikefoorumeid ja mitmekeelset digiplatvormi. 15. juunil tutvustab juhatuse kaasesimees Guy Verhofstadt põhiseaduskomisjonile konverentsi hetkeseisu.

 

Nädala detailse kava leiate siit.

 

Euroopa Parlamendi büroo Eestis

630 6969
eptallinn@europarl.europa.eu