skip to content
 
 
ajakirjanikud
ajakirjanikud
 
10/05/2021

Nädal Euroopa Parlamendis, 10.-14. mai 2021.

Mihhail Hodorkovski parlamendis. Meediavabadus.  Taasterahastu. Seksuaaltervis. Rändeolukord Vahemerel. Täiskogu ettevalmistused. 

Mihhail Hodorkovski parlamendis. Esmaspäeva pärastlõunal osaleb välissekkumise erikomisjoni istungil endine Venemaa Jukose naftakontserni juht, nüüd eksiilis elav Mihhail Hodorkovski. Kohtumise keskmes on Hodorkovski juhitud Dossier Center’i ülevaade Venemaa sekkumisest ELi ning üksikute liikmesriikide siseasjadesse. Arutelu saab vaadata kell 14.00-15.00 (Eesti aeg) siit.

Rändeolukord Vahemerel. Esmaspäeval kohtub kodanikuvabaduste komisjon Saksa nädalalehe Der Spiegel ja uuriva veebilehe Lighthouse Reports ajakirjanikega. Arutelu keskmes on uurivate ajakirjanike poolt kogutud andmed Vahemere rändeolukorra ja Frontexi töötajate väidetava osaluse kohta migrantide põhiõiguste rikkumises.

Meediavabadus. Teisipäevasel ühisistungil arutavad õigus- ja kodanikuvabaduste komisjon, kuidas kaitsta meediat ja kodanikuühiskonna organisatsioone nn SLAPPide ehk strateegiliste kohtuasjade eest, mille eesmärk on võimukriitiliste väljaannete vaigistamine või hirmutamine. Parlament on alates 2018. aastast nõudnud selgete õigusaktide väljatöötamist, mis kaitseksid vaba ajakirjandust. Teisipäeval kl 12.00 (Eesti aeg) toimub samal teemal pressibriifing. Rohkem teavet siit. Registreerimiseks kirjuta EPtallinn@europarl.europa.eu.

Taasterahastu. Esmaspäeval arutavad parlamendiliikmed Euroopa Komisjoni asepresidendi Dombrovskise ja volinik Gentiloniga liikmesriikide plaane 672 miljardi euro suuruse taasterahastu kasutamiseks. Edaspidi toimuvad parlamendi ja komisjoni konsultatsioonid taasterahastu küsimustes iga kahe kuu tagant.

Seksuaaltervis. Teisipäeval hääletab naiste õiguste komisjon kriitilist raportit, mis käsitleb naiste seksuaal- ja reproduktiivtervist puudutavate õiguste piiramist mitmes ELi liikmesriigis. Sellised sammud rikuvad naiste õigusi ja ohustavad nende tervist.

Täiskogu ettevalmistused. Fraktsioonid valmistuvad 17. – 20. mai täiskogu istungiks, kus tulevad hääletusele Õiglase Ülemineku Fondi rakendamine, mille eesmärk on fossiilkütuste turult tõrjumisega kaasnevate sotsiaalsete probleemide leevendamine, samuti ELi vesinikustrateegia ja energiasüsteemide integreerimine, ning seadusliku töörände võimalused. Täiskogu hääletab ka õpirände programmi Erasmus ja kultuuriprogrammi Loov Euroopa eelarvet aastateks 2021-2027.

Nädala detailse kava leiate siit. Otseülekandeid saab vaadata siit.

 
 
Kadi HERKÜL
Euroopa Parlamendi büroo pressinõunik
(+372) 630 69 42
(+372) 511 75 10
kadi.herkuel@europarl.europa.eu
 
Inga HÖGLUND
Pressinõunik
(+32) 2 283 22 82 (BXL)
(+32) 473 98 04 79
inga.hoglund@europarl.europa.eu