skip to content
 
 
ajakirjanikud
ajakirjanikud
 
10/05/2021

LUX publikunädal: Euroopa väärtfilmid tasuta veebikinos

10.-16. maini toimub filmiauhinna LUX üle-euroopaline publikunädal, kus kõik huvilised on oodatud vaatama ja hindama kolme tänavust nominenti: Thomas Vinterbergi äsja Oscariga pärjatud mängufilmi „Järgmine ring“ (Another Round) ning samuti Oscarile kandideerinud Alexander Nanau täispikka dokumentaali „Kollektiiv“ (Collective) ja Jan Komasa „Corpus Christit“.

Euroopa kinopubliku auhinda LUX annavad välja Euroopa Filmiakadeemia ja Euroopa Parlament. Auhinna eesmärk on toetada Euroopa filmide levikut ning kolm lõppvalikusse jõudnud filmi tõlgitakse kõigisse Euroopa Liidu ametlikesse keeltesse. Võitja selgub parlamendiliikmete ja publiku ühishääletusel, kus võrdse kaaluga on saadikute ja kinohuviliste hinnangud. Hääletada saab kuni 23. maini.

LUX publikunädal toimub 10.-16. maini, filmide vaatamine on tasuta, ent kohtade arv piiratud. Kõigile filmidele on võimalik lisada eestikeelsed subtiitrid.

Kinosaali leiad siit.

Hääletama pääsed siit.

 

Reedel, 14. mail kl 18 (Eesti aeg) toimub Euroopa Parlamendi Facebooki lehel avatud arutelu, milles osalevad „Järgmise ringi“ režissöörThomas Vinterberg, „Kollektiivi“ režissöör Alexander Nanau ja „Corpus Christi“ peaosatäitja Bartosz Bielenia.

Euroopa kinopubliku auhinna LUX 2021. aasta nominendid

Taani režissööri Thomas Vinterbergi tänavu võõrfilmi Oscari võitnud „Järgmine ring“ jutustab nelja kooliõpetaja kummalisest eksperimendist. Nimelt otsustavad nad enese peal katsetada, kas kerges alkoholiuimas toimetades on elu elamisväärsem ja tulemused paremad. Esialgu lähebki kõik tõusujoones, ent tasapisi hakkab selguma, et julgetel otsustel võivad olla ka soovimatud tagajärjed.

„Corpus Christi“ („Kristuse ihu“) on lugu 20-aastasest Danielist, kes leiab noorte kinnipidamiskeskuses tee Jumala juurde. Ta tahab saada preestriks, kuid avastab, et see on tema kuritegeliku mineviku tõttu võimatu. Kui Daniel saadetakse tööle ühe väikelinna saeveskisse, tõmbab ta aga selga preestrirüü ning satub kogemata kohaliku koguduse hingekarjaseks.

Rumeenlase Alexander Nanau täispikk dokumentaalfilm „Kollektiiv“ uurib 2015. aastal Bukaresti ööklubis toimunud põlengut, milles hukkus 27 inimest. Vahetult pärast tragöödiat hakkasid aga haiglas surema ka sellised ohvrid, kelle vigastused ei olnud eluohtlikud. Ühe arsti vihje peale hakkasid asja uurima ajakirjanikud, kes tõid vähehaaval päevavalgele kogu tervishoiusektorit hõlmava hirmuäratava korruptsiooniahela.