skip to content
 
 
ajakirjanikud
ajakirjanikud
 
24/03/2021

Parlament avas täiskogu leinaseisakuga küüditamise ohvrite mälestuseks

Parlamendi president Sassoli mälestas täiskogu istungi avakõnes 1949. aasta küüditamise ohvreid. Lisaks rääkis ta Hiina sanktsioonidest ning Kreeka revolutsiooni 200. aastapäevast.

Parlament kaitseb inimõigusi ELis ja kogu maailmas, rõhutas Sassoli, viidates Hiina sanktsioonidele viie Euroopa Parlamendi liikme ja Euroopa Parlamendi inimõiguste allkomisjoni vastu. “Taolised kättemaksuaktsioonid on vastuvõetamatu reaktsioon parlamendi õigustatud murele inimõiguste rikkumiste pärast Hiinas,” sõnas ta.

Avakõnes meenutas Sassoli ka Kreeka iseseisvussõja algust 25. märtsil 200 aastat tagasi, mis päädis Kreeka riigi loomisega.

Märtsiküüditamise ohvrite mälestuseks toimunud leinaseisaku eel ütles president Sassoli, et 25. märts ei ole vaid vabaduse päev: “25. märts on ka leina päev. Mälestame Nõukogude Liidu küüditamise ohvreid. Tuhanded perekonnad, suures osas naised ja lapsed, kolmest Balti riigist - Eestist, Lätist ja Leedust - küüditati Siberisse. Vaid vähesed neist jõudsid koju tagasi. Oluline on neid inimesi üheskoos mälestada, et sellised inimõiguste rikkumised kunagi ei korduks.“

Lisateave
 
 Täiskogu avamise videosalvestis
 Päevakord
 Täiskogu uudiskiri
 Täiskogu otseülekanne
 Euroopa Parlamendi president David Sassoli mälestas täiskogu istungi avamisel märtsiküüditamise ohvreid. © Euroopa Liit 2021 - EP
 
Andreas KLEINER
Press Officer / Editorial Coordinator
andreas.kleiner@europarl.europa.eu
 
Natalie Kate KONTOULIS
Press Officer
natalie.kontoulis@europarl.europa.eu
 
Inga HÖGLUND
Pressinõunik
(+32) 2 283 22 82 (BXL)
(+32) 473 98 04 79
inga.hoglund@europarl.europa.eu
 
Kadi HERKÜL
Pressinõunik
(+372) 630 69 42
(+372) 511 75 10
kadi.herkuel@europarl.europa.eu