skip to content
ajakirjanikud
ajakirjanikud
 
11/04/2023

Nädal Euroopa Parlamendis, 10.–14. aprill 2023

Sel nädalal: Üleeuroopalise transpordivõrgu reeglid. ELi-USA andmekaitseraamistik. ELi politseikoostöö. Täiskogu ettevalmistused.

 

Üleeuroopalise transpordivõrgu reeglid. Neljapäeval hääletab transpordikomisjon raportit, millega ajakohastatakse üleeuroopalise transpordivõrgu reegleid. Raport käsitleb ka sidemete katkestamist Venemaa ja Valgevenega ning ühenduste tihendamist Ukraina ja Moldovaga.

ELi-USA andmekaitseraamistik. Kodanikuvabaduste komisjon hääletab neljapäeval resolutsiooni, mis käsitleb andmete liikumist ELi ja USA vahel.

ELi politseikoostöö. Neljapäeval hääletab kodanikuvabaduste komisjon määruse üle, mis kaasajastab ELi politseikoostöö koodeksit. Uued eeskirjad muudavad andmete jagamise sujuvamaks, samuti laienevad need uut tüüpi andmetele, nagu kahtlusaluste ja süüdimõistetud kurjategijate näopildid.

Täiskogu ettevalmistused. Fraktsioonid valmistuvad 17.–20. aprillil Strasbourgis toimuvaks täiskogu istungiks, kus on hääletusel ELi heitkogustega kauplemise süsteemi reform, süsinikdioksiidi piirimaksu kehtestamine ja sotsiaalse kliimafondi loomine. Lisaks arutab parlament metsade kaitsmist. Arutelusarjas „See on Euroopa” esineb täiskogul Luksemburgi peaminister Xavier Bettel.

Nädala detailse kava leiate siit.

 
 

Kadi HERKÜL

Pressinõunik

 

(+372) 630 69 42

 

(+372) 511 75 10

 

kadi.herkuel@europarl.europa.eu