skip to content
ajakirjanikud
ajakirjanikud
 
23/01/2023

Nädal Euroopa Parlamendis, 23.-27. jaanuar 2023

Holokausti mälestuspäev. Korruptsioonisüüdistused ja välissekkumine. Kiibiseadus. Poliitreklaami läbipaistvus. Meediavabaduse seadus. Päästkem mesilased.

 

Holokausti mälestuspäev.Neljapäeval toimub holokausti mälestuspäevale pühendatud erakorraline täiskogu, kus parlamendi ees esineb Iisraeli president Isaac Herzog. Kell 11.30 (Eesti aeg) avavad presidendid Roberta Metsola ja Isaac Herzog parlamendi Brüsseli istungisaali ees holokausti memoriaali.

Korruptsioonisüüdistused ja välissekkumine. Neljapäeval arutavad välissekkumise erikomisjon (ING2), väliskomisjon, julgeoleku- ja kaitse allkomisjon, Araabia poolsaarega suhtlemise delegatsioon ja Magribi riikidega suhtlemise delegatsioon välissekkumist Euroopa Parlamendi tegevusse.

Kiibiseadus. Teisipäeval esitab energeetika- ja tööstuskomisjon kiibiseaduse muudatusettepanekud. Õigusakti eesmärk on jõuliselt parandada ELi kiibitootmist, toetada innovatsiooni ja investeeringuid, leevendada kiibipuudust ja sõltuvust kolmandatest riikidest.

Poliitreklaami läbipaistvus. Siseturukomisjon hääletab teisipäeval seaduseelnõud, mis ajakohastab tasulise poliitreklaami reegleid. Ettepaneku kohaselt peab igasugune poliitreklaam olema selgelt äratuntav, samuti tuleb teha kättesaadavaks teave sponsori, reklaami maksumuse ja sihistamise kohta. Lisaks paneb seaduseelnõu paika täiendavad reeglid valimiste ja rahvahääletuste eelsete ajavahemike kohta.

Meediavabaduse seadus. Esmaspäeval arutab kultuurikomisjon Euroopa Komisjoni esindajatega meediavabaduse seaduse eelnõu, mille eesmärk on kaitsta ajakirjanduse mitmekesisust ja sõltumatust ELis.

Päästkem mesilased. Teisipäeval kohtuvad keskkonna- ja põllumajanduskomisjonide liikmed Euroopa kodanikualgatuse „Päästkem mesilased ja põllumajandustootjad!“ algatajatega. Arutelu keskmes on ettepanek eemaldada 2035. aastaks kasutuselt sünteetilised taimemürgid, taastada bioloogiline mitmekesisus ja toetada põllumehi.

Nädala detailse kava leiate siit.

 

 

Kadi HERKÜL

Pressinõunik

 

(+372) 630 69 42

 

(+372) 511 75 10

 

kadi.herkuel@europarl.europa.eu