skip to content
ajakirjanikud
ajakirjanikud
 
02/05/2023

Nädal Euroopa Parlamendis, 2.–6. mai 2023

Sel nädalal komisjonides: Pakendijäätmed. Kemikaalide klassifitseerimine ja märgistamine. Daphne Caruana Galizia ajakirjandusauhind. Euroopa päev 2023. Täiskogu ettevalmistused. 

 

Pakendijäätmed. Neljapäeval arutab keskkonnakomisjon seaduseelnõud, mille eesmärk on vähendada pakendite ja pakendijäätmete keskkonnamõju. Ettepaneku kohaselt tuleks 2040. aastaks vähendada ühekordsete plastpudelite kasutamist 65% ning PET-pakendite (vee- ja karastusjoogipudelid, plastist õlletaara, kastmepudelid, joogiveetünnid jne) kogust 50%.

Kemikaalide klassifitseerimine ja märgistamine. Keskkonnakomisjon arutab neljapäeval ka raportit, mis käsitleb kodukeemia märgistamist. Ettepaneku kohaselt peaks näiteks puhastusvahendite pakenditel olema põhjalikum teave toodete keskkonnamõju kohta, et tarbijad saaksid teha teadlikumaid ostuotsuseid.

Daphne Caruana Galizia ajakirjandusauhind. Kolmapäeval, 3. mail, maailma pressivabaduse päeval algab kandideerimine Daphne Caruana Galizia ajakirjandusauhinnale. Preemiaga tunnustatakse silmapaistvat ajakirjandust, mis kaitseb Euroopa Liidu alusväärtusi, nagu inimväärikus, vabadus, demokraatia, võrdsus, õigusriik ja inimõigused.

Euroopa päev 2023. Laupäeval, 6. mail on Brüsselis Euroopa Parlamendis avatud uste päev, viiakse läbi külastusi, interaktiivseid esitlusi ja mänge ning toimuvad kohtumised Euroopa poliitikutega.

Täiskogu ettevalmistused. Fraktsioonid valmistuvad 8.–11. mai täiskogu istungiks, kus arutelusarjas „See on Euroopa“ esineb parlamendis Saksamaa kantsler Olaf Scholz. Täiskogu päevakorras on ka energiasektori metaaniheite vähendamise kava, samuti toodete märgistamise direktiiv, mille eesmärk on panna piir eksitavatele väidetele. Samuti arutatakse ELi ühinemist naistevastase vägivalla vastu võitlemise Istanbuli konventsiooniga ning Serbia ja Kosovo eduaruandeid.

Nädala detailse kava leiate siit.

 
 

Kadi HERKÜL

Pressinõunik

 

(+372) 630 69 42

 

(+372) 511 75 10

 

kadi.herkuel@europarl.europa.eu