skip to content
ajakirjanikud
ajakirjanikud
 
08/05/2023

Tähistame koos Euroopa päeva!

9. mail on Euroopa päev. Sel päeval, 1950. aastal allkirjastati Schumani deklaratsioon, mida peetakse Euroopa Liidu alguseks. Kell 15.00 – 18.00 tähistame elurikkusele pühendatud Euroopa päeva ehk RoheFesti Vabaduse väljakul, kus osalejaid ootab põnev programm ja töötoad.

Euroopa päeva telgis on kohal ELi saatkonnad ja kultuurikeskused oma infolaudadega, kus pakutakse erinevaid põnevaid tegevusi. ELi maja boksis saab osaleda viktoriinides ja keerutada loosiratast.

Kella 12.00 - 18.00 toimub Tallinnas orienteerumismäng kooliklassidele ELi teemadel, mille peaauhinnaks on kinkekaart klassireisiks. Kõik kontrollpunktid on ELi saatkonna või mõne ametiasutuse juures. Nii mõnedki saatkonnad ja hooned ootavad külalisi ka oma ruumidesse, seega annab mängus osalemine hea võimaluse näha hooneid ja paiku, kuhu tavaliselt ei pääse.

Kontrollpunktid võib läbida vabalt valitud järjekorras, vastates valikvastustega küsimustele. Pole oluline, kas vastus on õige või vale, eesmärk on kontrollpunktid läbida ja punkte koguda.

Veel toimub Euroopa Elamuskeskuse orienteerumismäng kõigile huvilistele, kus mõnusa jalutuskäigu jooksul Tallinna südalinnas saab koguda uusi teadmisi Euroopa Liidu kohta. Soovitame Euroopa Elamuskeskuse (Rävala pst 4) punkti jätta viimaseks, sest kui kõik punktid on läbitud ja küsimused vastatud - ükskõik kas õigesti või valesti, saab sealt auhinnaks Euroopa Elamuskeskuse meene.

Mõlemat mängu saab mängida nutiseadmega Navicupi rakenduses.

Õhtu lõpetab kontsert Vabaduse väljakul, kus esinevad mullu Eurovisiooni lauluvõistlusel Ukrainat esindanud ja konkursi võitnud Kalush Orchestra, samuti meie oma Tanel Padar ja Stefan. Kontserti kannab üle ka ETV.

Euroopa Päeva veebileht