skip to content
 
 
ajakirjanikud
ajakirjanikud
 
27/06/2016

Palestiina president esitas saadikutele argumendid oma riigi toetuseks

Palestiina president Mahmoud Abbas
Palestiina president Mahmoud Abbas

“Meie rahval on aeg elada vabaduses, ilma müüride ja kontrollpunktideta,” ütles Palestiina omavalitsuse president Mahmoud Abbas neljapäeval Euroopa Parlamendis peetud kõnes.

Ta edastas oma rahva tänu Euroopa Parlamendile Palestiina riigi tunnustamise eest ja kritiseeris Iisraeli Palestiina territorriumi okupeerimise jätkamise eest.

Palestiina rahvas tahab elada täielikus suveräänsuses  [...] ja EL on kaasa aitamas Palestiina riigi loomisele, ütles president Abbas. Ta palus saadikute abi õiglase kahe riigi lahenduse leidmisel, mis põhineks 1967. aasta piiridel. President Abbas tervitas samuti hiljutist prantsuse algatust Lähis-Ida rahukõneluste jätkamiseks, kuid avaldas soovi, et sellistele läbirääkimistele määrataks ka lõpptähtaeg.

Abbas mõistis samuti hukka vägivalla ja terrorirünnakute kasutamise, kuid hoiatas, et terrorismile saab lõpu teha vaid juhul kui Iisrael lõpetab Palestiina territooriumi okupeerimise.

Euroopa Parlamendi president Martin Schulz ütles, et abistamine Palestiina stabiilsuse ja normaalse toimimise tagamisel on ELi moraalne kohustus.  Teie kohalolek siin täna, päev pärast president Rivlini kõnet, saadab tugeva signaali, et tahe saavutada kestev rahu Iisraeli ja Palestiina vahel on ikka veel elus, lisas ta.

 

Video live replays

Mahmoud Abbas, Palestiina omavalitsuse president

Martin Schulz, EP president

Päev varem pidas EP täiskogu istungil kõne Iisraeli president Reuven Rivlin, kes kutsus saadikuid üles abistama usalduse kasvatamisel Lähis-Idas

 

Jaan Soone
Pressiteenistus

(+32) 2 28 32282 (BXL)
(+32) 3 881 73473 (STR)
(+32) 498 98 33 29
press-ET@europarl.europa.eu