skip to content
 
 
ajakirjanikud
ajakirjanikud
 
31/10/2016

Kinos Artis linastuvad EP LUX Filmiauhinnale kandideerivad filmid

LUX filmiauhindLUX filmiauhind 2016 3 finalisti.
LUX filmiauhind

 

3.-4. novembril toimub kinos Artis Euroopa Parlamendi filmiprogramm, mille raames linastuvad tänavuse Euroopa Parlamendi LUX filmiauhinna nominendid: „Silmi avades“, „Minu elu Tsukiinina“ ja „Toni Erdmann“. Kõigil filmidel on eestikeelsed subtiitrid. Seansid on tasuta.

 3. novembril kell 18.00 on ekraanil filmikriitikutelt ülivõrdes vastukaja pälvinud režissöör Maren Ade’i loodud südamlik, naljakas ja musta huumoriga vürtsitatud draama "TONI ERDMANN". Saksamaa, Rumeenia ja Austria režissööride koostöös valminud filmi keskmes on vembumehest isa ja ärinaisest tütre kentsakad suhted.

 4. novembril kell 14.00 on kavas mõtlemapanev animafilm "MINU ELU TSUKIININA" (Ma Vie de Courgette) Šveitsi ja Prantsusmaa filmiloojatelt. Režissöör Claude Barras film jutustab loo vapra poisi Tsukiini ja tema kaaslaste elust orbudekodus. Ühtaegu karm ja õrn linateos sobib vaatamiseks nii lastele kui täiskasvanutele.

4. novembril kell 18.00 linastub Tuneesia režissööri Leyla Bouzidi "SILMI AVADES " (À Peine J´ouvre les Yeux), mis jutustab loo noore elujanulise neiu vabaduspüüetest ja eneseotsingutest araabia kevade eelõhtul.

 Euroopa Parlamendi filmiauhind LUX sündis 2007. aastal. Preemia eesmärk on toetada Euroopa filmide levitamist ja ärgitada üleeuroopalist mõttevahetust ühiskonna jaoks olulistel teemadel. Preemiaga kaasneb kolme lõppvalikusse jõudnud filmi tõlkimine Euroopa Liidu 24 ametlikku keelde.

 LUX auhinna tänavune võitja kuulutatakse välja 23. novembril Strasbourgis. Lisaks toimub publikuhääletus filmiauhinna LUX veebisaidil (www.luxprize.eu) ja Facebooki lehel. Enim hääli saanud film pälvib LUX publikupreemia.

 

Lisainfo:

Tallinnfilm / kino Artis
Tel 6631370
E-post: tallinnfilm@kino.ee
www.kino.ee

 

Põhjalikumad filmitutvustused: