Zapojte se do diskuse na Dni Evropy

Zúčastněte se online i osobně. Akce se konají 9. května v celé Evropě.

U příležitosti Dne Evropy oslavujeme úspěchy a jednotu Evropy a připomínáme si podpis Schumanovy deklarace 9. května 1950. Tento ambiciózní plán na zajištění trvalého míru v poválečné Evropě stál u zrodu dnešní Evropské unie. I dnes, v roce 2022, je Evropa společně usiluje o mír a podporuje všechny Evropany.

Evropský parlament vás letos v květnu zve na širokou škálu akcí, které proběhnou online i osobně v členských státech EU a v sídlech institucí EU v Bruselu, Lucemburku a Štrasburku. Evropský rok mládeže 2022 se zaměřuje na mladé lidi v Evropě a hlasy občanů, které posílila Konference o budoucnosti Evropy. Program oslav 9. května se připojuje k této snaze a nabízí sjednocující prostor pro sblížení lidí i myšlenek a vytvoření lepší budoucnosti Evropy, která bude fungovat pro všechny.

Prozkoumejte, co je v nabídce, a připojte se on-line a osobně k akcím , které se konají u příležitosti Dne Evropy v celé Evropě.

#DenEvropy

Konference o budoucnosti Evropy: sledujte demokracii v akci

Zjistěte, jak lidé nechávají zaznít své hlasy bez ohledu na to, kým jsou a odkud pocházejí, účastní se tohoto vzrušujícího nového kroku v evropské demokracii a ovlivňují budoucnost Evropy.

Podívejte se na fotografie z předchozích Dnů Evropy

Již více než 70 let nám Den Evropy dává příležitost k setkání a k oslavě toho, co pro nás Evropa znamená.

Dnes, za trvale udržitelnější Evropu

Den Evropy se zavazuje, že při všech svých aktivitách bude dodržovat Cíle trvale udržitelného rozvoje OSN.