Chcete sa dozvedieť viac?

Zistite viac o Európskom parlamente a vyjadrite svoj názor na budúcnosť Európy

spolocne.eu

Spolocne.eu je komunita, v rámci ktorej sa stretávajú ľudia z celej Európy, vymieňajú si poznatky a získavajú nové zručnosti. Spoločne sa podieľame na rozvoji európskej demokracie.

Pridajte sa ku komunite.

spolocne.eu za demokraciu

Zúčastnite sa na podujatí EYE 2023.

EYE2023 bude mixom prezenčných a hybridných aktivít, ktoré sa budú konať 9. a 10. júna v Štrasburgu. Zapojiť sa môžu všetci mladí ľudia vo veku od 16 do 30 rokov, a to tak jednotlivci, ako aj skupiny.

EÚ stojí po boku Ukrajiny

Európsky parlament i celá EÚ jednotne odsudzujú ruskú agresiu a ponúkajú Ukrajine výraznú politickú, finančnú a humanitárnu pomoc.

Kto sú poslanci Európskeho parlamentu a čo robia?

Európsky parlament sa skladá zo 705 zvolených poslancov, ktorí zastupujú občanov na európskej úrovni. Zistite viac o tom, čo poslanci robia a kto vás v Parlamente zastupuje.

Pozrite si aktivity z predchádzajúcich rokov

Zaujíma vás, čo sa dialo počas predchádzajúcich osláv Dňa Európy? Zistite, ako sa 9. máj slávil v predchádzajúcich rokoch

Oslavy Dňa Európy v rôznych európskych inštitúciách

Pozrite sa, ako oslavujú 9. máj jednotlivé inštitúcie Európskej únie, zistite viac o prebiehajúcich podujatiach a zapojte sa do organizovaných aktivít.

Podpísanie Schumanovej deklarácie

Čo bola Schumanova deklarácia a prečo je stále aktuálna? To sa dozviete pri návšteve online výstavy k 70. výročiu Schumanovej deklarácie.

Chceli by ste navštíviť Európsky parlament?

Tešíme sa na vás v Bruseli, Štrasburgu alebo v centrách Europa Experience.

Sledujte aktuálne informácie z Európskeho parlamentu

Na webových stránkach spravodajstva Európskeho parlamentu nájdete najnovšie informácie, ako aj tlačové centrum pre novinárov.