Chcete sa dozvedieť viac?

Objavte viac informácií o Európskom parlamente a vyjadrite sa k budúcnosti Európy

Informácie o Európskom roku mládeže

Vyjadrite svoj názor! Rok 2022 je Európskym rokom mládeže, a preto sa pozornosť sústredí na dôležitú úlohu mladých Európanov pri vytváraní ekologickej, inkluzívnej a digitálnej budúcnosti.

Solidarita EÚ s Ukrajinou

EÚ a jej medzinárodní partneri jednotne odsudzujú Putinovu agresiu a ponúkajú Ukrajine výraznú politickú, finančnú a humanitárnu pomoc.

Konferencia o budúcnosti Európy

Toto je nové verejné fórum pre otvorenú, inkluzívnu, transparentnú a štruktúrovanú diskusiu, na ktorej môžu Európania diskutovať o problémoch, na ktorých im skutočne záleží.

spolocne.eu

„together.eu je celoeurópske spoločenstvo, ktoré povzbudzuje všetkých k účasti na demokracii. Posuňte ducha Dňa Európy vpred a pomôžte vybudovať lepšiu budúcnosť Európy.

together.eu

Pripojte sa ku komunite.

Povedzte svoj názor na Európu.

Kto sú poslanci a čo robia?

Európsky parlament sa skladá zo 705 zvolených poslancov. Títo ľudia zastupujú občanov na európskej úrovni. Získajte viac informácií o tom, čo robia a kto vás v parlamente zastupuje.

Oslava Dňa Európy európskymi inštitúciami

Objavte, čo 9. máj znamená pre inštitúcie Európskej únie, dozviete sa viac o tom, čo sa deje, a zapojte sa do širokej ponuky aktivít.

Pri rozhodovaní o budúcnosti Európy je dôležitý aj váš hlas

Európsky parlament oslovuje priamo európskych občanov a prostredníctvom Konferencie o budúcnosti Európy pomáha vytvárať lepšiu budúcnosť Európy.

Navštívte podpis Schumanovej deklarácie

Čo bola Schumanova deklarácia, prečo bola podpísaná a prečo je platná dodnes? Preskúmajte online výstavu 70. výročia Schumanovej deklarácie a zistite to.

Máte záujem o návštevu Európskeho parlamentu?

Tešíme sa, že vás čoskoro opäť privítame v Bruseli, Štrasburgu alebo v centrách Zažite Európu. Medzitým však môžete pomocou našich online aktivít zistiť viac.

Držte krok s Európskym parlamentom

Spravodajské stránky Európskeho parlamentu obsahujú najnovšie titulky a tiež tlačovú miestnosť pre novinárov.