„Teadlaste koostöö on praegusel kriisiajal väga oluline“

Luke Tegutseb teadlaste meeskonnas, et töötada välja uus ravim, mille toimeaine molekul ravib COVID-19 põhjustatud kopsupõletikku Iirimaa, Dublin

Paljud inimesed ei ole veel kuulnud nime Itaconite, kuid hiljuti tehti kindlaks, et see põletikuvastaste omadustega molekul võib leevendada COVID-19 patsientide hingamisprobleeme ning lõppkokkuvõttes päästa elusid. Professor Luke O’Neill ja tema juhitud teadlaste rühm Dublini Trinity College’is on seda ainet katsetanud. Nad loodavad, et molekul aitab leevendada COVID-19 viiruse põhjustatud kopsupõletikku. Luke’i uurimistegevust rahastatakse ELi projektist „INITIATE“. ELi teadusuuringute programm „Horisont 2020“ rahastab 18 uurimisprojekti ja 151 meeskonda kogu Euroopas, et aidata kiiresti leida vaktsiin COVID-19 vastu. Eesmärk on parandada diagnostikat, valmisolekut, kliinilist juhtimist ja ravi viiruspuhangu korral.

„Korraldasime hääletuse selle üle, milline ese on karantiinis kõige vajalikum“

Femi Dokumenteerib Iirimaa eluolu pandeemia ajal Iirimaa, Dublin

COVID-19 näitas muu hulgas seda, kuidas muutub asjade tähtsus inimeste silmis. Me kõik nägime, kuidas inimesed hakkasid ühtäkki massiliselt tualettpaberit kokku ostma. Kuid mida peavad hädavajalikuks nooremad põlvkonnad? Et seda välja selgitada, jagas Iiri ettevõte Slight Motif sotsiaalmeedias nimekirja 32 esemest, mis on karantiinis vajalikud. Loetelus olid näiteks pabertaskurätikud, snäkid, käte desovahend ja trennivarustus. Inimesed said hääletada, mis on selles nimekirjas nende jaoks kõige olulisem. Pärast viit hääletusvooru tunnistati võitjaks Spotify äpp, mis osutus noorte jaoks karantiinis esmatähtsaks. Algatus „Quarantine Bunker Pack“ oli osa Slight Motifi tegevusest Iirimaa linnakultuuri ja elustiili dokumenteerimisel.

„Raskel ajal toetame üksteist alati.“

Patrick Toodab oma piiritusetehases hädavajalikke kaupu. Iirimaa, Drumshanbo

Tavalistel aegadel toodab Patricku Leitrimis asuv ettevõte džinni ja viskit. Ajad on aga muutunud ja tema toodang samuti. Nüüd toodab tema firma käte desovahendit ja varustab sellega Iirimaa Lääneosa apteeke, poode, meedikuid ja heategevusorganisatsioone. Kogu Euroopas on inimesed oma töös muutusi teinud, et aidata pandeemia vastu võitlevaid tervishoiutöötajaid.