„Aitame ettevõtjatel koroonakriisi põhjustatud segadusega toime tulla“

Claudine Lõi koos oma Luksemburgi kaubandus-koja kolleegidega platvormi #JobSwitch Luksemburg, Luxembourg

Mõned ettevõtted olid koroonakriisi ajal sunnitud uksed sulgema, teised aga ägasid kasvanud nõudluse all. Olukorra tasakaalustamiseks lõi Claudine koos oma Luksemburgi kaubanduskoja kolleegidega platvormi #JobSwitch. „Me lõime ettevõtetele spetsiaalse nõuandetelefoni, tegelesime nende muredega, andsime neile jooksvat teavet ja lõime vahendi, mis aitas töö kaotanud inimesi lisatööjõudu vajavatesse ettevõtetesse ümber suunata,“ selgitab Claudine. Platvormi kasutati kuni aprilli lõpuni ja see osutus äärmiselt edukaks. Registreerus ligikaudu 1400 kandidaati ning üle 500 neist leidis uue töö. Lisaks platvormile #JobSwitch käivitas kaubanduskoda ka ettevõtjate toetusprogrammi ning pakkus finantsraskustes ettevõtetele pangatagatist.

„Kaitseme Euroopa tarbijad kriisi ajal isegi kodust“

Karin Vastab tarbijate koroonaviirusega seotud küsimustele Luksemburg, Luxembourg

Euroopa tarbijakeskused nõustavad teistes liikmesriikides sisseoste teinud ELi kodanikke. Koroonaviiruse puhanguga on kaasnenud päringute arvu plahvatuslik kasv. Kõnesid on koguni 50% rohkem kui varem. Palju küsitakse, kuidas mõjutab koroonaviirus lennu- ja rongipiletite, hotellide, kodumajutusasutuste ja paketireiside broneeringuid. Tarbijakeskused hoiatavad tarbijaid ka võltsitud ravimite, kaitsemaskide ja desinfitseerimisvahendite ning muude pandeemiaga seotud pettuste eest. Pettuste avastamisest teavitatakse riigi ametiasutusi. Karin Basenach on Luksemburgi tarbijakeskuse juhataja ja kinnitab: „Meie juristid annavad ka praegusel keerulisel ajal kõigile tasuta nõu.“

„Digimaailm peab olema kõigile kättesaadav“

Patrick Jagab vähekindlustatud kooliõpilastele remonditud arvuteid Luksemburg, Luxembourg

Üle kogu Luksemburgi aitavad vabatahtlikud jagada vähekindlustatud kooliõpilastele korda tehtud arvuteid. Digital Inclusion loodi 2016. aastal ning sellest ajast peale on ta edendanud juurdepääsu digimaailmale. Ettevõte remondib tavaliselt annetatud vanu arvuteid, kuid koolide sulgemisel käivitati uus programm, mille raames jagatakse peredele kaugõppeks vajalikku tehnikat. Liikumispiirangud ja suhtlemisdistansi hoidmine ei kergendanud muidugi Patricku ja tema meeskonna tööd, kuid kohalikud vabatahtlikud toetasid neid. „Meie eesmärk on anda kõigile võrdsed digivõimalused, kuid hiljutine aktsioon näitab, et meie võimuses on kaasa aidata ka võrdsete võimaluste saavutamisele haridussüsteemis, mis on muutumas üha digitaalsemaks,“ ütleb Patrick kokkuvõtteks.