"Pateicoties pie sabiedrisko ēku un objektu ieejas uzstādītajai krāsu signālsistēmai, ir iespējams kontrolēt to, cik cilvēku tajās atrodas, vienlaikus ievērojot juridiskās prasības“

Arne Jauna izsekošanas tehnoloģija, kura izstrādāta, iedvesmojoties no luksoforiem, var būt ļoti vērtīga, lai ierobežotu cilvēku skaitu slēgtās telpās Vācija, Darmštate

Distancēšanās un sabiedriskās vietas ne vienmēr ir nesaderīgi jēdzieni. Taču tos noteikti var būt grūti apvienot. Lai novērstu to, ka gadatirgi un citi publiski pasākumi kļūst nekontrolējami, “Connfair” ir izstrādājis jaunu tehnoloģiju, kuras mērķis ir cilvēku skaita noteikšana un piekļuves kontrole. Produkts īpašību ziņā ir līdzīgs luksoforam. Tas reģistrē cilvēku skaitu slēgtā telpā un automātiski pārslēdzas no sarkanās uz zaļo krāsu tad, kad telpā ir pietiekami vietas vairāk cilvēkiem. “Ieejas signālsistēmu ir ļoti vienkārši uzstādīt, un tās darbībā tiek izmantots tiešs interneta savienojums, ko nodrošina intergrēta SIM karte. To var arī papildināt ar mūsu skaitīšanas lietotni,” stāsta Arne, “Connfair” izpilddirektors un dibinātājs. Ar šiem produktiem jaunais uzņēmums sniedz saviem klientiem tik ļoti nepieciešamo palīdzību. Iespēja analizēt apmeklētāju plūsmas noteikti palīdz uzņēmumiem, kam jānodrošina atbilstība valdības noteiktajiem ierobežojumiem un jāaizkavē vīrusa izplatība.

"Mēs darām brīvprātīgo darbu, lai Eiropā palīdzētu veidot solidaritāti“

Laurencs Veic brīvprātīgo darbu kā Eiropas Solidaritātes korpusa dalībnieks Vācija, Špīlberga

Iesaistoties Eiropas Solidaritātes korpusā, šobrīd Eiropas jaunieši daudz kuplākā skaitā nekā iepriekš brīvprātīgi palīdz sabiedrībai. Viens no viņiem ir vācu jaunietis Laurencs Auperle, kuram ir 18 gadu. Pagājušā gada septembrī viņš sāka strādāt kādā organizācijā Francijā. Koronavīrusa dēļ viņam nācās atgriezties Vācijā. Taču šis neparedzētais notikumu pavērsiens neliedz viņam darīt lielas lietas ar interneta starpniecību. Laurencs kopā ar pieciem citiem brīvprātīgajiem no visas Eiropas uzsāka projektu “La Semaine de l’Europe” (“Eiropas nedēļa”), ar dažādu aktivitāšu palīdzību mudinot cilvēkus uzzināt vairāk par Eiropu un Eiropas Savienību un iepazīt mūsu kultūru daudzveidību. “Cilvēki nezina, kādu labumu viņiem dod ES un kā viņi var dot savu artavu, būdami tās daļa. Lūk, to mēs gribam mainīt. Gribam palīdzēt Eiropā veidot solidaritāti, jo tā grūtos brīžos ir ļoti vajadzīga — piemēram, pašlaik.”

"Strādājot neatliekamās medicīniskās palīdzības jomā, es ņemu palīgā kontrolsarakstu, ko izmanto piloti“

Maksimilians Savā paramedicīnas darbā liek lietā pilota darba pieredzi Vācija, Hārlahinga

Maksimilians studē, lai kļūtu par pilotu. Taču viņa studijas tika pārtrauktas, jo koronavīrusa krīzes dēļ jauni piloti netiek pieņemti darbā. Savu jauniegūto brīvo laiku viņš nolēma izmantot lietderīgi, pārkvalificējoties darbam paramedicīnas jomā. Pirms koronavīrusa krīzes viņš strādāja par pilota palīgu, taču viņa uzņēmums uz laiku atbrīvoja viņu no darba. Tādējādi viņam pavērās iespēja strādāt paramedicīnas jomā Minhenes klīnikā Hārlahingā, Vācijā. Viņš priecājas, ka viņa pieredze pilota darbā palīdz viņam pildīt jaunos pienākumus. Maksimilians, tāpat kā veselības aprūpes darbinieki visā Eiropas Savienībā, solidarizējas ar grūtībās nonākušajiem, ārstējot pacientus no dažādām dalībvalstīm. Piemēram, Vācijas slimnīcu intensīvās aprūpes nodaļas uzņēmušas kritiski slimus iedzīvotājus no Itālijas un Francijas.

"Domāsim par cilvēkiem, kam ir lielāks saslimšanas risks“

Līza Strādā par medmāsu un rūpējas par gados vecākiem cilvēkiem Vācija, Berlīne

Medmāsas ir piedalījušās cīņā pret dažām no pasaules visbīstamākajām infekcijas slimību epidēmijām, tostarp H1N1 cūku gripas, Ebolas vīrusslimības, smaga akūta respiratorā sindroma (SARS) un Tuvo Austrumu respiratorā sindroma (MERS) epidēmiju. Tāpat kā iepriekšējo slimību uzliesmojumu laikā medmāsas visā Eiropā ir nākušas palīgā cīņā pret nāvējošās Covid­19 slimības izplatīšanos. Sākot ar pacientu aprūpi slimnīcās un beidzot ar plašām operācijām sabiedrības veselības aprūpes jomā, medmāsām ir neatsverama loma veselības aprūpē, — diendienā viņas sargā pacientu un visas sabiedrības veselību un labklājību. Līza norāda, ka ieviestie piesardzības pasākumi viņas darbu ir apgrūtinājuši kā vēl nekad: “Liela daļa komunikācijas ar pacientu notiek neverbāli. Svarīgs ir katrs niecīgākais smaids, taču tagad diemžēl šāda komunikācijas nav iespējama.” Mēs ļoti lepojamies ar visu medmāsu nesavtīgo atdevi darbam pašreizējās pandēmijas laikā.

"Es palīdzu glābšanas dienestam“

Pēters Strādā neatliekamās medicīniskās palīdzības dienestā Vācija, Augsburga

Pēters, tāpat kā daudzi citi veselības aprūpes darbinieki, ir ļoti aktīvi palīdzējis situācijās, kad uz slimnīcu jātransportē cilvēki, kuri ir inficēti ar Covid-19 vai par kuriem ir aizdomas, ka viņi ir inficēti. Taču vēl nesen viņš strādāja par stjuartu “Lufthansa Airlines”. Tā kā Covid-19 epidēmijas laikā medicīniskā palīdzība ir nepieciešama arī cilvēkiem, kas slimo ar citām kaitēm vai cietuši negadījumos, viņš nolēma pieteikties palīgā, lai atvieglotu medicīnas darbinieku darbu. Pateicoties Pētera un viņa kolēģu nenogurstošajam darbam, pacienti uz slimnīcu tiek pārvesti un ārstēšanu saņem ātrāk. Arī ES līdzīgā veidā koordinē un veicina šādas iniciatīvas. Dažkārt pacienti, kam nepieciešama intensīvā terapija, no pārpildītām slimnīcām tiek pārvesti uz citām slimnīcām, pat slimnīcām citās valstīs, kas spēj nodrošināt labāku ārstēšanu. Nesen no Francijas uz Luksemburgu ar gaisa transportu pārveda 11 intensīvās terapijas pacientus no Francijas, savukārt Austrija uzņēma 11 intensīvās terapijas pacientus no Itālijas un trīs — no Francijas. Šis piemērs lieliski parāda, kā mēs krīzi pārvaram kopā.

"Mēs rūpējamies par to, lai cilvēki nebūtu izsalkuši“

Maksi Palīdz vadīt mātes restorānu Vācija, Hirtena, Reinzeme-Pfalca

Maksi māte savu restorānu būtu varējusi slēgt un par to saņemt finanšu atbalstu no valdības. Ģimene dzīvo lauku apvidū, kur pārtikas apgādes iespējas nav lielas, tāpēc viņas māte nolēma sākt piedāvāt līdzņemšanas un piegādes pakalpojumus, tādā veidā atbalstot vietējo kopienu. Tagad Maksi un viņas ģimene bez papildu maksas piegādā pārtiku vecāka gadagājuma un neaizsargātiem cilvēkiem. Visā Eiropā restorāniem rūpējoties par vietējo iedzīvotāju apgādāšanu ar ēdienu, šāda veida ierosmēm ir vēl kāda ļoti pozitīva ietekme: restorāni turpina darbību, savukārt to darbinieki nezaudē darbu.

"Vissvarīgāk šobrīd ir palīdzēt cilvēkiem nesaslimt“

Jūlija Strādā papildu maiņu aptiekā, lai palīdzētu cilvēkiem saglabāt labu veselību Vācija, Altetinga

Jūlija trīs gadus ir strādājusi par tehnisko asistenti aptiekā, un viņas darba slodze vēl nekad nav bijusi tik liela kā pēdējo nedēļu laikā. Patlaban vietējiem aptiekāriem visā Eiropā ir svarīga loma, jo viņi sniedz klientiem informāciju, padomus un zāles. Bez tādiem cilvēkiem kā Jūlija nebūtu bijis iespējams palēnināt vīrusa izplatību, jo aptiekas bieži vien ir pirmā vieta, kur cilvēki meklē informāciju par piesardzības pasākumiem, simptomiem un ārstēšanu. Aptiekāri arī atvieglo patlaban tik aizņemto veselības aprūpes speciālistu darba slodzi. Eiropas farmācijas un medicīnas zinātnē ir nodarbināti daudz šādu varonīgu cilvēku. Arī Eiropas Savienība dod savu ieguldījumu, visā Eiropā finansējot 18 pētniecības projektus un 140 pētnieku komandas, kas nenogurstoši strādā, cenšoties atrast vakcīnu pret koronavīrusu.

"Bezmiega naktis un nerimstoši tālruņa zvani jeb kā mēs palīdzējām draugam atgriezties mājās no Āfrikas“

Sāra Palīdzēja draugam atgriezties mājās no ārvalstīm Vācija, Garhinga

Covid­19 epidēmijas uzliesmojums ir radījis milzīgu slogu veselības aprūpes personālam un slimnīcām visā pasaulē. Diemžēl nav grūti iedomāties, ka šī situācija ir vēl sarežģītāka jaunattīstības valstīs un valstīs ar zemiem ienākumiem, jo problēmas, ar kādām jau saskaras to veselības aprūpes sistēmas, šī pandēmija saasinājusi vēl vairāk. Šī doma satrauca Sāru no Garhingas (Vācija). Laikā, kad tika izsludināta pandēmija un valstis sāka slēgt savas robežas, viņas itāļu draugs ciemojās pie radiniekiem Beninā. Sāra sāka privātu kampaņu, lai palīdzētu savam draugam atgriezties no Beninas. Ar viņa darba devēja un uzņēmuma padomes, viņa kolēģu, ģimenes un ļoti laipnas ceļojumu aģentūras darbinieces palīdzību viņiem visiem kopā izdevās panākt drauga atgriešanos atpakaļ Vācijā. Valstu aviosabiedrības savos repatriācijas reisos uzņem ES pilsoņus no daudz dažādām dalībvalstīm. Tas bija iespējams, pateicoties ES repatriācijas programmai, kas ļauj iedzīvotājiem atgriezties savās izcelsmes valstīs. Kopš 16. aprīļa ar 193 lidojumiem mājās nogādāti 41 760 ES iedzīvotāju.

"Es ticu mūzikas potenciālam satuvināt cilvēkus“

Sonja Ar mūzikas palīdzību palīdz cilvēkiem justies vienotiem Vācija, Mainca

Mūzika ir spēcīgs līdzeklis cilvēku satuvināšanai, jo īpaši šajos grūtajos laikos, kad daudzi no mums jūtas vientuļi. Tāpēc Sonja, kas ir profesionāla dziedātāja (soprāns), izmantoja savu “Facebook” lapu, lai ar dziedāšanu duetā vienotu cilvēkus. Šajā muzikālajā projektā var piedalīties gan profesionāli mūziķi, gan amatieri. 22. martā plkst. 18.00 viņa no saviem logiem nodziedāja Eiropas himnu, tādā veidā daudziem cilvēkiem ļaujot sajusties savstarpēji tuvākiem.

"Šodien es daru visu, kas ir manos spēkos, lai mainītu rītdienu“

Karolīna Strādā kā brīvprātīgā par neatliekamās palīdzības transporta vadītāju Vācija, Burghauzena

Karolīna nupat beigusi skolu un nākamgad sāks studēt medicīnu — viņas aicinājums ir palīdzēt cilvēkiem ārkārtas situācijās. Kopš pandēmijas sākuma strādāt kā brīvprātīgajai par neatliekamās palīdzības transportlīdzekļa vadītāju ir kļuvis grūtāk, taču viņa nesavtīgi turpina ievērot visus nepieciešamos piesardzības pasākumus, lai novērstu vīrusa izplatību. Covid-19 izplatības palēnināšana ir viens no galvenajiem ES — un visu Eiropas iedzīvotāju — mērķiem. Lai šo mērķi sasniegtu, mēs kopīgiem spēkiem nodrošinām būtisku pakalpojumu un dzīvībai svarīga medicīniskā aprīkojuma pieejamību.

"Rūpēsimies cits par citu, un pret ikvienu izturēsimies ar cieņu. Mums visiem šobrīd jābūt solidāriem“

Anna Medicīnas studente, kas strādā par medmāsu Vācija, Štarnberga

Anna sāka mācīties par medmāsu 2018. gada oktobrī, bet jau tagad viņu regulāri aicina palīdzēt slimnīcā. Viņas nodaļa ir sagatavota darbam ar neatliekamiem Covid-19 saslimšanas gadījumiem un apmācīta strādāt ar pacientu monitoriem, lai gan tas neietilpst medmāsu pienākumos. Medicīnas studentiem šis laika posms ir īpaši saspringts un emocionālā ziņā grūts. Taču kopā ar pārējiem komandas biedriem viņa dara visu iespējamo, lai palīdzētu apkarot vīrusu. Viņa arī cenšas ikvienam atgādināt, ka ir jārūpējas citam par citu, ka ikviens ir pelnījis cieņpilnu attieksmi un ka visu laiku nepieciešams ievērot piesardzības pasākumus. Šāda veida solidaritāte valda arī starp visām dalībvalstīm. Francija ir ziedojusi 1 miljonu masku Itālijai, savukārt Vācija piegādājusi Itālijai 7 tonnas medicīniskā aprīkojuma, tostarp plaušu ventilatorus un anestēzijai izmantojamās maskas, tādā veidā palīdzot glābt cilvēku dzīvības.

"Mēs turpinām strādāt, jo esam vajadzīgi saviem pacientiem“

Edīna Turpina sniegt zobārstniecības pakalpojumus arī krīzes laikā Vācija, Korntāla-Minhingena

Edīna Glāzere vada zobārstniecības klīniku, kur strādā vēl seši viņas kolēģi. Darbu klīnikā pašreizējā krīze ir ārkārtīgi apgrūtinājusi. Bieži trūkst dezinfekcijas līdzekļu un aizsargaprīkojuma, turklāt klīnika atrodas rajonā, kur konstatēta īpaši augsta saslimstības izplatība. Tas pacientu ārstēšanu padara nedrošu. Tomēr Edīna ar kolēģiem darbu turpina, jo cilvēkiem viņi ir vajadzīgi, it īpaši tiem pacientiem, kas cieš lielas sāpes. Sniegt cilvēkiem veselības aprūpi ir mūsu prioritāte. Kamēr miljoniem medmāsu, ārstu, zobārstu un veselības aprūpes darbinieku ar koronavīrusu cīnās frontes pirmajās rindās, Eiropas Savienība rūpējas par to, lai valstīm būtu nodrošināta iespēja ātri piekļūt dzīvībai svarīgam medicīniskajam aprīkojumam.

"Mēs cenšamies atvieglot slodzi mūsu ārstiem, kuri šobrīd mums ir tik ļoti vajadzīgi“

Klaudija Palīdz pacientiem, kas cieš no stiprām sāpēm, kamēr ārsti cīnās ar Covid-19 Vācija, Heršinga pie Ammerzē

Tā kā medicīnas speciālisti šobrīd ir ārkārtīgi aizņemti, cīnoties ar koronavīrusa krīzi, Klaudija, kas pēc profesijas ir osteopāte, atvieglo ārstu darba slodzi, pieņemot pacientus, kas cieš no citām ar Covid-19 nesaistītām problēmām. Pateicoties tādiem osteopātiem kā Klaudija, šie pacienti arī krīzes laikā turpina saņemt ārstēšanu, kas atvieglo viņu sāpes. Šāds atbalsts ir sevišķi nozīmīgs pacientiem, savukārt ārstiem un medmāsām tas ārkārtīgi atvieglo smago darba slodzi.