"Šajos krīzes laikos ļoti svarīga ir pētnieku sadarbība“

Lūks Kopā ar pētnieku komandu izstrādā zāles, kuru pamatā ir molekula, kas iedarbojas pret Covid­19 izraisīto plaušu iekaisumu Īrija, Dublina

Daudzi cilvēki vēl nav dzirdējuši par “Itaconite”, taču šai nesen atklātajai molekulai piemīt pretiekaisuma īpašības. Tā var atvieglot Covid­19 slimnieku elpošanas traucējumus, bet tas var glābt dzīvības. Profesors Lūks O’Nīls kopā ar savu zinātnieku komandu no Dublinas Trīsvienības koledžas ir veikuši testus tieši ar “Itaconite”. Viņi cer, ka molekula palīdzēs apturēt plaušu iekaisumu, ko izraisa koronavīruss. Lūka darbs tiek finansēts ar ES projekta “INITIATE” starpniecību. Visā Eiropā ES pētniecības programmā “Apvārsnis 2020” tiek finansēti 18 pētījumu projekti. Tādā veidā 151 pētnieku komanda saņem finansiālu atbalstu vakcīnas meklēšanai pret Covid­19. Finansēto pētījumu mērķis ir uzlabot diagnostiku, sagatavotību, klīnisko pārvaldību un ārstēšanu.

"Mēs lūdzām cilvēkiem nobalsot par lietām, kas karantīnas laikā viņiem šķitušas visnepieciešamākās“

Femi Dokumentē kultūru un cilvēku dzīvesveidu Īrijā pandēmijas laikā Īrija, Dublina

Viena no lietām, ko Covid­19 krīzes laiks mums ir iemācījis, ir tas, kā mainās cilvēku uztvere par to, kas ir būtisks. Mēs visi bijām liecinieki tualetes papīra pirkšanas drudzim, bet kādas lietas šķiet neaizstājamas jaunākajai paaudzei? Lai to noskaidrotu, Īrijas uzņēmums “Slight Motif” sociālajos plašsaziņas līdzekļos organizēja balsošanu par karantīnas laikā visnepieciešamākajām lietām. Respondentiem bija jāizvēlas no saraksta, kurā bija uzskaitītas 32 noderīgas lietas: kabatlakati, uzkodas, roku dezinfekcijas līdzeklis, sporta aprīkojums u.c. “Pēc piecām balsošanas kārtām mūsu jaunā auditorija par visnepieciešamāko lietu karantīnas laikā atzina lietotni “Spotify”,” saka Femi Falana. Ar iniciatīvu “Quarantine Bunker Pack” (“Karantīnas bunkura krājumi”) uzņēmums “Slight Motif” cenšas dokumentēt pilsētas dzīvi un vispār cilvēku dzīvesveidu Īrijā.

"Mēs protam sanākt kopā grūtos laikos“

Patriks Atstāj savu spirta rūpnīcu atvērtu ļoti svarīgu preču ražošanai Īrija, Dramšenbo

Patrika rūpnīca atrodas Litrimas grāfistē, un tā ražo džinu un viskiju. Taču situācija un prioritātes mainījās, tāpēc mainījusies ir arī viņa produkcija. Patlaban viņa uzņēmums nodrošina roku dezinfekcijas līdzekļus aptiekām, mediķiem, veikaliem un labdarības organizācijām visā Rietumīrijā. Visās Eiropas malās visdažādāko profesiju cilvēki pielāgo savu darbību, lai atbalstītu veselības aprūpes speciālistus cīņā ar pandēmiju.