V Európe má každý z nás nejakú úlohu.

Všetci sme sa už stretli s kritickými reakciami na zvládanie súčasnej krízy. Možno aj my sami sme už prehodili poznámku v tomto duchu. Väčšina ľudí však ani netuší, koľko sa toho v celej EÚ robí na boj proti ochoreniu COVID-19.

Práve preto sme sa rozhodli spustiť kampaň #EuropaniaProtiCOVID19.

Chceme ukázať, ako Európska únia reaguje na dôsledky tejto krízy a ako ju môžeme prekonať vďaka zmyslu pre spoločnú Európu a duchu solidarity a jednoty.

Vytvorili sme túto stránku, aby sme vyzdvihli každodenné hrdinstvá bežných Európanov. Vďaka týmto príbehom sa môže svet dozvedieť o tom, ako si Európania vedia poradiť s ťažkosťami, s akou pohotovosťou na ne reagujú a akí sú k sebe solidárni. Hrdinom každého príbehu je niekto, koho úsilie v boji s touto krízou (výskumníci, zdravotnícki pracovníci, priatelia či susedia) je skryté pred očami verejnosti a kto robí všetko, čo je v jeho silách, aby zabránil ďalšiemu šíreniu vírusu a menil veci k lepšiemu.

Pridať sa môžete aj vy. Tu sú tri spôsoby, ako na to:
  • Povedzte rodine a priateľom o stránke europania-proti-covid19.eu;
  • Používajte hešteg #EuropaniaProtiCovid19 na sociálnych médiách;
  • Podeľte sa so svojím príbehom pre #EuropaniaProtiCovid19. Alebo by ste radšej chceli pomôcť niektorému z našich hrdinov? Budeme veľmi radi, ak sa nám ozvete.
Napíšte nám na adresu europeans-against-covid19@europarl.europa.eu

Reakcia EÚ na koronavírus

Pozrite si najnovšie správy o koordinovanej reakcii EÚ na pandémiu koronavírusu a o krokoch Európskeho parlamentu.

Centrum sťahovania

Tu si môžete stiahnuť materiály ku kampani Európskeho parlamentu zameranej na boj proti COVID-19.