skip to content
 
 
 
 

Přihlaste svou třídu na setkání Euroscola online

Evropský parlament nabízí středním školám online setkání se studenty z ostatních členských států moderované přímo z plenárního sálu ve Štrasburku.  Přihlaste se se svou třídou i vy! Stačí zaslat jméno Vaší školy. 

Euroscola online nabízí Evropský parlament jako alternativu k setkání, které za normálních okolností probíhá několikrát ročně v zasedacím sále v EP ve Štrasburku. Během online Euroscoly budete mít příležitost setkat se mj. s předsedou EP panem D. M. SASSOLIM  a s ostatními studenty z členských států diskutovat na předem dané téma. Každou zemi může zastupovat pouze omezené množství škol. Proto neváhejte a přihlaste se! Přihlášky budeme spravovat podle systému "kdo dřív přijde,...".

Zašlete nám na adresu eppraha@europarl.europa.eu jméno Vaší školy, kontaktní osobu a datum, které preferujete.

Termíny online Euroscoly:

 • 15. října 2021
 • 26. listopadu 2021
 • 9. prosince 2021

Akce trvá asi 2hod.(9:30 - 11:30)  a probíhá na platformě Interactio. Současně jí lze sledovat na https://www.facebook.com/euroscola. Technické instrukce se dozvíte několik dní před akcí. Pro každou školu budou zaslány dva přístupy pro tzv. zpravodaje (nebo zpravodajský tým), kteří budou komunikovat v živém vysílání. Ostatní mohou akci sledovat přes živé vysílání na Facebooku a aktivně spolupracovat  přes mobilní aplikaci Sli.do, která umožňuje klást dotazy v reálném čase.

Podívejte se na záznam online Euroscoly z března. Hned v úvodu vystoupilo se svým dotazem i Gymnázium Hranice.  

 

Soutěž  se letos nekoná

Kancelář Evropského parlamentu v ČR nebude tento rok vyhlašovat soutěž Euroscola z důvodu pandemické situace nejen u nás v České republice, ale i v celé Evropě.

S těžkým srdcem jsme se rozhodli letos soutěž neuskutečnit. Každý rok se těšíme na kreativní příspěvky středoškoláků, z nichž vybíráme ty nejlepší. Vítězové pak mohou odjet s celou svou třídou do Evropského parlamentu ve Štrasburku na celodenní studentskou akci.

Od března 2020 nejsou bohužel žádné návštěvy v Evropském parlamentu povoleny. Příští školní rok 2021/2022 bychom rádi, pokud to pandemická situace dovolí, vyhlásili novou národní soutěž Euroscola, a to v listopadu. Výherci by mohli již v začátkem roku 2022 vyjet do francouzského Štrasburku.

Těšíme se na Vás v příštím školním roce!

 

Evropské setkání studentů Euroscola online

 .

Pokud jste se nemohli zúčastnit evropského setkání studentů v Evropském parlamentu ve Štrasburku, sledujte přímý přenos z digitální Euroscoly 27. listopadu od 9:30.  

27. listopadu od 9:30 - přímý přenos z online setkání Euroscola
 .

Z důvodu zrušení studentských setkání Euroscola ve Štrasburku, nabídl Evropský parlament vítězům národních soutěží zúčastnit se tohoto programu distančně. Touto bezpečnou alternativou umožní mnoha studentům setkat se svými vrstevníky z ostatních členských zemí a diskutovat s nimi na daná témata.

Tato zasedání se uskuteční ve dnech 27. listopad u a 14. prosince za účasti dvou místopředsedů Evropského parlamentu, paní Dity Charanzové a pana Rainera Wielanda. Online setkání Euroscol budou trvat dvě hodiny.  První online zasedání se zaměří na životní prostředí a změnu klimatu a druhé se bude věnovat vzdělávání a zaměstnanosti mladých lidí.

Pokud je vaše škola pozvána k účasti na některém z našich zasedání na dálku, budete kontaktováni přímo kontaktním úřadem vašeho národního Evropského parlamentu.

Zasedání Euroscola můžete také sledovat online prostřednictvím živého přenosu, který bude k dispozici na našem webu a na platformách sociálních médií. Těšíme se, že se do této nové výzvy společně s námi vydáte!

 
 .

Setkání Euroscola zrušena do konce října 2020

Předseda EP oznámil preventivní opatření, v rámci nichž budou mimo jiné do odvolání zrušeny všechny návštěvy. Samotná legislativní práce Parlamentu (schůze výborů, plenárka atd.) nicméně pokračuje. Sál plenárního zasedání, stejně jako další prostory Evropského parlamentu jsou však dočasně pro veřejnost uzavřeny. Návštěvy a akce - včetně setkání Euroscola - jsou zrušeny s okamžitou platností až do konce října 2020. Parlament monitoruje situaci v reálném čase a bude svá opatřením odpovídajícím způsobem aktualizovat. Omlouváme se za jakékoli nepříjemnosti.

Více informací naleznete zde.
 .
 

#EYEonline - Evropské setkání mládeže

 .

Kvůli pandemii koronaviru bylo Evropské setkání mládeže EYE2020, původně plánované na konec května 2020, odloženo. Evropský parlament Vám představuje zvláštní online vydání této akce s různými aktivitami organizovanými v digitálních formátech. #EYEonline nabízí mladým lidem příležitost virtuálně se vzájemně setkat a inspirovat, sdílet své příběhy a vyměňovat si své názory s odborníky, aktivisty a vlivnými činiteli. Pojďte se k nám připojit.

Všechny aktivity budou streamovány živě na facebookové stránce Evropského setkání mládeže.
 
 .
 .
 
 .

Výherci podzimní soutěže Euroscola 2019!

V přímém přenosu byla vylosována následující školy ( abecedně):

 • Gymnázium Česká, České Budějovice, 3.A
 • Gymnázium T. G. Masaryka, Litvínov, 2.A
 • Gymnázium Valašské Klobouky, 2.B
 • Gymnázium Zlín - Lesní čtvrť, 6XA
 • Malostranské gymnázium
 • Obchodní akademie a Hotelová škola Třebíč, CR8
 • Obchodní akademie a jazyková škola s právem státní jazykové zkoušky, Písek, 3.B
 • Střední odborná škola Olomouc, spol. s r. o., III. A (Veřejnosprávní činnost)
 • Střední uměleckoprůmyslová škola sklářská Kamenický Šenov

Všem srdečně blahopřejeme!
Kontakty na pedagogy zasílejte na michaela.waagnerova@ep.europa.eu

 
 .
 .
 

Chcete s námi soutěžit a vyhrát cestu do Štrasburku? Začínáme 15. října!

Zúčastněte se nového kola soutěže! Vyhrajte cestu do sídla Evropského parlamentu ve Štrasburku a vyzkoušejte si na vlastní kůži roli europoslance!

Řekněte europoslancům, co od nich čekáte!

Natočte video, ve kterém vyjádříte vaši představu o tom, čím by se měli poslanci EP v příštích pěti letech zabývat. Trápí vás klimatická změna? Kvalita a bezpečnost potravin? Budoucnost evropské energetiky? Ochrana hranic? Konkurenceschopnost Evropy? Nebo něco jiného? Sdílejte to s námi!

Sdílejte vaše názory!

Zdá se vám, že se vás evropská témata netýkají a že jsou příliš vzdálená? Nebo si naopak uvědomujete, že se týkají nás všech? Jaké evropské téma vás opravdu pálí? Co mají podle vás europoslanci v příštích pěti letech prioritně řešit? Vyjádřete, co si myslíte!

Výherce

Po ukončení soutěže bude odbornou porotou z řad zaměstnanců Kanceláře Evropského parlamentu v ČR vybráno 15 videí, která postoupí do instagramového losování v přímém přenosu. U videí se hodnotí splnění náležitostí uvedených v pravidlech, dále kreativita, myšlenka, výstižnost a originalita.

Z předvýběru bude vylosováno celkem 9 soutěžních videí z 9 různých škol, které vyhrají hlavní cenu. Škola může vyhrát pouze jednou. Čím více videí studenti z jedné školy vytvoří, tím se samozřejmě zvyšuje šance na úspěch. Setkání Euroscola ve Štrasburku se škola může zúčastnit pouze 1x v kalendářním roce.

 .

Hlavní cena

Hlavní cenou v soutěži je finanční příspěvek na cestu 24 studentů a dva pedagogické doprovody na celoevropské setkání studentů z 28 členských států EU do sídla Evropského parlamentu ve Štrasburku. Setkání Euroscola se škola může zúčastnit jednou v kalendářním roce. Termíny setkání v Evropském parlamentu jsou plánované na jaro 2020. Škola může vyhrát pouze jednou.

 .
 .
 .
 
 .