skip to content
 
 

Přihlaste svou třídu na setkání Euroscola online

Evropský parlament nabízí středním školám online setkání se studenty z ostatních členských států moderované přímo z plenárního sálu ve Štrasburku.  Přihlaste se se svou třídou i vy! Stačí zaslat jméno Vaší školy. 

Distanční verzi Euroscoly nabízí Evropský parlament jako alternativu k setkání, které za normálních okolností probíhá několikrát ročně v zasedacím sále v EP ve Štrasburku. Během online Euroscoly budete mít příležitost setkat se mj. s předsedou EP panem D. M. SASSOLIM  a s ostatními studenty z členských států diskutovat na předem dané téma. Každou zemi může zastupovat pouze omezené množství škol. Proto neváhejte a přihlaste se! Přihlášky budeme spravovat podle systému "kdo dřív přijde,...".

Stačí zaslat na adresu eppraha@europarl.europa.eu jméno Vaší školy, kontaktní osobu a datum, které preferujete.
 
Nové termíny na Euroscolu online: 

  • 20. května 2022 (uzávěrka přihlašování do 1. dubna)

Akce trvá asi 2hod.(9:30 - 11:30)  a probíhá na platformě Interactio. Současně jí lze sledovat na https://www.facebook.com/euroscola. Technické instrukce se dozvíte několik dní před akcí. Pro každou školu budou zaslány dva přístupy pro tzv. zpravodaje (nebo zpravodajský tým), kteří budou komunikovat v živém vysílání. Ostatní mohou akci sledovat přes živé vysílání na Facebooku a aktivně spolupracovat  přes mobilní aplikaci Sli.do, která umožňuje klást dotazy v reálném čase.

Podívejte se na záznam online Euroscoly z března. Hned v úvodu vystoupilo se svým dotazem i Gymnázium Hranice.  

Zkušenosti škol naleznete v záložce "reference škol"
 

Soutěž  se letos nekoná

Kancelář Evropského parlamentu v ČR nebude tento rok vyhlašovat soutěž Euroscola z důvodu pandemické situace nejen u nás v České republice, ale i v celé Evropě.

S těžkým srdcem jsme se rozhodli letos soutěž neuskutečnit. Každý rok se těšíme na kreativní příspěvky středoškoláků, z nichž vybíráme ty nejlepší. Vítězové pak mohou odjet s celou svou třídou do Evropského parlamentu ve Štrasburku na celodenní studentskou akci.

Od března 2020 nejsou bohužel žádné návštěvy v Evropském parlamentu povoleny. Příští školní rok 2022 bychom rádi, pokud to pandemická situace dovolí, vyhlásili novou národní soutěž Euroscola.

Těšíme se na Vás v příštím pololetí!

 
 .