skip to content
 
 
 
 

PODZIMNÍ SOUTĚŽ EUROSCOLA SKONČILA

 .

Děkujeme všem za účast v soutěži!

 .
 .
 
 .

Výherci podzimní soutěže Euroscola 2019!

V přímém přenosu byla vylosována následující školy ( abecedně):

  • Gymnázium Česká, České Budějovice, 3.A
  • Gymnázium T. G. Masaryka, Litvínov, 2.A
  • Gymnázium Valašské Klobouky, 2.B
  • Gymnázium Zlín - Lesní čtvrť, 6XA
  • Malostranské gymnázium
  • Obchodní akademie a Hotelová škola Třebíč, CR8
  • Obchodní akademie a jazyková škola s právem státní jazykové zkoušky, Písek, 3.B
  • Střední odborná škola Olomouc, spol. s r. o., III. A (Veřejnosprávní činnost)
  • Střední uměleckoprůmyslová škola sklářská Kamenický Šenov

Všem srdečně blahopřejeme!
Kontakty na pedagogy zasílejte na michaela.waagnerova@ep.europa.eu

 
 .
 .
 

Chcete s námi soutěžit a vyhrát cestu do Štrasburku? Začínáme 15. října!

Zúčastněte se nového kola soutěže! Vyhrajte cestu do sídla Evropského parlamentu ve Štrasburku a vyzkoušejte si na vlastní kůži roli europoslance!

Řekněte europoslancům, co od nich čekáte!

Natočte video, ve kterém vyjádříte vaši představu o tom, čím by se měli poslanci EP v příštích pěti letech zabývat. Trápí vás klimatická změna? Kvalita a bezpečnost potravin? Budoucnost evropské energetiky? Ochrana hranic? Konkurenceschopnost Evropy? Nebo něco jiného? Sdílejte to s námi!

Sdílejte vaše názory!

Zdá se vám, že se vás evropská témata netýkají a že jsou příliš vzdálená? Nebo si naopak uvědomujete, že se týkají nás všech? Jaké evropské téma vás opravdu pálí? Co mají podle vás europoslanci v příštích pěti letech prioritně řešit? Vyjádřete, co si myslíte!

Výherce

Po ukončení soutěže bude odbornou porotou z řad zaměstnanců Kanceláře Evropského parlamentu v ČR vybráno 15 videí, která postoupí do instagramového losování v přímém přenosu. U videí se hodnotí splnění náležitostí uvedených v pravidlech, dále kreativita, myšlenka, výstižnost a originalita.

Z předvýběru bude vylosováno celkem 9 soutěžních videí z 9 různých škol, které vyhrají hlavní cenu. Škola může vyhrát pouze jednou. Čím více videí studenti z jedné školy vytvoří, tím se samozřejmě zvyšuje šance na úspěch. Setkání Euroscola ve Štrasburku se škola může zúčastnit pouze 1x v kalendářním roce.

 .

Hlavní cena

Hlavní cenou v soutěži je finanční příspěvek na cestu 24 studentů a dva pedagogické doprovody na celoevropské setkání studentů z 28 členských států EU do sídla Evropského parlamentu ve Štrasburku. Setkání Euroscola se škola může zúčastnit jednou v kalendářním roce. Termíny setkání v Evropském parlamentu jsou plánované na jaro 2020. Škola může vyhrát pouze jednou.

 .
 .
 .
 
 .