skip to content
 
 
 
 

Setkání Euroscola zrušena do konce října 2020

Předseda EP oznámil preventivní opatření, v rámci nichž budou mimo jiné do odvolání zrušeny všechny návštěvy. Samotná legislativní práce Parlamentu (schůze výborů, plenárka atd.) nicméně pokračuje. Sál plenárního zasedání, stejně jako další prostory Evropského parlamentu jsou však dočasně pro veřejnost uzavřeny. Návštěvy a akce - včetně setkání Euroscola - jsou zrušeny s okamžitou platností až do konce října 2020. Parlament monitoruje situaci v reálném čase a bude svá opatřením odpovídajícím způsobem aktualizovat. Omlouváme se za jakékoli nepříjemnosti.

Více informací naleznete zde.
 .
 

#EYEonline - Evropské setkání mládeže

 .

Kvůli pandemii koronaviru bylo Evropské setkání mládeže EYE2020, původně plánované na konec května 2020, odloženo. Evropský parlament Vám představuje zvláštní online vydání této akce s různými aktivitami organizovanými v digitálních formátech. #EYEonline nabízí mladým lidem příležitost virtuálně se vzájemně setkat a inspirovat, sdílet své příběhy a vyměňovat si své názory s odborníky, aktivisty a vlivnými činiteli. Pojďte se k nám připojit.

Všechny aktivity budou streamovány živě na facebookové stránce Evropského setkání mládeže.
 
 .

Jarní soutěž zrušena!

 .

V souvislosti s uzavřením škol vládním nařízením ze dne 10. března 2020 se nebude konat letošní jarní soutěž Euroscola. Budeme se na vás těšit opět v novém školním roce!

 .
 .
 
 .

Výherci podzimní soutěže Euroscola 2019!

V přímém přenosu byla vylosována následující školy ( abecedně):

  • Gymnázium Česká, České Budějovice, 3.A
  • Gymnázium T. G. Masaryka, Litvínov, 2.A
  • Gymnázium Valašské Klobouky, 2.B
  • Gymnázium Zlín - Lesní čtvrť, 6XA
  • Malostranské gymnázium
  • Obchodní akademie a Hotelová škola Třebíč, CR8
  • Obchodní akademie a jazyková škola s právem státní jazykové zkoušky, Písek, 3.B
  • Střední odborná škola Olomouc, spol. s r. o., III. A (Veřejnosprávní činnost)
  • Střední uměleckoprůmyslová škola sklářská Kamenický Šenov

Všem srdečně blahopřejeme!
Kontakty na pedagogy zasílejte na michaela.waagnerova@ep.europa.eu

 
 .
 .
 

Chcete s námi soutěžit a vyhrát cestu do Štrasburku? Začínáme 15. října!

Zúčastněte se nového kola soutěže! Vyhrajte cestu do sídla Evropského parlamentu ve Štrasburku a vyzkoušejte si na vlastní kůži roli europoslance!

Řekněte europoslancům, co od nich čekáte!

Natočte video, ve kterém vyjádříte vaši představu o tom, čím by se měli poslanci EP v příštích pěti letech zabývat. Trápí vás klimatická změna? Kvalita a bezpečnost potravin? Budoucnost evropské energetiky? Ochrana hranic? Konkurenceschopnost Evropy? Nebo něco jiného? Sdílejte to s námi!

Sdílejte vaše názory!

Zdá se vám, že se vás evropská témata netýkají a že jsou příliš vzdálená? Nebo si naopak uvědomujete, že se týkají nás všech? Jaké evropské téma vás opravdu pálí? Co mají podle vás europoslanci v příštích pěti letech prioritně řešit? Vyjádřete, co si myslíte!

Výherce

Po ukončení soutěže bude odbornou porotou z řad zaměstnanců Kanceláře Evropského parlamentu v ČR vybráno 15 videí, která postoupí do instagramového losování v přímém přenosu. U videí se hodnotí splnění náležitostí uvedených v pravidlech, dále kreativita, myšlenka, výstižnost a originalita.

Z předvýběru bude vylosováno celkem 9 soutěžních videí z 9 různých škol, které vyhrají hlavní cenu. Škola může vyhrát pouze jednou. Čím více videí studenti z jedné školy vytvoří, tím se samozřejmě zvyšuje šance na úspěch. Setkání Euroscola ve Štrasburku se škola může zúčastnit pouze 1x v kalendářním roce.

 .

Hlavní cena

Hlavní cenou v soutěži je finanční příspěvek na cestu 24 studentů a dva pedagogické doprovody na celoevropské setkání studentů z 28 členských států EU do sídla Evropského parlamentu ve Štrasburku. Setkání Euroscola se škola může zúčastnit jednou v kalendářním roce. Termíny setkání v Evropském parlamentu jsou plánované na jaro 2020. Škola může vyhrát pouze jednou.

 .
 .
 .
 
 .