skip to content
 

Skončilo jarní kolo soutěže Euroscola

 .
14/03/2016
 .

V úterý 8. března skončilo další kolo soutěže Euroscola pro středoškoláky. Stačilo správně odpovědět na 10 soutěžních otázek a být mezi šesticí škol, které se v letošním roce zúčastní setkání v sídle Evropského parlamentu ve Štrasburku.

Do letošního jarního kola se přihlásilo celkem 2 104 studentů. Studenti, kteří usednou v jednacím sále Evropského parlamentu, jsou:

  • Hana Bednářová a její třída 3. A z Gymnázia Tišnov
  • Štěpán Vacek a jeho třída A2A ze Střední průmyslové školy dopravní a.s. z Prahy
  • Petr Čermák a jeho třída 2. B z Gymnázia Svitavy
  • Martin Dvořák a jeho třída 2. B z SOŠ Drtinova, Praha
  • Lucie Blažková a její třída ze Střední uměleckoprůmyslové školy sklářské z Kamenického Šenova
  • Valentýna Janáčová a její třída 2. G z Gymnázia Valašské Klobouky

Výherce budeme kontaktovat prostřednictvím e-mailu, který uvedli ve formuláři, a pokyny k výjezdu třídy budou zaslány na e-mail řediteli / ředitelce školy v příštích dnech. Výhercům gratulujeme a děkujeme všem studentům za účast. Další kolo soutěže se bude konat v září 2016.

 .
 
 .

Jarní kolo soutěže Euroscola právě začíná

 .
03/02/2016
 .

Ve čtvrtek 11. února bude ve 12:00 spuštěno další kolo soutěže Euroscola pro středoškoláky. Stačí odpovědět na 10 otázek a můžeš vyhrát cestu pro sebe a svou třídu do sídla Evropského parlamentu ve Štrasburku! Internetová znalostní soutěž probíhá od 11. února do 8. března 2016.

 .

Kdo se může zúčastnit?

Soutěž je určena pro studenty druhých a třetích ročníků středních škol. Odpovědět na otázky může každý středoškolák pouze jednou. Čím více studentů z jedné třídy odpoví, tím se samozřejmě zvyšuje šance na úspěch. Škola může vyhrát pouze jednou.

 .

Hlavní cena

Hlavní cenou v soutěži EUROSCOLA ČR je finanční příspěvek na společnou cestu pro 24 studentů a 2 doprovody do sídla Evropského parlamentu ve Štrasburku. V tomto semestru může vyhrát až šest škol.

 .

Vyhodnocení

Finanční příspěvek na Euroscolu do Štrasburku získají ti zástupci tříd, kteří budou mít všechny správné odpovědi a jejich škola nevyjela na Euroscolu ve Štrasburku za posledních 10 měsíců a ani se nechystá vyjet na jaře 2016. Tito studenti budou mít možnost prezentovat Českou republiku na celoevropském setkání Euroscola v Evropském parlamentu ve Štrasburku.

 .

Nápověda

Pro správné odpovědi můžete konzultovat webové stránky naší kanceláře nebo centrální stránky Evropského parlamentu. Nápovědu můžete najít také na naší facebookové stránce, kde se budou pravidelně objevovat informace týkající otázek v kvízu.

 .

Jak postupovat

  • Pročti si pravidla.
  • Přejdi na záložku „Vědomostní kvíz 2016“ a odpověz na 10 otázek o EU.
  • Zaregistruj se.
  • Zapoj i své spolužáky a zvyš šanci na úspěch!
 .
 .

Vědomostní kvíz vyplňujte

od 11. února (od 12:00) do 8. března 2016 (do 12:00).

 .
 
Euroscola - jak se připravit, ubytování a užitečné informace