skip to content
 
 
 

Reference škol

Jak jsme byli ve Štrasburku
Jak jsme byli ve Štrasburku

Wichterlovo gymnázium ve Štrasburku

Studenti Wichterlova gymnázia z Ostravy - Poruby navštívili štrasburské sídlo Evropského parlamentu. Přečtěte si, jak se jim zde líbilo!

Zdroj: Archiv Wichterlova gymnázia
Zdroj: Archiv Wichterlova gymnázia

Dušan Kubečka | 4. 3. 2019 |

Euroscola je program Evropského parlamentu, který umožňuje mladým Evropanům ze všech členských zemí, aby se seznámili s činností a úlohou Evropského parlamentu. Hlavním cílem Euroscoly je umožnit studentům z celé EU zasednout v jednacím sále ve francouzském Štrasburku, kde se v běžném pracovním dni během plenárních zasedání europoslanci schází.

Programu Euroscola se lze zúčastnit po výhře v národním kole. Na podzim se to povedlo skupině pěti studentů 7.A, kteří tak získali finanční příspěvek na realizaci exkurze pro celkem 24 studentů. A protože to jsou seminaristé z politické geografie, účastníci exkurze byli právě z tohoto semináře. Během Euroscola dne 28. 2. 2019 se studenti v EP setkali s pěti sty vrstevníky z dalších 22 států EU, debatovali a vytvářeli stanoviska na aktuální problémy EU.

Celou exkurzi shrnuje Natálie Denková a Daniela Maděrová:

"Díky soutěži Euroscola  se nám naskytla vskutku výjimečná příležitost, a to navštívit Evropský parlament. Vyrazili jsme v pondělí 25. 2. večer autobusem, natěšení na nové zážitky. První zastávkou bylo muzeum Mercedez Benz, které si užila nejen chlapecká část naší skupiny.  Poté jsme měli možnost projít si centrum města Stuttgart. Doprovázelo nás teplé, slunné počasí, která s námi zůstalo celý výlet. Dopoledne druhého dne jsme strávili v poklidném lázeňském městě Baden Baden. Odpoledne jsme se přesunuli do centra Štrasburku, navštívili místní památky a projeli se lodí až k Evropskému parlamentu. Poslední den přišla řada na samotnou návštěvu Evropského parlamentu.  Měli jsme možnost vyzkoušet si proces hlasování poslanců, zeptat se na otázky týkající se aktuálních světových problémů a spolupracovat se studenty z cizích zemí a nacházet řešení na různorodou problematiku. Všichni jsme odjížděli nadšení, plní dojmů a nových zkušeností."

Mgr. Dušan Kubečka hodnotí den v Evropském parlamentu:

"Myslím, že na Euroscole byli naši studenti aktivní, tři mluvili před celým plénem. Věřím, že důstojně reprrezentovali ČR. Všichni studenti byli na své téma připravování v Aj učiteli Aj. K přípravě pomohly i brožury, které jsme z vaší kanceláře na podzim obdrželi. Tím, že se zúčastnili studenti semináře 3. ročníku z politické geografie, akce byla pro ně velmi vhodná. Děkujeme za možnost se zúčastnit!"

Zdroj: Deník.cz ze dne 4.3.2019
Zdroj: Deník.cz ze dne 4.3.2019
Reportáž z Moravskoslezského deníku si můžete přečíst zde.
 .
 
 .

Střední průmyslová škola stavební Opava - únor 2018

15/02/2018
 .
 .
 
 .

Gymnázium Karviná - březen 2018

Přečtěte si, jak píše o cestě karvinských gymnazistů Deník.cz: