skip to content
 
 
 

Henkilökunta

Parlamentin toimistossa työskentelee tällä hetkellä seitsemän virkamiestä. Lisäksi toimistossa voi olla väliaikaisia toimihenkilöitä ja harjoittelijoita. Neuvoa voit aina kysyä siltä henkilöltä, joka vastaa puhelimeen. Jos hän ei itse osaa auttaa, hän yhdistää oikealle henkilölle.

Henkilökunnan yhteystiedot

Jarmo Oikarinen
Toimiston päällikkö
puh. (09) 622 04 510, 040 723 8269
jarmo.oikarinen@ep.europa.eu

Hannariikka Nieminen
Tiedottaja
puh. (09) 622 04 514, 0400 429 149
hannariikka.nieminen@ep.europa.eu

Tuure-Eerik Niemi
Tiedottaja
puh. (09) 622 04 532, 040 830 0611
tuure-eerik.niemi@ep.europa.eu

Niina Saloranta
Lehdistötiedottaja
puh. (09) 622 04 521, 040 720 5025
niina.saloranta@ep.europa.eu

Simo Ristolainen
Lehdistötiedottaja
puh. (09) 622 05 433, 040 351 0264
simo.ristolainen@ep.europa.eu

Tatu Edelmann
Assistentti, graafinen suunnittelu, julkaisut, www-sivut
puh. (09) 622 04 513
tatu.edelmann@ep.europa.eu

Riitta Finne
Assistentti, lehdistöasiat, harjoittelupaikat
puh. (09) 622 04 522
riitta.finne@ep.europa.eu

Pirjo Harjunen
Assistentti, tapahtumat, Euroscola
puh. (09) 622 04 511
pirjo.harjunen@ep.europa.eu

Nina Novak
Assistentti, tapahtumat
puh. (09) 622 04 517
nina.novak@ep.europa.eu