Sveiki atvykę

 
 

Kandidatų į Komisijos narius iš Bulgarijos ir Rumunijos klausymai

Numatyta, kad 2007 m. sausio 1 d. įsigalios Bulgarijos ir Rumunijos stojimo sutartis, ir šios dvi šalys prisijungs prie Europos Sąjungos, padidindamos valstybių narių skaičių iki 27 narių.

Dviejų Bulgarijos ir Rumunijos piliečių paskyrimas Europos Komisijos nariais bus svarbus jų integracijos į Europos Sąjungą ženklas, žymėsiantis šių dviejų naujų valstybių narių visaverčio dalyvavimo sprendimų priėmimo procese Europos lygmeniu pradžią.

siekdamas suteikti daugiau skaidrumo ir teisėtumo dviejų naujų Komisijos narių skyrimo procesui, surengs kandidatų į Komisijos narius klausymą, po kurio oficialiai tvirtins Komisijos narius balsuodamas.

Klausymai turėtų įvykti 2006 m. lapkričio mėn. pabaigoje. Dabartiniai 732 Europos Parlamento nariai ir 53 narystės siekiančių šalių parlamentų nariai, kuriems suteiktas Europos Parlamento stebėtojų statusas, turės galimybę patikrinti kandidatų kvalifikaciją. Rengiantis klausymams kiekvieno kandidato paprašyta raštu atsakyti į pateiktus klausimus.

Remdamasis klausymų rezultatais Europos Parlamentas oficialiai balsuos dėl kandidatų patvirtinimo. Tik tada, kai Parlamentas oficialiai patvirtins kandidatus, Taryba oficialiai paskirs naujuosius Komisijos narius.

Detalesnę informaciją apie kandidatus į Komisijos narius, klausymus ir apskritai apie šią procedūrą rasite spustelėję atitinkamą nuorodą kairėje šio tinklalapio pusėje pateiktame meniu.


Informacija apie šios svetainės kalbinius variantus
Informacija šioje svetainėje informacija pateikiama visomis oficialiosiomis Europos Sąjungos kalbomis ir bulgarų bei rumunų kalbomis. Nuorodas į variantus kitomis kalbomis rasite šio puslapio dešiniajame viršutiniame Europarl meniu kampe:


lv_header

Jei puslapis neišverstas į jūsų pasirinktą kalbą, jo turinys bus pateiktas anglų kalba.