skip to content
 
 
 

Jaunumi 2021

2020. gads Eiropas Parlamentā (EP) bijis gan iepriekš prognozētu, gan pavisam negaidītu pavērsienu pilns. 1. februārī ES atstāja Apvienotā Karaliste, un EP deputātu skaits saruka no 751 uz 705, bet jau nākamajos mēnešos plenārsēžu zāle Briselē pulcēja vēl krietni mazāku ES likumdevēju skaitu - Covid-19 pandēmijas dēļ EP deputāti, tāpat kā miljoniem cilvēku Eiropā, savus pienākumus veica galvenokārt attālināti. Neskatoties uz ierobežojumiem, darbs neapstājās, un deputāti pieņēmuši virkni lēmumu, kas jau ietekmē vai drīzumā ietekmēs cilvēku ikdienu visā Eiropā.
Lasīt tālāk
EP cer uz vienošanos par turpmākajām ES un Lielbritānijas attiecībām, tomēr uzsver, ka Parlamentam vajadzīgs pietiekami ilgs laiks izvērtēt šo vienošanos, uzsvēra EP deputāti piektdienas debatēs.
Lasīt tālāk
Lasīt tālāk

Pasākumi

Trešdien, 20. janvārī, plkst. 10.00-11.30 aicinām uz tiešsaistes diskusiju ar Eiropas Parlamenta (EP) Transporta un tūrisma komitejas deputātiem Andri Ameriku un Robertu Zīli par situāciju ES tūrisma un transporta nozarēs.
Lasīt tālāk
Pielāgojoties jaunajiem apstākļiem, ikgadējās Eiropas Parlamenta (EP) LUX Filmu dienas šoruden notiks tiešsaistē - bez maksas ar subtitriem latviešu valodā būs iespēja noskatīties trīs Latvijas skatītāju visatzītākās LUX filmas: “Toni Erdmann” (2016), “Sami Blood” (2016) un “The Realm” (2018).
Lasīt tālāk
Trešdien, 4. novembrī, pulksten 11.00 - 12.30 notiks diskusija tiešsaistē par Eiropas Savienības daudzgadu budžetu nākamajiem septiņiem gadiem un ekonomikas atveseļošanas plānu ar Eiropas Parlamenta (EP) Budžeta komitejas deputātiem Nilu Ušakovu un Robertu Zīli.
Lasīt tālāk
Lasīt tālāk