skip to content

Sīkdatņu politika EP Informācijas biroja mājas lapā

Mēs lietojam sīkdatnes (cookies-angļu.val.), lai nodrošinātu jums labāko lietošanas pieredzi mūsu mājas lapā. Šīs sīkdatnes mēs izmantojam tikai statistikas vākšanas nolūkos, izmantojot Google Analytics; personas dati netiek vākti. Ja vēlaties uzzināt vairāk par to, kā atslēgt sīkdatnes jūsu datorā, lūdzu apmeklējiet www.aboutcookies.org

Turpināt
 
 
žurnālisti
Žurnālisti Strasbūrā
 

EP lēmumi

2021

Dzīvnieku audzēšanu sprostos Eiropas Savienībā vajadzētu līdz 2027. gadam pakāpeniski aizliegt, saka Eiropas Parlamenta deputāti.
Lasīt tālāk
Eiropas Parlaments prasa ES sankcijas pret tiem, kas iesaistīti lidmašīnas piespiedu nosēdināšanā Minskā 23. maijā un žurnālista Romāna Protaseviča aizturēšanā.
Lasīt tālāk
Deputāti uzstāj, lai nacionālie atveseļošanas plāni pilnībā atbilstu noteiktajām prasībām un zaļās un digitālās pārkārtošanās mērķiem.
Lasīt tālāk
Ņemot vērā nesenos kiberuzbrukumus būtiski svarīgai infrastruktūrai, EP deputāti aicina ieviest stingrākus ES kiberdrošības standartus savienotajām ierīces, lietotnēm un operētājsistemām.
Lasīt tālāk
EP deputāti uzdod EP priekšsēdētājam Sasoli, vēlākais, divu nedēļu laikā aicināt Komisiju izpildīt Tiesiskuma nosacījumu regulā noteiktos pienākumus.
Lasīt tālāk
Parlaments uzskata, ka, lai veicinātu visas pasaules iedzīvotāju straujāku vakcināciju, īslaicīgi jāatceļ patentu aizsardzība vakcīnām.
Lasīt tālāk
Eiropas Parlamenta (EP) deputāti trešdien debatēs ar Eiropas Savienības līdztiesības komisāri Helenu Dalli pieminēja 80. gadadienu kopš 1941. gada 14. - 18. jūnija masu deportācijām Baltijas valstīs un citviet.
Lasīt tālāk
Trešdien Eiropas Parlamenta (EP) priekšsēdētājs Dāvids Sasoli apbalvošanas ceremonijā Strasbūrā 2021. gada LUX skatītāju balvu pasniedza filmas “Kolektīvs” komandai.
Lasīt tālāk
Biodaudzveidības jomā vajag Parīzes klimata nolīgumam līdzīgu regulējumu un ES Biodaudzveidības aktu, lai ekosistēmas līdz 2050. gadam būtu atjaunotas, izturīgas un pienācīgi aizsargātas.
Lasīt tālāk
EP deputāti šodien noslēdza likumdošanas darbu saistībā ar ES digitālā Covid sertifikāta ieviešanu, lai atjaunotu tūrismu un Eiropas ekonomikas atveseļošanos.
Lasīt tālāk
Lai Covid-19 ierobežojumu laikā nodrošinātu Eiropas Parlamenta (EP) sanāksmju tulkojumu latviešu valodā, Rīgā darbu sācis mutiskās tulkošanas mezgls. Pašlaik tas nodrošina tikai tulkošanu uz un no latviešu valodas, taču pēc ceļošanas ierobežojumu atcelšanas varētu uzņemt arī tulkus no Igaunijas, Lietuvas, Somijas un Zviedrijas.
Lasīt tālāk
Neskatoties uz Covid-19 pandēmiju, iedzīvotāju atbalsts Eiropas Savienībai (ES) saglabājas augsts, liecina Eiropas Parlamenta uzdevumā veiktā jaunākā sabiedriskās domas aptauja.
Lasīt tālāk
Noslēdzoties programmas “Eiropas Parlamenta Vēstnieku skola” (turpmāk - EP Vēstnieku skolas) mācību gadam, 14 skolu audzēkņi izstrādājuši mācību materiālus, lai vienaudžiem palīdzētu apgūt parlamentārās demokrātijas pamatus.
Lasīt tālāk
Ceturtdien Eiropas Parlamenta un Padomes sarunvedēji panāca provizorisku vienošanos par ES digitālo Covid sertifikātu, lai veicinātu brīvu pārvietošanos pandēmijas laikā.
Lasīt tālāk
EP deputāti vēlas stiprināt spēkā esošos ES noteikumus par uzņēmumu atbildību vides jomā, lai mazinātu un novērstu kaitējumu videi.
Lasīt tālāk
Otrdien Eiropas Parlamenta deputāti pieņēma programmu “Radošā Eiropa” kultūras un audiovizuālās nozares atbalstam 2021.-2027. gadā, un tas būs visu laiku lielākais atbalsts, ko ES jebkad piešķīrusi mākslai.
Lasīt tālāk
Otrdien Eiropas Parlaments apstiprināja Eiropas Solidaritātes korpusa programmu, atbalstot brīvprātīgā darba pasākumus jauniešiem Eiropas Savienībā un aiz tās robežām.
Lasīt tālāk
Apstiprinot atbalstu, EP deputāti aicināja Komisiju vienkāršot ES Solidaritātes fonda līdzekļu izmaksu, lai tas ļautu ātrāk reaģēt uz dabas katastrofām.
Lasīt tālāk
Otrdien Eiropas Parlamenta deputāti pieņēma “Erasmus+” — ES pamatprogrammu izglītības, apmācības, jaunatnes un sporta jomā 2021.–2027. gadam.
Lasīt tālāk
Taisnīgas pārkārtošanās fonds palīdzēs ES valstīm mazināt sociālās un ekonomiskās sekas, ko rada pāreja uz klimatneitralitāti.
Lasīt tālāk
Konferences valde 9. maijā apstiprināja Konferences nolikumu, kas nosaka Konferences plenārsēdes struktūru un darbības principus.
Lasīt tālāk
Divas dienas pirms konferences par Eiropas nākotni atklāšanas Eiropas Parlaments publicē Eirobarometra veikto aptauju – ko par Eiropas nākotni domā iedzīvotāji.
Lasīt tālāk
Parlaments ir dziļi noraizējies par Krievijas militāro spēku koncentrēšanos pie Ukrainas robežas un atklātajiem faktiem par Krievijas aģentu līdzdarbību Čehijā notikušajos sprādzienos.
Lasīt tālāk
Eiropas Parlamenta deputāti ceturtdien pieņēma jaunus noteikumus, kuri labāk aizsargās dzelzceļa pasažierus reisu kavēšanās un atcelšanas gadījumā un diskriminējošās situācijās.
Lasīt tālāk
Ceturtdien Parlaments pieņēma savu nostāju likumdevēju sarunām par vakcinācijas sertifikātu, kas atjaunotu tiesības uz brīvu pārvietošanos Eiropā pandēmijas laikā.
Lasīt tālāk
Programma darbosies no 2021. līdz 2027. gadam, palīdzot ES dekarbonizēt rūpniecību, ieviest inovācijas un sagatavoties turpmākām pandēmijām, nostiprinot veselības aprūpes sistēmas.
Lasīt tālāk
Eiropas Parlaments ar lielu balsu vairākumu sniedzis savu piekrišanu nolīgumam, kas paredz ES un Lielbritānijas turpmāko attiecību noteikumus.
Lasīt tālāk
Reaģējot uz bezprecedenta Covid-19 pandēmijas pieredzi, Parlaments otrdien pieņēma pastiprinātu ES tiesisko regulējumu civilās aizsardzības jomā.
Lasīt tālāk
EP deputāti pieņēmuši rezolūciju, kurā prasa apsekot Baltijas jūrā pēc 2.Pasaules kara izgāzto ķīmisko ieroču stāvokli un kaldināt plānus to izcelšanai.
Lasīt tālāk
Pēc daudzvalodu platformas veiksmīgās atklāšanas Konferences par Eiropas nākotni valde turpina darbu pie Konferences struktūru precizēšanas pirms atklāšanas hibrīdpasākuma 9. maijā.
Lasīt tālāk
Konferences par Eiropas nākotni daudzvalodu digitālā platforma, ko šodien atklāja Konferences valde, ļaus iedzīvotājiem piedalīties Eiropas nākotnes veidošanā.
Lasīt tālāk
Tiekoties trešdien, Konferences par Eiropas nākotni valde turpināja sagatavošanas darbus tās atklāšanai.
Lasīt tālāk
Lieldienu laikā ikviens bez maksas varēs tiešsaistē noskatīties trīs LUX balvai nominētās filmas ar subtitriem latviešu valodā: “Vēl pa mēriņam” (2020), “Kolektīvs” (2019) un “Corpus Christi” (2019). Šogad pirmo reizi balvas ieguvēju kopā ar Eiropas Parlamenta deputātiem noteiks skatītāji.
Lasīt tālāk
EP deputāti apstiprinājuši trīs tiesību aktus par ES pašu resursu sistēmu, paverot ceļu šīs sistēmas reformai un jauniem ES ieņēmumu avotiem.
Lasīt tālāk
Lai attīrītu jūras, ir būtiski svarīgi veicināt materiālu pārstrādi zivsaimniecībā un ievērojami mazināt plastmasas izmantošanu, saka EP deputāti.
Lasīt tālāk
Jaunajā ES tūrisma stratēģijā jāiekļauj ES kritēriji drošam un tīram tūrismam, kopīgā vakcinācijas apliecība un ES higiēnas zīmogs uzņēmumiem, saka EP deputāti.
Lasīt tālāk
Eiropas Parlaments, saskaņā ar ceturtdien pieņemto rezolūciju, ir gatavs vērsties tiesā, ja Komisija turpinās vilcināt Tiesiskuma nosacījumu regulas piemērošanu.
Lasīt tālāk
EP deputāti ceturtdien lēma piemērot steidzamības procedūru, lai paātrinātu digitālā zaļā sertifikāta ieviešanu, un atjaunotu drošu un brīvu pārvietošanos pandēmijas laikā.
Lasīt tālāk
Atklājot marta otro plenārsesiju, EP priekšsēdētājs Sasoli aicināja uz klusuma brīdi deportāciju upuru piemiņai, nosodīja Ķīnas sankcijas un atzīmēja Grieķijas revolūcijas 200. gadadienu.
Lasīt tālāk
Eiropas Parlamenta birojs (EPB) Latvijā aicina radio stacijas integrēt savā programmā konkursus par Eiropas Parlamentu (EP), kas informētu Latvijas iedzīvotājus par no Latvijas ievēlēto EP deputātu darbu.
Lasīt tālāk
ES dalībvalstīm ir vairāk jāiegulda izglītībā, veselības aprūpē, mājokļos, ģimeņu atbalstīšanā un bērnu aprūpē, pārliecinoties, ka šie pakalpojumi sasniedz visus bērnus.
Lasīt tālāk
Reaģējot uz LGBTIK tiesību pasliktināšanos dažās ES dalībvalstīs, īpaši Polijā un Ungārijā, EP deputāti ceturtdien pasludināja ES par “LGBTIK brīvības zonu”.
Lasīt tālāk
Parlaments aizsāk darbu pie jauna ES likuma, kas uzņēmumiem liktu risināt cilvēktiesību un vides jautājumus to ražošanas ķēdēs.
Lasīt tālāk
Lai mudinātu pasauli uz vērienīgākiem klimata mērķiem un novērstu oglekļa emisiju pārvirzi, EP aicina noteikt oglekļa cenas noteiktu preču importam no citām valstīm.
Lasīt tālāk
Šodien EP priekšsēdētājs Dāvids Sasoli, Portugāles premjers Antoniu Koštaun Eiropas Komisijas priekšsēdētāja Urzula fon der Leiena parakstīja kopīgo deklarāciju par konferenci par Eiropas nākotni.
Lasīt tālāk
Otrdien Eiropas Parlaments pieņēma jauno programmu InvestEU, kas piesaistīs ieguldījumus no publiskā un privātā sektora un padarīs finansējumu pieejamāku.
Lasīt tālāk
EP deputāti otrdien pieņēma 2021.–2027. gada programmu “ES Veselība”, kas sagatavos ES veselības aprūpes sistēmas potenciāliem veselības apdraudējumiem un pandēmijām nākotnē.
Lasīt tālāk
Eiropas mēroga iedzīvotāju aptauja liecina, ka eiropieši atbalsta konferenci par Eiropas nākotni.
Lasīt tālāk
Jaunzēlandes premjerministre Džakinda Ārderna, ASV viceprezidente Kamala Harisa, EP priekšsēdētājs Dāvids Sasoli un Eiropas Komisijas priekšsēdētāja Urzula fon der Leiena aicināja novērtēt sieviešu nozīmi cīņā pret Covid-19.
Lasīt tālāk
Eiropas Parlaments (EP) aicina iedzīvotājus un organizācijas izvirzīt kandidātus Eiropas Pilsoņu balvai – apbalvojumam, kuru reizi gadā piešķir par ieguldījumu savstarpējās sapratnes un saliedētības veicināšanā.
Lasīt tālāk
Tuvojoties šā gada pašvaldību vēlēšanām un Saeimas vēlēšanām nākamgad, kā arī aizsākot gatavošanos 2024. gada Eiropas Parlamenta (EP) vēlēšanām, EP birojs Latvijā ar iniciatīvu “Man ir 18” aicina jauniešus izmantot savas tiesības un nepalaist garām savas pirmās vēlēšanas.
Lasīt tālāk
Eiropas Parlamenta (EP) Eiropas Pilsoņu balvas komiteja paziņojusi 2020. gada balvas laureātus no visas Eiropas Savienības, no Latvijas tā ir līdzdalības platforma “Manabalss.lv”.
Lasīt tālāk
Covid-19 pandēmijas laikā ir nostiprinājusies eiropiešu pārliecība, ka efektīvi risinājumi cīņai ar pandēmiju izstrādājami ES līmenī.
Lasīt tālāk
EP deputāti pauž nopietnas bažas par Astravjecas kodolelektrostacijas drošumu Baltkrievijā un pieprasa apturēt tā komercdarbības uzsākšanu.
Lasīt tālāk
ES jāturpina kopīgie centieni apkarot Covid-19 pandēmiju un jāveic steidzami pasākumi, lai palielinātu vakcīnu ražošanas jaudu un nepieviltu iedzīvotāju cerības, norādīja EP deputāti.
Lasīt tālāk
Lai cīnītos ar nevienlīdzību un strādājošo nabadzību, EP deputāti aicina noteikt minimālo algu, nodrošināt vienlīdzīgus darba apstākļus tiešsaistes platformās strādājošajiem, kā arī labāku darba un privātās dzīves līdzsvaru.
Lasīt tālāk
Eiropas Parlaments trešdien pieņēma Atveseļošanas un noturības mehānismu, kura mērķis ir palīdzēt ES valstīm mazināt Covid-19 pandēmijas sekas.
Lasīt tālāk
Žuzepam Borelam nevajadzēja braukt uz Maskavu, norādīja daudzi EP deputāti, kritizējot Padomi par tās nespēju reaģēt uz Krievijas agresīvo politiku.
Lasīt tālāk
EP deputāti saistībā ar neseno Alekseja Navaļnija ieslodzīšanu aicina dalībvalstis pārtraukt Nord Stream 2 īstenošanu un ievērojami pastiprināt citas sankcijas pret Krieviju
Lasīt tālāk
Eiropas Parlaments prasa izstrādāt ES tiesību aktu, kas darbiniekiem dotu tiesības brīvajā laikā atslēgties no darba lietām, nepiedzīvojot negatīvas sekas.
Lasīt tālāk
Eiropas Parlaments aicina noteikt jaunas pamattiesības: tiesības uz pienācīgu mājokli par pieņemamu cenu, kā arī aicina īstenot pasākumus bezpajumtniecības izskaušanai.
Lasīt tālāk
Covid-19 ierobežojumi turpina negatīvi ietekmēt kultūras mantojuma nozari, un ES uz to jāreaģē ar paliekošu nozares politiku, lai saglabātu ES kultūru nākamajām paaudzēm.
Lasīt tālāk
Mākslīgais intelekts ir jāpakļauj cilvēku kontrolei, saglabājot iespēju labot tā pieņemtos lēmumus vai to atslēgt neparedzētas uzvedības gadījumā, saka EP deputāti.
Lasīt tālāk
EP deputāti atzinīgi vērtē Baidena stāšanos ASV prezidenta amatā, norādot, ka tā ir izdevība stiprināt ES un ASV saites un kopīgi risināt demokrātiskās sistēmas problēmas un apdraudējumus.
Lasīt tālāk
Janvāra plenārsesijā EP deputāti plaši pauda atbalstu ES kopīgajai pieejai cīņā pret pandēmiju un aicināja panākt pilnīgu atklātību attiecībā uz līgumiem un Covid-19 vakcīnu izmantošanu.
Lasīt tālāk

2020

2020. gads Eiropas Parlamentā (EP) bijis gan iepriekš prognozētu, gan pavisam negaidītu pavērsienu pilns. 1. februārī ES atstāja Apvienotā Karaliste, un EP deputātu skaits saruka no 751 uz 705, bet jau nākamajos mēnešos plenārsēžu zāle Briselē pulcēja vēl krietni mazāku ES likumdevēju skaitu - Covid-19 pandēmijas dēļ EP deputāti, tāpat kā miljoniem cilvēku Eiropā, savus pienākumus veica galvenokārt attālināti. Neskatoties uz ierobežojumiem, darbs neapstājās, un deputāti pieņēmuši virkni lēmumu, kas jau ietekmē vai drīzumā ietekmēs cilvēku ikdienu visā Eiropā.
Lasīt tālāk
EP cer uz vienošanos par turpmākajām ES un Lielbritānijas attiecībām, tomēr uzsver, ka Parlamentam vajadzīgs pietiekami ilgs laiks izvērtēt šo vienošanos, uzsvēra EP deputāti piektdienas debatēs.
Lasīt tālāk
Rezolūcijā par pieņemtajiem daudzgadu budžeta pasākumiem, EP deputāti apstrīd Eiropadomes deklarāciju, ka jāatliek tiesiskuma nosacītības mehānisma piemērošana, līdz par to lems Tiesa.
Lasīt tālāk
Eiropas Parlamenta (EP) birojs Latvijā apkopojis no Latvijas ievēlēto deputātu viedokli par Eiropas Savienības (ES) daudzgadu budžetu 2021. - 2027. gadam.
Lasīt tālāk
Parlaments trešdien sniedza piekrišanu nākamajai daudzgadu finanšu shēmai (DFS), lai ES atbalsts pie iedzīvotājiem varētu nokļūt jau nākamā gada sākumā.
Lasīt tālāk

2019

Svarīgāko 2019. gada lēmumu pieņēma 28 ES valstu iedzīvotāji - viņi ievēlēja jauno Eiropas Parlamenta sasaukumu. Savu izvēli izdarīja vairāk nekā puse balsstiesīgo eiropiešu, un pirmo reizi EP vēlēšanu vēsturē balsotāju aktivitāte pārsniedza iepriekšējo vēlēšanu rādītāju. Neskatoties uz vēlēšanu radīto pārtraukumu Parlamenta darbā, 2019. gadā svarīgus lēmumus pieņēma kā iepriekšējais, tā jaunais Parlamenta sastāvs.
Lasīt tālāk
EP deputāti aicina Krieviju nekavējoties atcelt likumu par “ārvalstu aģentiem”, paužot bažas par tā nesenajiem grozījumiem, kas ļauj vajāt arī blogerus un neatkarīgos žurnālistus.
Lasīt tālāk
EP deputāti aicina Komisiju pastiprināt ES apputeksnētāju iniciatīvas pasākumus un nākt klajā ar jaunām ierosmēm bišu un citu apputeksnētāju aizsardzībai.
Lasīt tālāk
Trešdien Eiropas Parlaments ievēlēja Īrijas pārstāvi Emīliju O’Reiliju par Eiropas ombudi 2019.–2024. pilnvaru termiņam. Aizklātā balsojumā viņu atbalstīja 320 EP deputāti.
Lasīt tālāk
EP mudina Komisiju nosodīt publiskās darbības ar mērķi veikt LGBTI diskrimināciju, jo īpaši tā saukto “no LGBTI brīvo zonu” izveidi Polijā; pauž bažas par cenzūras risku Latvijā un Lietuvā.
Lasīt tālāk
Ilhama Tohti meita trešdien Strasbūrā sava tēva vietā, kurš pašlaik atrodas ieslodzījumā Ķīnā, saņēma 2019. gada Saharova balvu par domas brīvību.
Lasīt tālāk
Trešdien EP deputāti pulcējās ārkārtas plenārsēdē, lai ar Urzulu fon der Leienu un Fransu Timmermansu diskutētu par Eiropas ceļu uz klimata neitralitāti.
Lasīt tālāk
Latvijas iedzīvotāju vērtējumā Eiropas Parlamentam pirmkārt būtu jāmazina sociālā atstumtība un nabadzība, bet visā Eiropā visbiežāk minētā prioritāte ir cīņa ar klimata pārmaiņām.
Lasīt tālāk
Cīņai ar klimata pārmaiņām un vides sargāšanai būtu jākļūst par Eiropas Parlamenta (EP) darba prioritāti, liecina oktobrī veiktas Eirobarometra aptaujas rezultāti.
Lasīt tālāk
Nākamajā ANO klimata konferencē Eiropas Savienībai ir jāapņemas siltumnīcefekta gāzu emisijas līdz 2050. gadam samazināt līdz nullei, saka EP.
Lasīt tālāk
Krievijai jāatsauc apsūdzības pret Lietuvas tiesnešiem, kas iesaistīti "13. janvāra lietas" izmeklēšanā, un dalībvalstīm jānoraida prasības pēc tiesiskās sadarbības, saka EIropas Parlaments.
Lasīt tālāk
EP deputāti prasa visām dalībvalstīm pievienoties Stambulas konvencijai un nekavējoties to ratificēt, lai apturētu vardarbību pret sievietēm.
Lasīt tālāk
Nākamā gada ES budžetā EP deputātiem izdevās panākt vairāk atbalsta klimata aizsardzībai, pētniecībai, investīcijām infrastruktūrā un jaunatnes programmām.
Lasīt tālāk
Trešdien Eiropas Parlamenta priekšsēdētājs Sasoli plenārsēžu zālē paziņoja, ka 13. kino balvu “Lux” saņēmusi filma “God Exists, Her Name Is Petrunya”.
Lasīt tālāk
Eiropas Parlaments trešdien apstiprināja jauno Eiropas komisāru komandu, kuru EP deputātiem bija piedāvājusi tās priekšsēdētāja Urzula fon der Leiena
Lasīt tālāk
Eiropas Parlaments otrdien vienojās par grozījumiem ES-Ukrainas tirdzniecības nolīgumā, lai ierobežotu lētas Ukrainas mājputnu gaļas ieplūšanu, izmantojot nepilnības tiesību aktos.
Lasīt tālāk
EP deputāti prasa darīt vairāk, lai apkarotu bērnu tirdzniecību un neaizsargātu bērnu diskrimināciju, vienlaikus uzsverot bērnu būtisko ieguldījumu cīņā pret klimata pārmaiņām.
Lasīt tālāk
Otrdien, 26. novembrī, Strasbūrā svinīgā apbalvošanas ceremonijā ukraiņu kinorežisoram un cilvēktiesību aktīvistam Oļegam Sencovam pasniedza 2018. gada Saharova balvu par domas brīvību.
Lasīt tālāk
Eiropas Parlamenta priekšsēdētāju konference šodien pieņēma lēmumu noslēgt komisāra kandidātu uzklausīšanas procesu. Tādējādi Eiropas Parlaments 27. novembrī var balsot par jauno Komisiju.
Lasīt tālāk
Eiropas Parlaments ceturtdien pauda nopietnas bažas par topošajiem grozījumiem Polijas tiesību aktos, kas ļautu piespriest cietumsodu skolotājiem par seksuālās izglītības sniegšanu.
Lasīt tālāk
Eiropas Parlamenta priekšsēdētājs Dāvids Sasoli un Vācijas Bundestāga prezidents Volfgangs Šoible novembra pirmās plenārsesijas ievadā pieminēja Berlīnes mūra krišanu 1989. gada 9. novembrī.
Lasīt tālāk
  Piektdien, 8. novembrī, Eiropas Parlamenta prieksšēdētāju konference (ES priekšsēdētājs un politisko grupu vadītāji) nolēma no jauna izvirzītos komisāra kandidātus uzklausīt 14. novembrī.
Lasīt tālāk
Ceturtdien pieņemtajā rezolūcijā Eiropas Parlaments uzsver, ka abas valstis atbilst pievienošanās sarunu sākšanas kritērijiem.
Lasīt tālāk
Ilhams Tohti, uiguru tautības ekonomikas profesors no Ķīnas, kurš cīnās par uiguru minoritātes tiesībām Ķīnā, kļuvis par 2019. gada Saharova balvas par domas brīvību laureātu.
Lasīt tālāk
Ceturtdien Eiropas Parlaments ar rezolūciju asi nosodīja Turcijas vienpusējo militāro darbību Sīrijā, mudināja nekavējoties izvest armiju no Sīrijas un aicināja noteikt ES sankcijas.
Lasīt tālāk
Trešdien EP deputāti uzdeva Komisijai izstrādāt jaunus noteikumus bišu aizsardzībai pret pesticīdiem, pēc tam, kad dalībvalstis bloķējušas iepriekšējos mēģinājumu palielināt aizsardzību.
Lasīt tālāk
Eiropas Parlaments trešdien pieņēma savu nostāju par nākamā gada ES budžetu, uzsverot, ka tam jākļūst par stabilu izejas punktu nākamās paaudzes ES programmām.
Lasīt tālāk
EP deputāti otrdienas rīta debatēs ar līdzšinējo Komisijas priekšsēdētāju Žanu-Klodu Junkeru izvērtēja Komisijas aizvadītās piecgades darbu un sasniegumus.
Lasīt tālāk
Otrdienas rīta plenārsēdē Eiropas Parlamenta deputāti ar Komisijas un Padomes priekšsēdētājiem Junkeru un Tusku. apsprieda 17. un 18. oktobra Eiropadomes rezultātus
Lasīt tālāk
Eiropas Parlamenta birojs (EPB) Latvijā aicina radio stacijas integrēt savā programmā konkursus par Eiropas Parlamentu (EP), kas informētu Latvijas iedzīvotājus par astoņiem jaunievēlētajiem Latvijas deputātiem un viņu darbu EP komitejās.
Lasīt tālāk
Ārvalstu mēģinājumi ietekmēt ES vēlēšanas apdraud Eiropas demokrātiskās sabiedrības, brīdina EP deputāti ceturtdien pieņemtajā rezolūcijā, par kuru balsoja 469, 143 pret un 47 atturējās.
Lasīt tālāk
Ceturtdien EP deputāti norādīja uz nepārprotamo risku, ka likumdevēji nepaspēs laikus vienoties par ES nākamo daudzgadu budžeta plānu 2021.-2027. gadam.
Lasīt tālāk
EP deputāti prasa ES līderiem steidzami rīkoties, lai glābtu finansējumu ES programmām, novērstu klimata pārmaiņas un nepieļautu Brexit bez vienošanās.
Lasīt tālāk
Otrdien Briselē Eiropas Parlamenta Nodarbinātības un sociālo lietu komitejas, kā arī Ekonomikas un monetāro jautājumu komitejas deputāti iztaujāja komisāra amata kandidātu no Latvijas Valdi Dombrovski par viņam paredzēto atbildības jomu — “Ekonomika cilvēku labā”.
Lasīt tālāk
Augsto vēlētāju aktivitāti 2019. gada Eiropas vēlēšanās nodrošināja jauniešu aktivitātes pieaugums, liecina jūnijā pēc Eiropas Parlamenta (EP) pasūtījuma veikta Eirobarometra aptauja.
Lasīt tālāk
Eiropas Parlamenta (EP) birojs Latvijā apkopojis no Latvijas ievēlēto deputātu prioritātes, strādājot EP komitejās.
Lasīt tālāk
Pieminot Otrā Pasaules kara sākuma 80. gadadienu, deputāti ceturtdien pieņemtā rezolūcijā uzsver Eiropas traģiskās pagātnes atceres nozīmi.
Lasīt tālāk
Deputāti trešdien atbalstīja papildu 100 miljonu eiro piešķiršanu pētniecībai (80 miljoni ES programmai “Apvārsnis 2020”) un jauniešu mobilitātei (20 miljoni eiro “Erasmus+”).
Lasīt tālāk
Izstāšanās līgums ir taisnīgs, līdzsvarots un nodrošina juridisku noteiktību, deputāti norāda rezolūcijā, kurā apliecināts EP atbalsts “sakārotas izstāšanās” scenārijam.
Lasīt tālāk
Eiropas Parlaments otrdien atbalstīja Kristīnes Lagardas kandidatūru Eiropas Centrālās bankas (ECB) vadītājas amatam.
Lasīt tālāk
Deputāti ceturtdien pieņemtā rezolūcijā aicina Krieviju bez nosacījumiem atbrīvot visus nelikumīgi un patvaļīgi aizturētos Ukrainas pilsoņus kā Krievijā, tā okupētajās Ukrainas teritorijās.
Lasīt tālāk
Šajā sasaukumā Eiropas Parlamentā būs 44 sadarbības delegācijas sakaru uzturēšanai ar parlamentāriešiem citās valstīs, reģionos un organizācijās.
Lasīt tālāk
Parlamenta deputāti otrdien aizklātā balsojumā ar 383 balsīm Eiropas Komisijas priekšsēdētāja amatā ievēlēja Vācijas politiķi Urzulu fon der Leienu.
Lasīt tālāk
Urzula fon der Leiena
Eiropas Komisijas priekšsēdētājas amata kandidāte Urzula fon der Leiena otrdien debatēs ar Parlamenta deputātiem izklāstīja savu redzējumu par veicamajiem darbiem.
Lasīt tālāk
Ceturtdien no rīta deputāti ievēlēja piecus kvestorus, kuri amatus ieņems nākamos divarpus gadus.
Lasīt tālāk
Trešdien trīs balsošanas kārtās tika ievēlēti 14 Eiropas Parlamenta priekšsēdētāja vietnieki, kuri amatus ieņems nākamos divarpus gadus.
Lasīt tālāk
Trešdien Eiropas Parlamenta deputāti balsojumā apstiprināja 20 komiteju un divu apakškomiteju sastāvu. Vēlāk tajā pašā dienā politiskās grupas nosauca arī deputātu sadalījumu pa komitejām.
Lasīt tālāk
Deputāti trešdien vēlēšanu otrajā kārtā ar 345 no 667 balsīm Parlamenta priekšsēdētāja amatā ievēlēja Dāvidu Sasoli.
Lasīt tālāk
Iepriekšējā sasakuma priekšsēdētājs Antonio Tajāni šodien Strasbūrā oficiāli paziņoja par Eiropas Parlamenta 9. sasaukuma izveidi.
Lasīt tālāk
Dienu pirms Eiropas vēlēšanām tikās Latvijas pedagogi un skolēni, kas jau trešo mācību gadu brīvprātīgi vairo skolās un vietējā sabiedrībā zināšanas par Eiropas Savienību, Latvijas iespējām tajā, pilnveidojot jauniešu pilsonisko kompetenci un stiprinot eiropeisko identitāti. Jā, tās ir Eiropas Parlamenta Vēstnieku skolas! Noslēdzot mācību gadu Latvijas Republikas Ministru prezidents Krišjānis Kariņš un Eiropas Parlamenta biroja vadītāja Marta Rībele tās sveica, svinīgi pasniedzot goda plāksnes un diplomus aktīvajiem EP Vēstniekiem! Skolas, kuras šogad darbojās visaktīvāk vēl šogad dosies uz Eiropas Parlamentu Strasbūrā un Briselē. 
Lasīt tālāk
Trešdien, 15. maijā, Eiropas Parlamenta (EP) plenārsēžu zālē Briselē no pulksten 22:00 līdz 23.20 (pēc Latvija laika) notiks Eiropas Komisijas (EK) priekšsēdētāja amata vadošo kandidātu debates.
Lasīt tālāk
Eiropas Parlamenta informatīvais videoklips “Izvēlies savu nākotni” nedēļas laikā skatīts vairāk nekā 75 miljonus reižu. Turklāt Ar Eiropas Nedzirdīgo savienības atbalstu video tapuši arī surdotulkojumi 31 zīmju valodā un starptautiskajā zīmju valodā!
Lasīt tālāk
Mēnesi pirms 23. - 26. maija Eiropas vēlēšanām Eiropas Parlaments nāk klajā ar videoklipu “Izvēlies savu nākotni”, lai tā mudinātu cilvēkus piedalīties vēlēšanās.
Lasīt tālāk
ATSKAITE 1 | Latvijas eiroparlamentāriešu atskaite par 5. darba gadu, strādājot savās EP komitejās. Avots: Latvijas EP deputātu sniegtā informācija. Eiropas Parlamenta (EP) birojs Latvijā sadarbībā ar Latvijas EP deputātiem sagatavojis tradicionālo ikgadējo atskaiti par nozīmīgākajiem paveiktajiem darbiem EP komitejās, kurās viņi strādā. Atskaites periods ir šī (astotā) EP sasaukuma 5. gads. EP deputāti arī norādījuši, ko viņu padarītais dos Latvijai.
Lasīt tālāk
Eiropas Parlamenta deputāti ceturtdien apstiprināja pagaidu un daļēju vienošanos ar dalībvalstu ministriem par atbalstu investīcijām un piekļuvi finansējumam 2021 - 2027. gadā.
Lasīt tālāk
Eiropas Parlaments publicējis ceturto - pēdējo - nākamā sasaukuma vietu (751) sadalījuma projekciju. Tā balstīta uz visās 28 dalībvalstīs veiktām aptaujām.
Lasīt tālāk
Eiropas Parlamenta deputāti trešdien apstiprināja jaunu likumu, kas paredz stiprināt Eiropas robežu un krasta apsardzi.
Lasīt tālāk
Krišjānis Kariņš
Eiropas Savienībai (ES) jāstiprina tās saknes, debatēs par ES nākotni EP deputātiem sacīja Latvijas premjerministrs Krišjānis Kariņš (“Jaunā Vienotība”).
Lasīt tālāk
Satiksmes drošība
No 2022. gada maija jaunās automašīnas būs obligāti jāaprīko ar tādām drošības tehnoloģijām kā avārijas bremzēšanas sistēma un “gudrā” ātruma pielāgošana.
Lasīt tālāk
Eiropas Parlamenta deputāti otrdien apstiprināja noteikumus, kas stingrāk ierobežos pašdarinātu sprāgstvielu izgatavošanā izmantojamu ķimikāliju apriti.
Lasīt tālāk
.
Turpmāk ES noteikumi labāk aizsargās cilvēkus, kuri izpauž ar darbu saistītā kontekstā iegūtu informāciju par nelikumīgām vai citādi kaitīgām darbībām.
Lasīt tālāk
Eiropas Parlamenta deputāti otrdien apstiprināja noteikumus par “gabaldarbu ekonomikā” (gig economy) nodarbināto minimālajām tiesībām.
Lasīt tālāk
Krisjanis Karins
Trešdien, 17. aprīlī, no plkst. 11:00 līdz 13:20 (LV laiks) Eiropas Parlamentā (EP) Strasbūrā Latvijas Republikas Ministru prezidents Krišjānis Kariņš uzstāsies ar uzrunu par Eiropas nākotni, pēc kuras notiks debates ar EP deputātiem un Eiropas Komisijas (EK) pārstāvjiem.
Lasīt tālāk
Majaslapa
Mājaslapa www.velesanurezultati.eu, kur atrodama informācija par visu līdzšinējo Eiropas vēlēšanu rezultātiem, ir pieejama visās oficiālajās ES valodās, arī latviešu. Eiropas vēlēšanu vakarā 26. maijā vietne www.velesanurezultati.eu tiks atjaunināta reāllaikā, iekļaujot tajā informāciju par vēlēšanu iznākumu visās ES dalībvalstīs.
Lasīt tālāk
Brexit
Apvienotās Karalistes pilsoņiem ieceļošanai ES nebūs nepieciešama vīza, ja tādi paši noteikumi tiks piemēroti ES pilsoņu ieceļošanai Apvienotajā Karalistē.
Lasīt tālāk
Eiropas Parlamenta deputāti ceturtdien balsoja par noteikumiem nelegālas prakses novēršanai kravas autopārvadājumu nozarē un  šoferu darba apstākļu uzlabošanai.
Lasīt tālāk
Eiropas Parlamenta deputāti vēlas noteikt stingrākus noteikumus pagaidu robežkontroles atjaunošanai Šengenas zonā.
Lasīt tālāk
Eiropas Parlamenta deputāti ceturtdien galīgajā balsojumā apstiprināja jaunus paternitātes atvaļinājuma un otram no vecākiem nenododama bērna kopšanas atvaļinājuma noteikumus.
Lasīt tālāk
dabasgāze
Eiropas Parlamenta deputāti ceturtdien apstiprināja jaunus gāzes tirgus noteikumus, kas ļaus ES likumus piemērot cauruļvadiem no trešām valstīm un radīs juridisko skaidrību tirgus dalībniekiem.
Lasīt tālāk
Projections
Eiropas Parlaments publicējis trešo nākamā sasaukuma vietu sadalījuma projekciju. Tā balstīta uz Eiropas Savienības dalībvalstīs veiktām aptaujām.
Lasīt tālāk
Erasmus
Eiropas Parlamenta deputāti ceturtdien atbalstīja Erasmus+ programmas finansējuma trīskāršošanu nākamajā ES daudzgadu budžetā, lai tā dotu iespēju tajā iesaistīties vairāk cilvēku.
Lasīt tālāk
Countryside
Eiropas Parlaments trešdien apstiprināja jaunus finansēšanas noteikumus, kuru mērķis ir uzlabot ES ekonomisko, sociālo un teritoriālo kohēziju.
Lasīt tālāk
CO2 emisijas
Eiropas Parlamenta deputāti trešdien apstiprināja vienošanos ar ES valstu ministriem, kas paredz līdz 2030. gadam samazināt vieglo automašīnu un mikroautobusu siltumnīcefekta gāzu izmešus.
Lasīt tālāk
Piesarnojums
Trešdien Eiropas Parlaments apstiprināja tādu vienreiz lietojamo plastmasas priekšmetu kā šķīvji, galda piederumi, salmiņi un vates kociņi aizliegumu.  
Lasīt tālāk
Nauda
Eiropas Parlaments otrdien apstiprināja detalizētus priekšlikumus cīņai ar finanšu noziegumiem un taisnīgākas un efektīvākas nodokļu sistēmas izveidei.
Lasīt tālāk
elektroenerģija
Eiropas Parlamenta deputāti otrdien apstiprināja jaunus noteikumus, kuru mērķis ir izveidot patērētājiem un videi draudzīgāku ES elektroenerģijas tirgu.
Lasīt tālāk
Autortiesības
Radošo profesiju pārstāvjiem un izdevējiem būs vienkāršāk risināt sarunas ar lielajiem interneta uzņēmumiem par autortiesību atlīdzības saņemšanu, paredz Eiropas Parlamenta apstiprinātie autortiesību noteikumi.
Lasīt tālāk
Lielais Kārlis
Par Eiropas jaunatnes Kārļa Lielā balvas 2019 nacionālo uzvarētāju Latvijas eiroparlamentāriešu un jauniešu pārstāvju žūrija atzinusi Latvijas Debašu asociācijas “QUO Tu domā?” izstrādāto galda spēli POPULISTS. Tālāk projekts sacentīsies ar citu ES valstu nacionālajiem uzvarētājiem. Visas Eiropas uzvarētājus paziņos apbalvošanas ceremonijā šī gada 28. maijā Āhenē, Vācijā. Eiropas jaunatnes Kārļa Lielā balvas uzvarētājs iegūs naudas prēmiju 7500 eiro apmērā, otrās vietas ieguvējs - 5000 eiro, bet trešais labākais - 2500 eiro.
Lasīt tālāk
Documents
Ceturtdien deputāti apstiprināja rezolūciju, kurā ES aicināta izveidot mehānismu smagos cilvēktiesību pārkāpumos iesaistītu cilvēku sodīšanai.
Lasīt tālāk
.
Deputāti ceturtdien pauda bažas, ka dalībvalstis ir izgāzušas Eiropas Komisijas ieceri papildināt ES melno sarakstu, kurā iekļautās valstis ir pielaidīgas pret naudas atmazgāšanu.
Lasīt tālāk
.
Eiropas Parlamenta deputāti brīdina, ka Krievijas dezinformācijas kampaņas ir būtiskākais dezinformācijas avots Eiropā. Tāpat līdzīgas aktivitātes īsteno Ķīna, Irāna un Ziemeļkoreja.
Lasīt tālāk
Great Britain flag
Eiropas Parlamenta deputāti trešdien balsoja par virkni noteikumu, kam jāmazina iespējamā bezlīguma “Brexit” negatīvā ietekme uz iedzīvotājiem. Noteikumi attieksies uz tādām jomām kā gaisa transports un autotransports, “Erasmus” programma, sociālā drošība un zvejniecība.
Lasīt tālāk
Eiropas Parlamenta deputāti trešdien vienojās par uzlabojumiem Vīzu informācijas sistēmā (VIS), kam jāstiprina ES spēja stāties pretī drošības un migrācijas izaicinājumiem.
Lasīt tālāk
Datora klaviatūra
Eiropas Parlamenta deputāti otrdien apstiprināja ES Kiberdrošības sertifikācijas shēmu produktiem, procesiem un pakalpojumiem, vienlaikus paužot dziļas bažas par Ķīnas IT klātbūtni ES.
Lasīt tālāk
Eiropas Parlamenta deputāti otrdien apstiprināja jaunas ES datu bāzes izveidi ātrākai informācijai apmaiņai par trešo valstu pilsoņu sodāmību.
Lasīt tālāk
Sandra Kalniete
Eiropas Savienībai jābūt gatavai noteikt papildu sankcijas pret Krieviju, ja tā turpinās pārkāpt starptautiskās tiesības, teikts otrdien pieņemtā Eiropas Parlamenta rezolūcijā.
Lasīt tālāk
Eiropas Parlaments pirmdien publiskojis pirmās nākamā sasaukuma vietu sadalījuma prognozes. Tās balstītas uz dalībvalstīs veiktām aptaujām.
Lasīt tālāk
Tuvojoties Eiropas vēlēšanām 25. maijā, Eiropas Parlamenta birojs Latvijā tradicionāli jau ceturto reizi veicis “Vēlētāju gaidu” pētījumu Latvijā. Padziļinātās intervijās 35 pilsētās ar 250 dažādu interešu grupu pārstāvjiem noskaidrotas “vēlētāju gaidas” ES, t.sk., Latvijas iedzīvotājiem būtiskākajās jomās: ES nākotne,  vide un klimata pārmaiņas, migrācija, patērētāju aizsardzība, drošība, sociālā aizsardzība, cilvēktiesības un izaugsme. Pētījuma rezultāti arī atklāj respondentu viedokli par dalību gaidāmajās Eiropas vēlēšanās, par galvenajiem uzdevumiem nākamajam (9.) Eiropas Parlamenta sasaukumam tā 5 darba gadu laikā un - ceļa vārdus EP kandidātiem no Latvijas.
Lasīt tālāk
Eiropas Parlaments ceturtdien apstiprināja savu nostāju gaidāmajās sarunās par noteikumiem, kuru mērķis ir veicināt konkurenci un vienkāršot atļauju piešķiršanas procedūras starppilsētu autobusu pārvadājumos.
Lasīt tālāk
Bankām jāpiemēro vienādas izmaksas pārrobežu maksājumiem eiro valūtā un vietējiem maksājumiem, kā arī jāpadara pārskatāmākas valūtas maiņas izmaksas, paredz jauni noteikumi.
Lasīt tālāk
ES rūpīgāk izvērtēs ārvalstu tiešos ieguldījumus
Eiropas Parlamenta deputāti ceturtdien atbalstīja ES līmeņa mehānisma izveidi ārvalstu tiešo ieguldījumu izvērtēšanai, lai tā aizsargātu stratēģiski svarīgas nozares.
Lasīt tālāk
Panāk vienošanos par autortiesībām digitālajā jomā
Radošo profesiju pārstāvjiem un izdevējiem būs vienkāršāk risināt sarunas ar lielajiem interneta uzņēmumiem par autortiesību atlīdzības saņemšanu, paredz trešdien vakarā panāktā vienošanās par autortiesībām digitālajā jomā.
Lasīt tālāk
Eiropas Parlaments aicina turpināt pētījumus par marihuānas izmantošanu medicīniskos nolūkos un mudina dalībvalstis izmantot marihuānu saturošu medikamentu sniegtās iespējas.
Lasīt tālāk
Eiropas Parlaments trešdien apstiprināja ES finansējuma noteikumus reģioniem no 2021. līdz 2027. gadam un noraidīja iespēju ES finansējuma piešķiršanu padarīt atkarīgu no noteiktu ekonomisku mērķu sasniegšanas.
Lasīt tālāk
Nord Stream gāzes vads
Eiropas Parlamenta deputāti un ES dalībvalstu pārstāvji panākuši provizorisku vienošanos par gāzes cauruļvadu darbības regulējumu. Vienošanās par gāzes tirgus noteikumu reformu tika panākta otrdien vēlu vakarā. Tā attieksies kā uz ES iekšējiem gāzes cauruļvadiem, tā arī uz cauruļvadiem no trešām valstīm.
Lasīt tālāk
Eiropas Parlamenta deputāti trešdien atbalstīja brīvās tirdzniecības un ieguldījumu aizsardzības nolīgumus starp Eiropas Savienību un Singapūru.
Lasīt tālāk
Eiropas Parlaments atbalsta civilās aizsardzības mehānismu uzlabojumus
Eiropas Parlamenta deputāti otrdien atbalstīja ES civilās aizsardzības mehānisma modernizāciju. Pašreizējās sistēmas trūkumus uzskatāmi apliecināja 2017. un 2018. gada mežu ugunsgrēki, vētras un plūdi.
Lasīt tālāk
100 dienas līdz EIROPAS vēlēšanām LATVIJĀ
Gatavojoties gaidāmajām Eiropas vēlēšanām, kopā ar Latvijas cilvēkiem sāksim 100 dienu atskaiti līdz vēlēšanu dienai Latvijā (25.05.2019) un īstenosim vēlēšanu ģenerālmēģinājumus Rīgā un citās pilsētās.
Lasīt tālāk
Eiropas Parlaments un Venecuēla
Eiropas Parlaments ceturtdien atzina Huanu Gvaido par likumīgo Venecuēlas pagaidu prezidentu saskaņā ar Venecuēlas konstitūciju.
Lasīt tālāk
Brexit debates
Deputāti trešdien debatēs par “Brexit” situāciju atkārtoti uzsvēra gatavību iestāties par mieru, stabilitāti un iekšējā tirgus integritāti.
Lasīt tālāk
Četrus mēnešus pirms Eiropas vēlēšanām Eiropas Parlaments atklājis jaunu tīmekļa vietni, kurā izskaidrota balsošanas norise katrā dalībvalstī un ārpus ES robežām.
Lasīt tālāk
LU
Jaunnedēļ, 22. un 23. janvārī, Eiropas Parlamentā (EP) Briselē norisināsies ES budžetam un nākamajam ES daudzgadu budžetam (2021-2027) veltīts seminārs: “ES ieguldījumu kaleidoskops šodien un rīt”.
Lasīt tālāk
Rule of Law
ES dalībvalstis, kas iejaucas tiesu darbā vai neapkaro korupciju, turpmāk varētu nesaņemt maksājumus no ES budžeta, paredz ceturtdien apstiprināts noteikumu projekts.
Lasīt tālāk
Investment European Parliament
Eiropas Parlaments (EP) apstiprinājis savu nostāju par priekšlikumu izveidot jaunu ES programmu investīciju atbalstam un pieejama finansējuma nodrošināšanai no 2021. līdz 2027. gadam.
Lasīt tālāk
Pesticīdu lietošana
Trešdien Eiropas Parlamenta (EP) deputāti apstiprināja priekšlikumus, kas paredz uzlabot uzticēšanos ES pesticīdu atļaušanas procedūrai, padarot to pārredzamāku.
Lasīt tālāk
Brexit
Debatēs pēc Apvienotās Karalistes Pārstāvju palātas balsojuma par “Brexit” Eiropas Parlamenta (EP) deputāti uzsvēra, ka eiropieši saglabās vienotību un pilsoņu tiesības arī turpmāk būs EP prioritāte.
Lasīt tālāk
Citizens App
Eiropas Parlaments (EP) izstrādājis jaunu mobilo lietotni - “Citizens’ App”. Tā iedzīvotājiem palīdzēs uzzināt un gūt detalizētāku priekšstatu par Eiropas Savienības (ES) paveikto.
Lasīt tālāk

2018

EP plenārsēžu zāle
Eiropas Parlamenta birojs Latvijā ir apkopojis 2018. gadā pieņemtos EP lēmumus, kas ir būtiski ikvienam ES un Latvijas iedzīvotājam - tādās jomās kā drošība, dzīves kvalitāte, ekonomika un bizness, cīņa ar klimata pārmaiņām un jaunieši.
Lasīt tālāk
Ukrainas un ES karogi
Trešdien Eiropas Parlamenta deputāti atzinīgi novērtēja Ukrainas īstenotās reformas, vienlaikus nosodot Krievijas agresiju Kerčas šaurumā un “Nord Stream 2” projektu.
Lasīt tālāk
Veicis rūpīgu situācijas izvērtējumu, Eiropas Parlaments nācis klajā ar ieteikumiem cīņai ar radikalizāciju, datu apmaiņas uzlabošanai un terorisma upuru atbalstam.
Lasīt tālāk
Eiropas Parlaments trešdien deva piekrišanu ES un Japānas tirdzniecības nolīgumam, kas kļuvis par visu laiku vērienīgāko ES divpusējās tirdzniecības vienošanos.
Lasīt tālāk
Lidostas pasažieri
Pagaidu robežkontrole Šengenas zonā līdzšinējo divu gadu vietā nedrīkstētu ilgt vairāk nekā gadu, uzskata Eiropas Parlamenta deputāti.
Lasīt tālāk
kravas auto
Eiropas Parlaments trešdien atbalstīja plānu līdz 2030. gadam samazināt kravas auto radītos C02 izmešus.
Lasīt tālāk
Trešdien Eiropas Parlamenta deputāti atzinīgi novērtēja Gruzijas uzsāktās reformas, taču kritizēja Moldovu par demokrātijas un tiesiskuma stāvokļa pasliktināšanos. Eiropas Parlaments pieņēma divas rezolūcijas, kurās novērtēta asociācijas nolīgumu ar Moldovu un Gruziju izpilde.
Lasīt tālāk
EP deputāti pieņēmuši jaunus telekomunikāciju noteikumus, kas nosaka ES iekšzemes zvanu cenu griestus, padarīs iespējamu 5G tīklu izbūvi un radīs ārkārtas gadījumos izmantojamu brīdināšanas sistēmu.
Lasīt tālāk
EP deputāti trešdien balsojumā apstiprināja Eiropas Parlamenta nostāju sarunās par nākamo ES daudzgadu budžetu, tostarp nosakot arī vēlamo līdzekļu sadalījumu starp ES programmām.
Lasīt tālāk
12. LUX Kino balvu ieguvusi Islandes, Francijas un Ukrainas kopražojuma filma “Islandes amazone”, trešdien Strasbūrā pavēstīja Eiropas Parlamenta priekšsēdētājs Antonio Tajāni.
Lasīt tālāk
Angela Merkel
Vācijas kanclere Angela Merkele otrdien ar Eiropas Parlamenta deputātiem un Eiropas Komisijas priekšsēdētāju Žanu Klodu Junkeru Strasbūrā diskutēja par Eiropas nākotni.
Lasīt tālāk
Eiropas Parlamenta deputāti otrdien apstiprināja saistošu mērķi atjaunojamo resursu (32%) jomā un indikatīvu mērķi energoefektivitātes (32,5%) jomā. Tie sasniedzami līdz 2030. gadam un spēlēs būtisku lomu ES klimata politikas īstenošanā.
Lasīt tālāk
Soreizesbalsosu.eu vēstneši: Ralfs Eilands, Natālija Knipše, Deivids Lagzdiņš
Kopā ar Latvijas jauniešu viedokļu līderiem no Rīgas un reģioniem LATVIJĀ atklāta iniciatīva - gaidāmo EIROPAS vēlēšanu platforma www.soreizesbalsosu.eu -> FOTO & VIDEO.
Lasīt tālāk

2017

Eiropas Parlaments šogad pieņēmis un parakstījis 74 jaunus tiesību aktus, t.sk., lai stiprinātu robežkontroles un drošību kopumā, saistībā ar jauniem ES tirdzniecības līgumiem, enerģētisko drošību, viesabonēšanas pilnīgu atcelšanu u.c., kā to gada noslēgumā uzsvēris Antonio Tajāni, kuru Eiropas Parlamenta (EP) priekšsēdētāja amatā ievēlēja šogad janvārī.   Eiropas Parlamenta birojs Latvijā ir apkopojis 2017. gadā pieņemtos EP lēmumus, kas būtiski ikvienam ES un Latvijas iedzīvotājam - tādās jomās kā bizness, darbs, drošība un dzīves kvalitāte.
Lasīt tālāk
ES dalībvalstīm jāstiprina sadarbība un ciešāk jāsadarbojas ar Eiropolu un IT nozari, lai apkarotu bērnu seksuālu izmantošanu, norāda EP deputāti.
Lasīt tālāk
Publiski pieejami uzņēmumu patieso īpašnieku reģistri, efektīva trauksmes cēlēju aizsardzība un stingrāki noteikumi starpniekiem ir priekšnosacījumi cīņai ar izvairīšanos no nodokļu maksāšanas, norāda Eiropas Parlamenta deputāti.  
Lasīt tālāk
ES ārpolitikai un drošības politikai būtu jāstiprina dalībvalstu sadarbība aizsardzības jomā un jāsniedz pienācīga atbilde starptautiskajiem draudiem, trešdien norādīja EP deputāti.  
Lasīt tālāk
Dzīvnieku audzēšanu sprostos Eiropas Savienībā vajadzētu līdz 2027. gadam pakāpeniski aizliegt, saka Eiropas Parlamenta deputāti.
Lasīt tālāk
Eiropas Parlaments prasa ES sankcijas pret tiem, kas iesaistīti lidmašīnas piespiedu nosēdināšanā Minskā 23. maijā un žurnālista Romāna Protaseviča aizturēšanā.
Lasīt tālāk
Deputāti uzstāj, lai nacionālie atveseļošanas plāni pilnībā atbilstu noteiktajām prasībām un zaļās un digitālās pārkārtošanās mērķiem.
Lasīt tālāk
Ņemot vērā nesenos kiberuzbrukumus būtiski svarīgai infrastruktūrai, EP deputāti aicina ieviest stingrākus ES kiberdrošības standartus savienotajām ierīces, lietotnēm un operētājsistemām.
Lasīt tālāk
EP deputāti uzdod EP priekšsēdētājam Sasoli, vēlākais, divu nedēļu laikā aicināt Komisiju izpildīt Tiesiskuma nosacījumu regulā noteiktos pienākumus.
Lasīt tālāk