skip to content
 
 
žurnālisti
Žurnālisti Strasbūrā
 

EP lēmumi

EP deputāti saistībā ar neseno Alekseja Navaļnija ieslodzīšanu aicina dalībvalstis pārtraukt Nord Stream 2 īstenošanu un ievērojami pastiprināt citas sankcijas pret Krieviju
Lasīt tālāk
Eiropas Parlaments prasa izstrādāt ES tiesību aktu, kas darbiniekiem dotu tiesības brīvajā laikā atslēgties no darba lietām, nepiedzīvojot negatīvas sekas.
Lasīt tālāk
Eiropas Parlaments aicina noteikt jaunas pamattiesības: tiesības uz pienācīgu mājokli par pieņemamu cenu, kā arī aicina īstenot pasākumus bezpajumtniecības izskaušanai.
Lasīt tālāk
Covid-19 ierobežojumi turpina negatīvi ietekmēt kultūras mantojuma nozari, un ES uz to jāreaģē ar paliekošu nozares politiku, lai saglabātu ES kultūru nākamajām paaudzēm.
Lasīt tālāk
Mākslīgais intelekts ir jāpakļauj cilvēku kontrolei, saglabājot iespēju labot tā pieņemtos lēmumus vai to atslēgt neparedzētas uzvedības gadījumā, saka EP deputāti.
Lasīt tālāk
EP deputāti atzinīgi vērtē Baidena stāšanos ASV prezidenta amatā, norādot, ka tā ir izdevība stiprināt ES un ASV saites un kopīgi risināt demokrātiskās sistēmas problēmas un apdraudējumus.
Lasīt tālāk
Janvāra plenārsesijā EP deputāti plaši pauda atbalstu ES kopīgajai pieejai cīņā pret pandēmiju un aicināja panākt pilnīgu atklātību attiecībā uz līgumiem un Covid-19 vakcīnu izmantošanu.
Lasīt tālāk
2020. gads Eiropas Parlamentā (EP) bijis gan iepriekš prognozētu, gan pavisam negaidītu pavērsienu pilns. 1. februārī ES atstāja Apvienotā Karaliste, un EP deputātu skaits saruka no 751 uz 705, bet jau nākamajos mēnešos plenārsēžu zāle Briselē pulcēja vēl krietni mazāku ES likumdevēju skaitu - Covid-19 pandēmijas dēļ EP deputāti, tāpat kā miljoniem cilvēku Eiropā, savus pienākumus veica galvenokārt attālināti. Neskatoties uz ierobežojumiem, darbs neapstājās, un deputāti pieņēmuši virkni lēmumu, kas jau ietekmē vai drīzumā ietekmēs cilvēku ikdienu visā Eiropā.
Lasīt tālāk
EP cer uz vienošanos par turpmākajām ES un Lielbritānijas attiecībām, tomēr uzsver, ka Parlamentam vajadzīgs pietiekami ilgs laiks izvērtēt šo vienošanos, uzsvēra EP deputāti piektdienas debatēs.
Lasīt tālāk
Rezolūcijā par pieņemtajiem daudzgadu budžeta pasākumiem, EP deputāti apstrīd Eiropadomes deklarāciju, ka jāatliek tiesiskuma nosacītības mehānisma piemērošana, līdz par to lems Tiesa.
Lasīt tālāk
Eiropas Parlamenta (EP) birojs Latvijā apkopojis no Latvijas ievēlēto deputātu viedokli par Eiropas Savienības (ES) daudzgadu budžetu 2021. - 2027. gadam.
Lasīt tālāk
Parlaments trešdien sniedza piekrišanu nākamajai daudzgadu finanšu shēmai (DFS), lai ES atbalsts pie iedzīvotājiem varētu nokļūt jau nākamā gada sākumā.
Lasīt tālāk
Saharova balvu par domas brīvību saņēma Koordinācijas padome, drosmīgo sieviešu iniciatīva un citi politiskās un pilsoniskās sabiedrības aktīvisti.
Lasīt tālāk
Trešdien EP deputāti pieņēma Tiesiskuma regulu, kas aizsargās ES budžeta līdzekļus pret dalībvalstu plāniem tos izmantot pretēji ES vērtībām. 
Lasīt tālāk
Eiropas Parlaments apstiprinājis papildu finansiālo palīdzību smagāk skartajiem ES reģioniem, lai tie varētu novērst Covid-19 pandēmijas radītās sekas sociālajā un veselības aprūpes jomā.
Lasīt tālāk
Eiropas Parlaments apstiprinājis dzeramā ūdens direktīvu, ļaujot iedzīvotājiem, tostarp neaizsargātajām iedzīvotāju grupām, vieglāk piekļūt kvalitatīvam krāna ūdenim.
Lasīt tālāk
Eiropas Parlaments ceturtdien nosodīja sieviešu seksuālās un reproduktīvās veselības tiesību pasliktināšanos Polijā un uzsvēra, ka ES ir juridisks pienākums tās aizsargāt.
Lasīt tālāk
Eiropas Parlaments ir ļoti nobažījies par plašsaziņas līdzekļu brīvību Eiropas Savienībā un nosoda pret žurnālistiem vērstu vardarbību, aizskarošu rīcību un spiedienu.
Lasīt tālāk
Lai veidotu ilgtspējīgu patēriņa kultūru, jāpaplašina produktu remonta un atkalizmantošanas iespējas, kā arī jāizskauž prakse saīsināt produktu kalpošanas laiku, saka Eiropas Parlaments.
Lasīt tālāk
Otrdien Eiropas Parlaments apstiprināja jaunu direktīvu, kas ļaus patērētāju grupām ES apvienot spēkus un uzsākt kolektīvus tiesas procesus.
Lasīt tālāk
Otrdien Parlaments apstiprināja virkni ieteikumu cīņai pret bezpajumtniecību un aicināja nodrošināt ES iedzīvotāju pamattiesības uz mājokli.
Lasīt tālāk
Covid-19 pandēmijas otrajā vilnī iedzīvotāju liktās cerības uz Eiropas Savienību pieaug. Vairums eiropiešu joprojām atbalsta plašākas ES pilnvaras un vairāk ES līdzekļu krīzes pārvarēšanai.
Lasīt tālāk
Eiropas Parlaments brīdina par “varas ļaunprātīgas izmantošanas risku” un aicina Komisiju pastiprināt darbību, vajadzības gadījumā uzsākot procedūras.
Lasīt tālāk
Eiropas Parlamenta deputāti pieņem prasības topošajai ES veselības programmai, lai novērstu Covid-19 parādītās nepilnības un sagatavotu veselības aprūpes sistēmas apdraudējumiem nākotnē.
Lasīt tālāk
Eiropas Parlaments piektdien nāca klajā ar priekšlikumiem par to, kā vislabāk finansēt Eiropas pāreju uz ilgtspējīgu un oglekļneitrālu ekonomiku.
Lasīt tālāk
Trešdien Parlaments apstiprināja jaunos pasākumus, kas palīdzēs Baltijas jūras zvejniekiem un piekrastes kopienām tikt galā ar zvejas ierobežojumu sociālekonomiskajām sekām.
Lasīt tālāk
EP budžeta sarunu dalībnieki un Padomes prezidentūra ir panākuši politisku vienošanos par ES finansējumu nākamajos septiņos gados.
Lasīt tālāk
Turpmākajai ES lauksaimniecības politikai jābūt elastīgākai, ilgtspējīgākai un noturīgākai krīzēs, lai ES lauksaimnieki arī turpmāk varētu ražot nekaitīgu pārtiku.
Lasīt tālāk
Eiropas Parlamenta deputāti ceturtdien aicināja steidzami novērst digitālo plaisu, kas pandēmijas laikā izpaužas nevienlīdzībā attiecībā uz piekļuvi skolas izglītībai Eiropas Savienībā.
Lasīt tālāk
Eiropas Parlamenta Saharova balva par domas brīvību 2020. gadā ir piešķirta Baltkrievijas demokrātiskajai opozīcijai.
Lasīt tālāk
Eiropas Parlaments aicina pārtraukt sarunas par ES un Baltkrievijas partnerattiecībām līdz brīdim, kad Baltkrievijā būs notikušas brīvas un taisnīgas prezidenta vēlēšanas.
Lasīt tālāk
Eiropas Parlaments prasa tālredzīgus noteikumus digitālajiem pakalpojumiem — arī tiešsaistes platformām un tirdzniecības vietām — un mehānismu nelikumīga tiešsaistes satura izskaušanai.
Lasīt tālāk
Deputāti otrdien pieņēma priekšlikumus ES noteikumiem mākslīgā intelekta (MI) jomā, lai veicinātu inovāciju, augstākus ētikas standartus un iedzīvotāju uzticēšanos tehnoloģijai.
Lasīt tālāk
Lielākā daļa ES iedzīvotāju atbalsta ES budžeta palielināšanu, lai pārvarētu pandēmiju. ES līdzekļi jānovirza sabiedrības veselībai, pēc tam – ekonomikas atveseļošanai un klimata pārmaiņām.
Lasīt tālāk
Pieminot maltiešu pētniecisko žurnālisti viņas slepkavības trešajā gadadienā, balva cildinās žurnālistu darbu, kas atspoguļo ES principus un vērtības.
Lasīt tālāk
Pirmdien Eiropas Parlaments 2020. gada Saharova balvai izvirzīja Baltkrievijas opozīciju, Hondurasas vides aizstāvjus un Mosulas arhibīskapu no Irākas.
Lasīt tālāk
Parlaments pieprasa visām ES valstīm līdz 2050. gadam kļūt klimatneitrālām, bet būtisku emisijas samazinājumu panākt jau līdz 2030. un 2040. gadam.
Lasīt tālāk
ES nepieciešami katrai valstij paredzēti ikgadēji ieteikumi, kas ļautu vajadzības gadījumā uzsākt ES vērtību aizsardzības pasākumus, pārkāpuma procedūras un budžeta sankcijas.
Lasīt tālāk
Trešdien EP deputāti apstiprināja Komisijas vicepriekšsēdētāja Valda Dombrovska jauno tirdzniecības pienākumu portfeli, kā arī īrietes Mareidas Makginesas pievienošanos komisāru kolēģijai
Lasīt tālāk
EP deputāti uzsver, ka ar Padomes pašreizējo piedāvājumu nav pietiekami, lai ES finansējumu turpmāk praktiski piesaistītu tiesiskumam valstī.
Lasīt tālāk
Piektdien EP starptautiskās tirdzniecības komitejas deputāti iztaujāja Komisijas priekšsēdētājas izpildvietnieku Dombrovski, lai pārbaudītu viņa atbilstību ES tirdzniecības komisāra amatam.
Lasīt tālāk
EP Priekšsēdētāju konference (priekšsēdētājs un politisko grupu vadītāji) otrdien apstiprināja uzklausīšanu grafiku jaunajiem ES komisāru kandidātiem Valdim Dombrovskim un Mareidai Makginesai.
Lasīt tālāk
Pirmdien, viesojoties Eiropas Parlamentā, Baltkrievijas opozīcijas līdere Svetlana Tihanovska mudināja deputātus turpināt atbalstīt jaunas, “pasaules apbrīnotas” Baltkrievijas izveidi.
Lasīt tālāk
Vienotas definīcijas, veselības kritēriji un metodoloģija ir svarīgākie faktori efektīvai cīņai pret pašreizējo pandēmiju un tās ekonomiskajām sekām, norāda EP deputāti.
Lasīt tālāk
EP deputāti ceturtdien pieprasīja rīkot jaunas Baltkrievijas prezidenta vēlēšanas, kā arī noteikt ES sankcijas Aleksandram Lukašenko un tiem, kas atbildīgi par Navaļnija indēšanu Krievijā.
Lasīt tālāk
Eiropas Parlamenta deputāti ir gatavi uzsākt sarunas ar Padomi par Taisnīgas pārkārtošanās fonda izveidi, lai mazinātu sociālo ietekmi, ko rada pāreja uz zaļo ekonomiku.
Lasīt tālāk
EP deputāti trešdienas balsojumā atbalstīja grozījumus pašu resursu sistēmā: šis lēmums ļaus ES aizņemties atveseļošanas plāna finansēšanai vajadzīgos 750 miljardus eiro
Lasīt tālāk
Eiropas Parlamenta (EP) birojs Latvijā apkopojis no Latvijas ievēlēto deputātu viedokli par Eiropas Komisijas (EK) priekšsēdētājas Urzulas fon der Leienas uzrunu par stāvokli Eiropas Savienībā.
Lasīt tālāk
ES cīņa ar klimata pārmaiņām, bezdarbu, rasismu, kā arī veselības apdraudējumi un migrācijas problēmas bija galvenie temati EP deputātu ikgadējās debatēs ar Komisijas priekšsēdētāju.
Lasīt tālāk
Eiropas Savienības (ES) atbalsts Covid-19 pandēmijas laikā Latvijai bija nepieciešams, uzskata lielākā daļa Eiropas Parlamenta (EP) biroja Latvijā veiktā Vēlētāju gaidu pētījuma dalībnieki.
Lasīt tālāk
Mēs Tevi iepazinām kā Eiropas Parlamenta Vēstnieku. Gūsti pieredzi un esi piederīgs jaudīgajiem EP Vēstnieku Alumni - EP Vēstnieku skolu absolventiem! Aicinām sadarbību turpināt izaugsmes nodarbībās un Eiropas ideju atbalstītāju kustībā #mēsesamkopā. Tev ir iespēja piedalīties EP Vēstnieku Alumni programmā, kuras mērķis ir veidot spēcīgu jauniešu balsi Latvijai būtiskos ES jautājumos.
Lasīt tālāk
Eiropas Parlamenta (EP) birojs Latvijā sadarbība ar Latvijas deputātiem sagatavojis ikgadējo atskaiti par deputātu paveikto un padarītā devumu Latvijas iedzīvotājiem.
Lasīt tālāk
  Atveseļošanās fonda izveide ir “vēsturisks solis”, taču apdraudētas ES ilgtermiņa prioritātes, piemēram, zaļais kurss un digitālā programma, norāda EP deputāti.
Lasīt tālāk
Latvijas iedzīvotāji aptaujā norāda, ka ir apmierināti ar ES paveikto krīzes pārvarēšanai. Vairums aptaujāto ES (56%) norāda, ka jāiegulda vairāk ES līdzekļu, lai pārvarētu pandēmijas sekas.
Lasīt tālāk
  Tā kā Eiropā pieaug atjaunojamo energoresursu nozīme, Eiropas Parlaments ierosina attīstīt enerģijas uzglabāšanas tehnoloģijas, izmantojot ūdeņradi vai mājokļu akumulatorus.
Lasīt tālāk
  Eiropas Parlamenta deputāti ierosina jaunus mehānismus cīņai pret naudas atmazgāšanu, piemēram, savienot patieso labuma guvēju reģistrus un īstenot preventīvu "melno sarakstu" politiku.
Lasīt tālāk
  Lai veicinātu Covid-19 vakcīnu izstrādi, atļaušanu un pieejamību, EP deputāti piektdien atļāva īslaicīgu atkāpi no dažiem klīnisko pētījumu noteikumiem.
Lasīt tālāk
Covid-19 krīze apliecina, ka jāpalielina ES pilnvaras sabiedrības veselības jomā - tā EP deputāti saka rezolūcijā par ES turpmāko sabiedrības veselības stratēģiju.
Lasīt tālāk
  EP priekšsēdētāja vietniece piektdien plenārsēžu zālē paziņoja to EP deputātu vārdus, kas strādās jaunizveidotajās komitejās.
Lasīt tālāk
Parlaments trešdien atbalstīja pārskatītos noteikumus, kas uzlabos kravas automobiļu vadītāju darba apstākļus un novērsīs konkurences izkropļojumus autotransporta nozarē.
Lasīt tālāk
Atskatoties uz 19. jūnija Eiropadomes sanāksmi un gatavojoties nākamajai, kas notiks 17. jūlijā, EP deputāti pauda savu nostāju par turpmāko ES finansēšanu un ekonomikas atveseļošanu.
Lasīt tālāk
EP deputāti ar Vācijas kancleri Angelu Merkeli un Komisijas priekšsēdētāju fon der Leienu trešdien pārrunāja Vācijas nākamo sešu mēnešu prezidentūras stratēģiju un mērķus.
Lasīt tālāk
  Mūsu sabiedrībā nav vietas rasismam un diskriminācijai, uzsver Eiropas Parlaments piektdien pieņemtajā rezolūcijā, prasot ES stingri vērsties pret rasismu, vardarbību un netaisnību Eiropā.
Lasīt tālāk
Ar deputātu vairākuma atbalstu Eiropas Parlaments jūnija plenārsesijā izveidoja trīs īpašās komitejas, izmeklēšanas komiteju un pastāvīgo apakškomiteju nodokļu lietās.
Lasīt tālāk
Parlaments mudina Padomi “nekavējoties nākt klajā ar nostāju par konferences formātu un organizāciju”, lai varētu uzklausīt iedzīvotāju viedokļus.
Lasīt tālāk
Parlaments pauž nožēlu, ka laika palicis maz, bet panākt vienošanos par tālākajām ES un Apvienotās Karalistes attiecībām joprojām traucē būtiskas viedokļu atšķirības.
Lasīt tālāk
Eiropas Parlamenta birojs (EPB) Latvijā aicina radio stacijas integrēt savā programmā konkursus par Eiropas Parlamentu (EP), kas informētu Latvijas iedzīvotājus par EP pieņemtajiem lēmumiem Covid-19 krīzes seku novēršanā.
Lasīt tālāk
Eiropas Komisijas priekšsēdētāja fon der Leiena trešdien EP plenārsēdē iepazīstināja ar 750 miljardus eiro vērtu ekonomikas atveseļošanas paketi un pārskatītu ES daudzgadu budžetu.
Lasīt tālāk
  Rezolūcijā par jauno ES daudzgadu budžetu un atveseļošanas plānu deputāti prasa spēcīgu stratēģiju, kuras centrā ir iedzīvotāju vajadzības un pamatā ir ES budžets.
Lasīt tālāk
  Demokrātija un pamattiesības Ungārijā ir apdraudētas, debatēs uzsvēra lielākā daļa EP deputātu, mudinot Komisiju un Padomi aizsargāt Ungārijas iedzīvotājus un tiesiskumu.
Lasīt tālāk
Jaunās vieglo automašīnu un kravas auto riepu marķēšanas sistēmas mērķis ir palielināt patērētāju informētību par degvielas patēriņu, uzlabot drošību un samazināt trokšņa piesārņojumu.
Lasīt tālāk
  Pašreizējā veselības krīze mūs mudina vēl steidzamāk novērst iespējamos riskos, kas rastos, ja nākamais ES budžets nestātos spēkā 2021. gada 1. janvārī, norāda EP deputāti.
Lasīt tālāk
Šodien pēc Eiropas Parlamenta (EP) daudzgadu budžeta kontaktgrupas tikšanās tās vadītājs, Eiropas Parlamenta priekšsēdētājs Dāvids Sasoli, aicināja izstrādāt vērienīgu ES atveseļošanas plānu Covid-19 izraisītās krīzes pārvarēšanai.
Lasīt tālāk
Eiropas Parlamenta (EP) birojs Latvijā apkopojis no Latvijas ievēlēto deputātu viedokli par ES pasākumiem cīņā ar Covid-19 izraisīto krīzi.
Lasīt tālāk
EP deputāti pieņēma papildu pasākumus vairāku nozaru atbalstam, lai ES finansējumu varētu ātrāk un ar lielāku elastību piešķirt cīņai pret Covid-19 pandēmijas sekām.
Lasīt tālāk
Plašāka testēšana, atbalsts ārstiem un medmāsām slimnieku kopšanā: Eiropas Parlaments piektdien lēma atbalstīt veselības aprūpes nozari ar 3,08 miljardiem eiro no ES budžeta.
Lasīt tālāk
  Eiropas Parlaments pieņemtajā rezolūcijā prasa vērienīgus atgūšanās pasākumus, lai atbalstītu Eiropas ekonomiku pēc Covid-19, tostarp ES budžeta garantētas “atveseļošanās obligācijas”.
Lasīt tālāk
Pašreizējiem 165 000 Erasmus+ apmaiņas studentiem un 5000 brīvprātīgajiem ES ir jāsaņem apstiprinājums, ka tiks kompensētas papildu izmaksas un saglabāts to statuss, uzsver EP deputāti.
Lasīt tālāk
  Sieviešu tiesību komitejas priekšsēdētāja Evelīna Rēgnera (S&D, AT) mudina ES un dalībvalstis palielināt atbalstu personām, kas cieš no vardarbības ģimenē Covid-19 krīzes laikā.
Lasīt tālāk
Covid-19 uzliesmojums pēdējo nedēļu laikā mainījis dzīvi visā Eiropā un satricinājis virkni nozaru. Vienlaikus ir vērts paturēt prātā, ka bieži vien internetā - un ne tikai - izplatītā informācija gan par pašu vīrusu, gan ES rīcību nav patiesa. 
Lasīt tālāk
EP priekšsēdētājs un politisko grupu vadītāji šodien nolēma rīkot ārkārtas plenārsesiju 16. un 17. aprīlī, lai turpinātu parlamentāro darbu pie pasākumiem pandēmijas apkarošanai.
Lasīt tālāk
Koronavīrusa uzliesmojums ir izraisījis viltus ziņas un dezinformācijas izplatīšanos, kas kavē centienus ierobežot pandēmiju.
Lasīt tālāk
EP deputāti ceturtdien ārkārtas plenārsēdē gandrīz vienbalsīgi apstiprināja trīs steidzamus priekšlikumus, kas ļaus īstenot ES atbalsta pasākumus Covid-19 krīzes skartajiem.
Lasīt tālāk
Ceturtdienas plenārsēdes debatēs EP deputāti pauda atbalstu ES pasākumiem cīņā ar Covid-19 pandēmiju, kā arī aicināja uz spēcīgu ES solidaritāti, lai palīdzētu iedzīvotājiem.
Lasīt tālāk
Eiropas Parlaments kopā ar dalībvalstīm strādā pie regulējuma, kas ļautu ES iegādāties sejas maskas, plaušu ventilējamos aparātus un citu medicīnisko aprīkojumu dalībvalstu slimnīcām.
Lasīt tālāk
Krīzes pasākumi jāapvieno ar ilgtermiņa apņemšanos vairāk ieguldīt ES pētniecības programmās, saka EP deputāti no Rūpniecības, pētniecības un enerģētikas komitejas.
Lasīt tālāk
Eiropas Parlamenta prieksšēdētāja Dāvida Sasoli paziņojums pēc Eiropas Parlamenta ārkārtas plenārsēdes sasaukšanas 26. martā, lai pieņemtu COVID-19 krīzes pasākumus.
Lasīt tālāk
Šodien EP priekšsēdētājs un politisko grupu vadītāji rakstiskā procedūrā nolēma 26. martā Briselē rīkot ārkārtas plenārsēdi, lai pieņemtu steidzamus ar COVID-19 krīzi saistītus lēmumus.
Lasīt tālāk
Pasaules Veselības organizācija jaunā koronavīrusa (Covid-19) uzliesmojumu pasludinājusi par pandēmiju. Ir ļoti svarīgi mazināt uzliesmojuma tiešo ietekmi uz cilvēkiem, taču krīze jau satricinājusi virkni nozaru. ES iestādes vienbalsīgi aicinājušas dalībvalstis uz solidāru rīcību un ES sniegt atbalstu savu iespēju robežās.
Lasīt tālāk
COVID-19 krīzē svarīgākais ir nepārtraukt svarīgu preču un nepieciešamu medicīnas un aizsardzības līdzekļu piegādi ES tirgū, uzsver EP transporta un iekšējā tirgus komiteju priekšsēdētājas.
Lasīt tālāk
Eiropas Parlamenta priekšsēdētāja Dāvida Sasoli paziņojums pēc Eiropadomes ārkārtas videosanāksmes koronavīrusa ierobežošanai.
Lasīt tālāk
Budžeta komitejas priekšsēdētājs un koordinatori atzinīgi vērtē Komisijas izziņotos pasākumus, lai risinātu koronavīrusa izraisīto krīzi, bet kritizē ieceri tos finansēt, pārdalot līdzekļus.
Lasīt tālāk
EP deputāti pauž nožēlu, ka dalībvalstis nav gatavas nodrošināt Eiropas Savienību ar resursiem, kas vajadzīgi, lai tā veiktu savus uzdevumus.
Lasīt tālāk
ES ir jāpalīdz Grieķijai kontrolēt robežu ar Turciju, vienlaikus nodrošinot tiesības uz patvērumu tiem, kam tas nepieciešams, otrdienas debatēs norādīja vairāki EP deputāti.
Lasīt tālāk
Eiropas Parlaments otrdien ar Komisiju un ES prezidentvalsti Horvātiju apsprieda COVID-19 uzliesmojumu, uzsverot, ka jāpalēnina vīrusa izplatība Eiropā.
Lasīt tālāk
Eiropas Parlaments (EP) aicina iedzīvotājus un organizācijas izvirzīt kandidātus Eiropas Pilsoņu balvai - apbalvojumam, kuru piešķir par ieguldījumu savstarpējās sapratnes un saliedētības veicināšanā.
Lasīt tālāk
Gatavojoties ANO Sieviešu statusa komisijas 64. sesijai (UNCSW) Ņujorkā šā gada martā, Eiropas Parlaments ceturtdienas balsojumā izteica savas prioritātes.
Lasīt tālāk
Trešdien debatēs par 2021. - 2027. gada ES budžetu Eiropas Parlamenta deputāti uzsvēra, ka atbalstīs tikai tādu budžetu, kurā atvēlēti pietiekami līdzekļi ES mērķu sasniegšanai.
Lasīt tālāk
Eiropas Parlaments prasa sadarbības nolīgumā ar Lielbritāniju garantēt vienlīdzīgus konkurences apstākļus, izmantojot stingras saistības un “dinamisku saskaņošanu”.
Lasīt tālāk
Lai aizsargātu dzīvnieku labturību, mājdzīvnieku īpašniekus un sabiedrības veselību, EP deputāti aicina izstrādāt ES rīcības plānu, lai izbeigtu nelikumīgu lolojumdzīvnieku tirdzniecību.
Lasīt tālāk
Trešdien apstiprinātajā rezolūcijā Parlaments prasa stingru tiesību kopumu, kas aizsargātu patērētājus no riskiem, ko rada mākslīgais intelekts un automatizēta lēmumu pieņemšana.
Lasīt tālāk
Trešdien Eiropas Parlaments apstiprināja ES un Vjetnamas tirdzniecības nolīgumu — modernāko, visaptverošāko un vērienīgāko nolīgumu, ko ES jebkad noslēgusi ar jaunattīstības valsti.
Lasīt tālāk
No 1. februāra pēc Apvienotās Karalistes izstāšanās mainās Eiropas Parlamenta deputātu vietu skaits un sadalījums dalībvalstīm.
Lasīt tālāk
Eiropas Parlaments aicina Komisiju, vēlākais, līdz 2020. gada jūlijam iesniegt saistošus noteikumus, kas nodrošinātu kopīgā lādētāja ieviešanu.
Lasīt tālāk
EP šodien pieņemtajā rezolūcijā prasa Komisijai iesniegt Dzimumu līdztiesības stratēģiju, kurā ietverti saistoši pasākumu sieviešu un vīriešu darba algu atšķirību novēršanai.
Lasīt tālāk
Eiropas Parlaments trešdienas vakarā ar 683 balsīm par, 49 pret un 13 atturoties apstiprināja Lielbritānijas izstāšanās nolīgumu.
Lasīt tālāk
Ceturtdien Eiropas Parlaments vērsa uzmanību uz to, ka ES dalībvalstu sarunas ar Poliju un Ungāriju nav uzlabojušas pamattiesību ievērošanu šajās dalībvalstīs.
Lasīt tālāk
Iedzīvotāju un jauniešu forumiem ir jākļūst par nākamās ES reformas pamatu, saka EP deputāti trešdien pieņemtajā rezolūcijā.
Lasīt tālāk
EP deputāti atbalsta Eiropas zaļo kursu, tomēr vērš uzmanību uz tā radītajiem papildu uzdevumiem, citstarp nodrošinot taisnīgu un iekļaujošu pāreju un starpposma mērķus.
Lasīt tālāk
Eiropas Parlaments trešdien pieņemtajā rezolūcijā uzsver, ka, lai saņemtu tā piekrišanu Lielbritānijas izstāšanās līgumam, jāgarantē pilsoņu tiesību aizsardzība.
Lasīt tālāk
Šodien Eiropas Parlaments pieņēma jaunu nodokļu režīmu, kas būs draudzīgāks Eiropas mazajiem un vidējiem uzņēmumiem, kā arī varētu palielināt pārrobežu tirdzniecību par 13.5%.
Lasīt tālāk
Svarīgāko 2019. gada lēmumu pieņēma 28 ES valstu iedzīvotāji - viņi ievēlēja jauno Eiropas Parlamenta sasaukumu. Savu izvēli izdarīja vairāk nekā puse balsstiesīgo eiropiešu, un pirmo reizi EP vēlēšanu vēsturē balsotāju aktivitāte pārsniedza iepriekšējo vēlēšanu rādītāju. Neskatoties uz vēlēšanu radīto pārtraukumu Parlamenta darbā, 2019. gadā svarīgus lēmumus pieņēma kā iepriekšējais, tā jaunais Parlamenta sastāvs.
Lasīt tālāk
EP deputāti aicina Krieviju nekavējoties atcelt likumu par “ārvalstu aģentiem”, paužot bažas par tā nesenajiem grozījumiem, kas ļauj vajāt arī blogerus un neatkarīgos žurnālistus.
Lasīt tālāk
EP deputāti aicina Komisiju pastiprināt ES apputeksnētāju iniciatīvas pasākumus un nākt klajā ar jaunām ierosmēm bišu un citu apputeksnētāju aizsardzībai.
Lasīt tālāk
Trešdien Eiropas Parlaments ievēlēja Īrijas pārstāvi Emīliju O’Reiliju par Eiropas ombudi 2019.–2024. pilnvaru termiņam. Aizklātā balsojumā viņu atbalstīja 320 EP deputāti.
Lasīt tālāk
EP mudina Komisiju nosodīt publiskās darbības ar mērķi veikt LGBTI diskrimināciju, jo īpaši tā saukto “no LGBTI brīvo zonu” izveidi Polijā; pauž bažas par cenzūras risku Latvijā un Lietuvā.
Lasīt tālāk
Ilhama Tohti meita trešdien Strasbūrā sava tēva vietā, kurš pašlaik atrodas ieslodzījumā Ķīnā, saņēma 2019. gada Saharova balvu par domas brīvību.
Lasīt tālāk
Trešdien EP deputāti pulcējās ārkārtas plenārsēdē, lai ar Urzulu fon der Leienu un Fransu Timmermansu diskutētu par Eiropas ceļu uz klimata neitralitāti.
Lasīt tālāk
Latvijas iedzīvotāju vērtējumā Eiropas Parlamentam pirmkārt būtu jāmazina sociālā atstumtība un nabadzība, bet visā Eiropā visbiežāk minētā prioritāte ir cīņa ar klimata pārmaiņām.
Lasīt tālāk
Cīņai ar klimata pārmaiņām un vides sargāšanai būtu jākļūst par Eiropas Parlamenta (EP) darba prioritāti, liecina oktobrī veiktas Eirobarometra aptaujas rezultāti.
Lasīt tālāk
Nākamajā ANO klimata konferencē Eiropas Savienībai ir jāapņemas siltumnīcefekta gāzu emisijas līdz 2050. gadam samazināt līdz nullei, saka EP.
Lasīt tālāk
Krievijai jāatsauc apsūdzības pret Lietuvas tiesnešiem, kas iesaistīti "13. janvāra lietas" izmeklēšanā, un dalībvalstīm jānoraida prasības pēc tiesiskās sadarbības, saka EIropas Parlaments.
Lasīt tālāk
EP deputāti prasa visām dalībvalstīm pievienoties Stambulas konvencijai un nekavējoties to ratificēt, lai apturētu vardarbību pret sievietēm.
Lasīt tālāk
Nākamā gada ES budžetā EP deputātiem izdevās panākt vairāk atbalsta klimata aizsardzībai, pētniecībai, investīcijām infrastruktūrā un jaunatnes programmām.
Lasīt tālāk
Trešdien Eiropas Parlamenta priekšsēdētājs Sasoli plenārsēžu zālē paziņoja, ka 13. kino balvu “Lux” saņēmusi filma “God Exists, Her Name Is Petrunya”.
Lasīt tālāk
Eiropas Parlaments trešdien apstiprināja jauno Eiropas komisāru komandu, kuru EP deputātiem bija piedāvājusi tās priekšsēdētāja Urzula fon der Leiena
Lasīt tālāk
Eiropas Parlaments otrdien vienojās par grozījumiem ES-Ukrainas tirdzniecības nolīgumā, lai ierobežotu lētas Ukrainas mājputnu gaļas ieplūšanu, izmantojot nepilnības tiesību aktos.
Lasīt tālāk
EP deputāti prasa darīt vairāk, lai apkarotu bērnu tirdzniecību un neaizsargātu bērnu diskrimināciju, vienlaikus uzsverot bērnu būtisko ieguldījumu cīņā pret klimata pārmaiņām.
Lasīt tālāk
Otrdien, 26. novembrī, Strasbūrā svinīgā apbalvošanas ceremonijā ukraiņu kinorežisoram un cilvēktiesību aktīvistam Oļegam Sencovam pasniedza 2018. gada Saharova balvu par domas brīvību.
Lasīt tālāk
Eiropas Parlamenta priekšsēdētāju konference šodien pieņēma lēmumu noslēgt komisāra kandidātu uzklausīšanas procesu. Tādējādi Eiropas Parlaments 27. novembrī var balsot par jauno Komisiju.
Lasīt tālāk
Eiropas Parlaments ceturtdien pauda nopietnas bažas par topošajiem grozījumiem Polijas tiesību aktos, kas ļautu piespriest cietumsodu skolotājiem par seksuālās izglītības sniegšanu.
Lasīt tālāk
Eiropas Parlamenta priekšsēdētājs Dāvids Sasoli un Vācijas Bundestāga prezidents Volfgangs Šoible novembra pirmās plenārsesijas ievadā pieminēja Berlīnes mūra krišanu 1989. gada 9. novembrī.
Lasīt tālāk
  Piektdien, 8. novembrī, Eiropas Parlamenta prieksšēdētāju konference (ES priekšsēdētājs un politisko grupu vadītāji) nolēma no jauna izvirzītos komisāra kandidātus uzklausīt 14. novembrī.
Lasīt tālāk
Ceturtdien pieņemtajā rezolūcijā Eiropas Parlaments uzsver, ka abas valstis atbilst pievienošanās sarunu sākšanas kritērijiem.
Lasīt tālāk
Ilhams Tohti, uiguru tautības ekonomikas profesors no Ķīnas, kurš cīnās par uiguru minoritātes tiesībām Ķīnā, kļuvis par 2019. gada Saharova balvas par domas brīvību laureātu.
Lasīt tālāk
Ceturtdien Eiropas Parlaments ar rezolūciju asi nosodīja Turcijas vienpusējo militāro darbību Sīrijā, mudināja nekavējoties izvest armiju no Sīrijas un aicināja noteikt ES sankcijas.
Lasīt tālāk
Trešdien EP deputāti uzdeva Komisijai izstrādāt jaunus noteikumus bišu aizsardzībai pret pesticīdiem, pēc tam, kad dalībvalstis bloķējušas iepriekšējos mēģinājumu palielināt aizsardzību.
Lasīt tālāk
Eiropas Parlaments trešdien pieņēma savu nostāju par nākamā gada ES budžetu, uzsverot, ka tam jākļūst par stabilu izejas punktu nākamās paaudzes ES programmām.
Lasīt tālāk
EP deputāti otrdienas rīta debatēs ar līdzšinējo Komisijas priekšsēdētāju Žanu-Klodu Junkeru izvērtēja Komisijas aizvadītās piecgades darbu un sasniegumus.
Lasīt tālāk
Otrdienas rīta plenārsēdē Eiropas Parlamenta deputāti ar Komisijas un Padomes priekšsēdētājiem Junkeru un Tusku. apsprieda 17. un 18. oktobra Eiropadomes rezultātus
Lasīt tālāk
Eiropas Parlamenta birojs (EPB) Latvijā aicina radio stacijas integrēt savā programmā konkursus par Eiropas Parlamentu (EP), kas informētu Latvijas iedzīvotājus par astoņiem jaunievēlētajiem Latvijas deputātiem un viņu darbu EP komitejās.
Lasīt tālāk
Ārvalstu mēģinājumi ietekmēt ES vēlēšanas apdraud Eiropas demokrātiskās sabiedrības, brīdina EP deputāti ceturtdien pieņemtajā rezolūcijā, par kuru balsoja 469, 143 pret un 47 atturējās.
Lasīt tālāk
Ceturtdien EP deputāti norādīja uz nepārprotamo risku, ka likumdevēji nepaspēs laikus vienoties par ES nākamo daudzgadu budžeta plānu 2021.-2027. gadam.
Lasīt tālāk
EP deputāti prasa ES līderiem steidzami rīkoties, lai glābtu finansējumu ES programmām, novērstu klimata pārmaiņas un nepieļautu Brexit bez vienošanās.
Lasīt tālāk
Otrdien Briselē Eiropas Parlamenta Nodarbinātības un sociālo lietu komitejas, kā arī Ekonomikas un monetāro jautājumu komitejas deputāti iztaujāja komisāra amata kandidātu no Latvijas Valdi Dombrovski par viņam paredzēto atbildības jomu — “Ekonomika cilvēku labā”.
Lasīt tālāk
Augsto vēlētāju aktivitāti 2019. gada Eiropas vēlēšanās nodrošināja jauniešu aktivitātes pieaugums, liecina jūnijā pēc Eiropas Parlamenta (EP) pasūtījuma veikta Eirobarometra aptauja.
Lasīt tālāk
Eiropas Parlamenta (EP) birojs Latvijā apkopojis no Latvijas ievēlēto deputātu prioritātes, strādājot EP komitejās.
Lasīt tālāk
Pieminot Otrā Pasaules kara sākuma 80. gadadienu, deputāti ceturtdien pieņemtā rezolūcijā uzsver Eiropas traģiskās pagātnes atceres nozīmi.
Lasīt tālāk
Deputāti trešdien atbalstīja papildu 100 miljonu eiro piešķiršanu pētniecībai (80 miljoni ES programmai “Apvārsnis 2020”) un jauniešu mobilitātei (20 miljoni eiro “Erasmus+”).
Lasīt tālāk
Izstāšanās līgums ir taisnīgs, līdzsvarots un nodrošina juridisku noteiktību, deputāti norāda rezolūcijā, kurā apliecināts EP atbalsts “sakārotas izstāšanās” scenārijam.
Lasīt tālāk
Eiropas Parlaments otrdien atbalstīja Kristīnes Lagardas kandidatūru Eiropas Centrālās bankas (ECB) vadītājas amatam.
Lasīt tālāk
Deputāti ceturtdien pieņemtā rezolūcijā aicina Krieviju bez nosacījumiem atbrīvot visus nelikumīgi un patvaļīgi aizturētos Ukrainas pilsoņus kā Krievijā, tā okupētajās Ukrainas teritorijās.
Lasīt tālāk
Šajā sasaukumā Eiropas Parlamentā būs 44 sadarbības delegācijas sakaru uzturēšanai ar parlamentāriešiem citās valstīs, reģionos un organizācijās.
Lasīt tālāk
Parlamenta deputāti otrdien aizklātā balsojumā ar 383 balsīm Eiropas Komisijas priekšsēdētāja amatā ievēlēja Vācijas politiķi Urzulu fon der Leienu.
Lasīt tālāk
Urzula fon der Leiena
Eiropas Komisijas priekšsēdētājas amata kandidāte Urzula fon der Leiena otrdien debatēs ar Parlamenta deputātiem izklāstīja savu redzējumu par veicamajiem darbiem.
Lasīt tālāk
Ceturtdien no rīta deputāti ievēlēja piecus kvestorus, kuri amatus ieņems nākamos divarpus gadus.
Lasīt tālāk
Trešdien trīs balsošanas kārtās tika ievēlēti 14 Eiropas Parlamenta priekšsēdētāja vietnieki, kuri amatus ieņems nākamos divarpus gadus.
Lasīt tālāk
Trešdien Eiropas Parlamenta deputāti balsojumā apstiprināja 20 komiteju un divu apakškomiteju sastāvu. Vēlāk tajā pašā dienā politiskās grupas nosauca arī deputātu sadalījumu pa komitejām.
Lasīt tālāk
Deputāti trešdien vēlēšanu otrajā kārtā ar 345 no 667 balsīm Parlamenta priekšsēdētāja amatā ievēlēja Dāvidu Sasoli.
Lasīt tālāk
Iepriekšējā sasakuma priekšsēdētājs Antonio Tajāni šodien Strasbūrā oficiāli paziņoja par Eiropas Parlamenta 9. sasaukuma izveidi.
Lasīt tālāk
Dienu pirms Eiropas vēlēšanām tikās Latvijas pedagogi un skolēni, kas jau trešo mācību gadu brīvprātīgi vairo skolās un vietējā sabiedrībā zināšanas par Eiropas Savienību, Latvijas iespējām tajā, pilnveidojot jauniešu pilsonisko kompetenci un stiprinot eiropeisko identitāti. Jā, tās ir Eiropas Parlamenta Vēstnieku skolas! Noslēdzot mācību gadu Latvijas Republikas Ministru prezidents Krišjānis Kariņš un Eiropas Parlamenta biroja vadītāja Marta Rībele tās sveica, svinīgi pasniedzot goda plāksnes un diplomus aktīvajiem EP Vēstniekiem! Skolas, kuras šogad darbojās visaktīvāk vēl šogad dosies uz Eiropas Parlamentu Strasbūrā un Briselē. 
Lasīt tālāk
Svētdien, 26. maijā, pusnaktī no 26. uz 27.maiju (no svētdienas uz pirmdienu) Eiropas Parlamenta (EP) birojs Latvijā un Centrālā Vēlēšanu komisija (CVK) aicina uz Eiropas Parlamenta vēlēšanu oficiālo rezultātu paziņošanu: tiks paziņoti 8 ievēlētie Latvijas pārstāvji, kuri turpmākos 5 gadus strādās Eiropas Parlamentā un līdzdarbosies ES likumu izstrādē.  Preses konference notiks Eiropas Savienības mājā (Aspazijas bulvāris 28, Rīga, 1.stāvs). EIROPAS vēlēšanu nakts LATVIJĀ pasākumu varēs vērot arī tiešsaistē EP biroja Latvija FB lapā. ! MEDIJIEM: TV, foto un līdzdalības iespējas.
Lasīt tālāk
Trešdien, 15. maijā, Eiropas Parlamenta (EP) plenārsēžu zālē Briselē no pulksten 22:00 līdz 23.20 (pēc Latvija laika) notiks Eiropas Komisijas (EK) priekšsēdētāja amata vadošo kandidātu debates.
Lasīt tālāk
Eiropas Parlamenta informatīvais videoklips “Izvēlies savu nākotni” nedēļas laikā skatīts vairāk nekā 75 miljonus reižu. Turklāt Ar Eiropas Nedzirdīgo savienības atbalstu video tapuši arī surdotulkojumi 31 zīmju valodā un starptautiskajā zīmju valodā!
Lasīt tālāk
Eiropas Parlamenta (EP) birojs Latvijā, Centrālā Vēlēšanu komisija (CVK) un Pilsonības un migrācijas lietu pārvalde (PMLP) informē par nozīmīgākajiem datumiem saistībā ar Eiropas vēlēšanām Latvijā 25. maijā un iedzīvotāju līdzdalības iespējām.
Lasīt tālāk
Mēnesi pirms 23. - 26. maija Eiropas vēlēšanām Eiropas Parlaments nāk klajā ar videoklipu “Izvēlies savu nākotni”, lai tā mudinātu cilvēkus piedalīties vēlēšanās.
Lasīt tālāk
ATSKAITE 1 | Latvijas eiroparlamentāriešu atskaite par 5. darba gadu, strādājot savās EP komitejās. Avots: Latvijas EP deputātu sniegtā informācija. Eiropas Parlamenta (EP) birojs Latvijā sadarbībā ar Latvijas EP deputātiem sagatavojis tradicionālo ikgadējo atskaiti par nozīmīgākajiem paveiktajiem darbiem EP komitejās, kurās viņi strādā. Atskaites periods ir šī (astotā) EP sasaukuma 5. gads. EP deputāti arī norādījuši, ko viņu padarītais dos Latvijai.
Lasīt tālāk
Eiropas Parlamenta deputāti ceturtdien apstiprināja pagaidu un daļēju vienošanos ar dalībvalstu ministriem par atbalstu investīcijām un piekļuvi finansējumam 2021 - 2027. gadā.
Lasīt tālāk
Eiropas Parlaments publicējis ceturto - pēdējo - nākamā sasaukuma vietu (751) sadalījuma projekciju. Tā balstīta uz visās 28 dalībvalstīs veiktām aptaujām.
Lasīt tālāk
Eiropas Parlamenta deputāti trešdien apstiprināja jaunu likumu, kas paredz stiprināt Eiropas robežu un krasta apsardzi.
Lasīt tālāk
Krišjānis Kariņš
Eiropas Savienībai (ES) jāstiprina tās saknes, debatēs par ES nākotni EP deputātiem sacīja Latvijas premjerministrs Krišjānis Kariņš (“Jaunā Vienotība”).
Lasīt tālāk
Satiksmes drošība
No 2022. gada maija jaunās automašīnas būs obligāti jāaprīko ar tādām drošības tehnoloģijām kā avārijas bremzēšanas sistēma un “gudrā” ātruma pielāgošana.
Lasīt tālāk
Eiropas Parlamenta deputāti otrdien apstiprināja noteikumus, kas stingrāk ierobežos pašdarinātu sprāgstvielu izgatavošanā izmantojamu ķimikāliju apriti.
Lasīt tālāk
.
Turpmāk ES noteikumi labāk aizsargās cilvēkus, kuri izpauž ar darbu saistītā kontekstā iegūtu informāciju par nelikumīgām vai citādi kaitīgām darbībām.
Lasīt tālāk
Eiropas Parlamenta deputāti otrdien apstiprināja noteikumus par “gabaldarbu ekonomikā” (gig economy) nodarbināto minimālajām tiesībām.
Lasīt tālāk
Krisjanis Karins
Trešdien, 17. aprīlī, no plkst. 11:00 līdz 13:20 (LV laiks) Eiropas Parlamentā (EP) Strasbūrā Latvijas Republikas Ministru prezidents Krišjānis Kariņš uzstāsies ar uzrunu par Eiropas nākotni, pēc kuras notiks debates ar EP deputātiem un Eiropas Komisijas (EK) pārstāvjiem.
Lasīt tālāk
Majaslapa
Mājaslapa www.velesanurezultati.eu, kur atrodama informācija par visu līdzšinējo Eiropas vēlēšanu rezultātiem, ir pieejama visās oficiālajās ES valodās, arī latviešu. Eiropas vēlēšanu vakarā 26. maijā vietne www.velesanurezultati.eu tiks atjaunināta reāllaikā, iekļaujot tajā informāciju par vēlēšanu iznākumu visās ES dalībvalstīs.
Lasīt tālāk
Brexit
Apvienotās Karalistes pilsoņiem ieceļošanai ES nebūs nepieciešama vīza, ja tādi paši noteikumi tiks piemēroti ES pilsoņu ieceļošanai Apvienotajā Karalistē.
Lasīt tālāk
Eiropas Parlamenta deputāti ceturtdien balsoja par noteikumiem nelegālas prakses novēršanai kravas autopārvadājumu nozarē un  šoferu darba apstākļu uzlabošanai.
Lasīt tālāk
Eiropas Parlamenta deputāti vēlas noteikt stingrākus noteikumus pagaidu robežkontroles atjaunošanai Šengenas zonā.
Lasīt tālāk
Eiropas Parlamenta deputāti ceturtdien galīgajā balsojumā apstiprināja jaunus paternitātes atvaļinājuma un otram no vecākiem nenododama bērna kopšanas atvaļinājuma noteikumus.
Lasīt tālāk
dabasgāze
Eiropas Parlamenta deputāti ceturtdien apstiprināja jaunus gāzes tirgus noteikumus, kas ļaus ES likumus piemērot cauruļvadiem no trešām valstīm un radīs juridisko skaidrību tirgus dalībniekiem.
Lasīt tālāk
Projections
Eiropas Parlaments publicējis trešo nākamā sasaukuma vietu sadalījuma projekciju. Tā balstīta uz Eiropas Savienības dalībvalstīs veiktām aptaujām.
Lasīt tālāk
Erasmus
Eiropas Parlamenta deputāti ceturtdien atbalstīja Erasmus+ programmas finansējuma trīskāršošanu nākamajā ES daudzgadu budžetā, lai tā dotu iespēju tajā iesaistīties vairāk cilvēku.
Lasīt tālāk
Countryside
Eiropas Parlaments trešdien apstiprināja jaunus finansēšanas noteikumus, kuru mērķis ir uzlabot ES ekonomisko, sociālo un teritoriālo kohēziju.
Lasīt tālāk
CO2 emisijas
Eiropas Parlamenta deputāti trešdien apstiprināja vienošanos ar ES valstu ministriem, kas paredz līdz 2030. gadam samazināt vieglo automašīnu un mikroautobusu siltumnīcefekta gāzu izmešus.
Lasīt tālāk
Piesarnojums
Trešdien Eiropas Parlaments apstiprināja tādu vienreiz lietojamo plastmasas priekšmetu kā šķīvji, galda piederumi, salmiņi un vates kociņi aizliegumu.  
Lasīt tālāk
Nauda
Eiropas Parlaments otrdien apstiprināja detalizētus priekšlikumus cīņai ar finanšu noziegumiem un taisnīgākas un efektīvākas nodokļu sistēmas izveidei.
Lasīt tālāk
elektroenerģija
Eiropas Parlamenta deputāti otrdien apstiprināja jaunus noteikumus, kuru mērķis ir izveidot patērētājiem un videi draudzīgāku ES elektroenerģijas tirgu.
Lasīt tālāk
Autortiesības
Radošo profesiju pārstāvjiem un izdevējiem būs vienkāršāk risināt sarunas ar lielajiem interneta uzņēmumiem par autortiesību atlīdzības saņemšanu, paredz Eiropas Parlamenta apstiprinātie autortiesību noteikumi.
Lasīt tālāk
Lielais Kārlis
Par Eiropas jaunatnes Kārļa Lielā balvas 2019 nacionālo uzvarētāju Latvijas eiroparlamentāriešu un jauniešu pārstāvju žūrija atzinusi Latvijas Debašu asociācijas “QUO Tu domā?” izstrādāto galda spēli POPULISTS. Tālāk projekts sacentīsies ar citu ES valstu nacionālajiem uzvarētājiem. Visas Eiropas uzvarētājus paziņos apbalvošanas ceremonijā šī gada 28. maijā Āhenē, Vācijā. Eiropas jaunatnes Kārļa Lielā balvas uzvarētājs iegūs naudas prēmiju 7500 eiro apmērā, otrās vietas ieguvējs - 5000 eiro, bet trešais labākais - 2500 eiro.
Lasīt tālāk
Documents
Ceturtdien deputāti apstiprināja rezolūciju, kurā ES aicināta izveidot mehānismu smagos cilvēktiesību pārkāpumos iesaistītu cilvēku sodīšanai.
Lasīt tālāk
.
Deputāti ceturtdien pauda bažas, ka dalībvalstis ir izgāzušas Eiropas Komisijas ieceri papildināt ES melno sarakstu, kurā iekļautās valstis ir pielaidīgas pret naudas atmazgāšanu.
Lasīt tālāk
.
Eiropas Parlamenta deputāti brīdina, ka Krievijas dezinformācijas kampaņas ir būtiskākais dezinformācijas avots Eiropā. Tāpat līdzīgas aktivitātes īsteno Ķīna, Irāna un Ziemeļkoreja.
Lasīt tālāk
Great Britain flag
Eiropas Parlamenta deputāti trešdien balsoja par virkni noteikumu, kam jāmazina iespējamā bezlīguma “Brexit” negatīvā ietekme uz iedzīvotājiem. Noteikumi attieksies uz tādām jomām kā gaisa transports un autotransports, “Erasmus” programma, sociālā drošība un zvejniecība.
Lasīt tālāk
Eiropas Parlamenta deputāti trešdien vienojās par uzlabojumiem Vīzu informācijas sistēmā (VIS), kam jāstiprina ES spēja stāties pretī drošības un migrācijas izaicinājumiem.
Lasīt tālāk
Datora klaviatūra
Eiropas Parlamenta deputāti otrdien apstiprināja ES Kiberdrošības sertifikācijas shēmu produktiem, procesiem un pakalpojumiem, vienlaikus paužot dziļas bažas par Ķīnas IT klātbūtni ES.
Lasīt tālāk
Eiropas Parlamenta deputāti otrdien apstiprināja jaunas ES datu bāzes izveidi ātrākai informācijai apmaiņai par trešo valstu pilsoņu sodāmību.
Lasīt tālāk
Sandra Kalniete
Eiropas Savienībai jābūt gatavai noteikt papildu sankcijas pret Krieviju, ja tā turpinās pārkāpt starptautiskās tiesības, teikts otrdien pieņemtā Eiropas Parlamenta rezolūcijā.
Lasīt tālāk
Eiropas Parlaments pirmdien publiskojis pirmās nākamā sasaukuma vietu sadalījuma prognozes. Tās balstītas uz dalībvalstīs veiktām aptaujām.
Lasīt tālāk
Tuvojoties Eiropas vēlēšanām 25. maijā, Eiropas Parlamenta birojs Latvijā tradicionāli jau ceturto reizi veicis “Vēlētāju gaidu” pētījumu Latvijā. Padziļinātās intervijās 35 pilsētās ar 250 dažādu interešu grupu pārstāvjiem noskaidrotas “vēlētāju gaidas” ES, t.sk., Latvijas iedzīvotājiem būtiskākajās jomās: ES nākotne,  vide un klimata pārmaiņas, migrācija, patērētāju aizsardzība, drošība, sociālā aizsardzība, cilvēktiesības un izaugsme. Pētījuma rezultāti arī atklāj respondentu viedokli par dalību gaidāmajās Eiropas vēlēšanās, par galvenajiem uzdevumiem nākamajam (9.) Eiropas Parlamenta sasaukumam tā 5 darba gadu laikā un - ceļa vārdus EP kandidātiem no Latvijas.
Lasīt tālāk
Eiropas Parlaments ceturtdien apstiprināja savu nostāju gaidāmajās sarunās par noteikumiem, kuru mērķis ir veicināt konkurenci un vienkāršot atļauju piešķiršanas procedūras starppilsētu autobusu pārvadājumos.
Lasīt tālāk
Bankām jāpiemēro vienādas izmaksas pārrobežu maksājumiem eiro valūtā un vietējiem maksājumiem, kā arī jāpadara pārskatāmākas valūtas maiņas izmaksas, paredz jauni noteikumi.
Lasīt tālāk
ES rūpīgāk izvērtēs ārvalstu tiešos ieguldījumus
Eiropas Parlamenta deputāti ceturtdien atbalstīja ES līmeņa mehānisma izveidi ārvalstu tiešo ieguldījumu izvērtēšanai, lai tā aizsargātu stratēģiski svarīgas nozares.
Lasīt tālāk
Panāk vienošanos par autortiesībām digitālajā jomā
Radošo profesiju pārstāvjiem un izdevējiem būs vienkāršāk risināt sarunas ar lielajiem interneta uzņēmumiem par autortiesību atlīdzības saņemšanu, paredz trešdien vakarā panāktā vienošanās par autortiesībām digitālajā jomā.
Lasīt tālāk
Eiropas Parlaments aicina turpināt pētījumus par marihuānas izmantošanu medicīniskos nolūkos un mudina dalībvalstis izmantot marihuānu saturošu medikamentu sniegtās iespējas.
Lasīt tālāk
Eiropas Parlaments trešdien apstiprināja ES finansējuma noteikumus reģioniem no 2021. līdz 2027. gadam un noraidīja iespēju ES finansējuma piešķiršanu padarīt atkarīgu no noteiktu ekonomisku mērķu sasniegšanas.
Lasīt tālāk
Nord Stream gāzes vads
Eiropas Parlamenta deputāti un ES dalībvalstu pārstāvji panākuši provizorisku vienošanos par gāzes cauruļvadu darbības regulējumu. Vienošanās par gāzes tirgus noteikumu reformu tika panākta otrdien vēlu vakarā. Tā attieksies kā uz ES iekšējiem gāzes cauruļvadiem, tā arī uz cauruļvadiem no trešām valstīm.
Lasīt tālāk
Eiropas Parlamenta deputāti trešdien atbalstīja brīvās tirdzniecības un ieguldījumu aizsardzības nolīgumus starp Eiropas Savienību un Singapūru.
Lasīt tālāk
Eiropas Parlaments atbalsta civilās aizsardzības mehānismu uzlabojumus
Eiropas Parlamenta deputāti otrdien atbalstīja ES civilās aizsardzības mehānisma modernizāciju. Pašreizējās sistēmas trūkumus uzskatāmi apliecināja 2017. un 2018. gada mežu ugunsgrēki, vētras un plūdi.
Lasīt tālāk
100 dienas līdz EIROPAS vēlēšanām LATVIJĀ
Gatavojoties gaidāmajām Eiropas vēlēšanām, kopā ar Latvijas cilvēkiem sāksim 100 dienu atskaiti līdz vēlēšanu dienai Latvijā (25.05.2019) un īstenosim vēlēšanu ģenerālmēģinājumus Rīgā un citās pilsētās.
Lasīt tālāk
Eiropas Parlaments un Venecuēla
Eiropas Parlaments ceturtdien atzina Huanu Gvaido par likumīgo Venecuēlas pagaidu prezidentu saskaņā ar Venecuēlas konstitūciju.
Lasīt tālāk
Brexit debates
Deputāti trešdien debatēs par “Brexit” situāciju atkārtoti uzsvēra gatavību iestāties par mieru, stabilitāti un iekšējā tirgus integritāti.
Lasīt tālāk
Četrus mēnešus pirms Eiropas vēlēšanām Eiropas Parlaments atklājis jaunu tīmekļa vietni, kurā izskaidrota balsošanas norise katrā dalībvalstī un ārpus ES robežām.
Lasīt tālāk
LU
Jaunnedēļ, 22. un 23. janvārī, Eiropas Parlamentā (EP) Briselē norisināsies ES budžetam un nākamajam ES daudzgadu budžetam (2021-2027) veltīts seminārs: “ES ieguldījumu kaleidoskops šodien un rīt”.
Lasīt tālāk
Rule of Law
ES dalībvalstis, kas iejaucas tiesu darbā vai neapkaro korupciju, turpmāk varētu nesaņemt maksājumus no ES budžeta, paredz ceturtdien apstiprināts noteikumu projekts.
Lasīt tālāk
Investment European Parliament
Eiropas Parlaments (EP) apstiprinājis savu nostāju par priekšlikumu izveidot jaunu ES programmu investīciju atbalstam un pieejama finansējuma nodrošināšanai no 2021. līdz 2027. gadam.
Lasīt tālāk
Pesticīdu lietošana
Trešdien Eiropas Parlamenta (EP) deputāti apstiprināja priekšlikumus, kas paredz uzlabot uzticēšanos ES pesticīdu atļaušanas procedūrai, padarot to pārredzamāku.
Lasīt tālāk
Brexit
Debatēs pēc Apvienotās Karalistes Pārstāvju palātas balsojuma par “Brexit” Eiropas Parlamenta (EP) deputāti uzsvēra, ka eiropieši saglabās vienotību un pilsoņu tiesības arī turpmāk būs EP prioritāte.
Lasīt tālāk
Citizens App
Eiropas Parlaments (EP) izstrādājis jaunu mobilo lietotni - “Citizens’ App”. Tā iedzīvotājiem palīdzēs uzzināt un gūt detalizētāku priekšstatu par Eiropas Savienības (ES) paveikto.
Lasīt tālāk
EP plenārsēžu zāle
Eiropas Parlamenta birojs Latvijā ir apkopojis 2018. gadā pieņemtos EP lēmumus, kas ir būtiski ikvienam ES un Latvijas iedzīvotājam - tādās jomās kā drošība, dzīves kvalitāte, ekonomika un bizness, cīņa ar klimata pārmaiņām un jaunieši.
Lasīt tālāk
Ukrainas un ES karogi
Trešdien Eiropas Parlamenta deputāti atzinīgi novērtēja Ukrainas īstenotās reformas, vienlaikus nosodot Krievijas agresiju Kerčas šaurumā un “Nord Stream 2” projektu.
Lasīt tālāk
Veicis rūpīgu situācijas izvērtējumu, Eiropas Parlaments nācis klajā ar ieteikumiem cīņai ar radikalizāciju, datu apmaiņas uzlabošanai un terorisma upuru atbalstam.
Lasīt tālāk
Eiropas Parlaments trešdien deva piekrišanu ES un Japānas tirdzniecības nolīgumam, kas kļuvis par visu laiku vērienīgāko ES divpusējās tirdzniecības vienošanos.
Lasīt tālāk
Lidostas pasažieri
Pagaidu robežkontrole Šengenas zonā līdzšinējo divu gadu vietā nedrīkstētu ilgt vairāk nekā gadu, uzskata Eiropas Parlamenta deputāti.
Lasīt tālāk
Eiropas Parlamenta priekšsēdētājs Antonio Tajāni un ES “Brexit” sarunu delegācijas vadītājs Mišelu Barnjē
“Brexit visvairāk attiecas uz iedzīvotājiem. Tas ir par mūsu pilsoņu tiesībām, miera saglabāšanu Ziemeļīrijā un Apvienotās Karalistes izstāšanās rezultātā ietekmēto darba vietu saglabāšanu,” pēc tikšanās ar ES “Brexit” sarunu delegācijas vadītāju Mišelu Barnjē preses konferencē sacīja Eiropas Parlamenta priekšsēdētājs Antonio Tajāni.
Lasīt tālāk
kravas auto
Eiropas Parlaments trešdien atbalstīja plānu līdz 2030. gadam samazināt kravas auto radītos C02 izmešus.
Lasīt tālāk
Eiropas Parlaments aicina pieteikties jauniešus vecumā no 16 līdz 30 gadiem Eiropas mēroga projektam -  Kārļa Lielā balvai 2018. Konkursa mērķis ir ES līmenī iepazīstināt ar projektiem, kas veicina saprašanos un veido kopīgu eiropeisko identitāti, kā arī praktiski demonstrē uzskatāmus piemērus par eiropiešu kā vienas kopienas dzīvi.
Lasīt tālāk
Trešdien Eiropas Parlamenta deputāti atzinīgi novērtēja Gruzijas uzsāktās reformas, taču kritizēja Moldovu par demokrātijas un tiesiskuma stāvokļa pasliktināšanos. Eiropas Parlaments pieņēma divas rezolūcijas, kurās novērtēta asociācijas nolīgumu ar Moldovu un Gruziju izpilde.
Lasīt tālāk
EP deputāti pieņēmuši jaunus telekomunikāciju noteikumus, kas nosaka ES iekšzemes zvanu cenu griestus, padarīs iespējamu 5G tīklu izbūvi un radīs ārkārtas gadījumos izmantojamu brīdināšanas sistēmu.
Lasīt tālāk
EP deputāti trešdien balsojumā apstiprināja Eiropas Parlamenta nostāju sarunās par nākamo ES daudzgadu budžetu, tostarp nosakot arī vēlamo līdzekļu sadalījumu starp ES programmām.
Lasīt tālāk
12. LUX Kino balvu ieguvusi Islandes, Francijas un Ukrainas kopražojuma filma “Islandes amazone”, trešdien Strasbūrā pavēstīja Eiropas Parlamenta priekšsēdētājs Antonio Tajāni.
Lasīt tālāk
Eiropas Parlamenta priekšsēdētājs Antonio Tajāni trešdien atklāja jaunu interneta vietni, kurā atrodami uzskatāmi piemēri ES paveiktajam iedzīvotāju dzīves uzlabošanā.
Lasīt tālāk
Angela Merkel
Vācijas kanclere Angela Merkele otrdien ar Eiropas Parlamenta deputātiem un Eiropas Komisijas priekšsēdētāju Žanu Klodu Junkeru Strasbūrā diskutēja par Eiropas nākotni.
Lasīt tālāk
Eiropas Parlamenta deputāti otrdien apstiprināja saistošu mērķi atjaunojamo resursu (32%) jomā un indikatīvu mērķi energoefektivitātes (32,5%) jomā. Tie sasniedzami līdz 2030. gadam un spēlēs būtisku lomu ES klimata politikas īstenošanā.
Lasīt tālāk
Eiropas Parlamenta deputāti otrdien apstiprināja 17,73 miljonu eiro piešķiršanu Latvijai 2017. gada vasaras un rudens plūdu radīto zaudējumu novēršanai.
Lasīt tālāk
Soreizesbalsosu.eu vēstneši: Ralfs Eilands, Natālija Knipše, Deivids Lagzdiņš
Kopā ar Latvijas jauniešu viedokļu līderiem no Rīgas un reģioniem LATVIJĀ atklāta iniciatīva - gaidāmo EIROPAS vēlēšanu platforma www.soreizesbalsosu.eu -> FOTO & VIDEO.
Lasīt tālāk
Facebook
Turpmākie soļi saistībā ar Facebook un Cambridge Analytica skandālu - Eiropas Parlamenta (EP) deputāti prasa ES iestādēm veikt pilnu Facebook auditu un ieviest jaunus pasākumus, lai novērstu iespējamo iejaukšanos vēlēšanās.
Lasīt tālāk
Oleg Sentsov
Oļegs Sencovs, kinorežisors no Ukrainas, kļuvis par šīgada Saharova balvas par domas brīvības laureātu. Svinīgā apbalvošanas ceremonija norisināsies 12. decembrī, Eiropas Parlamentā Strasbūrā.
Lasīt tālāk
Trešdien Eiropas Parlamenta (EP) deputāti atbalstīja priekšlikumu, kas paredz noteikt aizliegumu vienreizlietojamo plastmasas izstrādājumu apritei ES tirgū. Aizliegti tiks šķīvji, ēdamrīki, salmiņi, vates kociņi vai balonu kātiņi. Aizliegums stāsies spēkā 2021. gadā. 
Lasīt tālāk
Modernizētā Šengenas informācijas sistēma palīdzēs ES cīņai pret terorismu, pārrobežu noziegumiem un nelegālu migrāciju.
Lasīt tālāk
Otrdien Eiropas Parlamenta (EP) deputāti atbalstīja priekšlikumus, lai uzlabotu iedzīvotāju uzticēšanos dzeramajam krāna ūdenim, kas ir ievērojami lētāks un videi draudzīgāks nekā pudelēs pildīts dzeramais ūdens.
Lasīt tālāk
Eiroparlamentāriešu paveiktais 4. darba gadā
Eiropas Parlamenta birojs Latvijā sadarbībā ar Eiropas Parlamenta (EP) deputātiem sagatavojis tradicionālo atskaiti par nozīmīgākajiem paveiktajiem darbiem EP komitejās, kurās viņi strādā. Atskaites periods ir šī (astotā) EP sasaukuma 4. gads. EP deputāti arī norādījuši, ko viņu padarītais dos Latvijai.
Lasīt tālāk
Eiropas Parlamenta deputāti ceturtdien pieņemtā rezolūcijā nosoda žurnālistu vajāšanu un ieslodzīšanu, kā arī neatkarīgo masu mediju apspiešanu Baltkrievijā.
Lasīt tālāk
Līdz 2030. gadam jaunu automobiļu CO2 izmeši jāsamazina par 40%, vienlaikus veicinot elektrisko un zemu emisiju auto nonākšanu tirgū, uzskata Eiropas Parlamenta deputāti.
Lasīt tālāk
Taxes
Eiropas Parlamenta deputāti trešdien atbalstīja Eiropas Komisijas piedāvāto PVN sistēmas reformu, vienlaikus ierosinot arī noteikt maksimālo PVN likmi.  
Lasīt tālāk
Eiropas Parlamenta deputāti otrdien apstiprināja uzlabotus audiovizuālo mediju noteikumus, kas nodrošinās labāku bērnu aizsardzību, ierobežos reklāmas apjomu un noteiks vismaz 30% Eiropā radīta satura īpatsvaru pieprasījumvideo platformās.
Lasīt tālāk
Saskaņā ar Eiropas Parlamenta (EP) Eirobarometra aptauju, publicētu astoņus mēnešus pirms Eiropas vēlēšanām, Eiropas Savienības (ES) iedzīvotāji uzskata, ka vairākās jomās nepieciešama lielāka ES iesaiste. Prioritātes – terorisma draudi, bezdarbs un apkārtējās vides aizsardzība.
Lasīt tālāk
Kustības “Iespējamā misija” komandai svinīgā ceremonijā pasniegta Eiropas Pilsoņu balvas goda medaļa. Kustības vārdā to saņēma direktore Edīte Millere - viņa pati ir programmas absolvente.
Lasīt tālāk
Deputāti atbalsta vienota tirgus izveidi pārstrādātajai plastmasai un piedāvā jaunus soļus cīņai ar atkritumiem jūrā.
Lasīt tālāk
Ja uzņēmums dažādu dalībvalstu tirgū piedāvā produktu ar atšķirīgām īpašībām, to nedrīkst pārdot ar šķietami identisku marķējumu un zīmolu, jo tādējādi tiek maldināti patērētāji, uzskata deputāti.
Lasīt tālāk
Eiropas Komisijas priekšsēdētājs Žans Klods Junkers aicināja ES uz pasaules skatuves runāt vienotā balsī, aizstāvēt demokrātiskās vērtības un norobežoties no “indīga nacionālisma”.
Lasīt tālāk
Eiropas Parlaments trešdien apstiprināja savu pozīciju sarunām par autortiesību noteikumiem, nosakot papildu aizsardzību nelieliem uzņēmumiem un vārda brīvībai.
Lasīt tālāk
Eiropas Parlaments aicinājis ES dalībvalstis saskaņā ar Līguma par Eiropas Savienību 7. pantu noteikt, vai Ungārijā pastāv ES vērtību pārkāpuma draudi.
Lasīt tālāk
ASV lēmumi pārtraukt dalību starptautiskajos nolīgumos un uzsākt tirdzniecības karu vājina ES un ASV saites, taču ES jācenšas tās stiprināt, trešdien pieņemta ziņojumā norāda deputāti.
Lasīt tālāk
money.
EP deputāti trešdien pieņēma noteikumus naudas atmazgāšanas novēršanai un skaidras naudas plūsmu kontrolei.
Lasīt tālāk
jaunatne.
Eiropas Parlamenta deputātiem galīgajā balsojumā dodot zaļo gaismu, jauniešiem pavērta iespēja brīvprātīgi iesaistīties vai strādāt projektos visā ES.
Lasīt tālāk
Jaunnedēļ Eiropas Parlamentā Strasbūrā Eiropas Komisijas (EK) priekšsēdētājs Žans Klods Junkers uzstāsies ar ikgadējo uzrunu par situāciju Eiropas Savienībā (State of the European Union, #SOTEU), pēc kuras notiks debates par Eiropas Savienības nākotnei svarīgiem jautājumiem ar Eiropas Parlamenta (EP) priekšsēdētāju Antonio Tajāni un EP deputātiem.
Lasīt tālāk
Petr Ježek (ALDE, Čehija)
Latvijā divu dienu vizītē (30. - 31. augusts) uzturēsies Eiropas Parlamenta (EP) īpašās komitejas finanšu noziegumu, izvairīšanās no nodokļu maksāšanas un nodokļu apiešanas jautājumos (TAX3) delegācija.
Lasīt tālāk
Eiropas Parlamenta birojs (EPB) Latvijā aicina radio stacijas integrēt savā programmā konkursus par Eiropas Parlamentu (EP), kas informētu Latvijas iedzīvotājus gan par Latvijas deputātu paveikto darbu viņu EP komitejās, gan par 2019. gada maijā gaidāmajām EP vēlēšanām.
Lasīt tālāk
Eiropas Parlamenta (EP) deputāti ceturtdien noraidīja pilnvaru projektu, kas atbildīgajai EP komitejai ļautu uzsākt sarunas ar dalībvalstu ministriem par autortiesību noteikumu atjaunināšanu.
Lasīt tālāk
Trešo valstu pilsoņiem, kuriem ieceļošanai ES nav nepieciešama vīza, pirms došanās uz ES būs jāsaņem atļauja, paredz Eiropas Parlamenta deputātu ceturtdien atbalstīti noteikumi.
Lasīt tālāk
Polijas premjerministrs Mateušs Moraveckis
Polijas premjerministrs Mateušs Moraveckis trešdien ar Eiropas Parlamenta deputātiem un Eiropas Komisijas priekšsēdētāja vietnieku Valdi Dombrovski diskutēja par Eiropas nākotni.
Lasīt tālāk
Vairumam Eiropas Parlamenta deputātu pagājušās ES līderu sanāksmes iznākums sagādājis vilšanos - viņi otrdien pauda nožēlu par progresa trūkumu sarunās par patvēruma politiku un ekonomiskās un monetārā savienības stiprināšanu.
Lasīt tālāk
Eiropas Parlamenta (EP) deputāti otrdien pieņemtā atzinuma aicina uz ciešāku sadarbību starp valstu nodokļu iestādēm un atbildīgajām ES iestādēm, kā arī apkopot ES mēroga statistiku par krāpšanu PVN jomā.
Lasīt tālāk
EP ziņotāja Françoise Grossetête (EPP, Francija)
Otrdien Eiropas Parlamenta deputāti pirmo reizi atbalstīja īpašas programmas izveidi inovāciju atbalstam Eiropas aizsardzības rūpniecībā. Tā attieksies arī uz kiberdrošības risinājumiem.
Lasīt tālāk
Otrdien, 26. jūnijā, Eiropas Parlamentā Briselē norisināsies Eiropas Kultūras mantojumam veltīta augsta līmeņa konference “Kultūras mantojums Eiropā: savienojot pagātni un nākotni”. Konferenci atklās Eiropas Parlamenta (EP) un Eiropas Komisijas (EK) priekšsēdētāji - Antonio Tajāni un Žans Klods Junkers.
Lasīt tālāk
Eiropas Parlaments
Šodien publiskotie Eiropas Komisijas dati liecina, ka Eiropas Parlaments ir nostiprinājis savu pozīciju kā visuzticamākā ES iestāde.
Lasīt tālāk
Deputāti ceturtdien pieņemtā rezolūcijā aicina Krieviju atbrīvot ukraiņu režisoru Oļegu Sencovu un citus nelikumīgi aizturētos Ukrainas pilsoņus.
Lasīt tālāk
Dienvidosetijas un Abhāzijas okupētās teritorijas
Krievijai būtu jāizbeidz Gruzijai piederošo Abhāzijas un Dienvidosetijas teritoriju okupācija un jāievēro Gruzijas teritoriālā integritāte, ceturtdien pieņemtā rezolūcijā norāda deputāti.
Lasīt tālāk
Kiberaizsardzība
Jauni hibrīddraudi liek pastiprināt Eiropas kiberaizsardzību un veidot īpašu ātrās reaģēšanas vienību, kā arī stiprināt sadarbību ar NATO, trešdien pieņemtās rezolūcijās norāda Eiropas Parlamenta deputāti.
Lasīt tālāk
Eiropas Parlaments trešdien atbalstīja vienu miljardu eiro vērtas makrofinansiālās palīdzības piešķiršanu Ukrainai ārējā finansējuma vajadzībām 2018. un 2019. gadā.
Lasīt tālāk
EP deputātu vietu skaita izmaiņas pēc Brexit
Vietu skaits Eiropas Parlamentā pēc Apvienotās Karalistes izstāšanās tiks samazināts no 751 uz 705, paredzot iespēju ES paplašināšanās gadījumā vietas atvēlēt jaunajām valstīm.
Lasīt tālāk
Civilie droni infografika
Eiropas Parlamenta deputāti otrdien atbalstīja jaunus ES mēroga noteikumus, kas padarīs drošāku bezpilota lidaparātu jeb dronu lietošanu, kā arī modernizēs aviācijas drošības prasības.
Lasīt tālāk
Kustība "Iespējamā misija"
Eiropas Parlamenta (EP) Eiropas Pilsoņu balvas komiteja paziņojusi 2018. gada balvas laureātus no visas Eiropas Savienības (ES) - no Latvijas tā piešķirta kustībai “Iespējamā misija”.   Kustību “Iespējamā misija” izvirzīja Eiropas Tautas partijas (ETP) Latvijas EP deputāti - Sandra Kalniete, Krišjānis Kariņš, Artis Pabriks un Inese Vaidere.
Lasīt tālāk
Lai cīnītos ar krāpšanos ar lietotu automašīnu odometru rādījumiem, Eiropas Komisijai gada laikā būtu jānāk klajā ar likumdošanas priekšlikumu, ceturtdien pieņemtā rezolūcijā norāda deputāti.
Lasīt tālāk
Šengenas zonas valstis
ES dalībvalstīm būtu “jāstiprina savstarpēja uzticēšanās Šengenas zonas darbībai,” trešdien pieņemtā rezolūcijā norāda EP deputāti.
Lasīt tālāk
Darba vietu un rūpniecības aizsardzība
EP deputāti trešdien atbalstīja noteikumus, kas ES ļaus veiksmīgāk cīnīties ar mākslīgi palētinātu importu un apkarot vides un sociālo dempingu.
Lasīt tālāk
ES lauksaimniecības politikai pēc 2020. gada jābūt vienkāršākai, ilgtspējīgākai, kā arī pietiekami finansētai un patiesi kopējai, uzskata EP deputāti.
Lasīt tālāk
Eiropas Parlamenta deputāti prasa pienācīgu ES finansējumu drošības un migrācijas jautājumu risināšanai, kā arī reģionālās attīstības un Erasmus+ finansēšanai.
Lasīt tālāk
Norīkotie darbinieki Latvijā
Darbiniekiem, kas uz laiku nosūtīti darbā uz citu ES dalībvalsti, pienākas tāda pati samaksa, kādu par līdzvērtīgu darbu attiecīgajā valstī saņem citi darba ņēmēji, paredz otrdien apstiprināti noteikumi.
Lasīt tālāk
Valsts dalība Eiropas Savienībā (ES) ir “laba lieta” - atbilstoši jaunākā EP Eirobarometra pētījuma rezultātiem Latvijā tā uzskata 52% iedzīvotāju (salīdzinājumam: 2017. gada martā -  45%, bet septembrī - 47%). Vidēji ES tā uzskata 60% respondentu, bet mūsu kaimiņvalstīs pat vairāk - Lietuvā 67% un Igaunijā 69% aptaujāto.
Lasīt tālāk
Eiropas Jaunatnes Kārļa Lielā balva 2018
Svinīgā ceremonijā Āhenē, Vācijā, pasniegta Eiropas jaunatnes Kārļa Lielā balva 2018. Par uzvarētajiem kļuvuši Polijas jaunieši ar projektu “Worcation”, balvā iegūstot 7500 eiro. Otro  vietu ieguvuši  Itālijas jaunieši ar projektu “Juvenilia” , bet trešo - Maltas projekts - filma “Never arrive”.
Lasīt tālāk
Zināji vai uzzināji?.
Eiropas Parlamenta birojs Latvijā sagatavojis testu “Zināji vai uzzināji?”, ar kuru var pārbaudīt un iegūt jaunas zināšanas par aktuālo Eiropas Savienībā (ES) un pilsoņu pārstāvja - Eiropas Parlamenta (EP) - darbu. Zināšanu pārbaudes testu var izmēģināt vietnē zini.europarl.lv
Lasīt tālāk
Eiropas Savienības (ES) valstīm vajadzētu “tiesību aktos un praksē izveidot un uzturēt žurnālistiem drošu vidi,” Eiropas Parlamenta (EP) deputāti norāda ceturtdien pieņemtā rezolūcijā.
Lasīt tālāk
berni
ES dalībvalstīm būtu jānodrošina visu bērnu un ģimeņu ar bērniem izmitināšana, kas neierobežo viņu brīvību, kamēr tiek pārbaudīts viņu imigrācijas statuss, EP deputāti norāda ceturtdien pieņemtā rezolūcijā.
Lasīt tālāk
Eiropas Savienībai būtu jāuzņemas diplomātiska iniciatīva, lai līdz 2023. gadam visā pasaulē tiktu aizliegti izmēģinājumi ar dzīvniekiem kosmētikas līdzekļu pārbaudē, Eiropas Parlamenta (EP) deputāti rosina ceturtdien pieņemtā rezolūcijā.
Lasīt tālāk
Daudzgadu finanšu shēma
Vairums Eiropas Parlamenta (EP) deputātu trešdien debatēs par ES nākamo daudzgadu budžetu atzinīgi vērtēja Eiropas Komisijas (EK) priekšlikumus paaugstināt valstu iemaksas budžetā līdz 1,11% nacionāla kopienākuma (NKI) un noteikt jaunus ieņēmumu avotus.
Lasīt tālāk
Roberts Zīle
Ceturtdien, 26. aprīlī, Eiropas Parlamentā (EP) Briselē, jaunizveidotā komiteja TAX3* organizē publisku uzklausīšanu “Cīņa ar naudas atmazgāšanu ES banku sistēmā”. Tā notiks no pulksten 10:00 līdz 13:30 (Latvijas laiks), un to varēs vērot arī tiešraidē.
Lasīt tālāk
EP deputāts Krišjānis Kariņš
Deputāti ceturtdien pieņēma noteikumus, kas nākotnē katram interesentam ļaus iegūt informāciju par ES darbojošos uzņēmumu faktiskajiem īpašniekiem.
Lasīt tālāk
Vakcīna
Rūkošā uzticība vakcinācijai ir izaicinājums, kas jau tagad ietekmē sabiedrības veselību, ceturtdien pieņemtā rezolūcijā norāda EP deputāti.
Lasīt tālāk
Eiropas Parlaments ceturtdien pieņēma jaunus noteikumus, kam jānodrošina augstas kvalitātes bioloģiskā pārtika un jāveicina tās ražošana.
Lasīt tālāk
Eiropas Parlaments trešdien apstiprināja jaunus aprites ekonomikas noteikumus, tā atbalstot vērienīgu atkritumu pārstrādes mērķu noteikšanu.
Lasīt tālāk
Līdz 2030. gadam visā ES par 30% jāsamazina transporta, lauksaimniecības, būvniecības un atkritumu apsaimniekošanas radītais CO2 izmešu apjoms, bet mežu izciršana pilnībā jākompensē ar jauniem stādījumiem. Šie mērķi noteikti divos otrdien apstiprinātos ES likumprojektos.
Lasīt tālāk
Eiropas Parlamenta deputāti otrdien apstiprināja mērķi līdz 2050. gadam veicināt tādu ēku būvniecību, kuru energopatēriņš ir tuvu nullei.
Lasīt tālāk
Francijas prezidents Emanuels Makrons
Francijas prezidents Emanuels Makrons otrdien ar deputātiem un Eiropas Komisijas priekšsēdētāju Žanu Klodu Junkeru apsprieda Eiropas nākotni.
Lasīt tālāk
EP Budžeta kontroles komitejas priekšsēdētāja Ingeborga Gresle (EPP, Vācija).
Latviju un Lietuvu četru dienu vizītē (3.-6.aprīlis) apmeklēs Eiropas Parlamenta (EP) Budžeta kontroles komitejas (CONT) delegācija. Vizītes laikā paredzētas tikšanās saistībā ar vairākiem ES fondu projektiem: Latvijā 3. un 4.aprīlī, Lietuvā  no 4. līdz 6. aprīlim.
Lasīt tālāk
EP ziņotājs par KKUINB Alain Lamassoure (EPP, Francija)
Eiropas Parlaments (EP) rosina izveidot vienotu uzņēmumu ienākuma nodokļa sistēmu, kas nodokļus liktu maksāt pelņas gūšanas vietā un nodokļu saistību aprēķinā izmantotu uzņēmumu digitālās aktivitātes.
Lasīt tālāk
Piemiņas brīdis slovāku žurnālistam Janam Kučakam
Eiropas Policijas birojam būtu pilnvērtīgi jāiesaistās Slovākijas pētnieciskā žurnālista Jana Kučaka un viņa dzīvesbiedres slepkavību izmeklēšanā, bet ES labāk jāaizsargā žurnālisti un trauksmes cēlēji.
Lasīt tālāk
Latvija ES dalībvalsts
Trešdien, 14.martā, Eiropas Parlaments vienojās par skatījumu uz nākamo Eiropas Savienības (ES) daudzgadu budžetu, kura ietvaros būtu jārod finansējums jaunām prioritātēm, kā arī jāsedz Brexit radītais iztrūkums. Eiropas Parlaments pieņēma divas rezolūcijas par nākamās daudzgadu finanšu shēmas (DFS) izdevumiem un ieņēmumiem. Jaunajai DFS jāstājas spēkā 2021. gadā.
Lasīt tālāk
Eiropas Parlamenta deputāti ir vienojušies par skatījumu uz nākamo ES daudzgadu budžetu, kura ietvaros būtu jārod finansējums jaunām prioritātēm, kā arī jāsedz Brexit radītais iztrūkums.
Lasīt tālāk
Roberts Zīle/ Krišjānis Kariņš
Eiropas Parlamenta deputāti trešdien apstiprināja jaunas īpašās komitejas finanšu noziegumu, izvairīšanās no nodokļu maksāšanas un nodokļu apiešanas jautājumos sastāvu.
Lasīt tālāk
Eiropas Savienībai (ES) nevajadzētu iesaistīties tirdzniecības karā, bet tai jābūt gatavai aizstāvēt savus pilsoņus, deputāti trešdien no rīta uzsvēra debatēs par ASV tirdzniecības ierobežojumiem.
Lasīt tālāk
Eiropas Parlaments plenārsēdē apstiprinājis rezolūciju, kurā izklāstīts ES un Apvienotās Karalistes iespējamais attiecību regulējums pēc Brexit.
Lasīt tālāk
Skaidrāka informācija par paku sūtījumu izmaksām varētu stiprināt patērētāju uzticēšanos pārrobežu tirdzniecībai un preču piegādei.
Lasīt tālāk
Ģimene
Eiropas Parlamenta (EP) deputāti debatēs ar ES komisāru Andrusu Ansipu pirmdien vakarā aicināja visas ES valstis ratificēt Stambulas konvenciju.
Lasīt tālāk
Eiropas Parlamenta birojs (EPB) Latvijā aicina radio stacijas integrēt savā programmā debates par Eiropas Parlamentu (EP), kas informētu Latvijas iedzīvotājus par EP pieņemtajiem lēmumiem, astoņām komunikācijas prioritātēm (drošība, migrācija, sociālā aizsardzība, izaugsme, patērētāju aizsardzība, vide un klimats, Eiropas nākotne un cilvēktiesības), un Latvijas deputātu paveikto EP komitejās, kurās viņi strādā.
Lasīt tālāk
EP logo.
Eiropas Parlamenta (EP) deputāti ceturtdien pārliecinoši atbalstīja jaunas īpašās komitejas izveidi finanšu noziegumu, nodokļu nemaksāšanas un izvairīšanās no nodokļu maksāšanas jautājumu izpētei.
Lasīt tālāk
ES_Polija.
Eiropas Parlaments (EP) aicina ES dalībvalstis bez kavēšanās konstatēt, vai Polijā ir vērojams ES vērtību nopietnu pārkāpumu risks, un apstiprinošas atbildes gadījumā piedāvāt risinājumus.
Lasīt tālāk
Bites
Eiropas Parlamenta (EP) deputāti aicina Eiropas Savienības (ES) dalībvalstis darīt vairāk, lai aizsargātu bišu veselību, izskaustu viltojumus un atbalstītu biškopjus.  
Lasīt tālāk
Kredītkarte
Lai apturētu teroristu naudas plūsmas, ES valstīm būtu jāuzrauga aizdomīgi darījumi un labdarības organizācijas, kā arī aktīvāk jāapmainās ar izlūkdatiem, rosina EP deputāti.  
Lasīt tālāk
Plenārsesijas debates ar EK priekšsēdētāja pirmo vietnieku Fransu Timmermansu .
Eiropas Parlamenta (EP) deputāti Eiropas Komisijas (EK) priekšsēdētāja amatā ievēlēs tikai kandidātu, kuru Eiropas politiskās partijas pirms 2019. gada Eiropas Parlamenta vēlēšanām (#EE2019) būs izvirzījušas šim amatam.
Lasīt tālāk
Eiropas Parlamenta (EP) Budžeta komitejas deputāti vienojušies par savu nostāju sarunās par nākamo Eiropas Savienības (ES) daudzgadu budžetu, kurā vajadzētu paredzēt līdzekļus jaunu prioritāšu finansēšanai un kompensēt Apvienotās Karalistes izstāšanās radīto iztrūkumu.
Lasīt tālāk
Eiropas Parlamenta Komunikācijas ģenerāldirektorāts (DG COMM) izsludinājis jaunu iespēju iesniegt pieteikumus partnerībai. Pieteikumu partnerībai var iesniegt līdz š.g. 28. februārim.   Tikai mediji ar partnerības statusu (atlasītie partneri) varēs pretendēt uz dotācijām saviem projektiem.
Lasīt tālāk
EP deputāti ceturtdien pieņemtā rezolūcijā nosoda Turcijas varas iestāžu mēģinājumus ar simtiem arestu apklusināt kritiku, kas vērsta pret uzbrukumu Afrīnas reģionā, Sīrijā.
Lasīt tālāk
Eiropas Parlamenta (EP) deputāti ceturtdien pieņemtā rezolūcijā aicina rūpīgi izvērtēt ziemas un vasaras laika maiņas lietderību un, ja nepieciešams, pārskatīt attiecīgos noteikumus.
Lasīt tālāk
EP deputātu ceturtdien pieņemtā rezolūcija aicina Krievijas varas iestādes nekavējoties atbrīvot aizturēto cilvēktiesību aktīvistu Ojubu Titjevu.
Lasīt tālāk
Eiropas Parlamenta vietu skaitam pēc Apvienotās Karalistes izstāšanās būtu jāsarūk no 751 līdz 705, paredzot vietas arī jaunām dalībvalstīm.
Lasīt tālāk
Eiropas Parlaments ir gatavs noraidīt ikvienu Eiropas Komisijas priekšsēdētāja amata kandidātu, kurš pirms 2019. gada EP vēlēšanām nebūs izvirzīts kā “vadošais kandidāts”.
Lasīt tālāk
Horvātijas premjerministrs Andrejs Plenkovičs
Horvātijas premjerministrs Andrejs Plenkovičs otrdien kļuva par otro debašu cikla “Eiropas nākotne” dalībnieku un diskutēja ar Eiropas Parlamenta deputātiem.
Lasīt tālāk
Jauns likums CO2 izmešu samazināšanai
Deputāti otrdien pieņēma likumu, kas samazinās rūpniecības radīto CO2 izmešu apjomu. Tas būs solis ceļā uz Parīzes klimata vienošanās saistību izpildi.
Lasīt tālāk
Pircējiem tiešsaistē būs plašākas iespējas pirkt preces, rezervēt naktsmītnes vai iegādāties mūzikas festivālu biļetes.
Lasīt tālāk
Ceturtdien lemjot par izmaiņām ES noteikumos par starptautisku šķiršanās strīdu risinājumu, Eiropas Parlamenta (EP) deputāti galveno uzmanību pievērsa bērnu interešu aizstāvībai.
Lasīt tālāk
EP deputāti nosaka vērienīgus mērķus efektīvākai enerģijas izmantošanai
EP deputāti ir gatavi sarunām ar ES valstu ministriem, lai noteiktu saistošus mērķus līdz 2030. gadam paaugstināt energoefektivitāti par 35% un atjaunojamo energoresursu īpatsvaru - līdz 35% enerģijas patēriņa.
Lasīt tālāk
Leo Varadkar, Antonio Tajani
Īrijas premjerministrs Leo Varadkars trešdien aizsāka Eiropas nākotnes debašu ciklu, kura ietvaros ES valstu vadītāji diskutēs ar EP deputātiem.
Lasīt tālāk
Eiropas Savienības (ES) eksporta kontrole būtu jāpaplašina, tajā iekļaujot arī cilvēktiesību pārkāpumos izmantojamas kibernovērošanas ierīces, trešdien lēma Eiropas Parlamenta (EP) deputāti. EP tagad ir gatavs uzsākt sarunas ar ES dalībvalstu ministriem.
Lasīt tālāk
Brexit sarunu koordinators Guy Verhofstadt
Eiropas Parlamenta (EP) deputāti atzīst, ka Brexit sarunās panākts progress, taču uzsver, ka sarunu sarežģītākā daļa vēl ir priekšā.
Lasīt tālāk
multimedia.europarl.europa.eu
Ceturtdien, 4. janvārī, Eiropas Parlaments atklāj digitālu Multimediju centru – jaunu platformu, kas aizstās pašreizējo EP audiovizuālo materiālu vietni --> multimedia.europarl.europa.eu
Lasīt tālāk
Eiropas Parlaments šogad pieņēmis un parakstījis 74 jaunus tiesību aktus, t.sk., lai stiprinātu robežkontroles un drošību kopumā, saistībā ar jauniem ES tirdzniecības līgumiem, enerģētisko drošību, viesabonēšanas pilnīgu atcelšanu u.c., kā to gada noslēgumā uzsvēris Antonio Tajāni, kuru Eiropas Parlamenta (EP) priekšsēdētāja amatā ievēlēja šogad janvārī.   Eiropas Parlamenta birojs Latvijā ir apkopojis 2017. gadā pieņemtos EP lēmumus, kas būtiski ikvienam ES un Latvijas iedzīvotājam - tādās jomās kā bizness, darbs, drošība un dzīves kvalitāte.
Lasīt tālāk
ES dalībvalstīm jāstiprina sadarbība un ciešāk jāsadarbojas ar Eiropolu un IT nozari, lai apkarotu bērnu seksuālu izmantošanu, norāda EP deputāti.
Lasīt tālāk
Publiski pieejami uzņēmumu patieso īpašnieku reģistri, efektīva trauksmes cēlēju aizsardzība un stingrāki noteikumi starpniekiem ir priekšnosacījumi cīņai ar izvairīšanos no nodokļu maksāšanas, norāda Eiropas Parlamenta deputāti.  
Lasīt tālāk
ES ārpolitikai un drošības politikai būtu jāstiprina dalībvalstu sadarbība aizsardzības jomā un jāsniedz pienācīga atbilde starptautiskajiem draudiem, trešdien norādīja EP deputāti.  
Lasīt tālāk
Šodien svinīgajā ceremonijā Eiropas Parlamentā Strasbūrā Venecuēlas demokrātiskās opozīcijas pārstāvji saņēma Saharova balvu par domas brīvību.   “Šī balva ir domāta visiem venecuēliešiem,” atklājot svinīgo ceremoniju, sacīja EP prezidents Antonio Tajāni. Viņš atzīmēja, ka cilvēktiesību situācija Venecuēla pasliktinās un aicināja “atgriezt brīvas velēšanas, kurās ļauts piedalīties visiem, lai Venecuēlas iedzīvotāji paši varētu izlemt savu nākotni.”  
Lasīt tālāk
Eiropas Parlaments atzinīgi vērtē ES un Apvienotās Karalistes kopīgo progresa ziņojumu un aicina uzsākt Brexit sarunu otro fāzi.  
Lasīt tālāk
Rezolūcija, kas bloķētu Eiropas Komisijas priekšlikumu atļaut fosfātu piedevas kebabu gaļā, trešdien neguva nepieciešamo 376 deputātu atbalstu.
Lasīt tālāk
Eiropas Parlamenta (EP) deputātiem balsojumā dodot zaļo gaismu, EP varēs uzsāk sarunas ar ES valstu valdībām par jauniem noteikumiem, kas patērētājiem sniegtu lielāku radio un TV programmu izvēli tiešsaistē.
Lasīt tālāk
ESIF, kas kopš 2015. gada sekmējis ekonomikas izaugsmi Eiropā, turpinās darboties līdz 2020.gadiem, un tam tiks atvēlēts vairāk līdzekļu, paredz otrdienas Eiropas Parlamenta balsojums.
Lasīt tālāk
Eiropas Parlamenta (EP) deputāti otrdien apstiprināja noteikumus, kas padarīs vienkāršāku ES lauksaimniecības politiku, stiprinās lauksaimnieku iespējas panākt izdevīgus nosacījumus sarunās ar tirgotājiem un palīdzēs tiem labāk sagatavoties neparedzētām situācijām.  
Lasīt tālāk
Eiropas Parlamenta deputāti trešdien (13.12.) no rīta ar Eiropas Komisijas priekšsēdētaja pirmo vietnieku Fransu Timmermansu un Eiropas Savienības galveno Brexit sarunu vedēju Mišelu Barnjē debatēs par aizsardzības, sociālās politikas, izglītības un migrācija jautājumiem, kā arī par Brexit sarunām.
Lasīt tālāk
Eiropas Parlamenta (EP) deputāti sarunās ar ES dalībvalstu ministriem panākuši vairāk līdzekļu cīņai ar jauniešu bezdarbu, kā arī papildu finansējumu mazajiem un vidējiem uzņēmumiem, pētniecībai un “Erasmus+” programmai.
Lasīt tālāk
Eiropas Parlamenta (EP) deputāti atbalsta plašāku tiešsaistes PVN maksājumu sistēmas izmantošanu, kas uzņēmumiem ļautu samazināt izmaksas, vienlaikus palielinot valstu budžeta ieņēmumus.
Lasīt tālāk
2015. gadā Eiropa piedzīvoja kopš II pasaules kara nepieredzētu migrācijas krīzi: konfliktu, vardarbības, cilvēktiesību pārkāpumu u.c. dēļ piespiedu kārtā pārvietots rekordliels cilvēku skaits - 65,3 milj., t.sk., 21,3 milj. bēgļu* Kopš 2015. gada septembra līdz šim brīdim Eiropas Parlaments, viens no diviem Eiropas Savienības (ES) likumdevējiem, pieņēmis virkni nozīmīgus lēmumus, lai risinātu migrācijas un bēgļu krīzi, kas ir viena no galvenajām prioritātēm Eiropas Parlamenta (EP) darba kārtībā. Šodien, 16. novembrī, Eiropas Parlaments atbalstīja Pilsoņu brīvību komitejas (LIBE) sagatavoto Eiropas Parlamenta pozīciju sarunām ar dalībvalstīm par Dublinas noteikumu reformu, lai nodrošinātu, ka katra valsts uzņem atbilstošu daļu patvēruma meklētāju.    
Lasīt tālāk
Lai risinātu ekonomiskās, sociālās un ar migrāciju saistītās problēmas, ko nereti papildina ieilgušas krīzes, nepieciešama labāka Āfrikas Savienības un ES sadarbība.
Lasīt tālāk
Eiropas Parlaments (EP) ir gatavs uzsākt sarunas par Dublinas noteikumu reformu, lai nodrošinātu, ka katra valsts uzņem atbilstošu daļu patvēruma meklētāju.
Lasīt tālāk
Novembra beigās paredzētajā samitā ES un tās austrumu partneriem būtu jāvienojas par trasta fonda izveidi un jāatalgo sekmīgāko partneru veiktās reformas, piedāvājot iestāties muitas savienībā.
Lasīt tālāk
Eiropas Parlamenta deputāti trešdien atbalstīja stingrākus ES noteikumus cīņai pret importu par dempinga cenām un subsidētu importu.
Lasīt tālāk
Maltai jāstiprina tiesiskums, un Eiropas Komisijai cieši jāseko situācijai valstī, lai nodrošinātu objektīvu tiesībaizsardzību, uzskata Eiropas Parlamenta (EP) deputāti.
Lasīt tālāk
Automātiska bremzēšana, ātruma pielāgošana, gājēju atpazīšana - Eiropas Parlamenta (EP) deputāti uzskata, ka visi jaunie spēkrati obligāti jāaprīko ar vadītāja atbalsta sistēmām.
Lasīt tālāk
Eiropas Parlamenta (EP) deputāti otrdien pieņēma ES mēroga noteikumus labākai patērētāju aizsardzībai un ātrākai negodīgu tirgotāju apturēšanai.
Lasīt tālāk
Zviedrijas, Norvēģijas un Dānijas kopražojuma filma “Sāmu asinis” ieguvusi 2017. gada LUX kino balvu, otrdien Strasbūrā paziņoja Eiropas Parlamenta priekšsēdētājs Antonio Tajāni.
Lasīt tālāk
Eiropas Parlamenta deputāti atkārtoti aicina Eiropas Komisiju nākt klajā ar vispārēju Eiropas Savienības (ES) stratēģiju, tostarp izstrādājot likumprojektu, kas būtu vērsts pret visu veidu vardarbību pret sievietēm un meitenēm un dzimum vardarbību.
Lasīt tālāk
Demokrātiskā opozīcija Venecuēlā ir šī gada Saharova balvas par domas brīvību laureāte. Apbalvošanas ceremonija norisināsies šī gada 13. decembrī Strasbūrā.
Lasīt tālāk
Trešdien Eiropas Parlamenta deputāti atbalstīja vienotas elektroniskas sistēmas izveidi, kas paātrinās pārbaudes uz Šengenas zonas ārējām robežām un reģistrēs visus trešo valstu ieceļotājus.
Lasīt tālāk
Eiropas Parlamenta atbildīga komiteja saņēmusi zaļo gaismu sarunām ar dalībvalstīm par grozītajiem noteikumiem darbinieku norīkošanai darbā uz ārzemēm.
Lasīt tālāk
EP deputāti otrdien ar Eiropadomes priekšsēdētāju Donaldu Tusku un Eiropas Komisijas priekšsēdētāju Žanu Klodu Junkeru apsprieda “vadītāju dienaskārtību”.
Lasīt tālāk
Tādas jaunas psihoaktīvās vielas (JPV) kā “spaisu” ES līmenī aizliegs ātrāk, bet sodi par ražošanu un izplatīšanu tiks pielīdzināti sodiem par citu aizliegto vielu apriti.
Lasīt tālāk
Deputāti otrdien atbalstīja ieceri līdz 2022. gada decembrim pilnībā aizliegt glifosāta herbicīdus, nekavējoties nosakot ierobežojumus vielas izmantošanai.
Lasīt tālāk
Teju divas trešdaļas (65%) Latvijas iedzīvotāju uzskata, ka valsts dalība Eiropas Savienībā (ES) kopumā ir nesusi ieguvumus.
Lasīt tālāk
EP deputāti ceturtdien apstiprinātā rezolūcijā nosoda Krimas tatāru vajāšanu un aicina atcelt trīs aktīvistus notiesājošos spriedumus.
Lasīt tālāk
ĪSUMĀ: Pārpildīti cietumi var veicināt noziedzību; jāiegulda izglītībā, lai atbalstītu rehabilitāciju un novērstu radikalizāciju; dalībvalstīm iespēju robežās būtu jāmeklē alternatīvas cietumsodiem.
Lasīt tālāk
Eiropas Parlamenta deputāti un Eiropas Komisijas priekšsēdētāja pirmais vietnieks Franss Timmermanss trešdien debatēja par konstitūciju, tiesiskumu un pamattiesībām Spānijā, ņemot vērā notikumus Katalonijā.
Lasīt tālāk
Eiropas Prokuratūra būs atbildīga par noziegumu pret ES budžetu izmeklēšanu un vainīgo saukšanu pie atbildības.
Lasīt tālāk
Eiropas Parlamenta deputāti trešdien bloķēja Eiropas Komisijas priekšlikumu, kas būtu ļāvis atsevišķas vielas pesticīdos neidentificēt kā tādas, kas izraisa endokrīnās sistēmas darbības traucējumus.
Lasīt tālāk
ES jāiegulda vairāk līdzekļu kiberdrošībā, lai novērstu uzbrukumus būtiskai infrastruktūrai un mēģinājumus destabilizēt sabiedrību.
Lasīt tālāk
EP priekšsēdētājs Antonio Tajāni
Eiropas Parlamenta deputāti uzskata, ka Brexit sarunās par ES prioritātēm nav panākts progress, kas ļautu uzsākt sarunas par pārejas periodu vai ES un Apvienotās Karalistes nākotnes attiecibām.
Lasīt tālāk
Pirmajās četrās Brexit sarunu kārtās nav panākts pietiekams progress ES svarīgākajos jautājumos, teikts EP rezolūcijas projektā.
Lasīt tālāk
Jaunieši apmekē EP
Būtisks finansējuma palielinājums ļautu atraisīt Erasmus+ potenciālu, bet reģionālā vai sociālā fona piesaiste ļautu palielināt programmas dalībnieku stipendijas.
Lasīt tālāk
zīme.
Tādi būtiski produkti un pakalpojumi kā telefoni, biļešu automāti un banku pakalpojumi turpmāk būs jāpadara pieejamāki cilvēkiem ar invaliditāti.
Lasīt tālāk
Mežs
EP deputāti trešdien atbalstīja plānu, kas paredz mazināt klimata pārmaiņas, palielinot mežu spēju absorbēt ogļskābo gāzi.
Lasīt tālāk
Ž. K. Junkera uzruna 13.septembra EP plenārsesijā Strasbūrā
Politiskās grupas trešdien debatēs par situāciju ES atzinīgi novērtēja Eiropas Komisijas priekšsēdētāja Žana Kloda Junkera vērienīgās ieceres spēcīgas un vienotas Eiropas 2025 izveidei.
Lasīt tālāk
Trešdien EP deputāti apstiprināja 500 miljonu eiro budžeta palielinājumu Jaunatnes nodarbinātības iniciatīvai. Tā ir daļa no panāktā 1,2 miljardu eiro pieauguma 2017.-2020.gadā.
Lasīt tālāk
ES tuvākajā laikā tiks īstenota finansējuma shēma bezmaksas bezvadu interneta piekļuvei.
Lasīt tālāk
EP deputāts Artis Pabriks - vienīgais no Baltijas EP Pretterorisma komitejā
Otrdien EP deputāti apstiprināja jaunās pretterorisma komitejas 30 locekļu sarakstu. Starp viņiem ir arī Latvijas eiroparlamentārieties Artis Pabriks. Viņš būs vienīgais Baltijas valstu EP deputāts šajā komitejā.
Lasīt tālāk
EP ziņotājs Jerzy Buzek (EPP, Polija)
Saskaroties ar gāzes piegādes krīzēm, Eiropas Savienības (ES) valstis varēs iedarbināt īpašu pārrobežu palīdzības mehānismu, paredz jauni Eiropas Parlamenta apstiprināti noteikumi.
Lasīt tālāk
Turpinot tradīciju, Latvijas eiroparlamentārieši atskaitās par nozīmīgākajiem paveiktajiem darbiem savās Eiropas Parlamenta (EP) komitejās šī (8.) sasaukuma 3. gada laikā. Deputāti arī norādījuši, ko viņu padarītais dos Latvijai.
Lasīt tālāk
Eiropas Parlamenta (EP) priekšsēdētājs Antonio Tajāni 25. Jūlijā Giornate degli Autori (Venēcijas dienu) ietvaros Romā nosaucis trīs filmas, kas šogad sacentīsies par EP piešķirto LUX balvu.
Lasīt tālāk
Tā kā Turcijā plānotās izmaiņas konstitūcijā neatbilst ES dalībvalstīm noteiktajiem kritērijiem, to īstenošanas gadījumā būtu jāiesaldē Turcijas pievienošanās sarunas ES, EP deputāti brīdina ceturtdien pieņemtā rezolūcijā.
Lasīt tālāk
EP deputāti apstiprināja īpašās komitejas izveidi, lai identificētu pretterorisma pasākumu un politikas trūkumus ES. Komisija izveidota uz 12 mēnešiem.
Lasīt tālāk
Jauni noteikumi padarīs grāmatas Braila rakstā vai klausāmgrāmatu formātā pieejamākas neredzīgiem un vājredzīgiem cilvēkiem.
Lasīt tālāk
Eiropas Parlamenta deputāti trešdien deva piekrišanu pirmajam Eiropas Savienības (ES) un Kubas sadarbības līgumam, iezīmējot pagrieziena punktu abu pušu attiecībās.
Lasīt tālāk
Eiropas Parlamenta (EP) deputāti trešdien aicināja Eiropas Komisiju (EK) izstrādāt ilglaicīgas rīcības programmas ar HIV/AIDS, tuberkulozi un vīrushepatītu saistītu jautājumu risināšanai.
Lasīt tālāk
Lieliem starptautiskajiem uzņēmumiem jāpublisko informācija par katrā valstī nomaksāto nodokļu apjomu, paredz otrdien EP balsojumā atbalstīts noteikumu projekts. Komerciāli sensitīvas informācijas gadījumā būtu iespējams piemērot izņēmumus.
Lasīt tālāk
Eiropas Komisijai, dalībvalstīm un ražotājiem būtu jādod patērētājiem iespēja iegādāties izturīgus augstas kvalitātes produktus, kurus iespējams labot un uzlabot.
Lasīt tālāk
Eiropas Parlamenta Informācijas birojs (EPIB) Latvijā tradicionāli jau trešo gadu veicis “Vēlētāju gaidu” pētījumu, un šogad līdzās vērtējumam par Eiropas Savienības (ES) stabilitātes un izaugsmes prognozēm tas veltīts sabiedrībai aktuāliem jautājumiem - sociālai un transporta jomai. Pētījuma ietvaros īstenotas 250 padziļinātas intervijas ar konkrēto jomu interešu grupu pārstāvjiem - gan darba devējiem, gan nodarbinātajiem - visā Latvijā, atklājot viņu gaidas no viena no ES likumdevējiem - Eiropas Parlamenta (EP).
Lasīt tālāk
Sākoties sarunām par Apvienotās Karalistes izstāšanos no Eiropas Savienības, Eiropas Parlamenta (EP) priekšsēdētājs Antonio Tajāni un Brexit koordinators Gijs Ferhofštats vēlreiz uzsvēra nepieciešamību aizsargāt pilsoņu tiesības. Brexit vienošanās ir iespējama tikai ar EP piekrišanu.
Lasīt tālāk
Eiropas Savienībai (ES) būtu jāizmanto “sadarbīgās” jeb “kopīgošanas” ekonomikas sniegtie ieguvumi, vienlaikus nodrošinot godīgu konkurenci, darba ņēmēju tiesību aizsardzību un nodokļu saistību izpildi.
Lasīt tālāk
EP deputāti uzskata, ka ES investīciju plānam – Eiropas Stratēģisko investīciju fondam (ESIF) – vajadzētu veiksmīgāk darboties trūcīgākajos ES reģionos, galveno uzmanību veltīt nākotnē vērstiem ieguldījumiem un atbalstīt projektus, kas citādi nesaņemtu atbalstu.
Lasīt tālāk
Lai izlīdzinātu vīriešu un sieviešu saņemtās pensijas, efektīvāk jācīnās ar dzimumu nevienlīdzību nodarbinātībā un jāmazina vīriešu un sieviešu atalgojuma atšķirības.
Lasīt tālāk
EP deputāti trešdien pēc debatēm par ASV izstāšanos no Parīzes klimata nolīguma atbalstīja jaunu, saistošu izmešu samazinājuma mērķu noteikšanu.
Lasīt tālāk
Migrācija, Brexit sarunas un aizsardzības jautājumi bija EP deputātu prioritātes debatēs ar Maltas pārstāvi un EK priekšsēdētaju Junkeru par jūnija Eiropadomes sanāksmes dienaskārtību.
Lasīt tālāk
Pietiekams finansējums, sinerģija starp fondiem un vienkāršoti noteikumi varētu uzlabot ES kohēzijas politiku pēc 2020.gada. Tās mērķis ir mazināt nevienlīdzības starp ES reģioniem.
Lasīt tālāk
EP deputāti otrdien deva zaļo gaismu sistēmai, kas patērētājiem ļaus vieglāk izvēlēties energoefektīvu sadzīves tehniku un samazināt tēriņus par elektrību.
Lasīt tālāk
Katru gadu divas dalībvalstis var izvēlēties Eiropas Kultūras galvaspilsētu, bet tagad reizi trīs gados programmā varēs piedalīties arī Norvēģija, Islande, Lihtenšteina un Šveice.
Lasīt tālāk
Eiropas Parlamenta (EP) Eiropas Pilsoņu balvas komiteja paziņojusi 2017. gada balvas laureātus no visas Eiropas Savienības (ES) - no Latvijas tā piešķirta labdarības maratona “Dod Pieci” komandai. #dodpieci
Lasīt tālāk
ES jāpiedāvā Ukrainai vairāk tirdzniecības koncesiju, vienlaikus nosakot izņēmumus attiecībā uz vairākiem lauksaimniecības produktiem.
Lasīt tālāk
Eiropas Parlamenta (EP) balsojums par iespēju e-grāmatām piemērot samazināto PVN likmi varētu tās padarīt lētākas.
Lasīt tālāk
Lai cīnītos ar pēdējā laikā vērojamo antisemītisma pieaugumu Eiropas Savienībā (ES), nepieciešama izlēmīgāka rīcība, ceturtdien apstiprināta rezolūcijā norāda Eiropas Parlamenta (EP) deputāti.
Lasīt tālāk
Jaunnedēļ, 6. un 7.jūnijā, Eiropas Parlamentā (EP) Briselē norisināsies Eiropas Savienības (ES) vienotās patvēruma sistēmas izveidei veltīts seminārs žurnālistiem no visām ES dalībvalstīm (A Fair Share in Europe - Creating a Common Asylum System). Vienā no diskusiju paneļiem piedalīsies arī eksperte no Latvijas - sabiedriskās politikas centra PROVIDUS pētniece migrācijas un integrācijas jomā Agnese Lāce.
Lasīt tālāk
Latvijas uzņēmēji uz citu Eiropas Savienības (ES) valstu fona jau patlaban salīdzinoši veiksmīgi darbojas vairākos Āzijas reģionos, un līdzšinējā viņu pieredze apliecina - šajos tirgos ir liels potenciāls. Eiropas Parlamenta Informācijas biroja (EPIB) Latvijā rīkotajā diskusijā par ES brīvās tirdzniecības līgumiem eksperti atzina - noslēdzot brīvās tirdzniecības līgumus, potenciāls tikai pieaugs, jo jebkurš līgums atver vai vienkāršo pieeju tirgum, t.sk., samazinās tarifi, tiek vienkāršotas procedūras, kopumā samazinās eksporta izmaksas, uzņēmēji kļūst konkurētspējīgāki iepretim citu trešo valstu eksportētājiem u.c.
Lasīt tālāk
Eiropas Savienības (ES) valstīm jāpilda solījums uzņemt patvēruma meklētājus no Grieķijas un Itālijas, priekšroku dodot nepavadītiem nepilngadīgajiem, teikts ceturtdien pieņemtā Eiropas Parlamenta (EP) rezolūcijā.
Lasīt tālāk
Čečenijas varas iestādēm jāpārtrauc homoseksuālu vīriešu vajāšana, un steidzami jāveic izmeklēšana, ceturtdien pieņemtā rezolūcijā norāda Eiropas Parlamenta (EP) deputāti.
Lasīt tālāk
Eiropas Savienības (ES) iedzīvotāji, uzturoties citā Eiropas valstī, drīz varēs piekļūt mājās abonētajam tiešsaistes saturam – TV pārraidēm vai filmām.
Lasīt tālāk
Eiropas Parlamenta (EP) deputāti atzinīgi vērtē 27 dalībvalstu un Eiropas Savienības (ES) institūciju vienotību Brexit jautājumā, vienlaikus aicinot veikt ES reformas iedzīvotāju labā.
Lasīt tālāk
Situācija Ungārijā ir pietiekams iemesls uzsākt procedūru, kas var izraisīt sankciju piemērošanu valstij, Eiropas Parlamenta (EP) deputāti norāda trešdien pieņemtā rezolūcijā.
Lasīt tālāk
Eiropas Parlamenta deputāti rosina līdz 2030.gadam uz pusi samazināt ES izniekotās pārtikas daudzumu, atceļot pastāvošos pārtikas ziedojumu ierobežojumus un kliedējot derīguma termiņa vai “izlietot līdz” marķējuma radītās neskaidrības.
Lasīt tālāk
57% - vidēji tik Eiropas iedzīvotāju uzskata, ka dalība Eiropas Savienībā (ES) ir laba lieta - liecina jaunākā Eiropas Parlamenta (EP) Eirobarometra aptauja. Tas ir par 4 procentpunktiem vairāk nekā pirms gada un teju tikpat, cik 2007.gadā, pirms finanšu un ekonomiskās krīzes, kad piederību ES pozitīvi vērtēja 58%. Latvijā šādu uzskatu pauduši 45%, kamēr abās kaimiņvalstīs - vairāk nekā vidēji ES: Lietuvā 65% un Igaunijā, kas jūlijā pārņems prezidentūras ES Padomē stafeti, 67% aptaujāto.
Lasīt tālāk
Eiropas Savienības (ES) valstīm būtu jāveicina mazo saimniecību piekļuve lauksaimniecības zemei, kā arī jāizskauž ar ražošanu nesaistīti darījumi ar lauksaimniecības zemi. Kaut gan zemes politika nedrīkst būt diskriminējoša pret citu ES valstu pilsoņiem, Eiropas Komisijai (EK) būtu jāizskaidro dalībvalstīm, kādi regulējuma pasākumi ir pieļaujami. Eiropas Parlamenta (EP) deputāti aicina EK apsvērt iespēju līdz šādu kritēriju izstrādei noteikt moratoriju uzsāktajām pārbaudes procedūrām. EK šādu procedūru uzsākusi arī pret Latviju.
Lasīt tālāk
Eiropa neaizver durvis Turcijai, taču notikumu attīstība pēdējā laikā vedina lūkoties pēc alternatīvām Turcijas dalībai ES, EP deputāti trešdien sacīja debatēs ar ES paplašināšanās sarunu komisāru Johannesu Hānu.
Lasīt tālāk
Politisko grupu līderi un citi EP deputāti pauda savu viedokli par jauno izglītības likumu, kas tiek vērtēts kā vēršanās pret Centrāleiropas Universitāti Budapeštā, stingrākiem nevalstisko organizāciju (NVO) darbības noteikumiem un bargāku attieksmi pret patvēruma meklētājiem, kā arī valdības veiktu aptauju ar nosaukumu “Nacionālā konsultācija – apturēsim Briseli!”
Lasīt tālāk
EP priekšsēdētājs Antonio Tajāni uzsvēra ceturtdien, 27. aprīlī, atzīmējamās “Girls in ICT” jeb “Meitenes IKT nozarē” dienas nozīmi. Tās mērķis ir iedrošināt jaunas sievietes studēt un veidot karjeru dabaszinībās, tehnoloģiju jomā, inženierzinātnēs un matemātikā.
Lasīt tālāk
Eiropas Parlamenta (EP) deputāti ar ceturtdienas balsojumu likvidējuši pēdējo šķērsli ceļā uz viesabonēšanas piemaksu atcelšanu.
Lasīt tālāk
Eiropas Parlaments mudina Krievijas varasiestādes atbrīvot opozīcijas politiķi Alekseju Navaļniju un citus aizturētos demonstrantus, nosoda miermīlīgo protestētāju apspiešanu, cilvēktiesību aizstāvju un žurnālistu arestus Baltkrievijā, kā arī prasa Bangladešas valdībai novērst trūkumus jaunajā likumdošanā, kas legāli pieļauj laulības ar bērniem, teikts trīs rezolūcijās, par ko EP balsoja ceturtdien.
Lasīt tālāk
Ukrainas pilsoņi turpmāk būs atbrīvoti no vīzu režīma, lai ieceļotu un īslaicīgi uzturētos Eiropas Savienībā - to paredz Eiropas Parlamenta ceturtdien apstiprinātā iepriekš panāktā neformālā vienošanās ar ES Padomi (ES dalībvalstu ministriem).
Lasīt tālāk
Steidzami jāveic daudzpusēji pasākumus, lai pārvaldītu iepriekš nepieredzēta apmēra migrācijas plūsmu visā pasaulē un apturētu migrantu bojāeju Vidusjūrā - trešdien atbalstītajā rezolūcijā prasa EP deputāti.
Lasīt tālāk
Trešdien, 5.aprīlī, Eiropas Parlamentā (EP) Strasbūrā norisinājās, iespējams, līdz šim vēsturiskākās debates Eiropas Savienības (ES) vēsturē - pirmo reizi, kopš ES izveides, fokusā dalībvalsts Lielbritānijas oficiāli uzsāktā izstāšanās no ES.
Lasīt tālāk
Lielākā daļa Eiropas Parlamenta pārstāvju (516 balsis PAR, 133 PRET, 50 ATTURĒJĀS) atbalstīja rezolūciju, kurā oficiāli izklāstīti EP galvenie principi un nosacījumi, lai EP apstiprinātu Lielbritānijas izstāšanās līgumu. Jebkuram šādam līgumam ES - Lielbritānijas sarunu noslēgumā būs nepieciešams iegūt Eiropas Parlamenta atbalstu.
Lasīt tālāk
Eiroparlamentāriešu trešdien apstiprinātie stingrākie noteikumi nodrošinās medicīnas ierīču, kā piemēram, krūšu vai gūžas implantu izsekojamību un atbilstību ES pacientu drošības prasībām. Savukārt otrs Eiropas Parlamenta (EP) deputātu pieņemtais likums pastiprina informēšanu un ētiskās prasības diagnostikā izmantojamām medicīnas ierīcēm, kā piemēram, grūtniecības un DNS testiem.
Lasīt tālāk
Eiropas Parlamenta (EP) Priekšsēdētāju konference (EP priekšsēdētājs un politisko grupu līderi) trešdien, 29.martā, apstiprināja četru politisko grupu priekšsēdētāju un Konstitucionālo jautājumu komitejas (AFCO) sagatavoto rezolūcijas projektu - tajā izklāstīti nosacījumi, lai saņemtu EP gala apstiprinājumu jebkuram izstāšanās līgumam ar Apvienoto Karalisti. Debates un balsojums par rezolūcijas projektu notiks plenārsesijā nākamo trešdien, 5.aprīlī, Strasbūrā.
Lasīt tālāk
Sestdien, 25. martā, aprit 60 gadi, kopš parakstīts Romas līgums jeb likti pamati mūsu Eiropas Savienībai. Atzīmējot svinīgo un vēsturisko notikumu, Latvijas eiroparlamenārieši dalās ar novēlējumu mūsu Eiropas Savienības un tās iedzīvotāju nākotnei.
Lasīt tālāk
Par Eiropas jaunatnes Kārļa Lielā balvas 2017 nacionālo uzvarētāju Latvijas eiroparlamentāriešu un jauniešu pārstāvju žūrija atzinusi starptautisku prieka svinēšanas projektu “Globālā burbuļu parāde”. Tālāk tas sacentīsies ar citu ES valstu nacionālajiem uzvarētājiem.   Eiropas jaunatnes Kārļa Lielā balvas 2017 uzvarētājs iegūs naudas prēmiju 7500 eiro apmērā, otrās vietas ieguvējs - 5000 eiro, bet trešais labākais - 2500 eiro.
Lasīt tālāk
Eiropas Parlaments aicina atbrīvot Krievijā nelikumīgi aizturētos ukraiņus, pauž nožēlu par mācītāja Evan Mawarire arestu un politisko vardarbību pret cilvēktiesību aizstāvjiem Zimbabvē un mudina Filipīnas atbrīvot aizturēto cilvēktiesību advokāti, senatori Leila M. De Lima - teikts trīs ceturtdien atbalstītajās rezolūcijās.
Lasīt tālāk
Trešdien Eiropas Parlaments (EP) atbalstīja ieceri pastiprināt oficiālās pārtikas pārbaudes “no tīruma līdz šķīvim”. Jauno noteikumu mērķis ir uzlabot pārtikas izsekojamību, cīnīties ar viltojumiem un atjaunot patērētāju uzticību pārtikas ķēdes integritātei, un par tiem EP jau panācis neformālu vienošanos ar ES Padomi.
Lasīt tālāk
Pārstrādājamo atkritumu daļai jāpieaug no pašreizējiem 44% līdz 70% 2030. gadā, - norādīts otrdien pieņemtajā tiesību aktu projektā. Tāpat Eiropas Parlamenta (EP) deputāti vēlas līdz 5% samazināt to atkritumu daļu, kas tiek apglabāta poligonos un nopietni ietekmē vidi, kā arī par 50% samazināt pārtikas atkritumu daudzumu līdz 2030. gadam. Tagad EP sāks sarunas ar ES Padomi.
Lasīt tālāk
Ieroči.
Stingrāka kontrole pār “tukšo patronu” ieročiem un neadekvāti dezaktivētiem ieročiem, kādus izmantoja Parīzes teroraktos, pienākums ES valstīm nodrošināt licenču izsniegšanas un atjaunošanas uzraudzības sistēmu, kā arī nodrošināt informācijas apmaiņu - tie ir galvenie atjauninājumi 1991.gada ES šaujamieroču direktīvā, ko otrdien apstiprināja EP deputāti.
Lasīt tālāk
Eiropas Parlamenta Informācijas birojs (EPIB) Latvijā izstrādājis interneta spēli “Tu - Eiropas Parlamenta deputāts?!”, kas visiem interesentiem pieejama vietnē zini.europarl.lv Mērķis - ar tematisku jautājumu palīdzību noskaidrot, par kuru jomu cilvēks “deg”, un rezultātā parādīt, kuri Latvijas eiroparlamentārieši atbildīgajās Eiropas Parlamenta komitejās strādā ar šiem jautājumiem un attiecīgi pieņem Eiropas likumus.
Lasīt tālāk
ES mēroga noteikumi strauji augošajā robotikas nozarē ir vajadzīgi, piemēram, lai ieviestu ētikas standartus vai noteiktu atbildību par negadījumiem, kuros iesaistītas automatizētas un autonomas automašīnas, norāda EP deputāti rezolūcijā, ko pieņēma ceturtdien.  
Lasīt tālāk
Cīņa pret terorismu ir viena no galvenajām prioritātēm Eiropas Parlamenta (EP) darba kārtībā, un ceturtdien, 16.februārī, Eiropas Parlaments atbalstīja jauno ES pretterorisma likumu, kā arī stingrākas pārbaudes uz ES ārējām robežām.
Lasīt tālāk
Lai pārvarētu gaidāmos politiskos izaicinājumus, uzlabotu ES rīcībspēju, atjaunotu iedzīvotāju uzticēšanos un palielinātu eirozonas noturību pret ārējiem šokiem, Eiropas Savienībai vispirms pilnībā jāizmanto Lisabonas līguma iespējas un tikai tad jāveic reformas, lai ES varētu paveikt vairāk.  Šī galvenā ziņa apvieno trīs rezolūcijas par ES attīstību nākotnē, ko Eiropas Parlaments atbalstīja ceturtdien.
Lasīt tālāk
Lai cīnītos ar pieaugošajiem draudiem, ko rada ārvalstu kaujinieki, kuri terorisma nolūkos pārvietojas starp dažādām konfliktu zonām, kā arī tā dēvētie “vientuļie vilki”, kuri plāno “solo uzbrukumus”, Eiropas Parlaments ceturtdien atbalstīja jaunos ES pretterorisma noteikumus.
Lasīt tālāk
Eiropas Parlaments (EP) trešdien atbalstījis ES-Kanādas visaptverošo ekonomikas un tirdzniecības nolīgumu (CETA). Tā mērķis - veicināt preču un pakalpojumu tirdzniecību un investīcijas. Provizoriski  šī būtiskā vienošanās stāsies spēkā 2017.gada aprīlī.
Lasīt tālāk
Eiropas Parlamenta (EP) 8. sasaukuma vidū nule kā ievēlēts jauns EP prezidents, un Eiropas Parlamenta Informācijas birojs (EPIB) Latvijā apkopojis informāciju: par ko šī EP sasaukuma pirmajā pusē (2,5 gadi: 2014.gada jūlijs - 2016.gada decembris) ziņojuši un ēnojuši Latvijas EP deputāti jeb kā viņi vadījuši ES likumu pieņemšanu?
Lasīt tālāk
EP deputāti aicina uz adopcijas pārrobežu atzīšanu
Lai aizsargātu adoptēto bērnu intereses, ceturtdien pieņemtajā rezolūcijā Eiropas Parlamenta deputāti aicina Eiropas Komisiju nākt klajā ar priekšlikumiem vienotiem tiesību aktiem, kas visām ES dalībvalstīm pieprasa automātiski atzīt vienai otras adopcijas nolēmumus. Rezolūcijā ieteikts izveidot Eiropas adopcijas apliecību, lai paātrinātu automātiskās atzīšanas procesu.
Lasīt tālāk
Ziņotāja Maria João Rodrigues (S&D, Portugāle)
Neatkarīgi no nodarbinātības veida, visiem darba ņēmējiem jānodrošina pamata tiesības, ceturtdien pieņemot rekomendācijas gaidāmajam “Eiropas Sociālo tiesību pīlāram” uzsvēra Eiropas Parlamenta (EP) deputāti.
Lasīt tālāk
EP Vidusposma vēlēšanas
Pēc Eiropas Parlamenta jaunā prezidenta ievēlēšanas, EP deputāti trešdien divās balsojumā kārtās ievēlēja 14 priekšsēdētāja vietniekus. Lai tiktu ievēlēti, kandidātiem bija jāiegūst absolūtais derīgo balsu vairākums. Jaunie priekšsēdētāja vietnieki pārstāv sešas dažādas politiskās grupas. EP deputāti ievēlēja arī 5 kvestorus.
Lasīt tālāk
Otrdien, 17.janvārī, par Eiropas Parlamenta jauno prezidentu ievēlēja Antonio Tajāni (Antonio Tajani, EPP, Itālija). Latvijas eiroparlamenārieši komentē vēlēšanu rezultātus un un dalās ar novēlējumu viņam turpmākajā darba cēlienā. 
Lasīt tālāk
EP Prezidents Antonio Tajani
Antonio Tajāni (Antonio Tajani, EPP, Itālija) otrdien vēlu vakarā ar 351 balsi ievēlēts par Eiropas Parlamenta jauno prezidentu, apsteidzot Džanni Pitella (Gianni Pittella, S&D, Itālija), kurš ieguva 282 balsis.
Lasīt tālāk
Tava ikdiena, bizness, darbs, drošība, dzīves kvalitāte - Eiropas Parlaments (EP) 2016.gadā pieņēmis ne mazums Latvijas iedzīvotājiem būtiskus lēmumus.
Lasīt tālāk
Eiropas Parlamenta ceturtdien apstiprinātie jaunie noteikumi paredz ātrāku vīzu režīma atjaunošanu trešo valstu pilsoņiem gadījumos, kad ES valstis saskarsies ar nelegālu migrācijas pieaugumu vai drošības riskiem.
Lasīt tālāk
ES ostas: EP deputāti atbalsta noteikumus par skaidrām lietošanas maksām un publisko atbalstu
Ar Eiropas Parlamenta (EP) trešdien apstiprinātajiem noteikumiem maksām un atbalstam, ko ES ostas saņem no kuģošanas kompānijām un valdībām, jākļūst skaidrākām.
Lasīt tālāk
Eiroparlamentārieši atbalsta jaunus noteikumus, lai veicinātu ceļošanu pa dzelzceļu
Trešdien Eiropas Parlamenta (EP) apstiprinātie noteikumi prasa turpmāk Eiropas Savienībā (ES) līgumus vietējo pasažieru dzelzceļa pakalpojumu nodrošināšanai slēgt konkursa kārtā. To mērķis ir arī veicināt ieguldījumus un komercpakalpojumu attīstību.
Lasīt tālāk
Eiroparlamentāriešu darba caurspīdības uzlabošana
Otrdien vakarā Eiropas Parlamenta deputāti ar 548 balsīm (pret balsojot 145 deputātiem, bet 13 atturoties) atbalstīja Eiropas Parlamenta Reglamenta vispārīgu revīziju. Izmaiņas, ko sagatavoja Ričards Korbets (Richard Corbett, S&D, Lielbritānija), precizē esošos noteikumus, lai uzlabotu pārredzamību un efektivitāti. Netiks pieļauta rasistiskas un nepatiesas runas un rīcība.
Lasīt tālāk
Lamija Adži Bašara un Nadia Murada saņem Saharova balvu
Islāma valsts vardarbību pārdzīvojušās Irākas jezīdu aktīvistes Nadia Murada (Nadia Murad) un Lamija Adži Bašara (Lamiya Aji Bashar) otrdien, 13. decembrī, saņēma Eiropas Parlamenta Saharova balvu par domas brīvību. Abas sievietes tika apbalvotas par jezīdu minoritātes un Islāma valsts seksuālās vardarbības upuru aizstāvēšanu. “Vairāk nekā 3500 bērnu un sieviešu tiek turētas Islāma valsts/Daesh gūstā. Katru dienu viņi mirst tūkstošiem reižu,” ceremonijā teica Lamija Adži Bašara.
Lasīt tālāk
ES 2017.gada budžets
Nākamā gada ES budžetā Eiropas Parlamenta (EP) deputāti nodrošinājuši lielāku atbalstu jauniešiem bez darba un Erasmus+, kā arī iniciatīvām mazo un vidējo uzņēmumu atbalstam, transporta infrastruktūras projektiem un izpētei. ES 2017.gada saistību daļa noteikta 157,8578 miljardu eiro, bet maksājumu daļa - 134,49 miljardu eiro apjomā.
Lasīt tālāk
Eiropas Savienības un Turcijas karogi
Eiropas Parlamenta deputāti vēlas uz laiku iesaldēt sarunas ar Turciju par tās pievienošanos Eiropas Savienībai. Ceturtdien atbalstītajā rezolūcijā EP deputāti norāda, ka jebkurā gadījumā Turcijai jāpaliek cieši saistītai ar ES. Viņi arī apņemas pārskatīt savu nostāju, kad “nesamērīgie, represīvie pasākumi”, kas pieņemti ārkārtas stāvokļa laikā Turcijā, tiks atcelti.
Lasīt tālāk
EP deputāti ceļ trauksmi  pret ES vērsto propagandu no Krievijas un islāmistu teroristu organizācijām
Trešdien pieņemtajā rezolūcijā Eiropas Parlamenta deputāti brīdina, ka pieaug pret Eiropas Savienību vērstais propagandas spiediens no Krievijas un islāma teroristu grupējumiem. Tā cenšas sagrozīt patiesību, raisīt bailes, šaubas un šķelt Eiropas Savienību. Lai novērstu pret ES vērsto kampaņu, EP deputāti iesaka stiprināt nelielo “stratēģiskās komunikācijas” darba grupu un vairāk ieguldīt izpratnes veicināšanā, izglītošanā, tiešsaistes un vietējos medijos, pētnieciskajā žurnālistikā un informācijas lietotprasmē.
Lasīt tālāk
Eiropas Parlamenta prezidents Martins Šulcs sveic LUX kino balvas ieguvušās filmas “Tonijs Erdmanis” režisori Marenu Adi (Maren Ade) un viņas komandu
Svinīgā ceremonijā Strasbūrā, trešdien, Eiropas Parlamenta prezidents Martins Šulcs paziņoja 2016. gada Eiropas Parlamenta LUX kino balvas ieguvēju - laureāts ir Vācijas, Austrijas un Rumānijas kopdarbs - filma “Tonijs Erdmanis” (Toni Erdman). Tās sižetā atklātas sarežģītas attiecības starp tēvu un meitu mūsdienu korporatīvajā kultūrā.
Lasīt tālāk
Eiropas aizsardzības savienība
Terorisms, hibrīda draudi, kibernoziegumi un nedroša energoapgāde Eiropas Savienības dalībvalstīm neatstāj citu izvēli kā pašām stiprināt sadarbību savai drošībai un aizsardzībai, tādējādi bruģējot ceļu Eiropas Aizsardzības savienībai, rezolūcijā, otrdien atbalstītajā rezolūcijā norāda EP deputāti. Viņi iesaka 2% no IKP novirzīt aizsardzībai, izveidot daudznacionālos spēkus un ES štābu krīžu vadības operāciju plānošanai un vadībai, kas ļautu ES reaģēt, ja NATO to nevēlētos darīt. 
Lasīt tālāk
Atbildes apgalvojumam
79% Latvijas iedzīvotāju uzskata, ka tas, kas vieno Eiropas Savienības dalībvalstu pilsoņus, ir svarīgāks par to, kas viņus atšķir. Salīdzinājumā ar šī gada aprīli, Latvijā atbalsts šim apgalvojumam palielinājies par 8 procentpunktiem - tas ir lielākais kāpums starp visām ES dalībvalstīm. Eiropā vidēji šim apgalvojumam piekrīt 71% respondents.
Lasīt tālāk
Parīzes traģēdijas gadskārta
Svētdien, 13.novembrī, apritēs gads, kopš Parīzē notika traģiskais terorakts. Cīņa pret terorismu un radikalizāciju ir viena no Eiropas Parlamenta prioritātēm. To, ka cīņai pret terorismu ir jābūt Eiropas Savienības prioritātei Nr.1, norāda iedzīvotāji visās ES dalībvalstīs, arī Latvijā (ES par galveno prioritāti to atzīst 82%, Latvijā - 76%) - tā liecina Eiropas Parlamenta pasūtītā Eirobarometra aptauja.
Lasīt tālāk
Eiropas Parlamenta (EP) LUX Filmu dienās Latvijas iedzīvotāji varēs bez maksas noskatīties trīs ievērojamas Eiropas filmas, kas pretendē uz Eiropas Parlamenta LUX Kino balvu. Pirmo reizi bezmaksas seansi notiks ne tikai Rīgā, bet arī ārpus galvaspilsētas - Valmierā.
Lasīt tālāk
Ko Latvijas vēlētāji gaida no Eiropas Parlamenta?
Konkrēta rīcība Eiropas Savienības funkcionalitātes stiprināšanai, īpaši pēc “Brexit”, iedzīvotāju drošības garantēšana, atbalsts jaunu tirgu apguvei un ekonomiskai sadarbībai, panākot abpusēji izdevīgas vienošanās par ārējiem tirdzniecības līgumiem (tai skaitā, ES-ASV brīvās tirdzniecības līgumu jeb TTIP u.c.) - savas gaidas no Eiropas Parlamenta atklāj Latvijas iedzīvotāji pēc Eiropas Parlamenta informācijas biroja (EPIB) pasūtījuma veiktajā ikgadējā izpētē.
Lasīt tālāk
2016. gada Saharova balvas ieguvējas ir Nadia Murada un Lamija Adži Bašara
Pēc Eiropas Parlamenta prezidenta Martina Šulca un politisko grupu līderu kopīgi pieņemtā lēmuma 27. oktobrī, par 2016. gada Saharova balvas par domas brīvību laureātēm kļuvušas jezīdu kopienas pārstāves Nadia Murada un Lamija Adži Bašara. Saharova balvas pasniegšanas ceremonija notiks Strasbūrā 14. decembrī.
Lasīt tālāk
Vieglāka piekļuve tiešsaistes pakalpojumiem personām ar īpašām vajadzībām un gados vecākiem cilvēkiem
Saskaņā ar jauniem ES mēroga noteikumiem, kurus Eiropas Parlaments pieņēma trešdien, valsts pārvaldes, slimnīcu, tiesu un citu publiskā sektora tīmekļa vietnes un mobilās lietotnes būs jāizstrādā tā, lai tās kļūtu pieejamas ikvienam. Tīmekļa pieejamības direktīva, par kuru jau panākta vienošanās Eiropas Parlamenta un ES Padomes sarunās, atvieglos personu ar invaliditāti un vecāka gadagājuma cilvēku piekļuvi datiem un pakalpojumiem internetā, piemēram, lai iesniegtu nodokļu deklarāciju, pieteiktos uz pabalstu, veiktu maksājumus vai iestātos augstskolā.
Lasīt tālāk
Trans-taukskābes (TTS)
Eiropas Savienībai vajadzētu noteikt obligātus ierobežojumus rūpnieciski ražotajām trans-taukskābēm (TTS), kas var palielināt sirds un asinsvadu slimību, neauglības, Alcheimera, diabēta un aptaukošanās risku cilvēkiem, teikts trešdien apstiprinātajā EP rezolūcijā. TTS iedzīvotāji galvenokārt uzņem, lietojot rūpnieciski ražotas daļēji hidrogenētas augu eļļas.
Lasīt tālāk
Eiro naudaszīmes
Eiropas Savienībai jāpapildina tās Daudzgadu finanšu plāns (MFF), lai spētu tikt galā ar neparedzētām krīzēm - šādu pozīciju MFF pārskatīšanai trešdien apstiprināja eiroparlamentārieši. Eiropas Parlamenta deputāti atzīst, ka Eiropas Komisijas piedāvājums drīzumā gaidāmajai ES Daudzgadu budžeta pārskatīšanai atbilst EP jūlija prasībai pēc lielākas elastības un ES krīžu rezerves. Tomēr viņi vīlušies, ka nav izmaiņu resursu daļā.
Lasīt tālāk
2 Eiro monēta
Eiropas Parlaments ar plenārsēdes balsojumu prasa vairāk naudas, lai palīdzētu jauniešiem atrast darbu, veicinātu ekonomikas izaugsmi un palīdzētu trešajām valstīm ar mērķi mīkstināt migrācijas krīzi. Viņuprāt, ES Padomes domas par budžeta cirpšanu ir jāmaina pretējā virzienā. Daļu no finansējuma šim izmaiņām eiroparlamentārieši cer rast, pārskatot ES Daudzgadu budžetu.
Lasīt tālāk
Eiropas Savienības karogs
Eiropas Parlamenta deputāti vēlas, lai Eiropas Komisijas darbu programma būtu saskaņā ar Eiropas Savienības iedzīvotāju galvenajām bažām un gaidām. Debatēs otrdienas vakarā ar EK pirmo priekšsēdētāja vietnieku Fransu Timmermanu EP deputāti koncentrējās uz ES politikas sociālo dimensiju, investīcijām, tirdzniecību, migrāciju un drošību.
Lasīt tālāk
Saharova balvas laureāti: Kans Dundars (Can Dündar), Mustafa Džemiļevs (Mustafa Dzhemilev), Nadia Murada Basē un Lamija Adži Bašara (Nadia Murad Basee un Lamiya Aji Bashar)
Par šī gada Saharova balvas finālistiem balsojumā 11. oktobrī nosaukti žurnālists Kans Dundars kopā ar citiem domas un vārda brīvības aizstāvjiem Turcijā, Krimas tatāru līderis Mustafa Džemiļevs un jezīdu aktīvistes Nadia Murada Basē un Lamija Adži Bašara. Laureātu izvēlēsies Eiropas Parlamenta prezidents Martins Šulcs un politisko grupu līderi 27. oktobrī. Apbalvošanas ceremonija notiks Strasbūrā 14. decembrī.
Lasīt tālāk
Materiāli saskarē ar pārtiku
Eiropas līmeņa drošības noteikumi būtu jāpiemēro plašākam to materiālu klāstam, kas saskaras ar pārtiku (piemēram, pārtikas iepakojumam, virtuves piederumiem un traukiem), nekā tas ir pašlaik - tā ceturtdien pieņemtajā rezolūcijā prasa Eiropas Parlamenta deputāti. Viņi atgādina, ka tikai daži no šiem materiāliem, piemēram, plastmasa un keramika ir pilnībā pārbaudīti attiecībā uz to nekaitīgumu cilvēka veselībai. Citi materiāli, piemēram, lakas un pārklājumi, tintes un līmes vēl ir pilnībā jāpārbauda.
Lasīt tālāk
COP22
Parīzes Klimata vienošanās paredz ierobežot globālo sasilšanu krietni zem 2 grādiem, tādēļ visām līguma Pusēm būs jāpaaugstina to apņemšanās samazināt izmešus, un tas iekļaujams arī ES mērķos 2030.gadam, ceturtdien atbalstītajā rezolūcija norāda EP deputāti. Ņemot vērā otrdien (04.10.2016.) ratificēto vienošanos, ES koncentrējas uz vajadzīgajiem instrumentiem savu nosprausto mērķu īstenošanai, kas tiks pārrunāti nākamajā sarunu kārtā (COP22) Marokā.
Lasīt tālāk
Pārredzamības reģistrs
Eiropas Parlamenta deputāti apsveica Eiropas Komisijas ideju pastiprināt Pārredzamības reģistra noteikumus. Reģistrs aptver visas neatkarīgās organizācijas un citus lobijus, kas vēlas piekļūt ES institūcijām. Galvenās piedāvātās izmaiņas: sistēmā iekļaut arī ES Padomi jeb dalībvalstis (patlaban tajā ir EK un EP), precizēt definīcijas, uzlabot uzraudzību un iekļaut sodus par noteikumu pārkāpumiem.
Lasīt tālāk
EP ziņotāja Marietje Schaake (ALDE, Nīderlande)
EP deputāti otrdien apstiprināja pārskatītos ES noteikumus, kuru mērķis ir novērst tirdzniecību ar precēm un pakalpojumiem, ko var izmantot spīdzināšanai vai nāvessoda izpildei. Sarunās ar ES dalībvalstīm par iepriekš sagatavotajiem noteikumu projektiem, Eiropas Parlaments iekļāva aizliegumu attiecībā uz tirdzniecību un tranzītu tādām iekārtām, ko var izmantot nežēlīgai, necilvēcīgai vai pazemojošai rīcībai pret trešo valstu iedzīvotājiem.
Lasīt tālāk
Parīzes Klimata līgums
Pērn decembrī ANO Klimata pārmaiņu konferencē (UNFCCC) Parīzē panāktā vienošanās cīņai ar klimata pārmaiņām ir pirmais universāls, juridiski saistošs pasaules klimata līgums, kas stāsies spēkā nākamajā mēnesī - visi izvirzītie nosacījumi ir izpildīti daudz agrāk, nekā prognozēts, un Eiropas Parlaments otrdien, 4.oktobrī, vēsturiskā balsojumā atbalstīja līguma ratifikāciju no ES puses. ES pievienosies ASV, Ķīnai un Indijai, citiem globālajiem spēlētājiem un lielākajiem siltumnīcefekta gāzu izmešu veidotājiem, novembrī gaidāmajā Parīzes Klimata līguma Pušu (CMA) tikšanās Marakešā, Marokā.
Lasīt tālāk
Eiropas Parlamenta un deputātu darbs
Turpinot tradīciju, visi 8 Latvijas eiroparlamentārieši atskaitās par nozīmīgākajiem paveiktajiem darbiem savās Eiropas Parlamenta komitejās šī sasaukuma 2.gada laikā. Deputāti arī norādījuši, ko šie darbi dos Latvijai.
Lasīt tālāk
Džulians Kings
Eiropas Parlaments devis “zaļo gaismu” sera Džuliana Kinga iecelšanai Eiropas Drošības savienības komisāra amatā. Lielbritānijas valdība viņu nominēja pēc lorda Džonatana Hila atkāpšanās jūnija “Brexit” balsojuma ietekmē.
Lasīt tālāk
jauns Eiropas ceļošanas dokuments
Ceturtdien, 15.septembrī, Eiropas Parlaments pieņēma Eiropas Komisijas priekšlikumu par standartizētu Eiropas ceļošanas dokumentu, lai paātrinātu no trešajām valstīm ieceļojošo personu, kuras ES dalībvalstīs uzturas nelegāli - bez derīgas pases vai identitātes kartes, atgriešanu to izcelsmes valstīs. Galvenais EP deputātu mērķis ir stiprināt dokumenta drošības elementus un tehniskos aizsardzības pasākumus, lai veicinātu tā atzīšanu trešajās valstīs. Lai lēmums stātos spēkā, jaunā regula vēl ir oficiāli jāapstiprina ES Padomei (dalībvalstu ministriem).
Lasīt tālāk
Polijas karogs
EP deputāti aicināja Polijas valdību atrisināt valsts konstitucionālo krīzi triju mēnešu laikā, kā to noteikusi Eiropas Komisija 27. jūlijā. Risinājumam jābūt kompromisam starp visām parlamenta partijām un jāatbilst Venēcijas Komisijas un Eiropas Komisijas ieteikumiem.
Lasīt tālāk
Jean-Claude JUNCKER
Populisms, bezdarbs un sociālā netaisnība ir starp galvenajiem ES izaicinājumiem, trešdien ikgadējā uzrunā par situāciju ES teica Eiropas Komisijas (EK) prezidents Jean-Claude JUNCKER. Ar Eiropas Parlamenta (EP) politisko grupu līderiem un citiem deputātiem tika pārrunāta arī bēgļu krīze, “Brexit” un cīņa pret terorismu. Eiroparlamentārieši izklāstīja savas vīzijas, kā atbildēt uz cilvēku lielākajām bažām par nākotni.
Lasīt tālāk
ES dalībvalstīm būs jāievieš stingrāka “tukšo patronu” ieroču kontrole, lai nepieļautu to pārveidošanu par reāliem šaujamieročiem, trešdien lēma EP Iekšējā tirgus un patērētāju aizsardzības komitejas (IMCO) deputāti, balsojot par grozījumiem ES šaujamieroču direktīvā. EP deputātu prasītās izmaiņas nodrošinātu, ka jebkurš šaujamierocis, kas ir pārveidots tikai tukšo patronu izšaušanai, joprojām ir pakļauts ES šaujamieroču uzraudzības noteikumiem, tādējādi novēršot juridiskās nepilnības, kuras izgaismoja pērn Parīzē notikušie terorakti.
Lasīt tālāk
Eiropas Parlaments ceturtdienas balsojumā bloķēja Komisijas plānus atļaut apgalvojumus, ka saldināti un enerģijas dzērieni ar kofeīnu palīdz uzlabot modrību un koncentrēšanās spēju. Šo apgalvojumu izvietošana uz dzērienu skārdenēm var veicināt cukura patēriņu pusaudžu vidū. Pusaudži ir lielākā enerģijas dzērienu patērētāju grupa.
Lasīt tālāk
Eiropas Savienībai ir jāatjaunina tās Daudzgadu finanšu shēma (MFF), lai to pielāgotu jaunām prioritātēm un tas palīdzētu risināt jaunās problēmas, kā masveida migrāciju, iekšējo drošību un jaunatnes bezdarbu, saka EP deputāti trešdien pieņemtajā rezolūcijā. Viņi sniedz politiskus ieteikumus Eiropas Komisijai, ko ņemt vērā, drīzumā pārskatot Daudzgadu finanšu shēmu. Veicot shēmas grozījumus, jānovērš arī pastāvīgā nenomaksāto rēķinu krāšanās, un jāieskicē nākotnē pēc 2020.gada, viņi piebilst.
Lasīt tālāk
Lai nodrošinātu atbilstību tehnoloģiskajam progresam, A-G energoefektivitātes marķējuma skala ir jāatjaunina, nosakot stingrākas prasības, saka EP deputāti trešdienas balsojumā. Pateicoties ražošanas attīstībai, lielākā daļa ierīču tirgū pašlaik atbilst A klases prasībām, kas izvirzītas 2010.gadā, tāpēc marķējumam tiek pievienots arvien vairāk plusu (A+, A++, A+++). EP deputāti ir pārliecināti, ka stingrāku prasību izvirzīšana stimulēs energoefektivitātes vēl lielāku pieaugšanu.
Lasīt tālāk
Trešdien EP deputāti atbalstīja plānu par ES ārējās robežas apsardzes sistēmas izveidi, apvienojot ES robežu aģentūras FRONTEX un dalībvalstu robežsardzes dienestu spēkus. Saskaņā ar šo plānu, dalībvalstis joprojām veiks ikdienas robežapsardzi, bet, pieaugot spiedienam uz ES ārējo robežu, tās varēs lūgt palīdzību Eiropas robežu un krasta apsardzei (ERKA), kas varēs strauji piesaistīt robežsargu brigādes nosūtīšanai uz attiecīgajām vietām.
Lasīt tālāk
Uzņēmumiem, kas sniedz pamatpakalpojumus, piemēram, enerģētikas, transporta, banku un veselības jomā, vai arī digitālos pakalpojumus, kā meklētājprogrammas vai mākoņdatošana, būs jāuzlabo sava spēja pretoties kiberuzbrukumiem. To paredz pirmie ES mēroga kiberdrošības noteikumi, ko EP apstiprināja trešdien.
Lasīt tālāk
ES vadītājiem no Lielbritānija izstāšanās balsojuma ir jāmācās vairāk aizstāvēt ES projektu, vairot tā pārredzamību, sociālo taisnīgumu, kā arī jākļūst dzirdīgākiem pret iedzīvotāju paustajām bažām, pauda EP deputāti otrdienas rīta debatēs ar Eiropadomes priekšsēdētāju Donaldu Tusku un Eiropas Komisijas priekšsēdētāju Žanu-Klodu Junkeru par pagājušās nedēļas ES samitu.
Lasīt tālāk
Cīņai pret terorismu ir jābūt Eiropas Savienības prioritātei Nr.1, kam seko bezdarba risināšana, cīņa pret krāpšanos nodokļu jomā, migrācija, ārējo robežu un vides aizsardzība - tā saskaņā ar jaunāko Eiropas Parlamenta pasūtīto Eirobarometra aptauju vērtē lielākā daļa cilvēku. Latvijas iedzīvotāju vērtējumā jomas, kam būtu jābūt ES galvenajām prioritātēm, ir - cīņa pret terorismu (ES par galveno prioritāti to atzīst 82%, Latvijā - 76%) un veselība un sociālā drošība (ES - 63%; Latvijā - 73%) Latvijā 3.prioritāti dala cīņa pret bezdarbu (ES - 77%; LV - 72%) un cīņa pret krāpšanos nodokļu jomā (ES - 75%; LV - 72%). Respondenti tika iztaujāti par virkni jomu: vai ES ar savu rīcību būtu jāiesaistās vairāk vai mazāk nekā pašlaik - rezultāti par visām ES valstīm aplūkojami interaktīvā infografikā.
Lasīt tālāk
Otrdien Briselē atklājot Eiropas Parlamenta (EP) ārkārtas plenārsesiju, tā priekšsēdētājs Martins Šulcs (S&D, Vācija) norādīja, ka nekad iepriekš plenārsesija nav tikusi sasaukta tik īsā laikā, tomēr arī Apvienotās Karalistes (AK) iedzīvotāju lēmums pamest ES ir bezprecedenta gadījums.
Lasīt tālāk
Apvienotajai Karalistei (AK) pilnībā jāievēro un nekavējoties jāīsteno iedzīvotāju vairākuma izteiktā griba, oficiāli izstājoties no ES, pirms runāt par jaunām attiecībām ar ES, saka Eiropas Parlamenta (EP) deputāti otrdien ārkārtas plenārsesijā pieņemtā rezolūcijā. Viņi arī uzsver, ka steidzami vajadzīga dziļa ES reforma, lai veidotu Savienību, kas saviem iedzīvotājiem spēj sniegt to, ko viņi vēlas.
Lasīt tālāk
Ceturtdien EP deputāti pieņēma ES daudzgadu plānu mencas, reņģes un brētliņas krājumu apsaimniekošanai Baltijas jūrā. Šis ir pirmais reģionālais daudzgadu plāns reformētās ES zivsaimniecības politikas ietvaros, kurā ņemta vērā mijiedarbība starp dažādām zivju sugām. Tā mērķis ir nodrošināt ilgtspējīgu zivsaimniecību un ilgtermiņā radīt labākus ekonomiskos apstākļus zvejniekiem.
Lasīt tālāk
Eiropas Parlaments 8.jūnijā paziņoja “Panamas dokumentu” izmeklēšanas komitejas 65 locekļu vārdus - EP deputātus, kas izmeklēs ES tiesību aktu pārkāpumus saistībā ar naudas atmazgāšanu un izvairīšanos no nodokļu maksāšanas. Komitejas nosaukuma saīsinājums EP sistēmā būs PANA.
Lasīt tālāk
EP Vides, sabiedrības veselības un pārtikas nekaitīguma (ENVI) komitejas deputāti atbalstīja plānus stingrākām uzraudzības un sertifikācijas procedūrām, lai nodrošinātu tādu medicīnisko ierīču kā, piemēram, krūšu implantu vai gūžu protēžu drošumu un izsekojamību. EP deputāti arī apstiprināja stingrākus informācijas un ētiskas noteikumus diagnostikas medicīniskajām ierīcēm, ko izmanto, piemēram, grūtniecības un DNS testēšanā. Abi dokumenti ir neformāli saskaņoti ar ES Padomes Nīderlandes prezidentūru.
Lasīt tālāk
EP deputāti trešdien atbalstīja ES pievienošanos Pasaules tirdzniecības organizācijas (PTO) nolīgumam starp ES un 24 pasaules valstīm, ieskaitot arī Japānu, Ķīnu un ASV, kas paredz atcelt muitas nodokļus 201 jauno tehnoloģiju izstrādājumiem, piemēram, videospēļu konsolēm, medicīniskās attēlveidošanas aparatūrai un skārienjutīgiem ekrāniem.
Lasīt tālāk
Eiropas Parlaments ceturtdien pieņēma jaunus ES noteikumus, kuru mērķis ir veicināt iedzīvotāju brīvu pārvietošanos ES, vienkāršojot procedūras dažu publisko dokumentu, piemēram, dzimšanas vai laulības apliecību, atzīšanai citās ES dalībvalstīs. Lai izvairītos no prasības pēc tulkojuma, noteikumi paredz jaunu daudzvalodu ES veidlapu pievienošanu ikvienam dokumentam.
Lasīt tālāk
Eiropas Parlaments trešdienas balsojumā atzinīgi novērtēja Eiropas Komisijas ierosināto Nodokļu apiešanas novēršanas direktīvu, tomēr prasīja stingrākus ierobežojumus pārmaksāto nodokļu atmaksai un attiecībā uz ārvalstīs gūtiem ienākumiem. Viņi prasīja arī vairāk pārredzamības ieguldījumu (trastu) fondiem, vienotus noteikumus par “patentlodziņa” atlaidēm attiecībā uz intelektuālā īpašuma ieņēmumiem, un izveidot nodokļu oāžu “melno sarakstu”.
Lasīt tālāk
Trešdien pieņemtajā rezolūcijā Eiropas Parlaments nosodīja Eiropas Komisijas kavēšanos publicēt zinātniskos kritērijus, pēc kuriem definē un ierobežo hormonālās sistēmas darbības traucējumus izraisošas vielas, ko Pasaules Veselības organizācija (PVO) uzskata par pasaules mēroga apdraudējumu sabiedrības veselībai. Rezolūcijā EP atgādina, ka Komisijas rīcība ir arī pretrunā ar ES tiesību aktiem, jo minētie kritēriji bija jāpublicē līdz 2013.gada beigām.
Lasīt tālāk
Eiropas Parlaments trešdienas balsojumā vienojās izveidot izmeklēšanas komiteju, kurā izmeklēs “Panamas dokumentos” iekļautās ziņas par ofšoriem. Komiteja izmeklēs iespējamos ES un dalībvalstu tiesību aktu pārkāpumus un administratīvas kļūmes, piemērojot noteikumus par cīņu pret naudas atmazgāšanu, nodokļu apiešanu un nemaksāšanu. Komitejā būs 65 locekļi un tai būs divpadsmit mēneši laika sagatavot noslēdzošo ziņojumu.
Lasīt tālāk
EP deputāti trešdienas debatēs ar Eiropas Komisijas vicepriekšsēdētāju Jirki Katainenu gadu pēc "Junkera plāna" izziņošanas pauda krasi atšķirīgus viedokļus par €315 miljardu investīciju plānu Eiropas izaugsmes veicināšanai. Kamēr Eiropas Tautas partija un Sociālisti un Demokrāti kopumā atzinīgi vērtēja darbu pie "Eiropas Stratēģisko investīciju fonda" un Komisijas paziņojumu par plāna pagarināšanu, deputāti no mazākām politiskajam grupām plāna panākumus vērtēja skeptiski.
Lasīt tālāk
Otrdienas plenārsesijā Eiropas Parlaments ar komisāru Dimitri Avramopulu apsprieda ierosinātos uzlabojumus ES “zilās kartes” noteikumos, lai vienkāršotu augsti kvalificētu darba ņēmēju iekļūšanu ES un uzlabotu viņu dzīves apstākļus, kā arī rīcības plānu migrantu veiksmīgai integrācijai Eiropas Savienībā.
Lasīt tālāk
Pirmdienas vēla vakara debatēs ar Eiropas Komisiju EP deputāti pauda bažas par Astravjecas atomelektrostacijas (AES) būvniecības drošumu un atbilstību starptautiskajiem noteikumiem.
Lasīt tālāk
Lielākā daļa EP deputātu otrdienas debatēs atzinīgi vērtēja ES plānus pastiprināt sadarbību ar trešajām valstīm, īpaši Āfriku, palielinot publiskos un privātos ieguldījumus šo valstu ekonomikas un sociālās jomas attīstībā, lai samazinātu migrācijas plūsmas. Daudzi EP deputāti gan brīdināja neatkārtot tādus darījumus, kā ES noslēdza ar Turciju.
Lasīt tālāk
EP otrdien pieņemtajā rezolūcijā prasa Eiropas Komisijai ierosināt tiesību aktus pret negodīgu tirdzniecības praksi pārtikas piegādes ķēdē, lai nodrošinātu taisnīgus ienākumus lauksaimniekiem un plašu izvēli patērētājiem. Ar likumu jānodrošina taisnīgas un pārredzamas attiecības starp pārtikas ražotājiem, piegādātājiem un izplatītājiem. Taisnīga tirdzniecība varētu novērst arī pārprodukciju un pārtikas izšķērdēšanu, viņi saka.
Lasīt tālāk
Pirmdien vakarā EP Pilsoņu brīvību, tieslietu un iekšlietu komiteja (LIBE) atbalstīja jaunas, integrētas ES robežpārvaldes sistēmas izveidi. Tās centrā būs jauna Eiropas robežsardzes un krasta apsardzes aģentūra, kas integrēs līdzšinējās Frontex aģentūras un ES dalībvalstu robežapsardzes dienestu darbību, ļaujot ātri izvietot papildus robežsardzes vienības. Dalībvalstu iestādes joprojām būs atbildīgas par robežu pārvaldi ikdienā, bet krīzes situācijā varēs prasīt jaunās aģentūras palīdzību.
Lasīt tālāk
Eiropas Komisijai ir jāveido uzdevumu grupa cīņai ar virtuālās valūtas, piemēram, “Bitcoin” izmantošanu noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizācijai un terorisma finansēšanai, norāda Eiropas Parlaments ceturtdien pieņemtajā rezolūcijā.
Lasīt tālāk
Eiropas Komisijai jāturpina sarunas ar ASV, lai novērstu ierosinātā “privātuma vairoga” nepilnības, kas neļautu pietiekami aizsargāt uz ASV komercdarbības nolūkos pārsūtītos ES iedzīvotāju datus, EP saka ceturtdien pieņemtajā rezolūcijā.
Lasīt tālāk
Lielākā daļa EP deputātu, kas izteicās trešdienas vakara debatēs ar Komisijas viceprezidentu digitālā tirgus jautājumos Andrusu Ansipu, atzinīgi vērtēja Komisijas tikko publiskotos ierosinājumus ar mērķi paplašināt patērētāju un uzņēmēju iespējas pirkt un pārdot produktus un pakalpojumus tiešsaistē. Parlamentam attiecībā uz vienotā digitālā tirgus izveides tiesību aktiem būs vienlīdzīgas lēmumu pieņemšanas tiesības ar ES ministriem.
Lasīt tālāk
EP deputāti ceturtdien pieņemtajā rezolūcijā pieprasa sniegt patērētajiem vairāk ietekmes uz enerģijas tirgu. Viņi rosina stimulēt kolektīvo iepirkumu, enerģijas ražošanu mājsaimniecībās, cenu salīdzināšanas iespējas un prasa atvieglot enerģijas piegādātāja vai tarifa maiņu. Rezolūcijā, kas ir EP ieguldījumu Enerģētikas savienības veidošanā, deputāti arī prasa ES energoefektivitātes ieguldījumus vairāk pielāgot enerģētiskās nabadzības novēršanai.
Lasīt tālāk
51% Latvijas jauniešu Eiropas Parlamenta Eirobarometra aptaujā atzīst: krīzes iespaidā viņi ir izstumti no ekonomiskās un sociālās dzīves. Vidēji ES šādi jūtas 57% jauno eiropiešu.
Lasīt tālāk
Dalībvalstīm ir jādara vairāk, lai aizsargātu cilvēku tirdzniecības upurus, īpaši sievietas, un jāīsteno īpaši cilvēku dzimumam pielāgoti novēršanas, palīdzības un atbalsta pasākumi, saka EP deputāti ceturtdien pieņemtajā rezolūcijā. EP deputāti nosoda faktu, ka ES dalībvalstis nepietiekami īsteno pašlaik jau spēkā esošos ES tiesību aktus.
Lasīt tālāk
EP deputāti ceturtdien pieņemtajā rezolūcijā atkārtoti aicina ieviest obligātu izcelsmes valsts norādi ES ražotajai gaļai un pienam. Deputāti norāda, ka obligāts marķējums palīdzēs saglabāt patērētāju uzticēšanos pārtikas produktiem, nodrošinot to piegādes ķēdes pārredzamību.
Lasīt tālāk
Kamēr Ķīna nav nodrošinājusi atbilstību pieciem ES tirgus ekonomikas kritērijiem, tās eksportam uz Eiropu antidempinga un antisubsīdiju izmeklēšanās jāpiemēro "nestandarta" metodes, saka EP deputāti rezolūcijā, ko pieņēma ceturtdien. Tas nepieciešams, lai nodrošinātu taisnīgus konkurences apstākļus ES uzņēmumiem un aizsargātu ES darbavietas, viņi uzsver.
Lasīt tālāk
Trešdienas vakara debatēs EP deputāti pauda nopietnas bažas par to, ka Turcija nepilda ES 18.martā izvirzītos vīzu liberalizācijas priekšnoteikumus. Eiropas Savienība 18.martā ar Turciju vienojās paātrināt vīzu liberalizāciju, apmaiņā pret palīdzību ierobežot migrantu plūsmu uz Eiropas Savienību.
Lasīt tālāk
Pasu pārbaudes atjaunošana uz Šengenas valstu robežām apdraud vienu no galvenajiem un praktiskākajiem Eiropas projekta ieguvumiem, uzsvēra lielākā daļa EP deputātu, kas izteicās trešdienas vakara debatēs ar Komisiju un Padomi. Viņi vienojās, ka, lai atjaunotu normālu Šengenas zonas darbību, ir pienācīgi jānostiprina ES ārējās robežas.
Lasīt tālāk
ES "Dublinas noteikumi", kas nosaka, kura dalībvalsts ir atbildīga par patvēruma pieteikumu apstrādi, nedarbojas, atkārtoja EP deputāti trešdienas debatēs par ES Komisijas priekšlikumu to reformai. Šie noteikumi ir jāaizvieto ar efektīvu patvēruma sistēmu, kuras pamatā ir solidaritāte starp ES dalībvalstīm, lai ļautu tām efektīvi apstrādāt patvēruma pieteikumus.
Lasīt tālāk
EP deputāti noteikuši jaunas pilnvaras ES policijas aģentūrai Eiropols cīņai pret terorismu, kibernoziegumiem un citiem pārkāpumiem. Jaunie noteikumi stāsies spēkā 2017.gada 1. maijā. ES policijas aģentūra Eiropols drīz varēs pastiprināt pasākumus cīņā pret terorismu, kibernoziegumiem un citiem kriminālpārkāpumiem, kā arī ātrāk reaģēt uz draudiem. To paredz jaunie pārvaldības noteikumi, ko Parlaments apstiprināja trešdien. Jaunās pilnvaras tiks līdzsvarotas ar stingriem datu aizsardzības pasākumiem un demokrātiskiem pārraudzības instrumentiem.
Lasīt tālāk
Trešdien EP deputāti pieņēma harmonizētus ES noteikumus, kuru mērķis ir vienkāršot iespējas trešo valstu iedzīvotājiem studēt vai veikt pētījumus ES universitātēs. Jaunie noteikumi uzlabos nosacījumus arī trešo valstu praktikantiem, brīvprātīgajiem, skolniekiem un viesauklēm (au-pair).
Lasīt tālāk
Eiropas Parlamenta otrdienas debatēs par Grieķijas makroekonomiskās korekcijas programmu, EP politisko grupu viedokļi dalījās: kreisi orientētās grupas, piebalsojot arī Konservatīvajiem un Reformistiem, pieprasīja Grieķijas kreditoriem un Starptautiskajam Valūtas fondam (SVF) neuzspiest valstij vēl vairāk reformu un piemērot parāda atvieglojumus. Savukārt centriski labējā Eiropas Tautas partijas (ETP) grupa uzsvēra reformu nepieciešamību.
Lasīt tālāk
Nord Stream 2 projekta īstenošana ir pretrunā Enerģētikas savienības mērķiem. Tas kaitēs ES dalībvalstu solidaritātei, un tas ir jāizvērtē kā no ģeopolitiskā, tā no ekonomikas viedokļa, teica EP deputāti pirmdienas vakara debatēs ar ES klimata politikas komisāru Migelu Ariasu Kanjeti.
Lasīt tālāk
Svinīga ceremonijā Āhenē, Vācijā, pasniegta Eiropas jaunatnes Kārļa Lielā balva 2016 - Itālijas projektam bēgļu integrācijas atbalstam InteGREAT, iedrošinot iesaistīties jauniešus no visas Eiropas. Balvā jaunieši ieguva 5000 eiro.
Lasīt tālāk
Eiropas Savienībā ir jāpiešķir oficiāls statuss mājsaimniecībās nodarbinātajiem un aprūpētājiem, no kuriem lielākā daļa ir migrantes. Viņu darbs ir jāatzīst par “īstu” darbu, lai novērstu izmantošanu, piespiedu darbu un cilvēku tirdzniecību, saka EP deputāti šonedēļ sesijā pieņemtajā rezolūcija. EP deputāti, minot Beļģijas un Francijas piemērus, rosina izveidot vienkārši pārvaldāmus modeļus likumīgām darba devēja un nodarbinātāja attiecībām, lai mazinātu nestabilitāti un nedeklarētu darbu mājsaimniecībās.
Lasīt tālāk
Tieši bērniem nākas maksāt, ja ES dalībvalstis nespēj sadarboties un aizsargāt bērnu intereses tiesvedībā, piemēram, pārrobežu strīdos par aizgādību vai adopcijas lēmumos, Eiropas Parlaments uzsver ceturtdien pieņemtajā rezolūcijā. EP deputāti vēlas lai ES dalībvalstis izveidotu īpašas palātas bāriņtiesās vai pārrobežu starpniecības institūcijās, kas nodrošinātu pārnacionālu ar bērniem saistītu lietu ātru atrisināšanu.
Lasīt tālāk
Ceturtdien EP deputāti pieņēma noteikumus, kuru mērķis ir novērst šķēršļus, ES vienotās dzelzceļa telpas izveidei – dalībvalstu atšķirīgās tehniskās prasības un sadrumstalotās administratīvās procedūras. “Ceturtās dzelzceļa paketes” pirmais “tehniskais pīlārs” cita starpā ļaus ietaupīt laiku un līdzekļus, ko prasa drošības sertifikātu saņemšana pakalpojumu sniegšanai un tirgus atļauju saņemšana jaunām lokomotīvēm un vagoniem.
Lasīt tālāk
Ceturtdienas rīta debatēs par ES-Turcijas bēgļu darījuma īstenošanu, tā juridiskajiem aspektiem un demokrātisko kontroli EP deputāti Eiropas Komisijas priekšsēdētāja vietniekam Timmermanam un Nīderlandes prezidentūras pārstāvim Daikhofam piekodināja, ka Turcijai nedrīkst dot nekādas atlaides attiecībā uz bezvīzu režīma kritēriju izpildi.
Lasīt tālāk
Eiropas Parlamenta Komunikācijas ģenerāldirektorāts (DG COMM) izsludina jaunu iespēju iesniegt projektus partnerībai un dotācijām, lai līdzfinansētu komunikācijas aktivitātes ar mērķi vairot izpratni par Eiropas Parlamenta identitāti un politisko lomu. Projekti tiek gaidīti divās jomās:
Lasīt tālāk
Dalībvalstīm ir jāpasludina moratorijs attiecībā uz apkures atslēgšanu ziemā par rēķinu nemaksāšanu, lai neviena ģimene aukstumā nepaliktu bez energoapgādes, saka EP deputāti rezolūcijas projektā, ko pieņēma ceturtdien. Lai pastiprinātu cīņu pret nabadzību ES, samazinot energoresursu izmaksas mājsaimniecībās, EP deputāti aicina palielināt atbalstu trūcīgām ģimenēm un vairāk ieguldīt energoefektivitātes projektos, lai samazinātu komunālo pakalpojumu rēķinus.
Lasīt tālāk
Ceturtdien Eiropas Parlaments apstiprināja jauno direktīvu, kas regulēs Pasažieru Datu reģistra (PDR) datu izmantošanu Eiropas Savienībā – novēršanas, noteikšanas, izmeklēšanas un terorisma un citu nopietnu noziegumu izmeklēšanas vajadzībām. Jaunie noteikumi prasīs lidsabiedrībām nodot dalībvalstu iestādēm pasažieru datus par visiem lidojumiem starp ES un trešajām valstīm.
Lasīt tālāk
Eiropas Parlaments ceturtdien atbalstīja jaunos ES datu aizsardzības tiesību aktus, kas atgriež iedzīvotājiem kontroli pār viņu privātajiem datiem, radīs vienotus un digitālajam laikmetam pielāgotus noteikumus visā ES. Jaunie noteikumi arī nosaka minimālos noteikumus datu izmantošanai policijas un tiesu darba vajadzībām.
Lasīt tālāk
Ņemot vērā nopietnas bažas par glifosāta kancerogenitāti un graujošo ietekmi uz hormonālo sistēmu, EP deputāti trešdien pieņemtajā rezolūcijā aicina Eiropas Komisiju atjaunot herbicīda glifosāta pārdošanas atļauju tikai uz septiņiem, nevis 15 gadiem, un atļaut tā lietošanu tikai speciālistiem. Šo herbicīdu plaši izmanto zemnieku saimniecībās un dārzos. EP aicina arī publicēt visus zinātniskos pierādījumus, ko Eiropas Pārtikas nekaitīguma iestāde (EFSA) ņēmusi vērā, izvērtējot glifosātu.
Lasīt tālāk
Trešdien EP deputāti ar Padomes priekšsēdētāju Tusku un Komisijas prezidentu Junkeru apsprieda ES 18. marta vienošanos ar Turciju par migrantu un patvēruma meklētāju atgriešanu no Grieķijas salām uz Turcijas teritoriju.
Lasīt tālāk
Eiropas Savienībai ir jāspēj sevi aizstāvēt. Dalībvalstīm jāuzņemas vairāk atbildības par kolektīvo drošību, mazāk jāpaļaujas uz ASV un jāapvieno spēki Eiropas Aizsardzības savienības izveidei, saka EP deputāti trešdien pieņemtajā rezolūcijā. Vismaz 2% no ES dalībvalstu iekšzemes kopprodukta līdz 2024.gadam jāpiešķir aizsardzības izdevumiem, teikts rezolūcijā, kas ir Eiropas Parlamenta ieguldījums ES jaunajā globālās drošības stratēģijā.
Lasīt tālāk
Trešdienas plenārsēžu balsojumos Eiropas Parlaments apstiprināja Slovēnijas, Latvijas, Čehijas Republikas un Slovākijas kandidātus Eiropas Revīzijas palātas locekļu amatiem, bet noraidīja Polijas kandidātu, pamatojoties uz Budžeta kontroles komitejas ieteikumiem. Toni Abela, kandidāts no Maltas, jau iepriekš bija atsaucis savu kandidatūru, reaģējot uz komitejas negatīvo viedokli. Galīgo lēmumu par iecelšanu amatā Luksemburgā esošajā iestādē pieņems ES Padome.
Lasīt tālāk
Parlaments trešdien nobalsoja par 100 miljonu eiro piešķiršanu ārkārtas palīdzībai bēgļiem Eiropas Savienībā un 2 miljonu eiro piešķiršanu papildu personāla nolīgšanai Eiropola Eiropas Pretterorisma centrā (ECTC). Sakarā ar šo pasākumu steidzamību EP deputāti 2016.gada pirmajā budžeta grozījuma projektā piemēroja paātrināto apstiprināšanas procedūru, to noslēdzot mēneša laikā.
Lasīt tālāk
Eiropas Komisijai un dalībvalstīm ir jāiegulda vairāk pūļu, lai apkarotu izvairīšanos no nodokļu maksāšanas un naudas atmazgāšanu, uzsvēra EP deputāti otrdienas pēcpusdienas debatēs, kuru iemesls bija Panamas ofšoru skandāls – dokumentu noplūde par 200 000 ofšoru uzņēmumiem un to slēptajiem īpašniekiem.
Lasīt tālāk
Otrdien EP deputāti debatēs ar Komisijas priekšsēdētaju Žanu-Klodu Junkeru un Nīderlandes aizsardzības ministri Žanīni Hennisu-Plasšātu apsprieda ES rīcībā pašlaik esošos un vajadzīgos jaunos instrumentus terorisma novēršanai un apkarošanai, ES iedzīvotāju aizsardzībai un vainīgo kriminālvajāšanai. Debatēs piedalījās arī ES Augstā pārstāve ārlietās Federika Mogerini.
Lasīt tālāk
Eiropas Parlaments otrdien, 12.aprīlī, pieņēma rezolūciju par visaptverošu pieeju ES migrācijas politikai. Latvijas eiroparlamentārieši pauž viedokli – kā, viņuprāt, risināt migrācijas krīzi?
Lasīt tālāk
Centralizēta patvēruma sistēma ļaus ES efektīvāk tikt galā ar joprojām augošo migrantu un patvēruma meklētāju pieplūdumu, EP deputāti saka otrdien pieņemtajā rezolūcijā. EP deputāti prasa arī nodrošināt iespējas, kā bēgļi droši un likumīgi varētu pieteikties patvērumam Eiropas Savienībā, nemeklējot cilvēku kontrabandistu pakalpojumus un neriskējot ar savām dzīvībām.
Lasīt tālāk
Latvijas eiroparlamentāriešu un jauniešu pārstāvju žūrija par Eiropas jaunatnes Kārļa Lielā balvas nacionālo uzvarētāju atzinusi Liepājas Bērnu un jaunatnes centra “Jauniešu māja” īstenoto jauniešu apmaiņas projektu “E-POSS”. Tālāk tas Eiropas mērogā sacentīsies ar pārējo ES valstu nacionālajiem uzvarētājiem par Eiropas jaunatnes Kārļa Lielā balvu 2016 – naudas prēmijām 5000 eiro (1.vietai), 3000 eiro (2.vietai) vai 2000 eiro (3.vietai) apmērā.
Lasīt tālāk
Pašreizējā ES patvēruma sistēma neļauj tikt galā ar joprojām augošo migrantu pieplūdumu, tāpēc vajadzīga radikāla tā saukto Dublinas noteikumu pārskatīšana, trešdien pieņemtajā rezolūcijā norāda EP Pilsoņu Brīvību komiteja. EP deputāti ierosina izveidot centralizētu patvēruma pieteikumu pieņemšanas un patvēruma piešķiršanas sistēmu. Šajā sistēmā jānosaka arī uzņemšanas kvotas katrai ES dalībvalstij, un tās pamatā jābūt tā sauktajiem “karstajiem punktiem”, no kuriem bēgļi tiktu sadalīti tālāk.
Lasīt tālāk
Lai apkarotu arvien pieaugošo baktēriju rezistenci pret mūsdienu antibiotikām, jāierobežo pašreizējo pretmikrobu medikamentu lietošana, un jāizstrādā jauni, ceturtdien pieņemtajos tiesību akta grozījumos norāda EP deputāti. Balsojumā par uzlabojumiem ES veterinārās medicīnas tiesību aktos EP deputāti iebilst pret dzīvnieku kolektīvu un profilaktisku ārstēšanu ar antibiotikām, un atbalsta pasākumus jaunu medikamentu izstrādei.
Lasīt tālāk
Lielākā daļa Eiropas Parlamenta (EP) deputātu trešdien pieņemtajā rezolūcijā mudināja Eiropas Komisiju (EK) neatjaunot pretkontrabandas un pret viltošanas vienošanos ar Philip Morris International (PMI), kas beigsies 2016.gada jūlijā. Viņi prasa Eiropas Savienībai (ES) tā vietā izmantot ES un starptautiskos tiesību instrumentus, lai cīnītos pret cigarešu kontrabandu.
Lasīt tālāk
EP deputāti trešdien atbalstīja jaunus noteikumus, lai nodrošinātu, ka nepilngadīgie un bērni, kuri tiek apsūdzēti vai turēti aizdomās par nozieguma izdarīšanu, saņemtu taisnīgu tiesu. Direktīva, kurai ES Padome neoficiāli piekritusi pagājušā gada decembrī, atzīst ikviena līdz 18 gadiem tiesības uz advokātu un uz personas, kam ir vecāku atbildība, klātbūtni lielākajā daļā tiesas procesa.
Lasīt tālāk
EP deputāti trešdienas debatēs ar Eiropadomi un Eiropas Komisiju (EK) pieprasīja atklāt detaļas par ES vadītāju vienošanos ar Turciju attiecībā uz migrantu un bēgļu plūsmu pārvaldību, jo īpaši vēloties izvērtēt vienošanās atbilstību starptautiskajiem patvēruma noteikumiem. Lielākā daļa politisko grupu vadītāju uzsvēra, ka nedrīkst Turcijas pievienošanās sarunas un vīzu liberalizāciju Turcijas iedzīvotājiem saistīt ar bēgļu jautājumu.
Lasīt tālāk
Atklājot Starptautiskajai sieviešu dienai veltīto EP ārkārtas sesiju kopā ar ANO Augsto komisāru bēgļu jautājumos Filipo Grandi, EP priekšsēdētājs Martins Šulcs norādīja uz Eiropas Parlamenta nemitīgajiem centieniem apkarot visu veidu vardarbību pret sievietēm - kā dalībvalstīs, tā arī bēgļu gaitās uz ES vai ierodoties ES. Grandi aicināja ES apliecināt savas pamatvērtības un noraidīt vispārēju bēgļu atpakaļ sūtīšanu, negarantējot viņu drošību.
Lasīt tālāk
Otrdien EP deputāti pieņēma pasākumus ar mērķi novērst un ierobežot dzīvnieku slimību, kā, piemēram, putnu gripas vai Āfrikas cūku mēra uzliesmojumus. Jaunajā ES tiesību aktā, ar mērķi ierobežot pārnēsājamās dzīvnieku slimības, kas potenciāli apdraud arī cilvēkus, lielāks uzsvars ir uz preventīvu rīcību, kā arī uz jomas speciālistu informētību par jaunākajiem zinātnes atklājumiem.
Lasīt tālāk
Otrdien EP deputāti pieņēma savas prasības attiecībā uz ES jūras ostu pakalpojumu (pietauvošana, vilkšana u.c.) organizēšanu, lai palielinātu to kvalitāti un samazinātu izmaksas. EP deputāti prasa pārredzamību attiecībā uz pakalpojumu maksas noteikšanu un ostu saņemto publisko finansējumu. Tomēr viņi uzskata, ka, nodrošinot atbilstību minimālajām prasībām, spēkā varētu palikt dalībvalstu individuālie ostu pārvaldības modeļi.
Lasīt tālāk
Reformējot ES migrācijas un patvēruma procedūras, jāatzīst ar bēgļu dzimumu saistīti aspekti un patvēruma meklētāju sieviešu, kuras bieži ceļo ar maziem bērniem un citām apgādībā esošām personām, īpašās drošības vajadzības, otrdien pieņemtajā rezolūcijā saka Eiropas Parlaments.
Lasīt tālāk
Bērni visā ES drīz varēs baudīt priekšrocības, ko sniegs dāsnāk finansētas skolu piena, augļu un dārzeņu programmas, kā arī labāka apmācība par veselīgas ēšanas paradumiem. Jaunie tiesību akti, ko EP pieņēma otrdien, apvieno pašlaik atsevišķi finansētās un organizētās ES skolu piena un augļu programmas, palielinot to gada budžetu par 20 miljoniem EUR.
Lasīt tālāk
EP deputāti ceturtdien pieņēma noteikumus, kas uzlabos Eiropas Nodarbinātības dienestu tīkla (EURES) efektivitāti, t.sk., izveidojot ES līmeņa datu bāzi darba meklētājiem un piedāvātājiem. Jauno noteikumu mērķis ir cīņa pret bezdarbu, uzlabojot darba tirgus piedāvājuma atbilstību pieprasījumam. Uzlabotie noteikumi, kam jau piekritušas dalībvalstis, pievērsīs vairāk uzmanības pārrobežu reģioniem un jauniešiem.
Lasīt tālāk
Ceturtdien Eiropas Parlaments pieņēma prasību izveidot ES līmeņa datu bāzi apmaiņai ar kaķu un suņu reģistrācijas datiem, lai cīnītos pret lolojumdzīvnieku nelikumīgu tirdzniecību. Lolojumdzīvnieku, tostarp arī savvaļas un eksotisko dzīvnieku, kontrabanda ir arvien vairāk saistīta ar organizēto noziedzību, tā rada bažas par dzīvnieku labturību un draudus sabiedrības veselībai, uzsver EP deputāti.
Lasīt tālāk
Eiropas Parlamenta (EP) Budžeta komiteja (BUDG) un Pilsoņu brīvību, tieslietu un iekšlietu (LIBE) komitejas deputāti no 8. līdz 11. februārim dosies vizītē uz Turciju, lai klātienē novērtētu bēgļu stāvokli. No Latvijas EP deputātiem delegācijas vizītē dosies Inese Vaidere (Eiropas Tautas partija / EPP), kura darbojas atbildīgajā EP Budžeta komitejā.
Lasīt tālāk
EP deputāti trešdienas vakarā ar komisāri Korinu Krecu apsprieda seksuālo uzmākšanos un vardarbību pret sievietēm publiskās vietās. Jādara viss iespējamais, lai atrastu vainīgos un sauktu viņus pie atbildības, neatkarīgi no tā, no kādas kultūras viņi cēlušies, uzsvēra EP deputāti.
Lasīt tālāk
Pašlaik notiekošajās sarunās par Pakalpojumu tirdzniecības nolīgumu (TiSA) ar 22 citām valstīm Eiropas Savienībai (ES) jāpanāk noteikumi, kas uzlabotu ES uzņēmumu piekļuvi trešo valstu pakalpojumu tirgum, bet nespiestu dalībvalstis un pašvaldības atvērt konkurencei sabiedriskos pakalpojumus, saka EP deputāti trešdien apstiprinātajos ieteikumos Komisijai.
Lasīt tālāk
Trešdien Eiropas Parlamenta (EP) deputāti tomēr neizmantoja savas veto tiesības attiecībā uz priekšlikumu paaugstināt pieļaujamo slāpekļa oksīdu (NOx) izmešu apjomu dīzeļdzinējiem, kā pirmo soli ceļā uz to, lai ieviestu izmesu testēšanu reālās braukšanas apstākļos. EP lēmuma maiņa sekoja Eiropas Komisijas (EK) solījumam iekļaut robežvērtību pārskatīšanas klauzulu, turklāt Komisija iesniegusi arī tiesību akta priekšlikumu ar mērķi ilgtermiņā mainīt automobiļu tipu apstiprināšanas procedūru Eiropas Savienībā (ES).
Lasīt tālāk
ES Komisijai ir jāatsauc piešķirtā atļauja lietot pārtikā un dzīvnieku barībā ģenētiski modificētās sojas pupas, kas ir izturīgas pret glifosāta herbicīdiem, teikts Eiropas Parlamenta trešdien pieņemtajā rezolūcijā. EP deputāti uzsver, ka Pasaules Veselības organizācija (PVO) glifosātu klasificējusi kā "iespējami kancerogēnu vielu" un ka ES ir atļāvusi lietot ĢMO bez dalībvalstu atbalsta.
Lasīt tālāk
Eiropas Savienībai (ES) ir jāpārvar paralizējošās bailes un šķelšanās, lai tā varētu efektīvi pārvaldīt migrāciju un bēgļu plūsmas, teica daudzi no EP deputātiem, kas piedalījās otrdienas plenārsesijas debatēs ar Nīderlandes prezidentūru un ES Komisiju. Lai nosargātu Šengenas zonu, būtiska ir ES ārējo robežu efektīva aizsardzība, viņi teica. Daži arī aicināja uz neiecietību pret rasismu un vardarbīgiem uzbrukumiem, kas vērsti pret migrantiem un bēgļiem.
Lasīt tālāk
Eiropas Parlaments otrdien balsojumā apstiprināja tiesību aktus ar mērķi izveidot “Eiropas platformu“ nedeklarēta darba apkarošanai, kas pastiprinātu sadarbību starp ES dalībvalstu darba lietu ministrijām, ES arodbiedrībām un darba devēju apvienībām, lai kopīgi risinātu problēmu, kas kaitē ES ekonomikai un kropļo ES darba tirgu. Nedeklarētās ekonomikas īpatsvars sasniedz 18% no ES iekšzemes kopprodukta.
Lasīt tālāk
Krievijai ir jāpārtrauc tiešā un netiešā iesaiste konfliktos Gruzijas, Moldovas un Ukrainas teritorijās un jābeidz stāties ceļā šo valstu izvēlētajam ceļam uz ES, saka EP deputāti ceturtdien pieņemtajā rezolūcijā, kurā izvērtē trīs kaimiņvalstu reformu progresu, kopš spēkā stājušies asociācijas un brīvās tirdzniecības nolīgumi ar ES. Viņi arī ieskicē katras valsts galvenās problēmas, apsveic Moldovu ar jaunu valdību un min Nīderlandes 6.aprīļa referendumu par nolīgumu ar Ukrainu.
Lasīt tālāk

E