skip to content
 
 
žurnālisti
Žurnālisti Strasbūrā
 

Eiropas jaunatnes Kārļa Lielā balvas ieguvēji - Twitter projekts no Luksemburgas "@RealTime WW1"

13/05/2015

2015. gada Eiropas jaunatnes Kārļa Lielā balvas pasniegšanas ceremonijā  kā uzvarētājs godināts Luksemburgas Universitātes studentu projekts "@RealTime WW1", kas sociālajā tīklā Twitter publicē ierakstus par I Pasaules karu. Balvā jaunieši ieguva 5000 eiro. No Latvijas uz balvu pretendēja BEST - Riga organizētais "Eiropas BEST inženieru sacensības 2014" fināls.

Latvijas projekta pārstāve Gunta Meluškāne telefonsarunā no Kārļa Lielā balvas pasākuma Āhenē, Vācijā, atzina, ka šī bijusi lieliska iespēja iepazīties ar jauniem, aktīviem cilvēkiem un saprast, ka daudz jauniešu no visas Eiropas dara lielas, pozitīvas lietas. Dalība konkursā Guntai devusi iespēju iemācīties daudz jauna un iegūt jaunu skatu uz Eiropu.

Projekts pērn augustā Rīgā pulcēja 116 labākos inženierzinātņu studentus no visas Eiropas. Viņiem bija jāpēta reālu uzņēmumu problēmas un jāpiedāvā risinājumi.

Kārļa Lielā balvas galveno balvu ieguvēji

Pirmā vieta: Luxemburga - "@RealTime WW1"

"@RealTime WW1" projektā Luksemburgas Universitātes studenti izveidoja Twitter kontu, kurā publicēja ierakstus par I Pasaules karu. Ieraksti tiek publicēti kopš 2014. gada un pāris rindiņās atstāsta notikumus kara laikā. Studentu mērķis ir atspoguļot šo periodu nevis no uzvarētāju vai zaudētāju puses, bet kā laiku, kad, neskatoties uz tautību, katra kareivja māte uztraucās par savu dēlu, tika rakstītas vienas un tās pašas mīlestības vēstules un skaitītas tās pašas lūgšanas tikai dažādās valodās. Šim Twitter kontam šobrīd jau ir 8,700 sekotāju.

Otrā vieta: "Francija-Fronterras-Eiropas (robež)līnijas projekts"

Tas aizsākās ar 28 jaunu Eiropiešu iniciatīvu, no kuriem četri dzīvo uz ES ārējās robežas. Viņi izveidoja mājaslapu, kurā apkopoti dažādi stāsti par pieredzi un piedzīvojumiem, šķērsojot dažādu valstu robežas.

Trešā vieta - piešķirta šādiem projektiem:

Austrija - Sociālais futbola klubs

Starptautisks futbola turnīrs jaunatnes un labklājības organizācijām visā Eiropā. To organizē jaunieši no ClickIn jauniešu centra. Mērķis ir apvienot jauniešus no dažādām Eiropas valstīm, lai pārvarētu aizspriedumus un uzsāktu jaunus kopīgus projektus.

Kipra - Uzņēmējdarbība, risinājums bezdarba problēmai

Daudzpusīgs jauniešu apmaiņas projekts, kas veicina diskusiju veidošanos. Galvenās tēmas: bezdarbs, emigrācija, uzņēmējdarbība un neformālā izglītība.

Spānija - "Infoactualidad"

"Infoactualidad" ir Madrides Universitātes Zinātnes un informācijas fakultātes interneta laikraksts, kura veidošanā kā reportieri iesaistīti 140 žurnālistikas studenti. Tas izveidots 2012. gadā - pateicoties tam, pieredzi guvuši vairāk nekā 400 studenti. Tas sadarbojas ar Erasmus programmas "studentu korespondentiem" no visas Eiropas.

Kārļa Lielā balva
Eiropas jaunatnes Kārļa Lielā balvas mērķis ir veicināt Eiropas apziņas veidošanos jauniešu vidū un viņu līdzdalību Eiropas integrācijas projektos. Balvu piešķir jauniešu projektiem, kas sekmē saprašanos, veicina kopīgas eiropeiskās identitātes izjūtas veidošanos un sniedz praktiskus piemērus par eiropiešu kā vienas kopienas locekļu dzīvi.

Balva par labāko projektu ir 5000 eiro, otro vietu – 3000 eiro, trešo – 2000 eiro; laureāti arī iegūst iespēju apmeklēt Eiropas Parlamentu.

Šogad trīs uzvarētāji tika izvēlēti no 350 projektiem.

Apbalvošanas ceremoniju organizē Eiropas Parlaments kopā ar Kārļa Lielā Starptautiskās balvas fondu.

Papildinformācija

Informācija par Eiropas Jaunatnes Kārļa Lielā balvu
Informācija par 1. vietas ieguvēju projektu
Informācija par 2. vietas ieguvēju
Informācija par 3.vietas ieguvējiem. Austrija - Sociālais futbola klubs
Informācija par 3.vietas ieguvējiem. Kipra - Uzņēmējdarbība, risinājums bezdarba problēmai
Informācija par 3.vietas ieguvējiem. Spānija - Infoactualidad
Foto un video materiāli no apbalvošanas ceremonijas

Iespēja sazināties ar Eiropas Jaunatnes Kārļa Lielā balvas šāgada Latvijas uzvarētāju

Kārļa Lielā balvas šāgada Latvijas uzvarētāji

Gunta Meluškāne, gunta.meluskane@best.rtu.lv, tālr. 29297519

Vairāk informācijas:
Marta Rībele,
Eiropas Parlamenta Informācijas biroja Latvijā vadītāja
marta.ribele@europarl.europa.eu, tālr. 29296524