skip to content
 
 
žurnālisti
Žurnālisti Strasbūrā
 

Eiropas Jaunatnes Kārļa Lielā balvas Latvijas nacionālajā atlasē uzvar Eiropas jauno inženieru sacensību fināls Rīgā

19/03/2015

Šī gada Eiropas Jaunatnes Kārļa Lielā balvas Latvijas uzvarētājs ir BEST-Riga organizētais "Eiropas BEST inženieru sacensības 2014" fināls, kas pērn augustā Rīgā pulcēja 116 labākos inženierzinātņu studentus no visas Eiropas. BEST-Riga maijā pārstāvēs Latviju Kārļa Lielā balvas konkursa finālā Āhenē, pretendējot uz vienu no trim galvenajām balvām attiecīgi 5000, 3000 un 2000 eiro apmērā.

"Šis ir apliecinājums, ka Eiropa novērtē iniciatīvu, ko veicam brīvprātīgi," saka Gunta Meluškāne no BEST-Riga.

Eiropas Jaunatnes Kārļa Lielā balvas Latvijas nacionālo uzvarētāju noteica žūrija: Eiropas Parlamenta deputāti Inese Vaidere (Eiropas Tautas partija/Vienotība) un Roberts Zīle (Eiropas Konservatīvo un reformistu grupa/Nacionālā apvienība), kā arī Inese Šubēvica no Latvijas Jaunatnes padomes.

BEST-Riga projektā inženierzinātņu studentiem, strādājot komandās pa četri, bija jāpēta reālu uzņēmumu problēmas un jāpiedāvā risinājumi.

"Jau iepriekš esmu uzsvērusi nepieciešamību veidot vienotu platformu, kurā kopīgi sadarboties varētu dažādu nozaru izglītības iestādes un uzņēmēji," uzsver žūrijas locekle Inese Vaidere.

Arī Roberts Zīle uzskata: "Tas ir lielisks piemērs, kā jauniešiem ne tikai būt aktīviem, iesaistoties politiskos un sabiedriskos procesos, bet arī dot iespēju apgūt prasmes, kas ir svarīgas turpmākajās studiju un profesionālās dzīves gaitās."

Inese Šubēvica pievienojas, BEST-Riga projektu raksturojot kā unikālu Latvijas jauniešu labās prakses piemērs, kas pierāda, ka "arī caur eksaktajām zināšanām var vienot, izzināt, izglītoties un būt kopā".

Gunta Meluškāne no BEST-Riga cer, ka šī atzinība veicinās projekta atpazīstamību, savukārt tikšanās ar citu valstu nacionālajiem uzvarētājiem Āhenē maijā - dos jaunas zināšanas un idejas, "ko jaunu varētu īstenot?!"

Par balvu

Kārļa Lielā balvu jauniešu projektiem Eiropas Parlaments un Āhenes pilsētas Starptautiskās Kārļa Lielā balvas fonds piešķir kopš 2008. gada, lai sekmētu saprašanos, veicinātu kopīgas eiropeiskās identitātes izjūtas veidošanos un sniegtu praktiskus piemērus par eiropiešu kā vienas kopienas locekļu dzīvi.

Pērn Eiropas Jaunatnes Kārļa Lielā balvu ieguva dāņu projekts "Our Europe", kura komanda gada laikā apceļoja 24 Eiropas valstis un intervēja vietējos jauniešus par sadzīvi, izglītību un darba apstākļiem. Latvijas uzvarētājs bija jauniešu organizācija "Tellus" ar Eiropas Jauniešu parlamenta 11. Latvijas nacionālo konferenci ar moto "Radi pamatu dažādībai".

Vairāk informācijas
Iespēja sazināties ar Eiropas Jaunatnes Kārļa Lielā balvas šāgada Latvijas uzvarētāju

Gunta Meluškāne
gunta.meluskane@best.rtu.lv; tālr. 29297519

Sagatavoja:
Marta Rībele,
Eiropas Parlamenta Informācijas biroja Latvijā vadītāja
marta.ribele@europarl.europa.eu; tālr. 29296524