skip to content
 
 
žurnālisti
Žurnālisti Strasbūrā
 

Sākusies pieteikšanās Kārļa Lielā balvai 2016

19/10/2015

Visi Latvijas jaunieši vecumā no 16 līdz 30 gadiem aicināti piedalīties Eiropas mēroga projektā -  Kārļa Lielā balva 2016. Konkursa mērķis ir ES mērogā iepazīstināt ar projektiem, kas veicina saprašanos un veido kopīgu eiropeisko identitāti, kā arī praktiski demonstrē uzskatāmus piemērus par eiropiešu kā vienas kopienas dzīvi.

Visiem 28 valstu uzvarētājiem būs iespēja ar savu projektu iepazīstināt plašu, starptautisku auditoriju, bet trīs labākie Eiropas projekti iegūs arī naudas balvu: par labāko projektu - 5000 eiro, otro vietu – 3000 eiro, trešo – 2000 eiro. Trīs labāko projektu pārstāvji 2016.gada rudenī apmeklēs Eiropas Parlamentu Briselē vai Strasbūrā. Savukārt visu 28 ES valstu izvirzīto projektu pārstāvji 2016.gada maijā tiks uzaicināti doties četru dienu ceļojumā uz Āheni, Vācijā, lai piedalītos apbalvošanas ceremonijā.

Pieteikties Eiropas jaunatnes Kārļa Lielā balvas konkursam var līdz 2016.gada 15. februārim:

http://www.charlemagneyouthprize.eu/lv/new_form.html

2015.gada laureāti

2015.gada konkursā pirmo vietu izcīnīja Luksemburgas studentu projekts @RealTime WW1, kura mērķis ir tviterī atainot dzīvi Pirmā pasaules kara laikā. Otro vietu ieguva projekts no Francijas Fronterra-Eiropas (robež) līnija, kurā iesaistītie jaunieši izveidojuši tīmekļa vietni, lai dalītos ar stāstiem par dzīvi pie Eiropas robežām. Savukārt trešo vietu dala trīs projekti: Sociālais futbola klubs (Austrija) – starptautisks futbola turnīrs, kura mērķis ir savest kopa jauniešus no dažādām Eiropas valstīm;Uzņēmējdarbība – risinājums bezdarba problēmai  (Kipra) – jauniešu apmaiņas projekts, kas iedrošina diskutēt par aktuālām tēmām, piemēram, bezdarbu, emigrāciju, uzņēmējdarbību;Infoactualidad (Spānija) – Complutense augstskolas Madridē zinātnes un informātikas fakultātes tiešsaistes avīze. Dalīta trešā vieta ir balvas pastāvēšanas vēsturē notika pirmo reizi. 2015.gadā trīs uzvarētāji tika izvēlēti no kopumā 350 pieteiktajiem projektiem.

Latvijas nacionālais uzvarētājs

Šogad Latviju Eiropas jaunatnes Kārļa Lielā balvas konkursā pārstāvēja „BEST – Riga” organizētais „Eiropas BEST inženieru sacensības 2014” fināls, kas Rīgā pulcēja 116 labākos inženierzinātņu studentus no visas Eiropas. Viņiem bija jāpēta reālu uzņēmumu problēmas un jāpiedāvā risinājumi.

Latvijas projekta pārstāve Gunta Meluškāne, kura piedalījās arī Kārļa Lielā balvas apbalvošanas pasākumā Āhenē, Vācijā, atzina, ka tā ir lieliska iespēja iepazīties ar jauniem, aktīviem cilvēkiem un saprast, ka daudz jauniešu no visas Eiropas dara lielas, pozitīvas lietas. Dalība konkursā dod iespēju iemācīties daudz jauna un iegūt plašāku, citu skatu uz Eiropu.

Kārļa Lielā balva

Eiropas jaunatnes Kārļa Lielā balvas mērķis ir veicināt Eiropas apziņas veidošanos jauniešu vidū un viņu līdzdalību Eiropas integrācijas projektos. Balvu piešķir jauniešu projektiem, kas veicina saprašanos un veido kopīgu eiropeisko identitāti, kā arī praktiski demonstrē uzskatāmus piemērus par eiropiešu kā vienas kopienas dzīvi.

Katru gadu žūrijas 28 ES dalībvalstīs nosaka nacionālo uzvarētāju. Pēc tam tos vērtē Eiropas žūrija - trīs labākie projekti saņem naudas balvu un iespēju prezentēt projektu plašai, starptautiskai auditorijai.

Kārļa Lielā balvu 2008.gadā iedibināja Eiropas Parlaments un Āhenes pilsētas Starptautiskās Kārļa Lielā balvas fonds.

 

Plašāka informācija:
Signe Znotiņa-Znota
EP preses sekretāre Latvijā
T. + 371 67085461
M.T. + 371 26440185
E. signe.znotina-znota@europarl.europa.eu