skip to content

Sīkdatņu politika EP Informācijas biroja mājas lapā

Mēs lietojam sīkdatnes (cookies-angļu.val.), lai nodrošinātu jums labāko lietošanas pieredzi mūsu mājas lapā. Šīs sīkdatnes mēs izmantojam tikai statistikas vākšanas nolūkos, izmantojot Google Analytics; personas dati netiek vākti. Ja vēlaties uzzināt vairāk par to, kā atslēgt sīkdatnes jūsu datorā, lūdzu apmeklējiet www.aboutcookies.org

Turpināt
 
 
žurnālisti
Žurnālisti Strasbūrā
 

2017

Eiropas Parlaments šogad pieņēmis un parakstījis 74 jaunus tiesību aktus, t.sk., lai stiprinātu robežkontroles un drošību kopumā, saistībā ar jauniem ES tirdzniecības līgumiem, enerģētisko drošību, viesabonēšanas pilnīgu atcelšanu u.c., kā to gada noslēgumā uzsvēris Antonio Tajāni, kuru Eiropas Parlamenta (EP) priekšsēdētāja amatā ievēlēja šogad janvārī.   Eiropas Parlamenta birojs Latvijā ir apkopojis 2017. gadā pieņemtos EP lēmumus, kas būtiski ikvienam ES un Latvijas iedzīvotājam - tādās jomās kā bizness, darbs, drošība un dzīves kvalitāte.
Lasīt tālāk
ES dalībvalstīm jāstiprina sadarbība un ciešāk jāsadarbojas ar Eiropolu un IT nozari, lai apkarotu bērnu seksuālu izmantošanu, norāda EP deputāti.
Lasīt tālāk
Publiski pieejami uzņēmumu patieso īpašnieku reģistri, efektīva trauksmes cēlēju aizsardzība un stingrāki noteikumi starpniekiem ir priekšnosacījumi cīņai ar izvairīšanos no nodokļu maksāšanas, norāda Eiropas Parlamenta deputāti.  
Lasīt tālāk
ES ārpolitikai un drošības politikai būtu jāstiprina dalībvalstu sadarbība aizsardzības jomā un jāsniedz pienācīga atbilde starptautiskajiem draudiem, trešdien norādīja EP deputāti.  
Lasīt tālāk
Šodien svinīgajā ceremonijā Eiropas Parlamentā Strasbūrā Venecuēlas demokrātiskās opozīcijas pārstāvji saņēma Saharova balvu par domas brīvību.   “Šī balva ir domāta visiem venecuēliešiem,” atklājot svinīgo ceremoniju, sacīja EP prezidents Antonio Tajāni. Viņš atzīmēja, ka cilvēktiesību situācija Venecuēla pasliktinās un aicināja “atgriezt brīvas velēšanas, kurās ļauts piedalīties visiem, lai Venecuēlas iedzīvotāji paši varētu izlemt savu nākotni.”  
Lasīt tālāk
Eiropas Parlaments atzinīgi vērtē ES un Apvienotās Karalistes kopīgo progresa ziņojumu un aicina uzsākt Brexit sarunu otro fāzi.  
Lasīt tālāk
Rezolūcija, kas bloķētu Eiropas Komisijas priekšlikumu atļaut fosfātu piedevas kebabu gaļā, trešdien neguva nepieciešamo 376 deputātu atbalstu.
Lasīt tālāk
Eiropas Parlamenta (EP) deputātiem balsojumā dodot zaļo gaismu, EP varēs uzsāk sarunas ar ES valstu valdībām par jauniem noteikumiem, kas patērētājiem sniegtu lielāku radio un TV programmu izvēli tiešsaistē.
Lasīt tālāk
ESIF, kas kopš 2015. gada sekmējis ekonomikas izaugsmi Eiropā, turpinās darboties līdz 2020.gadiem, un tam tiks atvēlēts vairāk līdzekļu, paredz otrdienas Eiropas Parlamenta balsojums.
Lasīt tālāk
Eiropas Parlamenta (EP) deputāti otrdien apstiprināja noteikumus, kas padarīs vienkāršāku ES lauksaimniecības politiku, stiprinās lauksaimnieku iespējas panākt izdevīgus nosacījumus sarunās ar tirgotājiem un palīdzēs tiem labāk sagatavoties neparedzētām situācijām.  
Lasīt tālāk
Eiropas Parlamenta deputāti trešdien (13.12.) no rīta ar Eiropas Komisijas priekšsēdētaja pirmo vietnieku Fransu Timmermansu un Eiropas Savienības galveno Brexit sarunu vedēju Mišelu Barnjē debatēs par aizsardzības, sociālās politikas, izglītības un migrācija jautājumiem, kā arī par Brexit sarunām.
Lasīt tālāk
Eiropas Parlamenta (EP) deputāti sarunās ar ES dalībvalstu ministriem panākuši vairāk līdzekļu cīņai ar jauniešu bezdarbu, kā arī papildu finansējumu mazajiem un vidējiem uzņēmumiem, pētniecībai un “Erasmus+” programmai.
Lasīt tālāk
Eiropas Parlamenta (EP) deputāti atbalsta plašāku tiešsaistes PVN maksājumu sistēmas izmantošanu, kas uzņēmumiem ļautu samazināt izmaksas, vienlaikus palielinot valstu budžeta ieņēmumus.
Lasīt tālāk
2015. gadā Eiropa piedzīvoja kopš II pasaules kara nepieredzētu migrācijas krīzi: konfliktu, vardarbības, cilvēktiesību pārkāpumu u.c. dēļ piespiedu kārtā pārvietots rekordliels cilvēku skaits - 65,3 milj., t.sk., 21,3 milj. bēgļu* Kopš 2015. gada septembra līdz šim brīdim Eiropas Parlaments, viens no diviem Eiropas Savienības (ES) likumdevējiem, pieņēmis virkni nozīmīgus lēmumus, lai risinātu migrācijas un bēgļu krīzi, kas ir viena no galvenajām prioritātēm Eiropas Parlamenta (EP) darba kārtībā. Šodien, 16. novembrī, Eiropas Parlaments atbalstīja Pilsoņu brīvību komitejas (LIBE) sagatavoto Eiropas Parlamenta pozīciju sarunām ar dalībvalstīm par Dublinas noteikumu reformu, lai nodrošinātu, ka katra valsts uzņem atbilstošu daļu patvēruma meklētāju.    
Lasīt tālāk
Lai risinātu ekonomiskās, sociālās un ar migrāciju saistītās problēmas, ko nereti papildina ieilgušas krīzes, nepieciešama labāka Āfrikas Savienības un ES sadarbība.
Lasīt tālāk
Eiropas Parlaments (EP) ir gatavs uzsākt sarunas par Dublinas noteikumu reformu, lai nodrošinātu, ka katra valsts uzņem atbilstošu daļu patvēruma meklētāju.
Lasīt tālāk
Novembra beigās paredzētajā samitā ES un tās austrumu partneriem būtu jāvienojas par trasta fonda izveidi un jāatalgo sekmīgāko partneru veiktās reformas, piedāvājot iestāties muitas savienībā.
Lasīt tālāk
Eiropas Parlamenta deputāti trešdien atbalstīja stingrākus ES noteikumus cīņai pret importu par dempinga cenām un subsidētu importu.
Lasīt tālāk
Maltai jāstiprina tiesiskums, un Eiropas Komisijai cieši jāseko situācijai valstī, lai nodrošinātu objektīvu tiesībaizsardzību, uzskata Eiropas Parlamenta (EP) deputāti.
Lasīt tālāk
Automātiska bremzēšana, ātruma pielāgošana, gājēju atpazīšana - Eiropas Parlamenta (EP) deputāti uzskata, ka visi jaunie spēkrati obligāti jāaprīko ar vadītāja atbalsta sistēmām.
Lasīt tālāk
Eiropas Parlamenta (EP) deputāti otrdien pieņēma ES mēroga noteikumus labākai patērētāju aizsardzībai un ātrākai negodīgu tirgotāju apturēšanai.
Lasīt tālāk
Zviedrijas, Norvēģijas un Dānijas kopražojuma filma “Sāmu asinis” ieguvusi 2017. gada LUX kino balvu, otrdien Strasbūrā paziņoja Eiropas Parlamenta priekšsēdētājs Antonio Tajāni.
Lasīt tālāk
Eiropas Parlamenta deputāti atkārtoti aicina Eiropas Komisiju nākt klajā ar vispārēju Eiropas Savienības (ES) stratēģiju, tostarp izstrādājot likumprojektu, kas būtu vērsts pret visu veidu vardarbību pret sievietēm un meitenēm un dzimum vardarbību.
Lasīt tālāk
Demokrātiskā opozīcija Venecuēlā ir šī gada Saharova balvas par domas brīvību laureāte. Apbalvošanas ceremonija norisināsies šī gada 13. decembrī Strasbūrā.
Lasīt tālāk
Trešdien Eiropas Parlamenta deputāti atbalstīja vienotas elektroniskas sistēmas izveidi, kas paātrinās pārbaudes uz Šengenas zonas ārējām robežām un reģistrēs visus trešo valstu ieceļotājus.
Lasīt tālāk
Eiropas Parlamenta atbildīga komiteja saņēmusi zaļo gaismu sarunām ar dalībvalstīm par grozītajiem noteikumiem darbinieku norīkošanai darbā uz ārzemēm.
Lasīt tālāk
EP deputāti otrdien ar Eiropadomes priekšsēdētāju Donaldu Tusku un Eiropas Komisijas priekšsēdētāju Žanu Klodu Junkeru apsprieda “vadītāju dienaskārtību”.
Lasīt tālāk
Tādas jaunas psihoaktīvās vielas (JPV) kā “spaisu” ES līmenī aizliegs ātrāk, bet sodi par ražošanu un izplatīšanu tiks pielīdzināti sodiem par citu aizliegto vielu apriti.
Lasīt tālāk
Deputāti otrdien atbalstīja ieceri līdz 2022. gada decembrim pilnībā aizliegt glifosāta herbicīdus, nekavējoties nosakot ierobežojumus vielas izmantošanai.
Lasīt tālāk
Teju divas trešdaļas (65%) Latvijas iedzīvotāju uzskata, ka valsts dalība Eiropas Savienībā (ES) kopumā ir nesusi ieguvumus.
Lasīt tālāk
EP deputāti ceturtdien apstiprinātā rezolūcijā nosoda Krimas tatāru vajāšanu un aicina atcelt trīs aktīvistus notiesājošos spriedumus.
Lasīt tālāk
ĪSUMĀ: Pārpildīti cietumi var veicināt noziedzību; jāiegulda izglītībā, lai atbalstītu rehabilitāciju un novērstu radikalizāciju; dalībvalstīm iespēju robežās būtu jāmeklē alternatīvas cietumsodiem.
Lasīt tālāk
Eiropas Parlamenta deputāti un Eiropas Komisijas priekšsēdētāja pirmais vietnieks Franss Timmermanss trešdien debatēja par konstitūciju, tiesiskumu un pamattiesībām Spānijā, ņemot vērā notikumus Katalonijā.
Lasīt tālāk
Eiropas Prokuratūra būs atbildīga par noziegumu pret ES budžetu izmeklēšanu un vainīgo saukšanu pie atbildības.
Lasīt tālāk
Eiropas Parlamenta deputāti trešdien bloķēja Eiropas Komisijas priekšlikumu, kas būtu ļāvis atsevišķas vielas pesticīdos neidentificēt kā tādas, kas izraisa endokrīnās sistēmas darbības traucējumus.
Lasīt tālāk
ES jāiegulda vairāk līdzekļu kiberdrošībā, lai novērstu uzbrukumus būtiskai infrastruktūrai un mēģinājumus destabilizēt sabiedrību.
Lasīt tālāk
EP priekšsēdētājs Antonio Tajāni
Eiropas Parlamenta deputāti uzskata, ka Brexit sarunās par ES prioritātēm nav panākts progress, kas ļautu uzsākt sarunas par pārejas periodu vai ES un Apvienotās Karalistes nākotnes attiecibām.
Lasīt tālāk
Pirmajās četrās Brexit sarunu kārtās nav panākts pietiekams progress ES svarīgākajos jautājumos, teikts EP rezolūcijas projektā.
Lasīt tālāk
Jaunieši apmekē EP
Būtisks finansējuma palielinājums ļautu atraisīt Erasmus+ potenciālu, bet reģionālā vai sociālā fona piesaiste ļautu palielināt programmas dalībnieku stipendijas.
Lasīt tālāk
zīme.
Tādi būtiski produkti un pakalpojumi kā telefoni, biļešu automāti un banku pakalpojumi turpmāk būs jāpadara pieejamāki cilvēkiem ar invaliditāti.
Lasīt tālāk
Mežs
EP deputāti trešdien atbalstīja plānu, kas paredz mazināt klimata pārmaiņas, palielinot mežu spēju absorbēt ogļskābo gāzi.
Lasīt tālāk
Ž. K. Junkera uzruna 13.septembra EP plenārsesijā Strasbūrā
Politiskās grupas trešdien debatēs par situāciju ES atzinīgi novērtēja Eiropas Komisijas priekšsēdētāja Žana Kloda Junkera vērienīgās ieceres spēcīgas un vienotas Eiropas 2025 izveidei.
Lasīt tālāk
Trešdien EP deputāti apstiprināja 500 miljonu eiro budžeta palielinājumu Jaunatnes nodarbinātības iniciatīvai. Tā ir daļa no panāktā 1,2 miljardu eiro pieauguma 2017.-2020.gadā.
Lasīt tālāk
ES tuvākajā laikā tiks īstenota finansējuma shēma bezmaksas bezvadu interneta piekļuvei.
Lasīt tālāk
EP deputāts Artis Pabriks - vienīgais no Baltijas EP Pretterorisma komitejā
Otrdien EP deputāti apstiprināja jaunās pretterorisma komitejas 30 locekļu sarakstu. Starp viņiem ir arī Latvijas eiroparlamentārieties Artis Pabriks. Viņš būs vienīgais Baltijas valstu EP deputāts šajā komitejā.
Lasīt tālāk
EP ziņotājs Jerzy Buzek (EPP, Polija)
Saskaroties ar gāzes piegādes krīzēm, Eiropas Savienības (ES) valstis varēs iedarbināt īpašu pārrobežu palīdzības mehānismu, paredz jauni Eiropas Parlamenta apstiprināti noteikumi.
Lasīt tālāk
Turpinot tradīciju, Latvijas eiroparlamentārieši atskaitās par nozīmīgākajiem paveiktajiem darbiem savās Eiropas Parlamenta (EP) komitejās šī (8.) sasaukuma 3. gada laikā. Deputāti arī norādījuši, ko viņu padarītais dos Latvijai.
Lasīt tālāk
Eiropas Parlamenta (EP) priekšsēdētājs Antonio Tajāni 25. Jūlijā Giornate degli Autori (Venēcijas dienu) ietvaros Romā nosaucis trīs filmas, kas šogad sacentīsies par EP piešķirto LUX balvu.
Lasīt tālāk
Tā kā Turcijā plānotās izmaiņas konstitūcijā neatbilst ES dalībvalstīm noteiktajiem kritērijiem, to īstenošanas gadījumā būtu jāiesaldē Turcijas pievienošanās sarunas ES, EP deputāti brīdina ceturtdien pieņemtā rezolūcijā.
Lasīt tālāk
EP deputāti apstiprināja īpašās komitejas izveidi, lai identificētu pretterorisma pasākumu un politikas trūkumus ES. Komisija izveidota uz 12 mēnešiem.
Lasīt tālāk
Jauni noteikumi padarīs grāmatas Braila rakstā vai klausāmgrāmatu formātā pieejamākas neredzīgiem un vājredzīgiem cilvēkiem.
Lasīt tālāk
Eiropas Parlamenta deputāti trešdien deva piekrišanu pirmajam Eiropas Savienības (ES) un Kubas sadarbības līgumam, iezīmējot pagrieziena punktu abu pušu attiecībās.
Lasīt tālāk
Eiropas Parlamenta (EP) deputāti trešdien aicināja Eiropas Komisiju (EK) izstrādāt ilglaicīgas rīcības programmas ar HIV/AIDS, tuberkulozi un vīrushepatītu saistītu jautājumu risināšanai.
Lasīt tālāk
Lieliem starptautiskajiem uzņēmumiem jāpublisko informācija par katrā valstī nomaksāto nodokļu apjomu, paredz otrdien EP balsojumā atbalstīts noteikumu projekts. Komerciāli sensitīvas informācijas gadījumā būtu iespējams piemērot izņēmumus.
Lasīt tālāk
Eiropas Komisijai, dalībvalstīm un ražotājiem būtu jādod patērētājiem iespēja iegādāties izturīgus augstas kvalitātes produktus, kurus iespējams labot un uzlabot.
Lasīt tālāk
Eiropas Parlamenta Informācijas birojs (EPIB) Latvijā tradicionāli jau trešo gadu veicis “Vēlētāju gaidu” pētījumu, un šogad līdzās vērtējumam par Eiropas Savienības (ES) stabilitātes un izaugsmes prognozēm tas veltīts sabiedrībai aktuāliem jautājumiem - sociālai un transporta jomai. Pētījuma ietvaros īstenotas 250 padziļinātas intervijas ar konkrēto jomu interešu grupu pārstāvjiem - gan darba devējiem, gan nodarbinātajiem - visā Latvijā, atklājot viņu gaidas no viena no ES likumdevējiem - Eiropas Parlamenta (EP).
Lasīt tālāk
Sākoties sarunām par Apvienotās Karalistes izstāšanos no Eiropas Savienības, Eiropas Parlamenta (EP) priekšsēdētājs Antonio Tajāni un Brexit koordinators Gijs Ferhofštats vēlreiz uzsvēra nepieciešamību aizsargāt pilsoņu tiesības. Brexit vienošanās ir iespējama tikai ar EP piekrišanu.
Lasīt tālāk
Eiropas Savienībai (ES) būtu jāizmanto “sadarbīgās” jeb “kopīgošanas” ekonomikas sniegtie ieguvumi, vienlaikus nodrošinot godīgu konkurenci, darba ņēmēju tiesību aizsardzību un nodokļu saistību izpildi.
Lasīt tālāk
EP deputāti uzskata, ka ES investīciju plānam – Eiropas Stratēģisko investīciju fondam (ESIF) – vajadzētu veiksmīgāk darboties trūcīgākajos ES reģionos, galveno uzmanību veltīt nākotnē vērstiem ieguldījumiem un atbalstīt projektus, kas citādi nesaņemtu atbalstu.
Lasīt tālāk
Lai izlīdzinātu vīriešu un sieviešu saņemtās pensijas, efektīvāk jācīnās ar dzimumu nevienlīdzību nodarbinātībā un jāmazina vīriešu un sieviešu atalgojuma atšķirības.
Lasīt tālāk
EP deputāti trešdien pēc debatēm par ASV izstāšanos no Parīzes klimata nolīguma atbalstīja jaunu, saistošu izmešu samazinājuma mērķu noteikšanu.
Lasīt tālāk
Migrācija, Brexit sarunas un aizsardzības jautājumi bija EP deputātu prioritātes debatēs ar Maltas pārstāvi un EK priekšsēdētaju Junkeru par jūnija Eiropadomes sanāksmes dienaskārtību.
Lasīt tālāk
Pietiekams finansējums, sinerģija starp fondiem un vienkāršoti noteikumi varētu uzlabot ES kohēzijas politiku pēc 2020.gada. Tās mērķis ir mazināt nevienlīdzības starp ES reģioniem.
Lasīt tālāk
EP deputāti otrdien deva zaļo gaismu sistēmai, kas patērētājiem ļaus vieglāk izvēlēties energoefektīvu sadzīves tehniku un samazināt tēriņus par elektrību.
Lasīt tālāk
Katru gadu divas dalībvalstis var izvēlēties Eiropas Kultūras galvaspilsētu, bet tagad reizi trīs gados programmā varēs piedalīties arī Norvēģija, Islande, Lihtenšteina un Šveice.
Lasīt tālāk
Eiropas Parlamenta (EP) Eiropas Pilsoņu balvas komiteja paziņojusi 2017. gada balvas laureātus no visas Eiropas Savienības (ES) - no Latvijas tā piešķirta labdarības maratona “Dod Pieci” komandai. #dodpieci
Lasīt tālāk
ES jāpiedāvā Ukrainai vairāk tirdzniecības koncesiju, vienlaikus nosakot izņēmumus attiecībā uz vairākiem lauksaimniecības produktiem.
Lasīt tālāk
Eiropas Parlamenta (EP) balsojums par iespēju e-grāmatām piemērot samazināto PVN likmi varētu tās padarīt lētākas.
Lasīt tālāk
Lai cīnītos ar pēdējā laikā vērojamo antisemītisma pieaugumu Eiropas Savienībā (ES), nepieciešama izlēmīgāka rīcība, ceturtdien apstiprināta rezolūcijā norāda Eiropas Parlamenta (EP) deputāti.
Lasīt tālāk
Jaunnedēļ, 6. un 7.jūnijā, Eiropas Parlamentā (EP) Briselē norisināsies Eiropas Savienības (ES) vienotās patvēruma sistēmas izveidei veltīts seminārs žurnālistiem no visām ES dalībvalstīm (A Fair Share in Europe - Creating a Common Asylum System). Vienā no diskusiju paneļiem piedalīsies arī eksperte no Latvijas - sabiedriskās politikas centra PROVIDUS pētniece migrācijas un integrācijas jomā Agnese Lāce.
Lasīt tālāk
Latvijas uzņēmēji uz citu Eiropas Savienības (ES) valstu fona jau patlaban salīdzinoši veiksmīgi darbojas vairākos Āzijas reģionos, un līdzšinējā viņu pieredze apliecina - šajos tirgos ir liels potenciāls. Eiropas Parlamenta Informācijas biroja (EPIB) Latvijā rīkotajā diskusijā par ES brīvās tirdzniecības līgumiem eksperti atzina - noslēdzot brīvās tirdzniecības līgumus, potenciāls tikai pieaugs, jo jebkurš līgums atver vai vienkāršo pieeju tirgum, t.sk., samazinās tarifi, tiek vienkāršotas procedūras, kopumā samazinās eksporta izmaksas, uzņēmēji kļūst konkurētspējīgāki iepretim citu trešo valstu eksportētājiem u.c.
Lasīt tālāk
Eiropas Savienības (ES) valstīm jāpilda solījums uzņemt patvēruma meklētājus no Grieķijas un Itālijas, priekšroku dodot nepavadītiem nepilngadīgajiem, teikts ceturtdien pieņemtā Eiropas Parlamenta (EP) rezolūcijā.
Lasīt tālāk
Čečenijas varas iestādēm jāpārtrauc homoseksuālu vīriešu vajāšana, un steidzami jāveic izmeklēšana, ceturtdien pieņemtā rezolūcijā norāda Eiropas Parlamenta (EP) deputāti.
Lasīt tālāk
Eiropas Savienības (ES) iedzīvotāji, uzturoties citā Eiropas valstī, drīz varēs piekļūt mājās abonētajam tiešsaistes saturam – TV pārraidēm vai filmām.
Lasīt tālāk
Eiropas Parlamenta (EP) deputāti atzinīgi vērtē 27 dalībvalstu un Eiropas Savienības (ES) institūciju vienotību Brexit jautājumā, vienlaikus aicinot veikt ES reformas iedzīvotāju labā.
Lasīt tālāk
Situācija Ungārijā ir pietiekams iemesls uzsākt procedūru, kas var izraisīt sankciju piemērošanu valstij, Eiropas Parlamenta (EP) deputāti norāda trešdien pieņemtā rezolūcijā.
Lasīt tālāk
Eiropas Parlamenta deputāti rosina līdz 2030.gadam uz pusi samazināt ES izniekotās pārtikas daudzumu, atceļot pastāvošos pārtikas ziedojumu ierobežojumus un kliedējot derīguma termiņa vai “izlietot līdz” marķējuma radītās neskaidrības.
Lasīt tālāk
57% - vidēji tik Eiropas iedzīvotāju uzskata, ka dalība Eiropas Savienībā (ES) ir laba lieta - liecina jaunākā Eiropas Parlamenta (EP) Eirobarometra aptauja. Tas ir par 4 procentpunktiem vairāk nekā pirms gada un teju tikpat, cik 2007.gadā, pirms finanšu un ekonomiskās krīzes, kad piederību ES pozitīvi vērtēja 58%. Latvijā šādu uzskatu pauduši 45%, kamēr abās kaimiņvalstīs - vairāk nekā vidēji ES: Lietuvā 65% un Igaunijā, kas jūlijā pārņems prezidentūras ES Padomē stafeti, 67% aptaujāto.
Lasīt tālāk
Eiropas Savienības (ES) valstīm būtu jāveicina mazo saimniecību piekļuve lauksaimniecības zemei, kā arī jāizskauž ar ražošanu nesaistīti darījumi ar lauksaimniecības zemi. Kaut gan zemes politika nedrīkst būt diskriminējoša pret citu ES valstu pilsoņiem, Eiropas Komisijai (EK) būtu jāizskaidro dalībvalstīm, kādi regulējuma pasākumi ir pieļaujami. Eiropas Parlamenta (EP) deputāti aicina EK apsvērt iespēju līdz šādu kritēriju izstrādei noteikt moratoriju uzsāktajām pārbaudes procedūrām. EK šādu procedūru uzsākusi arī pret Latviju.
Lasīt tālāk
Eiropa neaizver durvis Turcijai, taču notikumu attīstība pēdējā laikā vedina lūkoties pēc alternatīvām Turcijas dalībai ES, EP deputāti trešdien sacīja debatēs ar ES paplašināšanās sarunu komisāru Johannesu Hānu.
Lasīt tālāk
Politisko grupu līderi un citi EP deputāti pauda savu viedokli par jauno izglītības likumu, kas tiek vērtēts kā vēršanās pret Centrāleiropas Universitāti Budapeštā, stingrākiem nevalstisko organizāciju (NVO) darbības noteikumiem un bargāku attieksmi pret patvēruma meklētājiem, kā arī valdības veiktu aptauju ar nosaukumu “Nacionālā konsultācija – apturēsim Briseli!”
Lasīt tālāk
EP priekšsēdētājs Antonio Tajāni uzsvēra ceturtdien, 27. aprīlī, atzīmējamās “Girls in ICT” jeb “Meitenes IKT nozarē” dienas nozīmi. Tās mērķis ir iedrošināt jaunas sievietes studēt un veidot karjeru dabaszinībās, tehnoloģiju jomā, inženierzinātnēs un matemātikā.
Lasīt tālāk
Eiropas Parlamenta (EP) deputāti ar ceturtdienas balsojumu likvidējuši pēdējo šķērsli ceļā uz viesabonēšanas piemaksu atcelšanu.
Lasīt tālāk
Eiropas Parlaments mudina Krievijas varasiestādes atbrīvot opozīcijas politiķi Alekseju Navaļniju un citus aizturētos demonstrantus, nosoda miermīlīgo protestētāju apspiešanu, cilvēktiesību aizstāvju un žurnālistu arestus Baltkrievijā, kā arī prasa Bangladešas valdībai novērst trūkumus jaunajā likumdošanā, kas legāli pieļauj laulības ar bērniem, teikts trīs rezolūcijās, par ko EP balsoja ceturtdien.
Lasīt tālāk
Ukrainas pilsoņi turpmāk būs atbrīvoti no vīzu režīma, lai ieceļotu un īslaicīgi uzturētos Eiropas Savienībā - to paredz Eiropas Parlamenta ceturtdien apstiprinātā iepriekš panāktā neformālā vienošanās ar ES Padomi (ES dalībvalstu ministriem).
Lasīt tālāk
Steidzami jāveic daudzpusēji pasākumus, lai pārvaldītu iepriekš nepieredzēta apmēra migrācijas plūsmu visā pasaulē un apturētu migrantu bojāeju Vidusjūrā - trešdien atbalstītajā rezolūcijā prasa EP deputāti.
Lasīt tālāk
Trešdien, 5.aprīlī, Eiropas Parlamentā (EP) Strasbūrā norisinājās, iespējams, līdz šim vēsturiskākās debates Eiropas Savienības (ES) vēsturē - pirmo reizi, kopš ES izveides, fokusā dalībvalsts Lielbritānijas oficiāli uzsāktā izstāšanās no ES.
Lasīt tālāk
Lielākā daļa Eiropas Parlamenta pārstāvju (516 balsis PAR, 133 PRET, 50 ATTURĒJĀS) atbalstīja rezolūciju, kurā oficiāli izklāstīti EP galvenie principi un nosacījumi, lai EP apstiprinātu Lielbritānijas izstāšanās līgumu. Jebkuram šādam līgumam ES - Lielbritānijas sarunu noslēgumā būs nepieciešams iegūt Eiropas Parlamenta atbalstu.
Lasīt tālāk
Eiroparlamentāriešu trešdien apstiprinātie stingrākie noteikumi nodrošinās medicīnas ierīču, kā piemēram, krūšu vai gūžas implantu izsekojamību un atbilstību ES pacientu drošības prasībām. Savukārt otrs Eiropas Parlamenta (EP) deputātu pieņemtais likums pastiprina informēšanu un ētiskās prasības diagnostikā izmantojamām medicīnas ierīcēm, kā piemēram, grūtniecības un DNS testiem.
Lasīt tālāk
Eiropas Parlamenta (EP) Priekšsēdētāju konference (EP priekšsēdētājs un politisko grupu līderi) trešdien, 29.martā, apstiprināja četru politisko grupu priekšsēdētāju un Konstitucionālo jautājumu komitejas (AFCO) sagatavoto rezolūcijas projektu - tajā izklāstīti nosacījumi, lai saņemtu EP gala apstiprinājumu jebkuram izstāšanās līgumam ar Apvienoto Karalisti. Debates un balsojums par rezolūcijas projektu notiks plenārsesijā nākamo trešdien, 5.aprīlī, Strasbūrā.
Lasīt tālāk
Sestdien, 25. martā, aprit 60 gadi, kopš parakstīts Romas līgums jeb likti pamati mūsu Eiropas Savienībai. Atzīmējot svinīgo un vēsturisko notikumu, Latvijas eiroparlamenārieši dalās ar novēlējumu mūsu Eiropas Savienības un tās iedzīvotāju nākotnei.
Lasīt tālāk
Par Eiropas jaunatnes Kārļa Lielā balvas 2017 nacionālo uzvarētāju Latvijas eiroparlamentāriešu un jauniešu pārstāvju žūrija atzinusi starptautisku prieka svinēšanas projektu “Globālā burbuļu parāde”. Tālāk tas sacentīsies ar citu ES valstu nacionālajiem uzvarētājiem.   Eiropas jaunatnes Kārļa Lielā balvas 2017 uzvarētājs iegūs naudas prēmiju 7500 eiro apmērā, otrās vietas ieguvējs - 5000 eiro, bet trešais labākais - 2500 eiro.
Lasīt tālāk
Eiropas Parlaments aicina atbrīvot Krievijā nelikumīgi aizturētos ukraiņus, pauž nožēlu par mācītāja Evan Mawarire arestu un politisko vardarbību pret cilvēktiesību aizstāvjiem Zimbabvē un mudina Filipīnas atbrīvot aizturēto cilvēktiesību advokāti, senatori Leila M. De Lima - teikts trīs ceturtdien atbalstītajās rezolūcijās.
Lasīt tālāk
Trešdien Eiropas Parlaments (EP) atbalstīja ieceri pastiprināt oficiālās pārtikas pārbaudes “no tīruma līdz šķīvim”. Jauno noteikumu mērķis ir uzlabot pārtikas izsekojamību, cīnīties ar viltojumiem un atjaunot patērētāju uzticību pārtikas ķēdes integritātei, un par tiem EP jau panācis neformālu vienošanos ar ES Padomi.
Lasīt tālāk
Pārstrādājamo atkritumu daļai jāpieaug no pašreizējiem 44% līdz 70% 2030. gadā, - norādīts otrdien pieņemtajā tiesību aktu projektā. Tāpat Eiropas Parlamenta (EP) deputāti vēlas līdz 5% samazināt to atkritumu daļu, kas tiek apglabāta poligonos un nopietni ietekmē vidi, kā arī par 50% samazināt pārtikas atkritumu daudzumu līdz 2030. gadam. Tagad EP sāks sarunas ar ES Padomi.
Lasīt tālāk
Ieroči.
Stingrāka kontrole pār “tukšo patronu” ieročiem un neadekvāti dezaktivētiem ieročiem, kādus izmantoja Parīzes teroraktos, pienākums ES valstīm nodrošināt licenču izsniegšanas un atjaunošanas uzraudzības sistēmu, kā arī nodrošināt informācijas apmaiņu - tie ir galvenie atjauninājumi 1991.gada ES šaujamieroču direktīvā, ko otrdien apstiprināja EP deputāti.
Lasīt tālāk
Eiropas Parlamenta Informācijas birojs (EPIB) Latvijā izstrādājis interneta spēli “Tu - Eiropas Parlamenta deputāts?!”, kas visiem interesentiem pieejama vietnē zini.europarl.lv Mērķis - ar tematisku jautājumu palīdzību noskaidrot, par kuru jomu cilvēks “deg”, un rezultātā parādīt, kuri Latvijas eiroparlamentārieši atbildīgajās Eiropas Parlamenta komitejās strādā ar šiem jautājumiem un attiecīgi pieņem Eiropas likumus.
Lasīt tālāk
ES mēroga noteikumi strauji augošajā robotikas nozarē ir vajadzīgi, piemēram, lai ieviestu ētikas standartus vai noteiktu atbildību par negadījumiem, kuros iesaistītas automatizētas un autonomas automašīnas, norāda EP deputāti rezolūcijā, ko pieņēma ceturtdien.  
Lasīt tālāk
Cīņa pret terorismu ir viena no galvenajām prioritātēm Eiropas Parlamenta (EP) darba kārtībā, un ceturtdien, 16.februārī, Eiropas Parlaments atbalstīja jauno ES pretterorisma likumu, kā arī stingrākas pārbaudes uz ES ārējām robežām.
Lasīt tālāk
Lai pārvarētu gaidāmos politiskos izaicinājumus, uzlabotu ES rīcībspēju, atjaunotu iedzīvotāju uzticēšanos un palielinātu eirozonas noturību pret ārējiem šokiem, Eiropas Savienībai vispirms pilnībā jāizmanto Lisabonas līguma iespējas un tikai tad jāveic reformas, lai ES varētu paveikt vairāk.  Šī galvenā ziņa apvieno trīs rezolūcijas par ES attīstību nākotnē, ko Eiropas Parlaments atbalstīja ceturtdien.
Lasīt tālāk
Lai cīnītos ar pieaugošajiem draudiem, ko rada ārvalstu kaujinieki, kuri terorisma nolūkos pārvietojas starp dažādām konfliktu zonām, kā arī tā dēvētie “vientuļie vilki”, kuri plāno “solo uzbrukumus”, Eiropas Parlaments ceturtdien atbalstīja jaunos ES pretterorisma noteikumus.
Lasīt tālāk
Eiropas Parlaments (EP) trešdien atbalstījis ES-Kanādas visaptverošo ekonomikas un tirdzniecības nolīgumu (CETA). Tā mērķis - veicināt preču un pakalpojumu tirdzniecību un investīcijas. Provizoriski  šī būtiskā vienošanās stāsies spēkā 2017.gada aprīlī.
Lasīt tālāk
Eiropas Parlamenta (EP) 8. sasaukuma vidū nule kā ievēlēts jauns EP prezidents, un Eiropas Parlamenta Informācijas birojs (EPIB) Latvijā apkopojis informāciju: par ko šī EP sasaukuma pirmajā pusē (2,5 gadi: 2014.gada jūlijs - 2016.gada decembris) ziņojuši un ēnojuši Latvijas EP deputāti jeb kā viņi vadījuši ES likumu pieņemšanu?
Lasīt tālāk
EP deputāti aicina uz adopcijas pārrobežu atzīšanu
Lai aizsargātu adoptēto bērnu intereses, ceturtdien pieņemtajā rezolūcijā Eiropas Parlamenta deputāti aicina Eiropas Komisiju nākt klajā ar priekšlikumiem vienotiem tiesību aktiem, kas visām ES dalībvalstīm pieprasa automātiski atzīt vienai otras adopcijas nolēmumus. Rezolūcijā ieteikts izveidot Eiropas adopcijas apliecību, lai paātrinātu automātiskās atzīšanas procesu.
Lasīt tālāk
Ziņotāja Maria João Rodrigues (S&D, Portugāle)
Neatkarīgi no nodarbinātības veida, visiem darba ņēmējiem jānodrošina pamata tiesības, ceturtdien pieņemot rekomendācijas gaidāmajam “Eiropas Sociālo tiesību pīlāram” uzsvēra Eiropas Parlamenta (EP) deputāti.
Lasīt tālāk
EP Vidusposma vēlēšanas
Pēc Eiropas Parlamenta jaunā prezidenta ievēlēšanas, EP deputāti trešdien divās balsojumā kārtās ievēlēja 14 priekšsēdētāja vietniekus. Lai tiktu ievēlēti, kandidātiem bija jāiegūst absolūtais derīgo balsu vairākums. Jaunie priekšsēdētāja vietnieki pārstāv sešas dažādas politiskās grupas. EP deputāti ievēlēja arī 5 kvestorus.
Lasīt tālāk
Otrdien, 17.janvārī, par Eiropas Parlamenta jauno prezidentu ievēlēja Antonio Tajāni (Antonio Tajani, EPP, Itālija). Latvijas eiroparlamenārieši komentē vēlēšanu rezultātus un un dalās ar novēlējumu viņam turpmākajā darba cēlienā. 
Lasīt tālāk
EP Prezidents Antonio Tajani
Antonio Tajāni (Antonio Tajani, EPP, Itālija) otrdien vēlu vakarā ar 351 balsi ievēlēts par Eiropas Parlamenta jauno prezidentu, apsteidzot Džanni Pitella (Gianni Pittella, S&D, Itālija), kurš ieguva 282 balsis.
Lasīt tālāk
Tava ikdiena, bizness, darbs, drošība, dzīves kvalitāte - Eiropas Parlaments (EP) 2016.gadā pieņēmis ne mazums Latvijas iedzīvotājiem būtiskus lēmumus.
Lasīt tālāk