skip to content
 
 
žurnālisti
Žurnālisti Strasbūrā
 

Parlaments Eiropas Komisijas priekšsēdētāja amatā pirmo reizi ievēlē sievieti - Urzulu fon der Leienu

16/07/2019

Parlamenta deputāti otrdien aizklātā balsojumā ar 383 balsīm Eiropas Komisijas priekšsēdētāja amatā ievēlēja Vācijas politiķi Urzulu fon der Leienu.

Viņas piecu gadu amata pilnvaras sāksies 2019. gada 1. novembrī. Balsojumā tika nodotas 733 balsošanas zīmes, viena no tām nebija derīga. 383 deputāti balsoja par, 327 pret, bet 22 atturējās.

Ņemot vērā no dalībvalstīm saņemto informāciju par ievēlētajiem deputātiem, pašlaik Parlaments sastāv no 747 locekļiem. Tas nozīmē, ka ievēlēšanai nepieciešamais absolūtais balsu vairākums bija 374 balsis (50% un vēl vismaz viena balss). Pirms balsojuma Parlamenta priekšsēdētājs oficiāli paziņoja nepieciešamo balsu vairākumu. Balsojums bija aizklāts, un tajā tika izmantotas papīra vēlēšanu zīmes.

Eiropas Parlamenta priekšsēdētājs Dāvids Sasoli sacīja: “Parlamenta vārdā sveicu Jūs ar ievēlēšanu Eiropas Komisijas priekšsēdētājas amatā. Tagad sāksies Eiropas iestādēm ļoti nozīmīga fāze: mums jāsagatavojas komisāru kandidātu uzklausīšanai, kam, kā jūs zināt, Parlaments pievērsīs ļoti rūpīgu uzmanību.”

"Mēs sagaidām, ka Jūsu šodien debatēs minētais jautājumu loks būs arī Jūsu komisāru kandidātu uzmanības centrā.”

“Nākamie gadi Eiropai būs ļoti būtiski, un mēs būsim sekmīgi tikai tad, ja visas iestādes cieši sadarbosies.”

Nākamie soļi

Tagad jaunievēlētā Komisijas priekšsēdētāja dalībvalstu vai to valdību vadītājiem nosūtīs uzaicinājumus izvirzīt kandidātus komisāru amatiem. Kandidātu uzklausīšana atbildīgajās Parlamenta komitejās paredzēta no 30. septembra līdz 8. oktobrim. Pēc tam Parlamentam jābalso par visu Komisijas sastāvu. Paredzams, ka tas notiks 21. - 24. oktobra plenārsēdē. Vairāk informācijas šeit.

Papildu informācija

Debašu videoieraksts
Preses konferences video
Eiropas Komisijas priekšsēdētāja ievēlēšana
Urzulas fon der Leienas kā Komisijas priekšsēdētājas amata kandidātes politiskās prioritātes
Parlamenta Reglaments

Jānis KRASTIŅŠ
Preses sekretārs
Tālr.:(+32) 2 28 46718 (BXL)
Tālr.: (+33) 3 881 72336 (STR)
Tālr.: (+32) 470 88 28 04
E-pasts: janis.krastins@europarl.europa.eu