skip to content
 
 
žurnālisti
Žurnālisti Strasbūrā
 

Eiropa Tavā plaukstā: jauna mobilā lietotne “Citizens’ App”

14/01/2019

Eiropas Parlaments (EP) izstrādājis jaunu mobilo lietotni - “Citizens’ App”. Tā iedzīvotājiem palīdzēs uzzināt un gūt detalizētāku priekšstatu par Eiropas Savienības (ES) paveikto.

Eiropas vēlēšanas (Latvijā: 25.05.2019) strauji tuvojas. Jaunā mobilā lietotne ļauj ikvienam visā Eiropā uzzināt par ES sasniegumiem, pašreizējiem darbiem, nākotnes plāniem, kā arī iepazīties ar Eiropas Parlamenta darbu, t.sk., darba kārtības prioritātēm un līdz vēlēšanām paveicamajiem darbiem. Lietotne “Citizens’ App” ļauj pēc dažādiem kritērijiem atlasīt ES projektus, sniedz informāciju par to progresu un ļauj efektīvi ar to dalīties.

Lielākā daļa mobilās lietotnes satura ir pieejama 24 ES valodās, arī latviešu.

Lietotne bez maksas pieejama AppStore un Google Play. “Citizens’ App” lietotājiem ļauj:

 • uzzināt, ko ES paveikusi un plānot paveikt iedzīvotāju labā;
 • uzzināt par plānotajiem notikumiem;
 • piekļūt multimediju materiāliem - video, aplādēm (podkāstiem) u.c.;
 • atlasīt aktivitātes un redzēt to atrašanās vietu kartē.

Lietotne piedāvā arī personalizācijas iespējas, kas ļauj:

 • iekļaut notikumus savā kalendārā;
 • saglabāt interesējošos projektus;
 • novērtēt projektus;
 • saņemt paziņojumus par interesējošām tēmām;
 • dalīties ar informāciju sociālajos tīklos vai e-pastā;
 • apskatīt informāciju izvēlētajā valodā;
 • pārvaldīt personas datus;
 • iestatījumus saglabāt vairākās ierīcēs.

Mobilā lietotne arī ļauj viegli piekļūt mājas lapai “Ko manā labā dara Eiropa?”, kuras mērķis ir uzskatāmi demonstrēt ES praktisko ietekmi uz cilvēku dzīvi un ikdienu.

Šis ir noslēdzošais “pilnais” darba gads pašreizējam - 8. EP sasaukumam: šī gada 23.-26. maijā notiks Eiropas vēlēšanas, kad ES pilsoņi ievelēs jauno Eiropas Parlamenta sastāvu (705 deputātus no 27 ES dalībvalstīm). Darbu tas (EP 9.sasaukums) sāks 2019. gada jūlijā.

Vietne “Ko manā labā dara Eiropa?”
Eiropas vēlēšanu platforma / iniciatīva “Šoreiz es balsošu” - Ieplāno (Latvijā: 25.05.2019) un iesaisties!
Aktuālākā informācija saistībā ar Eiropas vēlēšanām, t.sk., nozīmīgākajiem datumiem (Eiropadomes pārstāvju debates par ES nākotni, #Spitzenkandidat jeb ES vadošā līdera procesu, Lielbritānijas izstāšanos (provizoriski 29.03.2019) u.c.

Likumdošanas process Eiropas Savienībā

Eiropas Parlaments un ES Padome (dalībvalstu ministri), kuras darbu 2019. gada pirmajā pusē vada Rumānija (2015. gada pirmajā pusē vadīja Latvija), kopīgi pieņem ES likumus daudzās jomās (ekonomikas pārvaldībā, enerģētikā, transportā, vidē, patērētāju aizsardzībā u.c.). ES likumi pēc tam ir pamats ES valstu nacionālajiem likumiem. Piemēram, Latvijā līdz pat 80% likumu balstīti uz ES lēmumiem. Lai arī Eiropas Komisija (EK) ir vienīgais ES likumdošanas iniciators, Eiropas Parlaments var norādīt, kādi jauni tiesību akti būtu vēlami vai atjaunināmi esoši, un prasīt EK, lai tā sagatavo likumdošanas priekšlikumus.

 

Plašāka informācija:

Signe Znotiņa-Znota

Eiropas Parlamenta preses sekretāre Latvijā

T: + 371 26440185

E: signe.znotina-znota@europarl.europa.eu