skip to content
 
 
žurnālisti
Žurnālisti Strasbūrā
 

Eiropas vēlēšanas: video “Izvēlies savu nākotni” >75 milj. skatījumu un pieejams arī zīmju valodā

02/05/2019

Eiropas Parlamenta informatīvais videoklips “Izvēlies savu nākotni” nedēļas laikā skatīts vairāk nekā 75 miljonus reižu. Turklāt Ar Eiropas Nedzirdīgo savienības atbalstu video tapuši arī surdotulkojumi 31 zīmju valodā un starptautiskajā zīmju valodā!

Trīs minūšu klipā uzsvērta kopības sajūta, un kopš tā demonstrēšanas sākuma 25. aprīlī tas skatīts vairāk nekā 75 miljonus reižu (2. maijā pulksten 9:00 pēc Briseles laika). Tā ir līdz šim nepieredzēta institucionālas kampaņas popularitāte. Īsfilma ir titrēta visās 24 ES oficiālajās valodās, vairākās reģionālajās valodās, kā arī piecās pasaulē plaši lietotās valodās - arābu, ķīniešu, krievu, hindi un turku.

Godalgotā autora Frederika Planšona (Frédéric Planchon) režisētais klips, ko Eiropas Parlamenta uzdevumā producējis uzņēmums “European Broadcast Partners” un tā apakšuzņēmējs “& Co./NoA”, ataino bērnu piedzimšanu Eiropā. Tā mērķis ir mudināt skatītāju domāt par iemesliem piedalīties vēlēšanās. Visas video redzamās dzemdību ainas ir īstas.

Video ir viens no 2019. gada Eiropas Parlamenta vēlēšanu kampaņas galvenajiem elementiem, un tas rosina eiropiešus apzināties kopīgās vērtības, emocijas un atbildību. “Katrs no mums var dot savu pienesumu, bet kopā mēs varam panākt īstas pārmaiņas,” saka video dzirdamā meitenes balss.

Eiropas Parlamenta vēlēšanu kampaņas ietvaros izveidota arī platforma soreizesbalsosu.eu, kuras mērķis ir iesaistīt cilvēkus Eiropas vēlēšanās. Tajā jau reģistrējušies vairāk nekā 270 000 cilvēku.

Eiropas vēlēšanās notiks visās ES dalībvalstīs no 23. līdz 26. maijam (Latvijā - 25. maijā).

Papildu informācija

Jautājumi un atbildes par “Izvēlies savu nākotni” klipu
Informatīvi materiāli par vēlēšanām
“Izvēlies savu nākotni” klips

Plašākai informācijai
Signe Znotiņa-Znota,
Eiropas Parlamenta preses sekretāre Latvijā
Tālr.: + 371 26440185
E-pasts: signe.znotina-znota@europarl.europa.eu