skip to content
 
 
žurnālisti
Žurnālisti Strasbūrā
 

Eiropas Parlamenta LUX Kino balvu 2019. gadā saņem “God Exists, Her Name Is Petrunya”

27/11/2019

Trešdien Eiropas Parlamenta priekšsēdētājs Sasoli plenārsēžu zālē paziņoja, ka 13. kino balvu “Lux” saņēmusi filma “God Exists, Her Name Is Petrunya”.

Savos apsveikuma vārdos trim finālistiem priekšsēdētājs Sasoli teica:

“Risinot ikdienas sarežģījumus, mums ir viegli aizrauties ar parlamentārā procesa tehniskajām detaļām. Tomēr mums jāspēj nodot arī emocionāli vēstījumi, jālieto jauni saziņas veidi, un to mums ļauj darīt LUX Kino balva. Mums jāizmanto iespēja pētīt tādus jautājumus kā imigrācija, tiesības uz veselības aprūpi, feminisms un politiskā ētika, uz kurām uzmanību vērš Lux balvas izceltās filmas. (..) Mēs esam vienīgais Parlaments pasaulē, kas piešķir kino balvu. Mums ar to jālepojas.”

Priekšsēdētājs tāpat piebilda, ka “jālepojas ar režisoriem un filmu autoriem, ar kuriem mums ir bijis tas gods iepazīties. Lai dzīvo izpausmes brīvība, lai dzīvo Eiropas kino, lai dzīvo Lux balva!”

Teonas Mitevskas God Exists, Her Name Is Petrunya” ir Ziemeļmaķedonijas, Beļģijas, Slovēnijas, Horvātijas un Francijas kopražojums. Tas stāsta par jaunu sievieti bezdarbnieci, kura pareizticīgo reliģiskās ceremonijas laikā nejauši uzvar sacensībās par krustu. Viņai pēkšņi ir piekļuve reliģiskām tradīcijām, kuras parasti ir vīriešu privilēģija. Filma tiek uzskatīta par nozīmīgu ieguldījumu konservatīvo sabiedrību feminististu cīņā.

Divas citas filmas, kas iekļuva Lux balvas finālā, ir Cold Case Hammarskjöld (Dānija/Norvēģija/Zviedrija/Beļģija), režisors Madss Brjūgers, un The Realm (Spānija/Francija), režisors Rodrigo Sorogojens.

Plkst. 15.30 notiks preses konference, kurā piedalīsies EP vicepriekšsēdētāja Klāras Dobrevas (S&D, HU), Kultūras komitejas priekšsēdētāja Sabīnes Verhejenas (EPP, DE) un triju finālistu filmu režisori. Vērojiet to tiešraidē.

Sīkāk par filmu atlases procesu.

Papildu informācija 

Plašāka informācija:

Jānis Krastiņš,

Eiropas Parlamenta preses sekretārs Latvijā

Tālr.: + 371 67085461; + 371 26542369

E-pasts: janis.krastins@europarl.europa.eu