skip to content
 
 
žurnālisti
Žurnālisti Strasbūrā
 

Eiropas Parlaments izvērtē Junkera Komisiju

22/10/2019

EP deputāti otrdienas rīta debatēs ar līdzšinējo Komisijas priekšsēdētāju Žanu-Klodu Junkeru izvērtēja Komisijas aizvadītās piecgades darbu un sasniegumus.

  • Atzinība par krīžu novēršanā ieguldīto darbu
  • Nepietiekami darīts klimata pārmaiņu novēršanai un vides aizsardzībai
  • Junkers: "Mums jālepojas, ka Eiropā saglabāts miers."

Savā atvadu runā Junkers atskatījās uz panākumiem Komisijas prioritāšu jomās, piemēram, izaugsme, darbavietas, ieguldījumi, Eiropas ekonomikas stimulēšana, iedzīvotāju iesaistīšana. Viņš runāja arī par to, ka Komisijai izdevies koncentrēt resursus uz svarīgāko un samazināt jauno tiesību aktu priekšlikumu skaitu.

 

Viņš pauda vilšanos, ka nav izdevies pabeigt banku savienības izveidošanu, jo, pēc Junkera vārdiem, tā būtu viens no svarīgākajiem nodrošinājumiem pret nākotnes krīzēm. Panākumu vidū viņš izcēla Eiropas sociālo tiesību pīlāru un noteikumus par norīkotajiem darbiniekiem, norādot, ka tādējādi sperti nozīmīgi soļi ceļā uz cieņpilnu attieksmi pret darba ņēmējiem.

 

Junkera uzskaitīto panākumu vidū ir arī attiecības ar Āfriku un 15 jaunie tirdzniecības nolīgumi. Viņaprāt galvenais sasniegums ir tas, ka Eiropā ir saglabāts miers. Viņš aicināja EP deputātus turpināt iestāties par Eiropu un “cīnīties pret stulbo nacionālismu”.

 

Daļa EP politisko grupu vadītāju pateicās Komisijas priekšsēdētājam par to, kas pēdējos piecus gadus darīts, lai risinātu ekonomikas un migrācijas krīzes, par Brexit sarunu vešanu, par sociālo problēmu iekļaušanu darba kārtībā un attālināšanos no taupības politikas. Viņi slavēja Junkeru par nepiekāpību attiecībā uz pamatbrīvību saglabāšanu un sīvo cīņu pret izvairīšanos no nodokļiem. Citi izcēla arī Komisijas centienus palielināt ieguldījumus, stiprināt kopīgo tirgu un energoapgādes drošību.

 

Savukārt daži EP deputāti kritizēja Junkera vadīto Komisiju, ka tā nav darījusi gana klimata pārmaiņu ierobežošanai, nosodīja pasākumus trauksmes cēlēju aizsardzībai kā “pārāk vārgus”, un teica, ka nav darīts pietiekami, lai risinātu sociālās problēmas.

 

Debates pilnā apjomā var noklausīties ŠEIT.

 

Papildu informācija

Eiropas Komisijas priekšsēdētāja Žana-Kloda Junkera tīmekļa vietne

Junkera komisijas desmit prioritātes: izvērtējums termiņa noslēgumā (EP izpētes dienests) (03-05-2019)

Paziņojums presei: Eiropas Parlaments ievēlē Žanu-Klodu Junkeru par Komisijas priekšsēdētāju (15.7.2014)

Multimediju centrs: bezmaksas foto, video un audio materiāli

Eiropas Parlaments izvērtē Junkera Komisijas rezultātus

Plašāka informācija:

Jānis Krastiņš,

Eiropas Parlamenta preses sekretārs Latvijā

Tālr.: + 371 67085461; + 371 26542369

E-pasts: janis.krastins@europarl.europa.eu