skip to content

Sīkdatņu politika EP Informācijas biroja mājas lapā

Mēs lietojam sīkdatnes (cookies-angļu.val.), lai nodrošinātu jums labāko lietošanas pieredzi mūsu mājas lapā. Šīs sīkdatnes mēs izmantojam tikai statistikas vākšanas nolūkos, izmantojot Google Analytics; personas dati netiek vākti. Ja vēlaties uzzināt vairāk par to, kā atslēgt sīkdatnes jūsu datorā, lūdzu apmeklējiet www.aboutcookies.org

Turpināt
 
 
žurnālisti
Žurnālisti Strasbūrā
 

2020

2020. gads Eiropas Parlamentā (EP) bijis gan iepriekš prognozētu, gan pavisam negaidītu pavērsienu pilns. 1. februārī ES atstāja Apvienotā Karaliste, un EP deputātu skaits saruka no 751 uz 705, bet jau nākamajos mēnešos plenārsēžu zāle Briselē pulcēja vēl krietni mazāku ES likumdevēju skaitu - Covid-19 pandēmijas dēļ EP deputāti, tāpat kā miljoniem cilvēku Eiropā, savus pienākumus veica galvenokārt attālināti. Neskatoties uz ierobežojumiem, darbs neapstājās, un deputāti pieņēmuši virkni lēmumu, kas jau ietekmē vai drīzumā ietekmēs cilvēku ikdienu visā Eiropā.
Lasīt tālāk
EP cer uz vienošanos par turpmākajām ES un Lielbritānijas attiecībām, tomēr uzsver, ka Parlamentam vajadzīgs pietiekami ilgs laiks izvērtēt šo vienošanos, uzsvēra EP deputāti piektdienas debatēs.
Lasīt tālāk
Rezolūcijā par pieņemtajiem daudzgadu budžeta pasākumiem, EP deputāti apstrīd Eiropadomes deklarāciju, ka jāatliek tiesiskuma nosacītības mehānisma piemērošana, līdz par to lems Tiesa.
Lasīt tālāk
Eiropas Parlamenta (EP) birojs Latvijā apkopojis no Latvijas ievēlēto deputātu viedokli par Eiropas Savienības (ES) daudzgadu budžetu 2021. - 2027. gadam.
Lasīt tālāk
Parlaments trešdien sniedza piekrišanu nākamajai daudzgadu finanšu shēmai (DFS), lai ES atbalsts pie iedzīvotājiem varētu nokļūt jau nākamā gada sākumā.
Lasīt tālāk
Saharova balvu par domas brīvību saņēma Koordinācijas padome, drosmīgo sieviešu iniciatīva un citi politiskās un pilsoniskās sabiedrības aktīvisti.
Lasīt tālāk
Trešdien EP deputāti pieņēma Tiesiskuma regulu, kas aizsargās ES budžeta līdzekļus pret dalībvalstu plāniem tos izmantot pretēji ES vērtībām. 
Lasīt tālāk
Eiropas Parlaments apstiprinājis papildu finansiālo palīdzību smagāk skartajiem ES reģioniem, lai tie varētu novērst Covid-19 pandēmijas radītās sekas sociālajā un veselības aprūpes jomā.
Lasīt tālāk
Eiropas Parlaments apstiprinājis dzeramā ūdens direktīvu, ļaujot iedzīvotājiem, tostarp neaizsargātajām iedzīvotāju grupām, vieglāk piekļūt kvalitatīvam krāna ūdenim.
Lasīt tālāk
Eiropas Parlaments ceturtdien nosodīja sieviešu seksuālās un reproduktīvās veselības tiesību pasliktināšanos Polijā un uzsvēra, ka ES ir juridisks pienākums tās aizsargāt.
Lasīt tālāk
Eiropas Parlaments ir ļoti nobažījies par plašsaziņas līdzekļu brīvību Eiropas Savienībā un nosoda pret žurnālistiem vērstu vardarbību, aizskarošu rīcību un spiedienu.
Lasīt tālāk
Lai veidotu ilgtspējīgu patēriņa kultūru, jāpaplašina produktu remonta un atkalizmantošanas iespējas, kā arī jāizskauž prakse saīsināt produktu kalpošanas laiku, saka Eiropas Parlaments.
Lasīt tālāk
Otrdien Eiropas Parlaments apstiprināja jaunu direktīvu, kas ļaus patērētāju grupām ES apvienot spēkus un uzsākt kolektīvus tiesas procesus.
Lasīt tālāk
Otrdien Parlaments apstiprināja virkni ieteikumu cīņai pret bezpajumtniecību un aicināja nodrošināt ES iedzīvotāju pamattiesības uz mājokli.
Lasīt tālāk
Covid-19 pandēmijas otrajā vilnī iedzīvotāju liktās cerības uz Eiropas Savienību pieaug. Vairums eiropiešu joprojām atbalsta plašākas ES pilnvaras un vairāk ES līdzekļu krīzes pārvarēšanai.
Lasīt tālāk
Eiropas Parlaments brīdina par “varas ļaunprātīgas izmantošanas risku” un aicina Komisiju pastiprināt darbību, vajadzības gadījumā uzsākot procedūras.
Lasīt tālāk
Eiropas Parlamenta deputāti pieņem prasības topošajai ES veselības programmai, lai novērstu Covid-19 parādītās nepilnības un sagatavotu veselības aprūpes sistēmas apdraudējumiem nākotnē.
Lasīt tālāk
Eiropas Parlaments piektdien nāca klajā ar priekšlikumiem par to, kā vislabāk finansēt Eiropas pāreju uz ilgtspējīgu un oglekļneitrālu ekonomiku.
Lasīt tālāk
Trešdien Parlaments apstiprināja jaunos pasākumus, kas palīdzēs Baltijas jūras zvejniekiem un piekrastes kopienām tikt galā ar zvejas ierobežojumu sociālekonomiskajām sekām.
Lasīt tālāk
EP budžeta sarunu dalībnieki un Padomes prezidentūra ir panākuši politisku vienošanos par ES finansējumu nākamajos septiņos gados.
Lasīt tālāk
Turpmākajai ES lauksaimniecības politikai jābūt elastīgākai, ilgtspējīgākai un noturīgākai krīzēs, lai ES lauksaimnieki arī turpmāk varētu ražot nekaitīgu pārtiku.
Lasīt tālāk
Eiropas Parlamenta deputāti ceturtdien aicināja steidzami novērst digitālo plaisu, kas pandēmijas laikā izpaužas nevienlīdzībā attiecībā uz piekļuvi skolas izglītībai Eiropas Savienībā.
Lasīt tālāk
Eiropas Parlamenta Saharova balva par domas brīvību 2020. gadā ir piešķirta Baltkrievijas demokrātiskajai opozīcijai.
Lasīt tālāk
Eiropas Parlaments aicina pārtraukt sarunas par ES un Baltkrievijas partnerattiecībām līdz brīdim, kad Baltkrievijā būs notikušas brīvas un taisnīgas prezidenta vēlēšanas.
Lasīt tālāk
Eiropas Parlaments prasa tālredzīgus noteikumus digitālajiem pakalpojumiem — arī tiešsaistes platformām un tirdzniecības vietām — un mehānismu nelikumīga tiešsaistes satura izskaušanai.
Lasīt tālāk
Deputāti otrdien pieņēma priekšlikumus ES noteikumiem mākslīgā intelekta (MI) jomā, lai veicinātu inovāciju, augstākus ētikas standartus un iedzīvotāju uzticēšanos tehnoloģijai.
Lasīt tālāk
Lielākā daļa ES iedzīvotāju atbalsta ES budžeta palielināšanu, lai pārvarētu pandēmiju. ES līdzekļi jānovirza sabiedrības veselībai, pēc tam – ekonomikas atveseļošanai un klimata pārmaiņām.
Lasīt tālāk
Pieminot maltiešu pētniecisko žurnālisti viņas slepkavības trešajā gadadienā, balva cildinās žurnālistu darbu, kas atspoguļo ES principus un vērtības.
Lasīt tālāk
Pirmdien Eiropas Parlaments 2020. gada Saharova balvai izvirzīja Baltkrievijas opozīciju, Hondurasas vides aizstāvjus un Mosulas arhibīskapu no Irākas.
Lasīt tālāk
Parlaments pieprasa visām ES valstīm līdz 2050. gadam kļūt klimatneitrālām, bet būtisku emisijas samazinājumu panākt jau līdz 2030. un 2040. gadam.
Lasīt tālāk
ES nepieciešami katrai valstij paredzēti ikgadēji ieteikumi, kas ļautu vajadzības gadījumā uzsākt ES vērtību aizsardzības pasākumus, pārkāpuma procedūras un budžeta sankcijas.
Lasīt tālāk
Trešdien EP deputāti apstiprināja Komisijas vicepriekšsēdētāja Valda Dombrovska jauno tirdzniecības pienākumu portfeli, kā arī īrietes Mareidas Makginesas pievienošanos komisāru kolēģijai
Lasīt tālāk
EP deputāti uzsver, ka ar Padomes pašreizējo piedāvājumu nav pietiekami, lai ES finansējumu turpmāk praktiski piesaistītu tiesiskumam valstī.
Lasīt tālāk
Piektdien EP starptautiskās tirdzniecības komitejas deputāti iztaujāja Komisijas priekšsēdētājas izpildvietnieku Dombrovski, lai pārbaudītu viņa atbilstību ES tirdzniecības komisāra amatam.
Lasīt tālāk
EP Priekšsēdētāju konference (priekšsēdētājs un politisko grupu vadītāji) otrdien apstiprināja uzklausīšanu grafiku jaunajiem ES komisāru kandidātiem Valdim Dombrovskim un Mareidai Makginesai.
Lasīt tālāk
Pirmdien, viesojoties Eiropas Parlamentā, Baltkrievijas opozīcijas līdere Svetlana Tihanovska mudināja deputātus turpināt atbalstīt jaunas, “pasaules apbrīnotas” Baltkrievijas izveidi.
Lasīt tālāk
Vienotas definīcijas, veselības kritēriji un metodoloģija ir svarīgākie faktori efektīvai cīņai pret pašreizējo pandēmiju un tās ekonomiskajām sekām, norāda EP deputāti.
Lasīt tālāk
EP deputāti ceturtdien pieprasīja rīkot jaunas Baltkrievijas prezidenta vēlēšanas, kā arī noteikt ES sankcijas Aleksandram Lukašenko un tiem, kas atbildīgi par Navaļnija indēšanu Krievijā.
Lasīt tālāk
Eiropas Parlamenta deputāti ir gatavi uzsākt sarunas ar Padomi par Taisnīgas pārkārtošanās fonda izveidi, lai mazinātu sociālo ietekmi, ko rada pāreja uz zaļo ekonomiku.
Lasīt tālāk
EP deputāti trešdienas balsojumā atbalstīja grozījumus pašu resursu sistēmā: šis lēmums ļaus ES aizņemties atveseļošanas plāna finansēšanai vajadzīgos 750 miljardus eiro
Lasīt tālāk
Eiropas Parlamenta (EP) birojs Latvijā apkopojis no Latvijas ievēlēto deputātu viedokli par Eiropas Komisijas (EK) priekšsēdētājas Urzulas fon der Leienas uzrunu par stāvokli Eiropas Savienībā.
Lasīt tālāk
ES cīņa ar klimata pārmaiņām, bezdarbu, rasismu, kā arī veselības apdraudējumi un migrācijas problēmas bija galvenie temati EP deputātu ikgadējās debatēs ar Komisijas priekšsēdētāju.
Lasīt tālāk
Eiropas Savienības (ES) atbalsts Covid-19 pandēmijas laikā Latvijai bija nepieciešams, uzskata lielākā daļa Eiropas Parlamenta (EP) biroja Latvijā veiktā Vēlētāju gaidu pētījuma dalībnieki.
Lasīt tālāk
Mēs Tevi iepazinām kā Eiropas Parlamenta Vēstnieku. Gūsti pieredzi un esi piederīgs jaudīgajiem EP Vēstnieku Alumni - EP Vēstnieku skolu absolventiem! Aicinām sadarbību turpināt izaugsmes nodarbībās un Eiropas ideju atbalstītāju kustībā #mēsesamkopā. Tev ir iespēja piedalīties EP Vēstnieku Alumni programmā, kuras mērķis ir veidot spēcīgu jauniešu balsi Latvijai būtiskos ES jautājumos.
Lasīt tālāk
Eiropas Parlamenta (EP) birojs Latvijā sadarbība ar Latvijas deputātiem sagatavojis ikgadējo atskaiti par deputātu paveikto un padarītā devumu Latvijas iedzīvotājiem.
Lasīt tālāk
  Atveseļošanās fonda izveide ir “vēsturisks solis”, taču apdraudētas ES ilgtermiņa prioritātes, piemēram, zaļais kurss un digitālā programma, norāda EP deputāti.
Lasīt tālāk
Latvijas iedzīvotāji aptaujā norāda, ka ir apmierināti ar ES paveikto krīzes pārvarēšanai. Vairums aptaujāto ES (56%) norāda, ka jāiegulda vairāk ES līdzekļu, lai pārvarētu pandēmijas sekas.
Lasīt tālāk
  Tā kā Eiropā pieaug atjaunojamo energoresursu nozīme, Eiropas Parlaments ierosina attīstīt enerģijas uzglabāšanas tehnoloģijas, izmantojot ūdeņradi vai mājokļu akumulatorus.
Lasīt tālāk
  Eiropas Parlamenta deputāti ierosina jaunus mehānismus cīņai pret naudas atmazgāšanu, piemēram, savienot patieso labuma guvēju reģistrus un īstenot preventīvu "melno sarakstu" politiku.
Lasīt tālāk
  Lai veicinātu Covid-19 vakcīnu izstrādi, atļaušanu un pieejamību, EP deputāti piektdien atļāva īslaicīgu atkāpi no dažiem klīnisko pētījumu noteikumiem.
Lasīt tālāk
Covid-19 krīze apliecina, ka jāpalielina ES pilnvaras sabiedrības veselības jomā - tā EP deputāti saka rezolūcijā par ES turpmāko sabiedrības veselības stratēģiju.
Lasīt tālāk
  EP priekšsēdētāja vietniece piektdien plenārsēžu zālē paziņoja to EP deputātu vārdus, kas strādās jaunizveidotajās komitejās.
Lasīt tālāk
Parlaments trešdien atbalstīja pārskatītos noteikumus, kas uzlabos kravas automobiļu vadītāju darba apstākļus un novērsīs konkurences izkropļojumus autotransporta nozarē.
Lasīt tālāk
Atskatoties uz 19. jūnija Eiropadomes sanāksmi un gatavojoties nākamajai, kas notiks 17. jūlijā, EP deputāti pauda savu nostāju par turpmāko ES finansēšanu un ekonomikas atveseļošanu.
Lasīt tālāk
EP deputāti ar Vācijas kancleri Angelu Merkeli un Komisijas priekšsēdētāju fon der Leienu trešdien pārrunāja Vācijas nākamo sešu mēnešu prezidentūras stratēģiju un mērķus.
Lasīt tālāk
  Mūsu sabiedrībā nav vietas rasismam un diskriminācijai, uzsver Eiropas Parlaments piektdien pieņemtajā rezolūcijā, prasot ES stingri vērsties pret rasismu, vardarbību un netaisnību Eiropā.
Lasīt tālāk
Ar deputātu vairākuma atbalstu Eiropas Parlaments jūnija plenārsesijā izveidoja trīs īpašās komitejas, izmeklēšanas komiteju un pastāvīgo apakškomiteju nodokļu lietās.
Lasīt tālāk
Parlaments mudina Padomi “nekavējoties nākt klajā ar nostāju par konferences formātu un organizāciju”, lai varētu uzklausīt iedzīvotāju viedokļus.
Lasīt tālāk
Parlaments pauž nožēlu, ka laika palicis maz, bet panākt vienošanos par tālākajām ES un Apvienotās Karalistes attiecībām joprojām traucē būtiskas viedokļu atšķirības.
Lasīt tālāk
Eiropas Parlamenta birojs (EPB) Latvijā aicina radio stacijas integrēt savā programmā konkursus par Eiropas Parlamentu (EP), kas informētu Latvijas iedzīvotājus par EP pieņemtajiem lēmumiem Covid-19 krīzes seku novēršanā.
Lasīt tālāk
Eiropas Komisijas priekšsēdētāja fon der Leiena trešdien EP plenārsēdē iepazīstināja ar 750 miljardus eiro vērtu ekonomikas atveseļošanas paketi un pārskatītu ES daudzgadu budžetu.
Lasīt tālāk
  Rezolūcijā par jauno ES daudzgadu budžetu un atveseļošanas plānu deputāti prasa spēcīgu stratēģiju, kuras centrā ir iedzīvotāju vajadzības un pamatā ir ES budžets.
Lasīt tālāk
  Demokrātija un pamattiesības Ungārijā ir apdraudētas, debatēs uzsvēra lielākā daļa EP deputātu, mudinot Komisiju un Padomi aizsargāt Ungārijas iedzīvotājus un tiesiskumu.
Lasīt tālāk
Jaunās vieglo automašīnu un kravas auto riepu marķēšanas sistēmas mērķis ir palielināt patērētāju informētību par degvielas patēriņu, uzlabot drošību un samazināt trokšņa piesārņojumu.
Lasīt tālāk
  Pašreizējā veselības krīze mūs mudina vēl steidzamāk novērst iespējamos riskos, kas rastos, ja nākamais ES budžets nestātos spēkā 2021. gada 1. janvārī, norāda EP deputāti.
Lasīt tālāk
Šodien pēc Eiropas Parlamenta (EP) daudzgadu budžeta kontaktgrupas tikšanās tās vadītājs, Eiropas Parlamenta priekšsēdētājs Dāvids Sasoli, aicināja izstrādāt vērienīgu ES atveseļošanas plānu Covid-19 izraisītās krīzes pārvarēšanai.
Lasīt tālāk
Eiropas Parlamenta (EP) birojs Latvijā apkopojis no Latvijas ievēlēto deputātu viedokli par ES pasākumiem cīņā ar Covid-19 izraisīto krīzi.
Lasīt tālāk
EP deputāti pieņēma papildu pasākumus vairāku nozaru atbalstam, lai ES finansējumu varētu ātrāk un ar lielāku elastību piešķirt cīņai pret Covid-19 pandēmijas sekām.
Lasīt tālāk
Plašāka testēšana, atbalsts ārstiem un medmāsām slimnieku kopšanā: Eiropas Parlaments piektdien lēma atbalstīt veselības aprūpes nozari ar 3,08 miljardiem eiro no ES budžeta.
Lasīt tālāk
  Eiropas Parlaments pieņemtajā rezolūcijā prasa vērienīgus atgūšanās pasākumus, lai atbalstītu Eiropas ekonomiku pēc Covid-19, tostarp ES budžeta garantētas “atveseļošanās obligācijas”.
Lasīt tālāk
Pašreizējiem 165 000 Erasmus+ apmaiņas studentiem un 5000 brīvprātīgajiem ES ir jāsaņem apstiprinājums, ka tiks kompensētas papildu izmaksas un saglabāts to statuss, uzsver EP deputāti.
Lasīt tālāk
  Sieviešu tiesību komitejas priekšsēdētāja Evelīna Rēgnera (S&D, AT) mudina ES un dalībvalstis palielināt atbalstu personām, kas cieš no vardarbības ģimenē Covid-19 krīzes laikā.
Lasīt tālāk
Covid-19 uzliesmojums pēdējo nedēļu laikā mainījis dzīvi visā Eiropā un satricinājis virkni nozaru. Vienlaikus ir vērts paturēt prātā, ka bieži vien internetā - un ne tikai - izplatītā informācija gan par pašu vīrusu, gan ES rīcību nav patiesa. 
Lasīt tālāk
EP priekšsēdētājs un politisko grupu vadītāji šodien nolēma rīkot ārkārtas plenārsesiju 16. un 17. aprīlī, lai turpinātu parlamentāro darbu pie pasākumiem pandēmijas apkarošanai.
Lasīt tālāk
Koronavīrusa uzliesmojums ir izraisījis viltus ziņas un dezinformācijas izplatīšanos, kas kavē centienus ierobežot pandēmiju.
Lasīt tālāk
EP deputāti ceturtdien ārkārtas plenārsēdē gandrīz vienbalsīgi apstiprināja trīs steidzamus priekšlikumus, kas ļaus īstenot ES atbalsta pasākumus Covid-19 krīzes skartajiem.
Lasīt tālāk
Ceturtdienas plenārsēdes debatēs EP deputāti pauda atbalstu ES pasākumiem cīņā ar Covid-19 pandēmiju, kā arī aicināja uz spēcīgu ES solidaritāti, lai palīdzētu iedzīvotājiem.
Lasīt tālāk
Eiropas Parlaments kopā ar dalībvalstīm strādā pie regulējuma, kas ļautu ES iegādāties sejas maskas, plaušu ventilējamos aparātus un citu medicīnisko aprīkojumu dalībvalstu slimnīcām.
Lasīt tālāk
Krīzes pasākumi jāapvieno ar ilgtermiņa apņemšanos vairāk ieguldīt ES pētniecības programmās, saka EP deputāti no Rūpniecības, pētniecības un enerģētikas komitejas.
Lasīt tālāk
Eiropas Parlamenta prieksšēdētāja Dāvida Sasoli paziņojums pēc Eiropas Parlamenta ārkārtas plenārsēdes sasaukšanas 26. martā, lai pieņemtu COVID-19 krīzes pasākumus.
Lasīt tālāk
Šodien EP priekšsēdētājs un politisko grupu vadītāji rakstiskā procedūrā nolēma 26. martā Briselē rīkot ārkārtas plenārsēdi, lai pieņemtu steidzamus ar COVID-19 krīzi saistītus lēmumus.
Lasīt tālāk
Pasaules Veselības organizācija jaunā koronavīrusa (Covid-19) uzliesmojumu pasludinājusi par pandēmiju. Ir ļoti svarīgi mazināt uzliesmojuma tiešo ietekmi uz cilvēkiem, taču krīze jau satricinājusi virkni nozaru. ES iestādes vienbalsīgi aicinājušas dalībvalstis uz solidāru rīcību un ES sniegt atbalstu savu iespēju robežās.
Lasīt tālāk
COVID-19 krīzē svarīgākais ir nepārtraukt svarīgu preču un nepieciešamu medicīnas un aizsardzības līdzekļu piegādi ES tirgū, uzsver EP transporta un iekšējā tirgus komiteju priekšsēdētājas.
Lasīt tālāk
Eiropas Parlamenta priekšsēdētāja Dāvida Sasoli paziņojums pēc Eiropadomes ārkārtas videosanāksmes koronavīrusa ierobežošanai.
Lasīt tālāk
Budžeta komitejas priekšsēdētājs un koordinatori atzinīgi vērtē Komisijas izziņotos pasākumus, lai risinātu koronavīrusa izraisīto krīzi, bet kritizē ieceri tos finansēt, pārdalot līdzekļus.
Lasīt tālāk
EP deputāti pauž nožēlu, ka dalībvalstis nav gatavas nodrošināt Eiropas Savienību ar resursiem, kas vajadzīgi, lai tā veiktu savus uzdevumus.
Lasīt tālāk
ES ir jāpalīdz Grieķijai kontrolēt robežu ar Turciju, vienlaikus nodrošinot tiesības uz patvērumu tiem, kam tas nepieciešams, otrdienas debatēs norādīja vairāki EP deputāti.
Lasīt tālāk
Eiropas Parlaments otrdien ar Komisiju un ES prezidentvalsti Horvātiju apsprieda COVID-19 uzliesmojumu, uzsverot, ka jāpalēnina vīrusa izplatība Eiropā.
Lasīt tālāk
Eiropas Parlaments (EP) aicina iedzīvotājus un organizācijas izvirzīt kandidātus Eiropas Pilsoņu balvai - apbalvojumam, kuru piešķir par ieguldījumu savstarpējās sapratnes un saliedētības veicināšanā.
Lasīt tālāk
Gatavojoties ANO Sieviešu statusa komisijas 64. sesijai (UNCSW) Ņujorkā šā gada martā, Eiropas Parlaments ceturtdienas balsojumā izteica savas prioritātes.
Lasīt tālāk
Trešdien debatēs par 2021. - 2027. gada ES budžetu Eiropas Parlamenta deputāti uzsvēra, ka atbalstīs tikai tādu budžetu, kurā atvēlēti pietiekami līdzekļi ES mērķu sasniegšanai.
Lasīt tālāk
Eiropas Parlaments prasa sadarbības nolīgumā ar Lielbritāniju garantēt vienlīdzīgus konkurences apstākļus, izmantojot stingras saistības un “dinamisku saskaņošanu”.
Lasīt tālāk
Lai aizsargātu dzīvnieku labturību, mājdzīvnieku īpašniekus un sabiedrības veselību, EP deputāti aicina izstrādāt ES rīcības plānu, lai izbeigtu nelikumīgu lolojumdzīvnieku tirdzniecību.
Lasīt tālāk
Trešdien apstiprinātajā rezolūcijā Parlaments prasa stingru tiesību kopumu, kas aizsargātu patērētājus no riskiem, ko rada mākslīgais intelekts un automatizēta lēmumu pieņemšana.
Lasīt tālāk
Trešdien Eiropas Parlaments apstiprināja ES un Vjetnamas tirdzniecības nolīgumu — modernāko, visaptverošāko un vērienīgāko nolīgumu, ko ES jebkad noslēgusi ar jaunattīstības valsti.
Lasīt tālāk
No 1. februāra pēc Apvienotās Karalistes izstāšanās mainās Eiropas Parlamenta deputātu vietu skaits un sadalījums dalībvalstīm.
Lasīt tālāk
Eiropas Parlaments aicina Komisiju, vēlākais, līdz 2020. gada jūlijam iesniegt saistošus noteikumus, kas nodrošinātu kopīgā lādētāja ieviešanu.
Lasīt tālāk
EP šodien pieņemtajā rezolūcijā prasa Komisijai iesniegt Dzimumu līdztiesības stratēģiju, kurā ietverti saistoši pasākumu sieviešu un vīriešu darba algu atšķirību novēršanai.
Lasīt tālāk
Eiropas Parlaments trešdienas vakarā ar 683 balsīm par, 49 pret un 13 atturoties apstiprināja Lielbritānijas izstāšanās nolīgumu.
Lasīt tālāk
Ceturtdien Eiropas Parlaments vērsa uzmanību uz to, ka ES dalībvalstu sarunas ar Poliju un Ungāriju nav uzlabojušas pamattiesību ievērošanu šajās dalībvalstīs.
Lasīt tālāk
Iedzīvotāju un jauniešu forumiem ir jākļūst par nākamās ES reformas pamatu, saka EP deputāti trešdien pieņemtajā rezolūcijā.
Lasīt tālāk
EP deputāti atbalsta Eiropas zaļo kursu, tomēr vērš uzmanību uz tā radītajiem papildu uzdevumiem, citstarp nodrošinot taisnīgu un iekļaujošu pāreju un starpposma mērķus.
Lasīt tālāk
Eiropas Parlaments trešdien pieņemtajā rezolūcijā uzsver, ka, lai saņemtu tā piekrišanu Lielbritānijas izstāšanās līgumam, jāgarantē pilsoņu tiesību aizsardzība.
Lasīt tālāk
Šodien Eiropas Parlaments pieņēma jaunu nodokļu režīmu, kas būs draudzīgāks Eiropas mazajiem un vidējiem uzņēmumiem, kā arī varētu palielināt pārrobežu tirdzniecību par 13.5%.
Lasīt tālāk