skip to content
 
 
žurnālisti
Žurnālisti Strasbūrā
 

Sasoli ES iestādēm: “Esiet drosmīgi, strādājot pie ES atveseļošanas plāna!”

06/05/2020

Šodien pēc Eiropas Parlamenta (EP) daudzgadu budžeta kontaktgrupas tikšanās tās vadītājs, Eiropas Parlamenta priekšsēdētājs Dāvids Sasoli, aicināja izstrādāt vērienīgu ES atveseļošanas plānu Covid-19 izraisītās krīzes pārvarēšanai.

“Atveseļošanās pasākumu kopumam ir jābūt vērienīgam, efektīvam un sakņotam spēcīgā daudzgadu budžetā. Mēs nedrīkstam aizmirst arī par ilgtermiņa ieguldījumiem un stratēģiskajiem mērķiem. Krīze padziļinājusi nevienlīdzību starp Eiropas reģioniem, un atveseļošanas plānam vajadzētu palīdzēt novērst šo plaisu,” viņš teica. Viss D. Sasoli paziņojums izlasāms šeit.

EP nākamās nedēļas plenārsēdē pieņems rezolūciju par ES atveseļošanas plānu.

Rezolūcijas centrā būs daudzgadu budžets 2021.–2027.gadam, un tajā izvirzīs prasību saglabāt EP ietekmi uz budžeta lēmumiem, lai nodrošinātu demokrātisku kontroli un pārredzamību.

EP Budžeta komitejā strādā divi Latvijas deputāti: Nils Ušakovs (Eiropas Parlamenta sociālistu un demokrātu progresīvās alianses grupa/"Saskaņa" sociāldemokrātiskā partija) un Roberts Zīle (Eiropas Konservatīvo un reformistu grupa/Nacionālā apvienība "Visu Latvijai!"-"Tēvzemei un Brīvībai/LNNK"). Šeit N. Ušakova un R. Zīles video ar atbildēm uz jautājumiem par nākamo daudzgadu budžetu un līdz šim veiktajiem pasākumiem krīzes pārvarēšanai.

 

Jānis KRASTIŅŠ

Eiropas Parlamenta preses sekretārs Latvijā

Tālr. + 371 26542369 

janis.krastins@europarl.europa.eu