skip to content
 
 
žurnālisti
Žurnālisti Strasbūrā
 

Aicinām līdz jūnija beigām (pagarinātais termiņš) izvirzīt kandidātus Eiropas Pilsoņu balvai

26/02/2020

Eiropas Parlaments (EP) aicina iedzīvotājus un organizācijas izvirzīt kandidātus Eiropas Pilsoņu balvai - apbalvojumam, kuru piešķir par ieguldījumu savstarpējās sapratnes un saliedētības veicināšanā.

Eiropas Pilsoņu balvu Eiropas Parlaments iedibināja un piešķir kopš 2008. gada. Iepriekš no Latvijas balvu saņēmusi Latvijas Lauku sieviešu apvienības vadītāja Rasma Freimane (2012), Lauku bibliotēku atbalsta biedrības vadītāja Biruta Eglīte (2013), labdarības fonda “Ziedot.lv” vadītāja Rūta Dimanta (2015), labdarības maratona “Dod Pieci” komanda (2017) un kustība “Iespējamā misija” (2018).

Balvai iespējams izvirzīt vietējus, pārrobežu un visas Eiropas mēroga projektus. To piešķir arī projektiem, kas apliecina un sabiedrībā nostiprina Eiropas Savienības Pamattiesību hartā paustās kopējās vērtības – cilvēka cieņu, brīvību, vienlīdzību un solidaritāti.

Pieteikumu iespējams iesniegt tiešsaistē līdz šā gada jūnija beigām (pagarinātais termiņš). Uzvarētāji tiks paziņoti novembrī, bet balvas pasniegšanas ceremonija Eiropas Parlamentā notiks 2021.g. janvārī/februārī. EP priekšsēdētāja vadītā balvas komiteja izvēlēsies vismaz vienu laureātu no katras dalībvalsts, pavisam izvēloties ne vairāk kā 50 laureātus.

Papildu informācija

Noteikumi par Eiropas Pilsoņu balvu

https://www.europarl.europa.eu/at-your-service/files/be-heard/prizes/lv-citizens-prize-rules.pdf

Eiropas Parlamenta piešķirtās balvas

https://www.europarl.europa.eu/at-your-service/lv/be-heard/prizes

 

Pieteikšanās medijiem:

Jānis KRASTIŅŠ

Eiropas Parlamenta preses sekretārs Latvijā
Tel.: 26542369
E-pasts: janis.krastins@europarl.europa.eu