skip to content
 
 
žurnālisti
Žurnālisti Strasbūrā
 

EP budžeta komiteja ir gatava pieņemt ierosinājumus koronavīrusa ietekmes mazināšanai

16/03/2020

Budžeta komitejas priekšsēdētājs un koordinatori atzinīgi vērtē Komisijas izziņotos pasākumus, lai risinātu koronavīrusa izraisīto krīzi, bet kritizē ieceri tos finansēt, pārdalot līdzekļus.

“Koronavīrusa (COVID-19) pandēmija radījusi ārkārtas stāvokli visā pasaulē, un tas rada papildus slodzi mūsu veselības aprūpes sistēmām un spiedienu uzņēmumiem. Mēs uzskatām, ka Eiropai šajā grūtajā brīdī jārīkojas kopīgi un jāparāda solidaritāte”, piektdien teica EP budžeta komitejas deputāti.

“Mēs atzinīgi vērtējam Eiropas Komisijas piektdienas, 13. marta, paziņojumu par kohēzijas politikā pieejamo līdzekļu novirzīšanu, lai palielināt finansējumu veselības sistēmām, kā arī mazajiem un vidējiem uzņēmumiem un skartajiem darba tirgiem. Tomēr šie pasākumi nav pietiekami, jo piedāvā dalībvalstīm jau tāpat pieejamos līdzekļus vienkārši novirzīt citam mērķim.

Mēs uzskatām, ka šajā situācijā dalībvalstīm jābūt gatavām piešķirt papildus līdzekļus, lai palīdzētu mazināt COVID-19 pandēmijas negatīvo ietekmi. Tāpēc Budžeta komiteja, papildus pasākumiem, kas izziņoti 13. martā, mudina Komisiju piesaistīt jaunus piešķīrumus, kas pieejami 2020. gada budžetā, izmantojot elastīguma instrumentus.”

“Pašlaik ietekme uz mūsu ekonomiku ir reāla. Budžeta komiteja ir gatava ātri apstrādāt visas ierosinātās iniciatīvas budžeta jomā, kas vajadzīgas, lai mazinātu negatīvo ietekmi uz mūsu veselības sistēmām, ekonomiku un ES iedzīvotājiem”, piebilda EP budžeta komitejas deputāti.

 

Papildu informācija:

Budžeta komiteja
Sasoli paziņojums presei: Komisija sper pareizos soļus. Eiropai jābūt vienotai COVID-19 priekšā (13.03.2020)
Covid-19: Komisija apstiprina Eiropas koordinētu reakciju, lai novērstu koronavīrusa ekonomisko ietekmi*
 
Jānis KRASTIŅŠ
 
Preses sekretārs Latvijā
(+371) 6708 5461
(+371) 26 542 369
 
 
Atruna: šī ir neoficiāla ziņa, kuras mērķis ir palīdzēt žurnālistiem, kas atspoguļo Eiropas Parlamenta darbu. Šis nav oficiāls paziņojums presei, nedz arī visaptverošs norišu atspoguļojums.