skip to content
 
 
žurnālisti
Žurnālisti Strasbūrā
 

ES ilgtermiņa budžets: nesanāks izdarīt vairāk par mazāku naudu, saka EP deputāti

11/03/2020

EP deputāti pauž nožēlu, ka dalībvalstis nav gatavas nodrošināt Eiropas Savienību ar resursiem, kas vajadzīgi, lai tā veiktu savus uzdevumus.

  • EP vīlies ES budžeta samita neveiksmē 
  • Tagadējās krīzes veselības aprūpē un migrācijā pierāda vajadzību pēc spēcīga ES budžeta 
  • Priekšlikums, kuru samitā apspriedušas dalībvalstis, padarītu ES “nenozīmīgu”. 

“Labāk nevienoties nemaz, nekā vienoties par sliktu risinājumu", uzsvēra EP deputāti debatēs par neseno ES ārkārtas samitu. Tajā dalībvalstis joprojām nespēja vienoties par kopēju nostāju attiecībā uz nākamo daudzgadu finanšu shēmu (2021. – 2027.). Viņi mudināja Komisiju izstrādāt ārkārtas rīcības plānu, ņemot vērā paredzamo kavēšanos ar daudzgadu budžeta pieņemšanu, lai aizsargātu ES atbalsta saņēmējus, piemēram, lauksaimniekus, pilsētas, reģionus, studentus, pētniekus, uzņēmējus un nevalstiskās organizācijas visā Eiropā, no problēmām, ko varētu radīt līdzekļu plūsmas pārtrūkšana.

Pēc tam, kad Eiropadomes priekšsēdētājs Šarls Mišels plenārsēdē atzina 20. un 21. februāra samita neveiksmi, deputāti kritizēja priekšlikumu, kas bija uz dalībvalstu sarunu galda, sakot, ka šāda priekšlikuma pieņemšana padarītu ES “nenozīmīgu”. Viņi priekšlikumu sauca par “skandalozu”, ņemot vērā pašreizējo krīzi uz Grieķijas robežas un COVID-19 izraisīto ārkārtas stāvokli, jo viens no Mišela priekšlikumiem bija arī samazināt atbalstu migrācijai un zinātnei.

Debates pilnā apjomā var noklausīties šeit.

 

Palidus informācija:

Procedūras fails (2020/2575(RSP))

Procedūras fails (2020/2540(RSP))

Viss, kas jums jāzina par ES daudzgadu budžetu

2021.-2027. gada daudzgadu budžets skaitļos

 

Jānis KRASTIŅŠ 

Preses sekretārs Latvijā

(+371) 6708 5461

(+371) 26 542 369

janis.krastins@europarl.europa.eu