skip to content
 
 
žurnālisti
Žurnālisti Strasbūrā
 

Grieķijas un Turcijas robeža: EP deputāti nosoda Turcijas spiedienu un prasa vienotus patvēruma noteikumus

11/03/2020

ES ir jāpalīdz Grieķijai kontrolēt robežu ar Turciju, vienlaikus nodrošinot tiesības uz patvērumu tiem, kam tas nepieciešams, otrdienas debatēs norādīja vairāki EP deputāti.

Debatēs ar iekšlietu komisāri Jūhansoni un Horvātijas prezidentūras pārstāvjiem vairums EP deputātu kritizēja Turcijas prezidentu Erdoganu par cilvēku ciešanu izmantošanu politisku mērķu vārdā. Daudzi arī uzsvēra, ka 2015. gada bēgļu krīze nav jāatkārto, un uzstāja, ka ES ir jāatjaunina kopējie patvēruma noteikumi.

Daži politisko grupu vadītāji aicināja pārskatīt 2016. gada vienošanos ar Turciju, kurā Turcija apņēmās aizturēt migrantu un patvēruma meklētāju plūsmu apmaiņā pret ES finansiālo palīdzību. Citi izrādīja nopietnas bažas par humanitārā stāvokļa pasliktināšanos uz robežas ar Turciju un Grieķijas salās, kur atrodas tūkstošiem patvēruma meklētāju, no kuriem daudzi ir nepavadīti nepilngadīgie.

Diskusijas laikā tika minēta arī nepieciešamība ievērot Ženēvas konvenciju un piedāvāt aizsardzību bēgļiem, bažas par policijas vardarbību pret cilvēkiem, kas mēģina šķērsot robežu, kā arī risks, ka ES teritorijā varētu mēģināt iekļūst džihādisti.

Debates pilnā apjomā var noklausīties šeit.

Papildu informācija:

EP priekšsēdētāja Sasoli paziņojums: “We must make a commitment to the thousands of unaccompanied minors at Europe's borders” (3.03.2020.)

Audovizuālie materiāli no Sasoli, fon der Leienas un Mišela viesošanās uz Turcijas un Grieķijas robežas

Frontex sāk ātrās reaģēšanas operāciju uz Grieķijas un Turcijas robežas (2.03.2020.)

Jānis KRASTIŅŠ

Preses sekretārs Latvijā

(+371) 6708 5461

(+371) 26 542 369

janis.krastins@europarl.europa.eu