skip to content
 
 
žurnālisti
Žurnālisti Strasbūrā
 

Koronavīruss: deputāti aicina uz ES solidaritāti

10/03/2020

EP pauž apbrīnu par veselības aprūpes darbinieku pašaizliedzību

ES jāražo testēšanas komplekti, maskas un elpošanas aparāti

Vairāk līdzekļu jāiegulda kopīgos pētījumos par vīrusa apkarošanu

Eiropas Parlaments otrdien ar Komisiju un ES prezidentvalsti Horvātiju apsprieda COVID-19 uzliesmojumu, uzsverot, ka jāpalēnina vīrusa izplatība Eiropā.

 

ES veselības un pārtikas nekaitīguma komisāre Stella Kirjakidu sacīja, ka COVID-19 ir ārkārtas situācija sabiedrības veselības jomā, kas mainās ik stundu. Dalībvalstīm ir jākoncentrējas uz vīrusa izplatības palēnināšanu, lai nepārslogotu veselības sistēmas un ierobežotu ietekmi uz ekonomiku un sabiedrību.

Vairāku EP politisko grupu vadītāji izteica līdzjūtību vīrusa skartajiem un pauda savu apbrīnu par veselības aprūpes sistēmu darbiniekiem, kas pašaizliedzīgi rūpējas par inficētajiem.

Daudzi arī uzsvēra, ka Eiropas Savienības valstīm ir jārīkojas solidāri un jāpiešķir vairāk līdzekļu vīrusa izpētei. Vajadzīgās medicīniskās preces, piemēram, testēšanas komplektus, maskas un elpošanas aparātus, būtu jāražo ES iekšienē un jādara pieejamas visām dalībvalstīm.

Daži deputāti sacīja, ka ir nepieciešams kopīgs Eiropas riska novērtējums, lai nodrošinātu vienādus karantīnas pasākumus apgabalos ar vienādu riska līmeni. Daži arī izvirzīja vajadzību pēc kopīgiem noteikumiem par iebraukšanu Šengenas zonā.

Debašu videoierakstu varat noskatīties šeit.

Papildu informācija:

Plenārsēdes debates par COVID-19 2020. gada 20. februārī

Eiropas Slimību profilakses un kontroles centra riska novērtējums par koronavīrusa stāvokli Eiropā 2. martā

 

Jānis KRASTIŅŠ

Preses sekretārs Latvijā

(+371) 6708 5461

(+371) 26 542 369

janis.krastins@europarl.europa.eu