skip to content
 
 
žurnālisti
Žurnālisti Strasbūrā
 

EP Dafnes Karuanas Galicijas nāves gadadienā atklāj viņas vārdā nosauktu balvu žurnālistikā

16/10/2020

Pieminot maltiešu pētniecisko žurnālisti viņas slepkavības trešajā gadadienā, balva cildinās žurnālistu darbu, kas atspoguļo ES principus un vērtības.

Atklāšana notiks tiešsaistē piektdien, 16. oktobrī, plkst. 13.30-14.00 pēc Latvijas laika, Eiropas Parlamenta (EP) “Facebook” lapā. To vadīs Eiropas Parlamenta priekšsēdētāja vietniece Heidi Hautala (Eiropas Zaļā partija, Somija) un deputāts Dāvids Kasa (ETP, Malta). No Eiropas mājas Maltā viņiem pievienosies nogalinātās žurnālistes dēls Endrjū Karuana Galicija.

Runātāji tiešsaistē atbildēs arī uz auditorijas jautājumiem.

Izcila ES žurnālistu darba godināšana

Balvas mērķis ir godināt izcilu žurnālistu darbu, kas atspoguļo Eiropas Cilvēktiesību hartā ierakstītos ES principus un vērtības. EP uzskata, ka aizstāvēt preses un sevišķi pētniecisko žurnālistu brīvību viņu pienākumu veikšanas laikā visā pasaulē ir demokrātiskas sabiedrības interesēs.

Lai arī balvu iedibinājis un atbalsta Parlaments, to pārvaldīs neatkarīgs, ES bāzēts mediju partneris, lai aizsargātu balvas un mediju darba neatkarību.

Nākamie soļi

EP pavisam drīz sāks atlasīt neatkarīgas organizācijas, kas izveidos detalizētus kritērijus balvas pasniegšanai un izraudzīs žūrijas locekļus. Konkurss tiks izsludināts līdz 2020. gada beigām.

Nomināciju pieteikšana tiks atklāta ap 2021. gada 3. maiju – Pasaules preses brīvības dienu. Gadskārtējā balvas pasniegšanas ceremonija notiks ap Dafnes Karuanas Galicijas nāves gadadienu.

Fons

Dafne Karuana Galicija bija maltiešu pretkorupcijas pētnieciskā žurnāliste un blogere, kas tika nogalināta automašīnas sprādzienā 2017. gada 16. oktobrī. Viņa nodarbojās ar pētniecisko žurnālistiku, galveno uzmanību pievēršot korupcijai valdībā, aizdomām par naudas atmazgāšanu un organizētajai noziedzībai.

Papildu informācija

Tiešraide būs pieejama šeit (16.10.2020. pulksten 13.30 pēc Latvijas laika)

Audiovizuālā paka žurnālistiem: materiāli par Dafnes Karuanas Galicijas balvu žurnālistikā

Eiropas Parlamenta 2019. gada 18. decembra rezolūcija par tiesiskumu Maltā un Dafnes Karuanas Galicijas slepkavību

Paziņojums presei par EP rezolūciju (18.12.2019.)

Plašāka informācija:

Jānis Krastiņš,

Eiropas Parlamenta preses sekretārs Latvijā

+ 371 26542369 | janis.krastins@europarl.europa.eu