skip to content
 
 
žurnālisti
Žurnālisti Strasbūrā
 

Saharova balvu 2020. gadā piešķir Baltkrievijas demokrātiskajai opozīcijai

22/10/2020

Eiropas Parlamenta Saharova balva par domas brīvību 2020. gadā ir piešķirta Baltkrievijas demokrātiskajai opozīcijai.

Pēc Priekšsēdētāju konferences (prezidenta un politisko grupu vadītāju) lēmuma ceturtdienas pusdienlaikā Briseles plenārsēžu zālē balvas ieguvēju paziņoja Eiropas Parlamenta priekšsēdētājs Dāvids Sasoli.

“Ļaujiet man apsveikt Baltkrievijas opozīcijas pārstāvjus par viņu drosmi, izturību un apņēmību. Viņi ir nelokāmi pretojušies un joprojām pretojas daudz spēcīgākam pretiniekam. Bet viņu pusē ir kas tāds, ko nespēs uzvarēt pat visnežēlīgākais režīms – un tā ir patiesība. Tāpēc mans novēlējums jums, dārgie laureāti, ir saglabāt spēku un turpināt cīņu, un ziniet, ka mēs stāvam jums blakus,” sacīja Eiropas Parlamenta priekšsēdētājs Sasoli pēc lēmuma paziņošanas.

"Es arī vēlētos teikt dažus vārdus par vienu no šī gada balvas kandidātiem, Arnoldu Žoakinu Morazanu Erazo no Gvapinolas vides aizsardzības grupas, kurš nesen tika nogalināts. Šī grupa iestājas pret dzelzs oksīda raktuvju izveidošanas Hondurasā. Ir būtiski šajā lietā nekavējoties sākt uzticamu, neatkarīgu izmeklēšana, un saukt pie atbildības tos, kas to pastrādājuši”, viņš teica.

Protests pret nežēlīgu režīmu

Baltkrievijas demokrātisko opozīciju pārstāv pārstāv Koordinācijas padome, drosmīgo sieviešu iniciatīva, un politiskās un pilsoniskās sabiedrības pārstāvji, Baltkrievija. Vairāk par laureātiem, kā arī citiem kandidātiem lasiet šeit.

Politiskā krīze Baltkrievijā turpinās kopš strīdīgajām prezidenta vēlēšanām, kas notika 9. augustā un izraisīja sacelšanos pret autoritāro prezidentu Aleksandru Lukašenko un režīma atbildi, īstenojot nežēlīgas represijas pret miermīlīgo demonstrāciju dalībniekiem.

Saharova balvas pasniegšanas ceremonija notiks 16. decembrī.

Trešdien Parlaments arī pieņēma jaunus ieteikumus, aicinot visaptveroši pārskatīt ES attiecības ar Baltkrieviju. Vairāk lasiet šeit.

Papildu informācija
 

Saharova balvas kandidāti 2020.gadā

Materiāli presei par Baltkrieviju

Videomateriāls: Saharova balva 2020. gadā

Bezmaksas foto, video un audio materiāli par Saharova balvu 2020. gadā

Plašāka informācija:

Jānis Krastiņš,

Eiropas Parlamenta preses sekretārs Latvijā

+ 371 26542369 | janis.krastins@europarl.europa.eu