skip to content

Sīkdatņu politika EP Informācijas biroja mājas lapā

Mēs lietojam sīkdatnes (cookies-angļu.val.), lai nodrošinātu jums labāko lietošanas pieredzi mūsu mājas lapā. Šīs sīkdatnes mēs izmantojam tikai statistikas vākšanas nolūkos, izmantojot Google Analytics; personas dati netiek vākti. Ja vēlaties uzzināt vairāk par to, kā atslēgt sīkdatnes jūsu datorā, lūdzu apmeklējiet www.aboutcookies.org

Turpināt
 
 
žurnālisti
Žurnālisti Strasbūrā
 

2021

2021. gada beigas iezīmē arī šī Eiropas Parlamenta (EP) sasaukuma pilnvaru puslaiku - jau janvārī paredzētas jauna EP priekšsēdētāja un tā vietnieku vēlēšanas, un izmaiņas gaidāms arī parlamenta komiteju vadībā. Pēc pandēmijas satricinājuma 2020. gada sākumā Parlaments ātri pielāgojās darbam jaunajos apstākļos, un aizvadītajā gadā pieņēma virkni lēmumu, kuri jau ietekmē vai tuvākajā laikā ietekmēs dzīvi Eiropā.
Lasīt tālāk
Ņemot vērā pieaugošos Krievijas militāros draudus Ukrainai, Eiropas Parlamenta deputāti uzsver, ka Maskavai par jebkuru tās agresiju ir jāsamaksā augsta ekonomiskā un politiskā cena.
Lasīt tālāk
Parlaments trešdien deva zaļo gaismu sarunām ar dalībvalstīm par noteikumiem, kas regulēs lielo tiešsaistes platformu darbību Eiropas Savienībā.
Lasīt tālāk
Eiropas Parlaments prasa, lai ES un dalībvalstis ierosinātu konkrētus pasākumus, kas Eiropas Savienībā palīdzētu ievērot sieviešu tiesības un mazināt dzimumu nelīdztiesību.
Lasīt tālāk
Alekseja Navaļnija meita Darja Navaļnija 15. decembrī svinīgā ceremonijā saņēma Eiropas Parlamenta Saharova balvu.
Lasīt tālāk
Parlaments otrdien apstiprināja lēmumu 2022. gadā organizēt uz jaunatni vērstus un jauniešiem paredzētus pasākumus, lai uzklausītu viņu vajadzības un iesaistītu viņus politikas veidošanā.
Lasīt tālāk
Parlaments otrdien lūdza izstrādāt Eiropas direktīvu, lai izskaustu dzimumbalstītu vardarbību kibertelpā un šajā jomā nodrošinātu saskaņotu rīcību ES un dalībvalstu līmenī.
Lasīt tālāk
EP deputāti prasa Komisijai ierosināt tiesību aktus par digitālās ES sociālā nodrošinājuma kartes ieviešanu līdz 2022. gada beigām, lai samazinātu administratīvo slogu darba ņēmējiem.
Lasīt tālāk
Līdz 2022. gada janvāra beigām ir jāierosina noteikumi legālās darbaspēka migrācijas atvieglošanai uz Eiropu, lai pārvarētu problēmas, ko rada sabiedrības novecošana un prasmju trūkums.
Lasīt tālāk
Lai veicinātu autonomu un ilgtspējīgu ES apgādi ar materiāliem, kas vajadzīgi jauno tehnoloģiju ražošanai, Parlaments aicina dažādot resursu ieguvi un veicināt produktu pārstrādi.
Lasīt tālāk
EP deputāti izvirzījuši priekšlikumus, lai veicinātu piekļuvi zālēm par pieejamu cenu, panāktu cenu pārredzamību un mudinātu uz kopīgu ES publisko iepirkumu.
Lasīt tālāk
Trešdien uzrunā EP deputātiem Baltkrievijas demokrātisko spēku līdere Svjatlana Cihanouska mudināja Eiropu palīdzēt sadzirdēt baltkrievu tautas balsi.
Lasīt tālāk
Otrdien Eiropas Parlaments deva zaļo gaismu jaunajai ES lauksaimniecības politikai. Šī reformētā versija būs zaļāka, taisnīgāka, elastīgāka un pārredzamāka.
Lasīt tālāk
Vienota izglītības programma IT jomā visā Eiropā, samazināti nodokļi jauniešiem, kuri vienlaikus mācās un strādā, īpašas apmācību programmas cilvēkiem, kuri uzreiz pēc vidusskolas neturpina studijas augstskolā - tie ir daži no jauniešu priekšlikumiem Eiropas nākotnei, ar kuriem trešdien nāca klajā Eiropas Parlamenta Vēstnieku skolu programmas dalībnieki.
Lasīt tālāk
2024. gada Eiropas Parlamenta (EP) vēlēšanās plāno piedalīties katrs otrais (51%) Latvijas pilsonis, liecina aptauja, ko EP biroja Latvijā uzdevumā veikusi pētījumu kompānija SKDS.
Lasīt tālāk
Vajadzīgi jauni ES noteikumi, lai ierobežotu patvaļīgas juridiskas darbības, kuru mērķis ir iebiedēt un apklusināt kritiski domājošos.
Lasīt tālāk
EP deputāti apstiprināja jaunu direktīvu, kurā noteikts, ka lieliem starptautiskiem uzņēmumiem jāpublicē katrā ES valstī maksāto nodokļu apjoms, tādējādi novēršot nodokļu apiešanu.
Lasīt tālāk
Eiropas Savienībai ir jābūt vienotai, reaģējot uz Baltkrievijas režīma necilvēcīgo migrantu instrumentalizēšanu, trešdien debatēs sacīja Eiropas Parlamenta (EP) deputāti.
Lasīt tālāk
Sestdien, 23. oktobrī Strasbūrā norisinājās konferences otrā plenārsēde, kurā tika apspriestas dažādos konferences pasākumos paustās iedzīvotāju idejas un ierosinājumi.
Lasīt tālāk
Šajā nedēļas nogalē konferences plenārsēdē apspriedīs priekšlikumus no Eiropas pilsoņu paneļdiskusijām, valstu paneļdiskusijām, Eiropas Jaunatnes dienām un daudzvalodu digitālās platformas.
Lasīt tālāk
Eiropas Parlaments ceturtdien prasīja uzsākt rūpīgu izmeklēšanu saistībā ar ikvienu Pandoras dokumentos atmaskoto pārkāpumu, kas veikts kādā no ES jurisdikcijām.
Lasīt tālāk
Parlaments nosoda mēģinājumu graut ES tiesību aktu prioritāti un aicina Padomi un Komisiju steidzami aizsargāt Polijas un ES iedzīvotājus.
Lasīt tālāk
Jaunie transportlīdzekļu apdrošināšanas noteikumi nodrošinās vienlīdzīgāku attieksmi ceļu satiksmes negadījumos visā Eiropas Savienībā.
Lasīt tālāk
EP deputāti mudina pastiprināt cīņu pret klimata pārmaiņām pasaulē un saglabāt ES vadošo pozīciju šajā cīņā.
Lasīt tālāk
EP deputāti nolēmuši Eiropas Parlamenta Saharova balvu par domas brīvību 2021. gadā piešķirt Krievijas opozicionāram un korupcijas apkarotājam Aleksejam Navaļnijam.
Lasīt tālāk
EP rosina pārveidot pārtikas sistēmas, lai veicinātu veselīgāku pārtiku, pārtikas nodrošinājumu, taisnīgus ienākumus lauksaimniekiem un samazinātu lauksaimniecības negatīvo ietekmi uz vidi.
Lasīt tālāk
Eiropas Parlaments pauž bažas par uzbrukumiem ES plašsaziņas līdzekļiem dažās dalībvalstīs un aicina steidzami rīkoties, lai palīdzētu tiem īstenot pāreju uz digitālo laikmetu.
Lasīt tālāk
Eiropas Parlaments aicina Komisiju ieviest īpašu “Eiropas mākslinieka statusu”, paredzot kopīgu satvaru darba nosacījumiem un visām ES valstīm kopīgus standartus.
Lasīt tālāk
Eiropas Parlaments prasa Komisijai nekavējoties likt lietā nosacītības mehānismu ES budžeta aizsardzībai, lai aizstāvētu Polijas pilsoņus un ES tiesību pamatus.
Lasīt tālāk
Ceturtdien, 2021. gada 14. oktobrī, konsorcija “Forbidden Stories” koordinētā projekta “Pegasus” žurnālisti saņēma Dafnes Karuanas Galicijas vārdā nosaukto balvu pētnieciskajā žurnālistikā.
Lasīt tālāk
Eiropas Parlaments ceturtdien pauda solidaritāti ar ES dalībvalstīm, tostarp Latviju, kuras skārušas Baltkrievijas hibrīduzbrukumi, vienlaikus aicinot sūdzēt Lukašenko režīmu tiesā.
Lasīt tālāk
EP deputāti pieprasa vispusīgus ES pasākumus un saskaņotu IT drošības politiku, kā arī militārās kiberaizsardzības koordinēšanu, lai stiprinātu ES noturību pret kiberdraudiem.
Lasīt tālāk
EP deputāti aicina uz ES stratēģisko autonomiju un prasa uzlabot ES un ASV koordināciju Ķīnas jautājumā, lai izvairītos no tādiem saspīlējumiem kā AUKUS darījums.
Lasīt tālāk
Trešdienas debatēs EP deputāti vienbalsīgi pauda sašutumu par faktiem, ko atklājuši “Pandoras dokumenti”, un kritizēja ES valdības par vairākas dekādes ilgušo nespēju rīkoties.
Lasīt tālāk
EP deputāti aicina līdz 2050. gadam panākt, lai uz ES autoceļiem nebūtu bojāgājušo, piemērojot stingrus satiksmes drošības pasākumus.
Lasīt tālāk
EP deputāti saka, ka tiesāšanās par bērnu aizgādību var būt dzimumbalstītas vardarbības veids, ja vardarbīgais partneris to izmanto, lai turpinātu kaitēt saviem upuriem.
Lasīt tālāk
Pēdējo desmit gadu laikā Eiropas Parlaments (EP) vairākkārt aicinājis Eiropas Komisiju nākt klajā ar priekšlikumu vienota mobilo ierīču lādētāja ieviešanai. Tas samazinātu atkritumu apjomu un atvieglotu patērētāju dzīvi.
Lasīt tālāk
Tūkstošiem skolēnu un pedagogu visā Latvijā - no Liepājas līdz Daugavpilij un no Alūksnes līdz Bauskai Eiropas Parlamenta (EP) Vēstnieku skolu programmā jaunajā mācību gadā izzinās pilsoniskās sabiedrības lomu demokrātijā un stiprinās to ar savu pienesumu.
Lasīt tālāk
Pirmā no četrām Eiropas pilsoņu paneļdiskusijām sākas ar sesiju Strasbūrā, kura ilgs no piektdienas, 2021. gada 17. septembra, līdz svētdienai, 19. septembrim.
Lasīt tālāk
Parlaments pauž nožēlu par Afganistānas vardarbīgo ieņemšanu un aicina sniegt humāno palīdzību un koordinēti rīkoties, lai aizsargātu apdraudētās grupas.
Lasīt tālāk
Eiropas Parlaments rezolūcijā uzsver, ka Eiropai ir jādod pretspars Kremļa agresīvajai politikai, vienlaikus liekot pamatus sadarbībai ar nākotnes demokrātisko Krieviju.
Lasīt tālāk
EP trešdien apstiprināja “Brexit korekcijas rezervi” – 5 miljardus eiro, lai mazinātu ekonomisko, sociālo un teritoriālo ietekmi, ko radījusi Apvienotās Karalistes izstāšanās no ES.
Lasīt tālāk
EP deputāti trešdien atjaunināja ES Zilās kartes noteikumus, lai veicinātu augsti kvalificētu darba ņēmēju no trešām valstīm nodarbināšanu un mazinātu darbaspēka trūkumu svarīgās nozarēs.
Lasīt tālāk
Eiropas Parlamenta deputāti ir gatavi sākt sarunas ar dalībvalstīm par ES slimību profilakses un kontroles sistēmas stiprināšanu un pārrobežu veselības apdraudējumu kopīgu novēršanu
Lasīt tālāk
Ikgadējās debatēs par stāvokli Eiropas Savienībā EP deputāti iztaujāja Komisijas priekšsēdētāju fon der Leienu par to, kā Komisija plāno risināt aktuālos ES uzdevumus.
Lasīt tālāk
Eiropas Savienībai jālikvidē pamattiesību īstenošanas šķēršļi, ar kuriem saskaras LGBTIQ kopienai piederoši iedzīvotāji, saka Eiropas Parlaments otrdien pieņemtajā rezolūcijā.
Lasīt tālāk
.
Nesen veiktā aptaujā 81% aptaujāto visā ES (Latvijā - 79%) piekrituši apgalvojumam, ka ES līdzekļi būtu jāpiešķir tikai valstīm, kuras ievēro tiesiskuma un demokrātijas principus.
Lasīt tālāk
Ceturtdien, 19. augustā, darba vizītē Latvijā ieradīsies Eiropas Parlamenta (EP) priekšsēdētājs Dāvids Sasoli. Viņš tiksies ar Latvijas augstākajām amatpersonām un piedalīsies diskusijā ar jauniešiem par Eiropas nākotni.
Lasīt tālāk
Eiropas Parlamenta (EP) birojs Latvijā sadarbība ar Latvijas deputātiem sagatavojis ikgadējo atskaiti par deputātu paveikto un padarītā devumu Latvijas iedzīvotājiem.
Lasīt tālāk
Parlaments “visstingrākajā veidā nosoda” nesen pieņemtos pret LGBTIQ vērstos tiesību aktus un demokrātijas un tiesiskuma likvidāciju Ungārijā.
Lasīt tālāk
2021. gada Eiropas Pilsoņu balva piešķirta Ineses Vaivares vadītās biedrības “Viegli palīdzēt” īstenotajai aktivitātei Baltkrievijas iedzīvotāju atbalstam #FreeBelarus, kā arī Bērnu slimnīcas fonda un “Bērnu un pusaudžu resursu centra” valdes priekšsēdētājai Lienei Dambiņai.
Lasīt tālāk
Eiropas Parlaments ir pieņēmis rezolūciju, kurā atzinīgi vērtē ES globālo cilvēktiesību sankciju režīmu (“Magņitska likumu”), tomēr aicina noteikt korupciju kā sodāmu nodarījumu.
Lasīt tālāk
Trešdien apstiprinātie fondi palīdzēs nākamos septiņus gadus pārvaldīt migrācijas plūsmas, atvieglos trešo valstu valstspiederīgo integrāciju un uzlabos robežu pārvaldību.
Lasīt tālāk
Eiropas Parlaments (EP) izsludinājis grantu konkursu ziņu aģentūru un digitālo mediju projektiem Konferences par Eiropas nākotni norises atspoguļošanai. Tie īstenojami no šī gada 1. novembra līdz Konferences plānotajam noslēgumam 2022. gada pavasarī, bet jebkurā gadījumā ne vēlāk kā līdz 2022. gada 30. jūnijam.
Lasīt tālāk
Otrdien EP pieņēma regulu par jauno Eiropas infrastruktūras savienošanas instrumentu un apstiprināja 2021.–2027. gada finansējumu transporta, enerģētikas un digitalizācijas projektiem.
Lasīt tālāk
Eiropas Parlaments pieņem pagaidu regulējumu, kas ļaus interneta pakalpojumu sniedzējiem turpināt brīvprātīgi apkarot pret bērniem vērstas seksuālas vardarbības atspoguļošanu tiešsaistē.
Lasīt tālāk
Šodien pieņemtais Eiropas Parlamenta novērtējums par Komisijas 2020. gada tiesiskuma ziņojumu prasa uzlabot ES sistēmu, lai varētu labāk aizsargāt ES vērtības.
Lasīt tālāk
Jaunais Klimata akts palielina līdzšinējo 2030. gadam noteikto ES emisiju mazināšanas mērķi no 40% līdz 55%. Jauni oglekļa piesaistīšanas pasākumi varētu ļaut emisiju mazināt pat par 57%.
Lasīt tālāk
Parlaments trešdien apstiprināja trīs ES fondus 243 miljardu eiro vērtībā ekonomiskās, sociālās un teritoriālās kohēzijas stiprināšanai.
Lasīt tālāk
22. jūnijā Eiropas Parlaments oficiāli izsludina pieteikšanos Dafnes Karuanas Galicijas balvai žurnālistikā, vienlaikus darbību uzsākot Dafnes Karuanas Galicijas balvas tīmekļa vietnei.
Lasīt tālāk
Sestdien, 19. jūnijā, Strasbūrā norisinājās Konferences par Eiropas nākotni atklāšanas plenārsēde.
Lasīt tālāk
Dzīvnieku audzēšanu sprostos Eiropas Savienībā vajadzētu līdz 2027. gadam pakāpeniski aizliegt, saka Eiropas Parlamenta deputāti.
Lasīt tālāk
Eiropas Parlaments prasa ES sankcijas pret tiem, kas iesaistīti lidmašīnas piespiedu nosēdināšanā Minskā 23. maijā un žurnālista Romāna Protaseviča aizturēšanā.
Lasīt tālāk
Deputāti uzstāj, lai nacionālie atveseļošanas plāni pilnībā atbilstu noteiktajām prasībām un zaļās un digitālās pārkārtošanās mērķiem.
Lasīt tālāk
Ņemot vērā nesenos kiberuzbrukumus būtiski svarīgai infrastruktūrai, EP deputāti aicina ieviest stingrākus ES kiberdrošības standartus savienotajām ierīces, lietotnēm un operētājsistemām.
Lasīt tālāk
EP deputāti uzdod EP priekšsēdētājam Sasoli, vēlākais, divu nedēļu laikā aicināt Komisiju izpildīt Tiesiskuma nosacījumu regulā noteiktos pienākumus.
Lasīt tālāk
Parlaments uzskata, ka, lai veicinātu visas pasaules iedzīvotāju straujāku vakcināciju, īslaicīgi jāatceļ patentu aizsardzība vakcīnām.
Lasīt tālāk
Eiropas Parlamenta (EP) deputāti trešdien debatēs ar Eiropas Savienības līdztiesības komisāri Helenu Dalli pieminēja 80. gadadienu kopš 1941. gada 14. - 18. jūnija masu deportācijām Baltijas valstīs un citviet.
Lasīt tālāk
Trešdien Eiropas Parlamenta (EP) priekšsēdētājs Dāvids Sasoli apbalvošanas ceremonijā Strasbūrā 2021. gada LUX skatītāju balvu pasniedza filmas “Kolektīvs” komandai.
Lasīt tālāk
Biodaudzveidības jomā vajag Parīzes klimata nolīgumam līdzīgu regulējumu un ES Biodaudzveidības aktu, lai ekosistēmas līdz 2050. gadam būtu atjaunotas, izturīgas un pienācīgi aizsargātas.
Lasīt tālāk
EP deputāti šodien noslēdza likumdošanas darbu saistībā ar ES digitālā Covid sertifikāta ieviešanu, lai atjaunotu tūrismu un Eiropas ekonomikas atveseļošanos.
Lasīt tālāk
Lai Covid-19 ierobežojumu laikā nodrošinātu Eiropas Parlamenta (EP) sanāksmju tulkojumu latviešu valodā, Rīgā darbu sācis mutiskās tulkošanas mezgls. Pašlaik tas nodrošina tikai tulkošanu uz un no latviešu valodas, taču pēc ceļošanas ierobežojumu atcelšanas varētu uzņemt arī tulkus no Igaunijas, Lietuvas, Somijas un Zviedrijas.
Lasīt tālāk
Neskatoties uz Covid-19 pandēmiju, iedzīvotāju atbalsts Eiropas Savienībai (ES) saglabājas augsts, liecina Eiropas Parlamenta uzdevumā veiktā jaunākā sabiedriskās domas aptauja.
Lasīt tālāk
Noslēdzoties programmas “Eiropas Parlamenta Vēstnieku skola” (turpmāk - EP Vēstnieku skolas) mācību gadam, 14 skolu audzēkņi izstrādājuši mācību materiālus, lai vienaudžiem palīdzētu apgūt parlamentārās demokrātijas pamatus.
Lasīt tālāk
Ceturtdien Eiropas Parlamenta un Padomes sarunvedēji panāca provizorisku vienošanos par ES digitālo Covid sertifikātu, lai veicinātu brīvu pārvietošanos pandēmijas laikā.
Lasīt tālāk
EP deputāti vēlas stiprināt spēkā esošos ES noteikumus par uzņēmumu atbildību vides jomā, lai mazinātu un novērstu kaitējumu videi.
Lasīt tālāk
Otrdien Eiropas Parlamenta deputāti pieņēma programmu “Radošā Eiropa” kultūras un audiovizuālās nozares atbalstam 2021.-2027. gadā, un tas būs visu laiku lielākais atbalsts, ko ES jebkad piešķīrusi mākslai.
Lasīt tālāk
Otrdien Eiropas Parlaments apstiprināja Eiropas Solidaritātes korpusa programmu, atbalstot brīvprātīgā darba pasākumus jauniešiem Eiropas Savienībā un aiz tās robežām.
Lasīt tālāk
Apstiprinot atbalstu, EP deputāti aicināja Komisiju vienkāršot ES Solidaritātes fonda līdzekļu izmaksu, lai tas ļautu ātrāk reaģēt uz dabas katastrofām.
Lasīt tālāk
Otrdien Eiropas Parlamenta deputāti pieņēma “Erasmus+” — ES pamatprogrammu izglītības, apmācības, jaunatnes un sporta jomā 2021.–2027. gadam.
Lasīt tālāk
Taisnīgas pārkārtošanās fonds palīdzēs ES valstīm mazināt sociālās un ekonomiskās sekas, ko rada pāreja uz klimatneitralitāti.
Lasīt tālāk
Konferences valde 9. maijā apstiprināja Konferences nolikumu, kas nosaka Konferences plenārsēdes struktūru un darbības principus.
Lasīt tālāk
Divas dienas pirms konferences par Eiropas nākotni atklāšanas Eiropas Parlaments publicē Eirobarometra veikto aptauju – ko par Eiropas nākotni domā iedzīvotāji.
Lasīt tālāk
Parlaments ir dziļi noraizējies par Krievijas militāro spēku koncentrēšanos pie Ukrainas robežas un atklātajiem faktiem par Krievijas aģentu līdzdarbību Čehijā notikušajos sprādzienos.
Lasīt tālāk
Eiropas Parlamenta deputāti ceturtdien pieņēma jaunus noteikumus, kuri labāk aizsargās dzelzceļa pasažierus reisu kavēšanās un atcelšanas gadījumā un diskriminējošās situācijās.
Lasīt tālāk
Ceturtdien Parlaments pieņēma savu nostāju likumdevēju sarunām par vakcinācijas sertifikātu, kas atjaunotu tiesības uz brīvu pārvietošanos Eiropā pandēmijas laikā.
Lasīt tālāk
Programma darbosies no 2021. līdz 2027. gadam, palīdzot ES dekarbonizēt rūpniecību, ieviest inovācijas un sagatavoties turpmākām pandēmijām, nostiprinot veselības aprūpes sistēmas.
Lasīt tālāk
Eiropas Parlaments ar lielu balsu vairākumu sniedzis savu piekrišanu nolīgumam, kas paredz ES un Lielbritānijas turpmāko attiecību noteikumus.
Lasīt tālāk
Reaģējot uz bezprecedenta Covid-19 pandēmijas pieredzi, Parlaments otrdien pieņēma pastiprinātu ES tiesisko regulējumu civilās aizsardzības jomā.
Lasīt tālāk
EP deputāti pieņēmuši rezolūciju, kurā prasa apsekot Baltijas jūrā pēc 2.Pasaules kara izgāzto ķīmisko ieroču stāvokli un kaldināt plānus to izcelšanai.
Lasīt tālāk
Pēc daudzvalodu platformas veiksmīgās atklāšanas Konferences par Eiropas nākotni valde turpina darbu pie Konferences struktūru precizēšanas pirms atklāšanas hibrīdpasākuma 9. maijā.
Lasīt tālāk
Konferences par Eiropas nākotni daudzvalodu digitālā platforma, ko šodien atklāja Konferences valde, ļaus iedzīvotājiem piedalīties Eiropas nākotnes veidošanā.
Lasīt tālāk
Tiekoties trešdien, Konferences par Eiropas nākotni valde turpināja sagatavošanas darbus tās atklāšanai.
Lasīt tālāk
Lieldienu laikā ikviens bez maksas varēs tiešsaistē noskatīties trīs LUX balvai nominētās filmas ar subtitriem latviešu valodā: “Vēl pa mēriņam” (2020), “Kolektīvs” (2019) un “Corpus Christi” (2019). Šogad pirmo reizi balvas ieguvēju kopā ar Eiropas Parlamenta deputātiem noteiks skatītāji.
Lasīt tālāk
EP deputāti apstiprinājuši trīs tiesību aktus par ES pašu resursu sistēmu, paverot ceļu šīs sistēmas reformai un jauniem ES ieņēmumu avotiem.
Lasīt tālāk
Lai attīrītu jūras, ir būtiski svarīgi veicināt materiālu pārstrādi zivsaimniecībā un ievērojami mazināt plastmasas izmantošanu, saka EP deputāti.
Lasīt tālāk
Jaunajā ES tūrisma stratēģijā jāiekļauj ES kritēriji drošam un tīram tūrismam, kopīgā vakcinācijas apliecība un ES higiēnas zīmogs uzņēmumiem, saka EP deputāti.
Lasīt tālāk
Eiropas Parlaments, saskaņā ar ceturtdien pieņemto rezolūciju, ir gatavs vērsties tiesā, ja Komisija turpinās vilcināt Tiesiskuma nosacījumu regulas piemērošanu.
Lasīt tālāk
EP deputāti ceturtdien lēma piemērot steidzamības procedūru, lai paātrinātu digitālā zaļā sertifikāta ieviešanu, un atjaunotu drošu un brīvu pārvietošanos pandēmijas laikā.
Lasīt tālāk
Atklājot marta otro plenārsesiju, EP priekšsēdētājs Sasoli aicināja uz klusuma brīdi deportāciju upuru piemiņai, nosodīja Ķīnas sankcijas un atzīmēja Grieķijas revolūcijas 200. gadadienu.
Lasīt tālāk
Eiropas Parlamenta birojs (EPB) Latvijā aicina radio stacijas integrēt savā programmā konkursus par Eiropas Parlamentu (EP), kas informētu Latvijas iedzīvotājus par no Latvijas ievēlēto EP deputātu darbu.
Lasīt tālāk
ES dalībvalstīm ir vairāk jāiegulda izglītībā, veselības aprūpē, mājokļos, ģimeņu atbalstīšanā un bērnu aprūpē, pārliecinoties, ka šie pakalpojumi sasniedz visus bērnus.
Lasīt tālāk
Reaģējot uz LGBTIK tiesību pasliktināšanos dažās ES dalībvalstīs, īpaši Polijā un Ungārijā, EP deputāti ceturtdien pasludināja ES par “LGBTIK brīvības zonu”.
Lasīt tālāk
Parlaments aizsāk darbu pie jauna ES likuma, kas uzņēmumiem liktu risināt cilvēktiesību un vides jautājumus to ražošanas ķēdēs.
Lasīt tālāk
Lai mudinātu pasauli uz vērienīgākiem klimata mērķiem un novērstu oglekļa emisiju pārvirzi, EP aicina noteikt oglekļa cenas noteiktu preču importam no citām valstīm.
Lasīt tālāk
Šodien EP priekšsēdētājs Dāvids Sasoli, Portugāles premjers Antoniu Koštaun Eiropas Komisijas priekšsēdētāja Urzula fon der Leiena parakstīja kopīgo deklarāciju par konferenci par Eiropas nākotni.
Lasīt tālāk
Otrdien Eiropas Parlaments pieņēma jauno programmu InvestEU, kas piesaistīs ieguldījumus no publiskā un privātā sektora un padarīs finansējumu pieejamāku.
Lasīt tālāk
EP deputāti otrdien pieņēma 2021.–2027. gada programmu “ES Veselība”, kas sagatavos ES veselības aprūpes sistēmas potenciāliem veselības apdraudējumiem un pandēmijām nākotnē.
Lasīt tālāk
Eiropas mēroga iedzīvotāju aptauja liecina, ka eiropieši atbalsta konferenci par Eiropas nākotni.
Lasīt tālāk
Jaunzēlandes premjerministre Džakinda Ārderna, ASV viceprezidente Kamala Harisa, EP priekšsēdētājs Dāvids Sasoli un Eiropas Komisijas priekšsēdētāja Urzula fon der Leiena aicināja novērtēt sieviešu nozīmi cīņā pret Covid-19.
Lasīt tālāk
Eiropas Parlaments (EP) aicina iedzīvotājus un organizācijas izvirzīt kandidātus Eiropas Pilsoņu balvai – apbalvojumam, kuru reizi gadā piešķir par ieguldījumu savstarpējās sapratnes un saliedētības veicināšanā.
Lasīt tālāk
Tuvojoties šā gada pašvaldību vēlēšanām un Saeimas vēlēšanām nākamgad, kā arī aizsākot gatavošanos 2024. gada Eiropas Parlamenta (EP) vēlēšanām, EP birojs Latvijā ar iniciatīvu “Man ir 18” aicina jauniešus izmantot savas tiesības un nepalaist garām savas pirmās vēlēšanas.
Lasīt tālāk
Eiropas Parlamenta (EP) Eiropas Pilsoņu balvas komiteja paziņojusi 2020. gada balvas laureātus no visas Eiropas Savienības, no Latvijas tā ir līdzdalības platforma “Manabalss.lv”.
Lasīt tālāk
Covid-19 pandēmijas laikā ir nostiprinājusies eiropiešu pārliecība, ka efektīvi risinājumi cīņai ar pandēmiju izstrādājami ES līmenī.
Lasīt tālāk
EP deputāti pauž nopietnas bažas par Astravjecas kodolelektrostacijas drošumu Baltkrievijā un pieprasa apturēt tā komercdarbības uzsākšanu.
Lasīt tālāk
ES jāturpina kopīgie centieni apkarot Covid-19 pandēmiju un jāveic steidzami pasākumi, lai palielinātu vakcīnu ražošanas jaudu un nepieviltu iedzīvotāju cerības, norādīja EP deputāti.
Lasīt tālāk
Lai cīnītos ar nevienlīdzību un strādājošo nabadzību, EP deputāti aicina noteikt minimālo algu, nodrošināt vienlīdzīgus darba apstākļus tiešsaistes platformās strādājošajiem, kā arī labāku darba un privātās dzīves līdzsvaru.
Lasīt tālāk
Eiropas Parlaments trešdien pieņēma Atveseļošanas un noturības mehānismu, kura mērķis ir palīdzēt ES valstīm mazināt Covid-19 pandēmijas sekas.
Lasīt tālāk
Žuzepam Borelam nevajadzēja braukt uz Maskavu, norādīja daudzi EP deputāti, kritizējot Padomi par tās nespēju reaģēt uz Krievijas agresīvo politiku.
Lasīt tālāk
EP deputāti saistībā ar neseno Alekseja Navaļnija ieslodzīšanu aicina dalībvalstis pārtraukt Nord Stream 2 īstenošanu un ievērojami pastiprināt citas sankcijas pret Krieviju
Lasīt tālāk
Eiropas Parlaments prasa izstrādāt ES tiesību aktu, kas darbiniekiem dotu tiesības brīvajā laikā atslēgties no darba lietām, nepiedzīvojot negatīvas sekas.
Lasīt tālāk
Eiropas Parlaments aicina noteikt jaunas pamattiesības: tiesības uz pienācīgu mājokli par pieņemamu cenu, kā arī aicina īstenot pasākumus bezpajumtniecības izskaušanai.
Lasīt tālāk
Covid-19 ierobežojumi turpina negatīvi ietekmēt kultūras mantojuma nozari, un ES uz to jāreaģē ar paliekošu nozares politiku, lai saglabātu ES kultūru nākamajām paaudzēm.
Lasīt tālāk
Mākslīgais intelekts ir jāpakļauj cilvēku kontrolei, saglabājot iespēju labot tā pieņemtos lēmumus vai to atslēgt neparedzētas uzvedības gadījumā, saka EP deputāti.
Lasīt tālāk
EP deputāti atzinīgi vērtē Baidena stāšanos ASV prezidenta amatā, norādot, ka tā ir izdevība stiprināt ES un ASV saites un kopīgi risināt demokrātiskās sistēmas problēmas un apdraudējumus.
Lasīt tālāk
Janvāra plenārsesijā EP deputāti plaši pauda atbalstu ES kopīgajai pieejai cīņā pret pandēmiju un aicināja panākt pilnīgu atklātību attiecībā uz līgumiem un Covid-19 vakcīnu izmantošanu.
Lasīt tālāk