skip to content
 
 
žurnālisti
Žurnālisti Strasbūrā
 

2021

Eiropas Parlamenta (EP) Eiropas Pilsoņu balvas komiteja paziņojusi 2020. gada balvas laureātus no visas Eiropas Savienības, no Latvijas tā ir līdzdalības platforma “Manabalss.lv”.
Lasīt tālāk
Covid-19 pandēmijas laikā ir nostiprinājusies eiropiešu pārliecība, ka efektīvi risinājumi cīņai ar pandēmiju izstrādājami ES līmenī.
Lasīt tālāk
EP deputāti pauž nopietnas bažas par Astravjecas kodolelektrostacijas drošumu Baltkrievijā un pieprasa apturēt tā komercdarbības uzsākšanu.
Lasīt tālāk
ES jāturpina kopīgie centieni apkarot Covid-19 pandēmiju un jāveic steidzami pasākumi, lai palielinātu vakcīnu ražošanas jaudu un nepieviltu iedzīvotāju cerības, norādīja EP deputāti.
Lasīt tālāk
Lai cīnītos ar nevienlīdzību un strādājošo nabadzību, EP deputāti aicina noteikt minimālo algu, nodrošināt vienlīdzīgus darba apstākļus tiešsaistes platformās strādājošajiem, kā arī labāku darba un privātās dzīves līdzsvaru.
Lasīt tālāk
Eiropas Parlaments trešdien pieņēma Atveseļošanas un noturības mehānismu, kura mērķis ir palīdzēt ES valstīm mazināt Covid-19 pandēmijas sekas.
Lasīt tālāk
Žuzepam Borelam nevajadzēja braukt uz Maskavu, norādīja daudzi EP deputāti, kritizējot Padomi par tās nespēju reaģēt uz Krievijas agresīvo politiku.
Lasīt tālāk
EP deputāti saistībā ar neseno Alekseja Navaļnija ieslodzīšanu aicina dalībvalstis pārtraukt Nord Stream 2 īstenošanu un ievērojami pastiprināt citas sankcijas pret Krieviju
Lasīt tālāk
Eiropas Parlaments prasa izstrādāt ES tiesību aktu, kas darbiniekiem dotu tiesības brīvajā laikā atslēgties no darba lietām, nepiedzīvojot negatīvas sekas.
Lasīt tālāk
Eiropas Parlaments aicina noteikt jaunas pamattiesības: tiesības uz pienācīgu mājokli par pieņemamu cenu, kā arī aicina īstenot pasākumus bezpajumtniecības izskaušanai.
Lasīt tālāk
Covid-19 ierobežojumi turpina negatīvi ietekmēt kultūras mantojuma nozari, un ES uz to jāreaģē ar paliekošu nozares politiku, lai saglabātu ES kultūru nākamajām paaudzēm.
Lasīt tālāk
Mākslīgais intelekts ir jāpakļauj cilvēku kontrolei, saglabājot iespēju labot tā pieņemtos lēmumus vai to atslēgt neparedzētas uzvedības gadījumā, saka EP deputāti.
Lasīt tālāk
EP deputāti atzinīgi vērtē Baidena stāšanos ASV prezidenta amatā, norādot, ka tā ir izdevība stiprināt ES un ASV saites un kopīgi risināt demokrātiskās sistēmas problēmas un apdraudējumus.
Lasīt tālāk
Janvāra plenārsesijā EP deputāti plaši pauda atbalstu ES kopīgajai pieejai cīņā pret pandēmiju un aicināja panākt pilnīgu atklātību attiecībā uz līgumiem un Covid-19 vakcīnu izmantošanu.
Lasīt tālāk