skip to content
 
 
žurnālisti
Žurnālisti Strasbūrā
 

Līdzdalības platformai “Manabalss.lv” piešķir Eiropas Pilsoņu balvu

15/02/2021

Eiropas Parlamenta (EP) Eiropas Pilsoņu balvas komiteja paziņojusi 2020. gada balvas laureātus no visas Eiropas Savienības, no Latvijas tā ir līdzdalības platforma “Manabalss.lv”.

Eiropas Pilsoņu balva ir Eiropas mēroga apbalvojums, ko EP piešķir personām, grupām vai organizācijām par izciliem sasniegumiem un ieguldījumu, veicinot ES iedzīvotāju savstarpējo sapratni un saliedētību, kā arī sekmējot pārrobežu sadarbību ES ietvaros, kas stiprina Eiropas garu. Balvu tāpat piešķir par ikdienas darbību, kas apliecina un sabiedrībā nostiprina Eiropas Savienības Pamattiesību hartā paustās kopējās vērtības – cilvēka cieņu, brīvību, vienlīdzību un solidaritāti.

“Mēs esam pazemīgi saņemt šo medaļu, jo esam “tikai” kā zobrats nacionālajā digitālās līdzdalības ekosistēmā – daudzpusējā uzticības ekosistēmā, kas ir unikāla pasaules mērogā. “Tikai” mēs liekam pēdiņās, jo mēs gan labi apzināmies, gan arī esam atbildīgi šīs ekosistēmas biedri. Mēs ļoti labi saprotam “ManaBalss” izšķirīgo lomu tajā. (..) Tāpēc šī balva, kuru labprāt pieņemam, reizē ir labi pelnītas starptautiskās atzinības un prestiža svinības un godājamu Eiropas partneru dots kredīts, lai radītu pienesumu visai Eiropas kopienai. Latvija uz šādu pienesumu ir gatava, mēs to vēlamies un esam arī apņēmušies to veikt,” komentējot balvas komitejas lēmumu, sacīja organizācijas “ManaBalss” komunikācijas vadītājs Didzis Meļķis.

Eiropas Pilsoņu balvas kandidātus var izvirzīt kā atsevišķi iedzīvotāji, tā apvienības vai organizācijas.

Katrā dalībvalstī iesniegtos pieteikumus izvērtē attiecīgās valsts žūrija, kuru veido vismaz trīs Eiropas Parlamenta deputāti, valsts pilsoniskās sabiedrības organizācijas pārstāvis un valsts jaunatnes organizācijas pārstāvis. Žūrija atlasa ne vairāk kā piecus projektus, kurus nosūta Eiropas Pilsoņu balvas komitejai, kas lemj par galīgajiem uzvarētājiem. Katru gadu balvu piešķir ne vairāk kā 50 laureātiem no visas Eiropas, vismaz vienam no katras dalībvalsts.

Latvijas žūrijas sastāvā bija EP deputāti Andris Ameriks, Dace Melbārde, Inese Vaidere, biedrības “Eiropas Kustība Latvijā” prezidents Andris Gobiņš un Latvijas Jaunatnes Padomes pārstāve Renāte Mencendorfa. Žūrija projektu “ManaBalss” vērtē kā spēcīgu pilsonisko iniciatīvu, kas reprezentē Eiropas vērtības – tas sistemātiski darbojas jau 10 gadus, veicinot sabiedrības līdzdalību lēmumu pieņemšanā (no 53 iniciatīvām 32 kļuvušas par likumiem), samazinot plaisu ar lēmumu pieņēmējiem un nodrošinot demokrātiju. “ManaBalss” raksturota kā lielisks piemērs digitālo tehnoloģiju izmantošanai pilsoniskajiem mērķiem, turklāt tā ir pirmā līdzdalības platforma, kurā aktīvi iesaistās jaunatne.

Eiropas Pilsoņu balvu Eiropas Parlaments iedibināja un piešķir kopš 2008. gada. Iepriekš no Latvijas balvu saņēmusi Latvijas Lauku sieviešu apvienības vadītāja Rasma Freimane (2012), Lauku bibliotēku atbalsta biedrības vadītāja Biruta Eglīte (2013), labdarības fonda “Ziedot.lv” vadītāja Rūta Dimanta (2015), labdarības maratona “Dod Pieci” komanda (2017) un kustība “Iespējamā misija” (2018).

Plašāka informācija:

Jānis Krastiņš,

Eiropas Parlamenta preses sekretārs Latvijā

+ 371 26542369 | janis.krastins@europarl.europa.eu

Didzis Meļķis,

Organizācijas “ManaBalss” komunikācijas vadītājs

+371 22 077 684 | birojs@manabalss.lv